Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Złoto Konrada, srebro Andrzeja

Z bardzo dobrej strony na Halowych Mistrzostwach Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale zaprezentowali się lekkoatleci Gwardii Szczytno. Złoto i kolejny rekord Polski (20.54) wywalczył w pchnięciu kulą junior młodszy Konrad Bukowiecki. W kategorii juniorów w tej samej konkurencji srebrny krążek zdobył nato...

Z bardzo dobrej strony na Halowych Mistrzostwach Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale zaprezentowali się lekkoatleci Gwardii Szczytno. Złoto i kolejny rekord Polski (20.54) wywalczył w pchnięciu kulą junior młodszy Konrad Bukowiecki. W kategorii juniorów w tej samej konkurencji srebrny krążek zdobył natomiast Andrzej Regin. Poza dwoma zdobyczami medalowymi prowadzeni przez Ireneusza Bukowieckiego lekkoatleci pobili także kilka rekordów życiowych.

Zadowolony trener

- Jestem bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych – relacjonuje występ „gwardzistów” trener Ireneusz Bukowiecki. - Konrad poza tym, że wywalczył złoto w pchnięciu kulą wynikiem 20.54 m, poprawił też własny rekord Polski z ubiegłego tygodnia.

Bliscy rekordów życiowych byli Andrzej Regin i Łukasz Łukszo. Czwarte miejsce i rekord życiowy (18.86 m) uzyskał z kolei w juniorach Sebastian Łukszo. Szkoda, bo do brązowego medalu zabrakło mu 7 cm, a do srebra 19. Sebastian raz nawet pchnął więcej niż rywale, ale niestety spalił. Bardzo dobrze zaprezentowały się również biorące udział w pięcioboju dziewczyny. Zarówno startująca w juniorkach Karolina Jakubowska (4 miejsce), jak i w juniorkach młodszych Kasia Burakiewicz (8 miejsce) poprawiły swoje rekordy życiowe. Gdyby Karolina startowała indywidualnie w biegu przez płotki to miałaby nawet brąz.