Poniedziałek, 18 Grudzień, Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Złote i diamentowe gody w gminie Szczytno (zdjęcia)

Jubileusz 50- i 60-lecia małżeństwa określany jest mianem Diamentowych i Złotych Godów. Ten zacny staż obchodziło 16 par z terenu gminy Szczytno. Małżeńskie gody nie sprowadzają się jednak do kilku liczb i formalnych danych, lecz stanowią powód do wielu wzruszeń i przywołują liczne wspomnienia.Ciężka praca i wzajemne zrozumienie. Te rady na długoletnie pożycie usłyszeć można było usłyszeć od małżeństw, które 2 września obchodziły 50 i 60 rocznicę ślubu. Wójt Gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski wręczył medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie przybyłym parom i winszował im długich lat pożycia, a zwłaszcza bycia wzorem trwałości i miłości, która zdołała przetrwać dekady różnorodnych przemian. Wraz z życzeniami i medalami, 16 par małżeńskich, w tym dwie z 60-letnim stażem, z terenu gminy Szczytno otrzymało również kwiaty, prezenty oraz listy gratulacyjne. Na uroczystości w Urzędzie Gminy Szczytno zabrakło małżonków Ireny i Stanisława Gąsiorów oraz dwóch innych par – nazwiska przy korekcie.

- Sposób na udane małżeństwo? Wzajemne poszanowanie i przywiązanie oraz przede wszystkim rodzina, która jest najważniejszą wartością w życiu każdego człowieka – wskazał przepis na udany związek jeden z jubilatów i dodał: – Na żaden medal nie pracuje się tak długo…

Nie sposób podchodzić do wydarzenia w sposób inny niż emocjonalny mając świadomość, iż od pięćdziesięciu lat małżonkowie dzielą zarówno radosne dni, jak również przykre momenty. Zmagają się wspólnie z przeciwnościami i stawiają czoła nowym wyzwaniom. - Choć los z pewnością nie zawsze był dla nich przychylny i zmuszał ich do licznych poświęceń, przetrwali próbę czasu, dając tym samym wzór przyszłym pokoleniom. Bez wątpienia taką postawę należy wynagrodzić i należycie uhonorować - powiedziała o uroczystości wicewójt Ewa Zawrotna.

 

Ar

 

Fot. Robert Arbatowski

Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Szpital wciąż walczy o rehabilitację
  Nie ładnie Elmed nie ładnie...
  Autor: Borys
  2017-12-16 12:44:23
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Sam jesteś dno Wiesiu!!! Super oby tak dalej świetna piosenka
  Autor: Aleksandra Orzoł
  2017-12-15 22:17:15
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Sam jesteś dno ...zazdrościsz komuś chłopak ma talent,Super Bartku oby tak dalej
  Autor: Kasia
  2017-12-15 22:16:00
 • Znikająca zatoka autobusowa
  Pan Nowociński kłamie bo cała dokumentacja pozwalająca na budowę zatoki jest . Na zajęcie gruntu pod budowę zatoki wyraził zgodę poprzedni wójt gminy Rozogi pan Zapert którą to dokumentację zatajono podczas sprzedaży zatoki którą to działkę kupiła pani radna z Łuki gdzie to właśnie ona powinna o wybudowanie zatoki najbardziej walczyć - jakiś dziwny zbieg okoliczności . Chodzi tu wyłącznie o interes prywatny bo zatoka koliduje pani radnej w osobistym interesie i jakimś dziwny cudem wszyscy pod tym przekrętem się podpisują . Jeśli to zmiana nie istotna to dla czego musiała się na nowo podpisać Komenda w Szczytnie zatwierdzjąc tą zmianę i czy aby na pewno komendant coś o tym wie ?? Zobaczymy co powie na to pan wojewoda z Olsztyna ??? :-)
  Autor: Rafał
  2017-12-15 15:27:18
 • Jerzy Cimoszyński odchodzi na emeryturę
  Czy to aby na pewno potrzebne stanowisko?
  Autor: ga
  2017-12-14 15:07:59
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Porządna, ambitna muzyka - to lubie! Heheheheh3h
  Autor: Hrynial
  2017-12-14 13:16:03
 • Policjanci polują na pieszych
  W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do nierespektowania prawa. Zasady są jasne. Skoro jest zakaz i ktoś go nie respektuje, to naraża się na sankcje. Proste?
  Autor: kama
  2017-12-14 09:44:19
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Chłopska partia PSL. Widział ktoś chłopa z taką ilością pudru? Ale to nie jest ważne. Ważne, ze PSL ma już tylko 3% poparcia. Niedługo zapomnimy o tych "dżentelmenach".
  Autor: Rolniczka
  2017-12-13 23:10:24
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Co za dno
  Autor: Wiesław paleta
  2017-12-13 21:12:05
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Już myślałem, że nie doczekam się tego dnia. A jego dwór też wywalili?
  Autor: Chłop
  2017-12-12 22:59:29