Niedziela, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Zuzanna skończyła szkołę z dwoma tysiącami w kieszeni


Do Zuzanny Dąbkowskiej, uczennicy klasy 3c trafiła w tym roku nagroda im. Stanisława Żenczykowskiego. Przyznawana jest najlepszemu absolwentowi Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie.

 



W tym roku do nagrody zgłoszono troje uczniów. Spośród nich tegoroczni maturzyści w specjalnym głosowaniu wybrali Zuzannę Dąbkowską. Uprawnionych do głosowania było 129 uczniów: 66 zagłosowało na Zuzannę. Ukończyła ona szkołę z imponująca średnią 5,72. - To właśnie do niej trafią 2 tysiące złotych, które od 1995 roku fundują państwo Topolscy, najpierw pani Iwona, a po jej śmierci kontynuuje to jej mąż pan Krzysztof – mówi Mariola Jaworska, dyrektor ZS 3 w Szczytnie. - W ten sposób pani Iwona chciała uczcić pamięć swojego dziadka Stanisława Żenczykowskiego, pierwszego inspektora oświaty w Szczytnie.

 

Pieniądze najlepszej absolwentce, wręczyła Ewa Żenczykowska-Sawicka, przedstawicielka fundatora nagrody.

 

Od lat w „Sobiechu” przyznawane są też szkolne wyróżnienia, czyli statuetki „Talenty Sobieskiego”. W tym roku otrzymali je:

Najlepszy z najlepszych – Paweł Tarasiuk 3b,

Najlepszy sportowiec – Tomasz Pajewski 3d, Michał Ruszczyk 3a,


Najlepsza sportsmenka – Kinga Dębska 3b,

Artystyczna dusza – Kacper Sęk 3a, Wiktor Bartko 3a,

Mistrz Obiektywu (Artystyczna dusza) – Piotr Dunaj,

Wielki Społecznik – Klaudia Echt 3b, Olga Dąbrowska 3a,

Osobowość szkoły – Konrad Lisewski 3a,

Wielki obecny – Radosław Domalewski 3a,

Mistrz etykiety – Izabela Kosińska 3b,

Wszechstronny na wielu polach – Magdalena Deptuła 3b.

 

 

Zuzanna Dąbkowska w towarzystwie mamy, Ewy Żenczykowskiej-Sawickiej (przedstawicielki fundatora nagrody) oraz Marioli Jaworskiej (dyrektorki Zespołu Szół nr 3 w Szczytnie).

Fot. ZS3 Szczytno



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Kolejna partia nierobow.
    Autor: Stefan
    2018-10-19 17:42:47
  • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
    Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2018-10-19 14:14:37
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
    Autor: Waga
    2018-10-19 12:18:57
  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Przestaną brzdąkać w końcu.
    Autor: fircyk
    2018-10-19 10:53:06
  • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
    Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
    Autor: złoto
    2018-10-19 09:08:23
  • Szach, mat, pat w Rozogach
    Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
    Autor: aleia
    2018-10-18 22:41:39
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
    Autor: Do Wagi
    2018-10-18 15:59:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
    Autor: Wykształcony.
    2018-10-18 14:58:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
    Autor: Waga
    2018-10-18 13:58:57
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
    Autor: Krzysztof
    2018-10-18 00:59:13