Niedziela, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Zygmunt Rząp z wyróżnieniem


Sołtys to osoba łącząca lokalną społeczność z samorządem, dostępna dla mieszkańców 24 godziny na dobę. Zygmunt Rząp, sołtys Olszyn został wyróżniony przez władze wojewódzkie.



W hali wystawienniczej Expo Mazury w Ostródzie zgromadziło się ponad tysiąc gości.

– Samorządność zaczyna się w sołectwie, a sołtys jest pierwszym odbiorcą oczekiwań mieszkańców, a potem pierwszym wykonawcą, zachęcającym do wspólnego działania – mówił marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Sołtys dba o porządek na wsi, bezpieczeństwo, kulturę, rozrywkę dla mieszkańców. Często sam dla swojej społeczności robi to, co w mieście wykonują niekiedy różne organizacje albo instytucje, tylko w mniejszej skali.

Marszałek wręczył wyróżnienia sołtysom angażującym się w aktywizowanie społeczności lokalnych, inicjującym działania wpływające na zachowanie dziedzictwa kulturowego, zachowanie i rozwijanie krajobrazu wiejskiego, wzrost atrakcyjności turystycznej obszarów wiejskich, realizowane w ramach różnych konkursów np. „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”, „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś”, „Eko-sołectwo”.

Prof. Stanisław Achremczyk opowiedział o roli sołtysa w społeczności lokalnej. Uroczystość zwieńczył występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”.

 

Ip

 

Lista wyróżnionych:

 

1. Zdzisław Kugler – sołectwo: Durąg, gmina: Ostróda,

2. Lucja Kuczyńska – sołectwo: Blanki, gmina: Lidzbark Warmiński,

3. Zbigniew Cieśla – sołectwo: Aniołowo, gmina: Pasłęk,

4. Grażyna Kapuścińska – sołectwo: Mątyki, gmina: Iława,

5. Szymon Gałka – sołectwo: Pilec, gmina: Reszel,

6. Mirosław Zieliński – sołectwo: Pożary, gmina: Działdowo,

7. Bronisław Szatan – sołectwo: Ługwałd, gmina: Dywity,

8. Helena Boniecka – sołectwo: Stare Jabłonki, gmina: Ostróda,

9. Celina Sokołowska – sołectwo: Węzina, gmina: Elbląg,

10. Jan Wiśniewski – sołectwo: Słupnica, gmina: Biskupiec Pomorski,

11. Anna Krystkiewicz – sołectwo: Jagarzewo, gmina: Janowo,


12. Małgorzata Łączyńska – sołectwo: Sząbruk, gmina: Gietrzwałd,

13. Stanisław Milewski – sołectwo: Kajkowo, gmina: Ostróda,

14. Teresa Rutyna – sołectwo: Zalesie, gmina: Milejewo,

15. Mirosława Mała – sołectwo: Żabi Róg, gmina: Morąg,

16. Adam Perczyński – sołectwo: Wójtowo, gmina: Barczewo,

17. Andrzej Wierzbicki – sołectwo: Wojciechy, gmina: Bartoszyce,

18. Tadeusz Pypczyński – sołectwo: Samborowo, gmina: Ostróda,

19. Magdalena Sadowska – sołectwo: Wilimy, gmina: Biskupiec,

20. Jadwiga Weinar – sołectwo: Zwiniarz, gmina: Grodziczno,

21. Katarzyna Kustra – sołectwo: Skierki, gmina: Barciany,

22. Maria Żmijewska – sołectwo: Woryny, gmina: Górowo Iławeckie,

23. Anna Czeryba – sołectwo: Babiak, gmina: Lidzbark Warmiński,

24. Anna Eber – sołectwo: Królewo, gmina: Morąg,

25. Jerzy Sadowski – sołectwo: Podlasek, gmina: Biskupiec,

26. Kazimierz Kazaniecki – sołectwo: Górne, gmina: Gołdap,

27. Jan Wołoszyn – sołectwo: Łajsy, gmina: Pieniężno,

28. Zygmunt Rząp – sołectwo: Olszyny, gmina: Szczytno,

29. Ewa Kulpińska-Mejor – sołectwo: Talki, gmina: Wydminy,

30. Natalia Kowalewska – sołectwo: Łupki, gmina: Pisz,

31. Bernard Burba – sołectwo: Babki Gąseckie, gmina: Olecko,

32. Andrzej Plichta – sołectwo: Biskupiec, gmina: Biskupiec,

33. Grażyna Ostas – sołectwo: Turznica, gmina: Ostróda.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2018-09-11 11:15:18

Rząp odwołuje blokadę drogi... na razie

  • Piątek, 2017-11-10 13:48:45

„Dbaj” z wyróżnieniem za ekologię


Komentarze

  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Kolejna partia nierobow.
    Autor: Stefan
    2018-10-19 17:42:47
  • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
    Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2018-10-19 14:14:37
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
    Autor: Waga
    2018-10-19 12:18:57
  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Przestaną brzdąkać w końcu.
    Autor: fircyk
    2018-10-19 10:53:06
  • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
    Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
    Autor: złoto
    2018-10-19 09:08:23
  • Szach, mat, pat w Rozogach
    Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
    Autor: aleia
    2018-10-18 22:41:39
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
    Autor: Do Wagi
    2018-10-18 15:59:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
    Autor: Wykształcony.
    2018-10-18 14:58:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
    Autor: Waga
    2018-10-18 13:58:57
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
    Autor: Krzysztof
    2018-10-18 00:59:13