Poniedziałek, 23 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Złote i diamentowe gody w gminie Szczytno (zdjęcia)

Jubileusz 50- i 60-lecia małżeństwa określany jest mianem Diamentowych i Złotych Godów. Ten zacny staż obchodziło 16 par z terenu gminy Szczytno. Małżeńskie gody nie sprowadzają się jednak do kilku liczb i formalnych danych, lecz stanowią powód do wielu wzruszeń i przywołują liczne wspomnienia.


Ciężka praca i wzajemne zrozumienie. Te rady na długoletnie pożycie usłyszeć można było usłyszeć od małżeństw, które 2 września obchodziły 50 i 60 rocznicę ślubu. Wójt Gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski wręczył medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie przybyłym parom i winszował im długich lat pożycia, a zwłaszcza bycia wzorem trwałości i miłości, która zdołała przetrwać dekady różnorodnych przemian. Wraz z życzeniami i medalami, 16 par małżeńskich, w tym dwie z 60-letnim stażem, z terenu gminy Szczytno otrzymało również kwiaty, prezenty oraz listy gratulacyjne. Na uroczystości w Urzędzie Gminy Szczytno zabrakło małżonków Ireny i Stanisława Gąsiorów oraz dwóch innych par – nazwiska przy korekcie.

- Sposób na udane małżeństwo? Wzajemne poszanowanie i przywiązanie oraz przede wszystkim rodzina, która jest najważniejszą wartością w życiu każdego człowieka – wskazał przepis na udany związek jeden z jubilatów i dodał: – Na żaden medal nie pracuje się tak długo…

Nie sposób podchodzić do wydarzenia w sposób inny niż emocjonalny mając świadomość, iż od pięćdziesięciu lat małżonkowie dzielą zarówno radosne dni, jak również przykre momenty. Zmagają się wspólnie z przeciwnościami i stawiają czoła nowym wyzwaniom. - Choć los z pewnością nie zawsze był dla nich przychylny i zmuszał ich do licznych poświęceń, przetrwali próbę czasu, dając tym samym wzór przyszłym pokoleniom. Bez wątpienia taką postawę należy wynagrodzić i należycie uhonorować - powiedziała o uroczystości wicewójt Ewa Zawrotna.

 

Ar

 

Fot. Robert Arbatowski

Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  Też sądzę, że gdyby miasto wybudowało basen ogólnodostępny dla wszystkich to szybko by im się to zwróciło. W małym mieście jakim jest Chorzele jest fantastyczna pływalnia, ciągle są tam ludzie, tam właśnie jeździliśmy w wakacje, żeby dziecko mogło się wykąpać, bo pogoda wakacyjna już 2gi rok nas nie rozpieszcza. Do tego cena za wejście to grosze - liczone za 2 godziny zegarowe, nie za 35 minut jak na basenie wspol.....
  Autor: Pani Ania
  2017-10-21 13:35:00
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  dół już jest po starym kinie Jurand - wystarczy tylko wody dolać i przykryć plandeką
  Autor: joker
  2017-10-21 07:58:08
 • Skandal! WSPol chce częściowo zamknąć basen dla mieszkańców
  Szkoda dzieciaków, ale może trzeba jakoś dojść tymczasowo do porozumienia, a miasto niech buduje swoją pływalnię.miasto
  Autor: Gabi
  2017-10-20 21:06:50
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  Dlaczego cały czas mieszkańcy Szczytna mają być uzależnieni od WSPol. Dużo mniejsze Chorzele mają piękny basen ze zjeżdżalniami i bajerami, czy mieszkańcy miasta nie mogą mieć podobnego? Kasa na takie obiekty jest i czeka, tylko trzeba trochę zaangażowania naszych władz.
  Autor: Edek
  2017-10-20 13:22:26
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  Też uważam, że dużym plusem dla miasta byłoby wybudowanie basenu, gdzie nie trzeba stać w kolejce do toru pływackiego. Może taki basen trochę bardziej rekreacyjny? W Dobrym Mieście jest fajny basen, taki miejski, ale jest i mała zjeżdżalnia. W deszczowe lato turyści też by pewnie korzystali.
  Autor: mk
  2017-10-20 12:12:33
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  Nas również pozbawiono możliwości korzystania z DARMOWYCH wejść na basen. Skandal!
  Autor: Student
  2017-10-20 12:11:12
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  Może warto pomyśleć o budowie miejskiego basenu albo załatwić to razem z ośrodkiem sportowym na Śląskiej.
  Autor: R. Nowicki
  2017-10-20 11:34:30
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  CZas na basen miejski pani Danuto G.
  Autor: macx
  2017-10-19 13:43:47
 • Ojciec i syn z zarzutem śmiertelnego pobicia
  o jest ROLNIK SZUKA ŻONY:D
  Autor: animonek
  2017-10-17 11:35:54
 • „Odpływają” chętni na mieszkania
  Mieszkanie 3.100 za m2 Ale jakie kredytowe odsetki. 100%
  Autor: Xxx
  2017-10-16 21:52:38