Poniedziałek, 17 Grudzień, Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Złote, Szmaragdowe, Diamentowe i Żelazne Gody w Gminie Świętajno


Marianna i Tadeusz Białeccy ze Spychowa są małżeństwem już 65 lat. Niedawno świętowali Żelazne Gody. Ale w Spychowie jubilatów było zdecydowani więcej – pary świętowały także Złote i Szmaragdowe Gody.



Imprezę zorganizowano w piątek, 18 maja w restauracji Karczma Mazurska w Spychowie. Jubileusz długiego pożycia małżeńskiego świętowało szesnaście par z gminy Świętajno. Podczas uroczystości jubileuszowych Alicja Kołakowska, wójt gminy Świętajno wręczyła małżonkom obchodzącym 50-lecie pożycia małżeńskiego medale przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy i upominki dla Szanownych Jubilatów a także tradycyjna lampka szampana i wspólny słodki poczęstunek w obecności bliskich. Całość dopełnił występ Joanny Gawryszewskiej.

 

 

 

Jubileusz 50-lecia (Złote Gody) świętowali:

Maria i Kazimierz Guziakowie - Kolonia

Jadwiga i Bogumił Gnidzińscy - Świętajno

Helena i Czesław Kołakowscy – Świętajno

Krystyna i Wacław Kryniccy - Cis

Alina i Ryszard Piećkanowie - Kolonia

Stanisława i Stanisław Samselowie - Kolonia


Barbara i Franz Stopkowie - Koczek

 

Jubileusz 55-lecia (Szmaragdowe Gody) świętowali:

Cecylia i Henryk Dygasowie - Spychowo

Janina i Władysław Kołakowscy - Świętajno

Danuta i Jan Mikołajewscy - Świętajno

Władysława i Kazimierz Rokiccy - Świętajno

Aniela i Kazimierz Wojciechowscy - Kolonia

Stanisława i Stanisław Zerowie - Koczek

Teresa i Stanisław Żywicowie - Biały Grunt

 

Jubileusz 60-lecia (Diamentowe Gody) świętowali:

Marianna i Zygmunt Piaszczykowie - Spychowo

 

Jubileusz 65-lecia (Żelazne Gody) świętowali:

Marianna i Tadeusz Białeccy - Spychowo

 

 

Liliana Napiórkowska

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2018-10-29 10:22:46

Żelazne i złote małżeństwa z gminy Jedwabno

  • Środa, 2018-10-17 14:25:43

Wodociąg uratuje jezioro Świętajno?

  • Poniedziałek, 2018-10-15 12:37:45

Spisują zabytki w gminie Jedwabno

  • Piątek, 2018-08-31 11:02:30

Koniec wakacji w gminie Jedwabno (zdjęcia)


Komentarze

  • Czy Łachacz na pewno jest przewodniczącym Rady Miejskiej?
    Bazując wyłącznie na treści artykułu możnego domniemać, iż „złośliwy obserwator” jest nie tylko złośliwy, ale i leniwy w pracy. Pani Skowrońska ma w 100% rację. Ustawodawca wyraźnie wskazał, w jaki sposób przeprowadza się wybory przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady, o której mowa. Wyboru dokonuje się w „głosowaniu tajnym” zapewniającym swobodne, nieskrępowane udzielenie głosu, większością bezwzględną przy udziale, co najmniej połowy ustawowego składu rady. Uchwała o wyborze przewodniczącego i wiceprzewodniczących ma charakter informacyjny, jak kto woli deklaratywny i nie podlega głosowaniu. Napisała to pani Justyna. Niedopuszczalnym jest przegłosowywanie uchwały o wyborze przewodniczącego i wiceprzewodniczących w głosowaniu jawnym zwykłą większością głosów przy udziale połowy składu rady, którzy mandat ten już uzyskali w przeprowadzonym wcześniej głosowaniu tajnym bezwzględną ilością głosów itd. Istnienie takiego wymogu (a nie istnieje) dozwalałoby wybranym radnym ( lub jej części) skutecznie blokować, paraliżować pracę rady miasta poprzez brak wyboru jego przewodniczącego i wiceprzewodniczących. Reasumując przyznają racje pani Justynie
    Autor: Tomasz znajomy Tomasza
    2018-12-14 09:36:09
  • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
    A czy kierowcy nie są mieszkańcami miasta? W naszym mieście jest mało parkingów. Chcąc załatwić coś w urzędzie to co mam zostawić samochód w Korpelach i iść dalej piechotą? Parking przy Kauflandzie czy PZU jest zapchany. Robiąc zakupy w centrum mam je nieść do samochodu 2-3 kilometry? Kierowcy też mają chyba coś do powiedzenia. A lodowisko w Szczytnie nie sprawdzi się, miasto małe a mróz trzyma góra 2-3 tygodnie. Te pomysły przypominają mi słynny slogan \"Igrzyska zamiast chleba\"
    Autor: mieszkaniec
    2018-12-14 07:17:40
  • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
    Andrzej! Tyle razy to robiłeś! Byłeś od pierwszych Dni I Nocy Szczytna, odpalałeś fajerwerki od lat - nie żeby osobiście. Dasz sobie radę i mam głęboką nadzieję, że poradzisz sobie jak zwykle
    Autor: Śmieszek
    2018-12-14 00:38:26
  • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
    Świetny pomysł, wizja jak w starych filmach amerykańskich w czasie Świat Bożego Narodzenia.
    Autor:
    2018-12-13 16:06:38
  • Gaspar Święciński mistrzem świata
    Brawo. Gaspar.
    Autor: Lemon
    2018-12-13 14:23:45
  • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
    Też się rozmarzyłem, chyba jest to zaraźliwe.
    Autor: Jacek
    2018-12-13 12:40:34
  • Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS
    Jak brzmi prawidłowe nazwisko tego Pana? Na stronie internetowej stowarzyszenia kulturalnego Niemców Heimat jest jako wiceprzewodniczący Arkadiusz Leske?!
    Autor: mieszkaniec
    2018-12-13 12:14:06
  • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
    Andrzej nie daj się! Pamiętaj ochrona no i oczywiście ubezpieczenie imprezy aby uniknąć takich problemów jak kiedyś w utraconym okiem!!
    Autor: laik
    2018-12-13 12:03:06
  • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
    Wydaje mi się, że Pan Burmistrz chce \"odstrzelić\" dyrektora MDK, skoro powierza mu organizację imprezy sylwestrowej w wymiarze jak wyżej, w ciągu dwóch tygodni. Pan Burmistrz ma zamiar rękoma dyrektora MOK złamać zlecenia ustawy o organizowaniu imprez masowych ze szczególnym ryzykiem? Brawo! Wejście smoka na bogato musi być! Szkoda tylko, że za wszystko odpowie dyrektor.
    Autor: TTT
    2018-12-13 11:09:33
  • Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS
    Chyba nikt nie jest zaskoczony tą nominacją! Pan Burmistrz zaczyna spłacać dług wyborczy. Gratulacje i powodzenia obu Panom. Miejmy nadzieję, że obaj sprostają nowym funkcjom. Ciekawe tylko, czy \"stołków\" stanie dla pozostałych \"aktywnie wspierających\"?
    Autor: TTT
    2018-12-13 01:50:08