Czwartek, 20 Wrzesień, Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Złota zmiana warty w SKKK


Aż dziesięć medali z Mistrzostw Polski Północnej PFKK przywieźli karatecy ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Złote krążki wywalczyli Wiktor Cymerman, Emilia Gwiazda i Krystian Grzegorczyk.



Kościerzyna to kolejne miasto na mapie Polski, do którego w minioną sobotę pojechali zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Celem były Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w których wystartowało 210 zawodników z 21 klubów.
 

Nasi zawodnicy jak zwykle nie wrócili z pustymi rękoma, indywidualnie 10 razy stawali na podium a dodatkowo dwukrotnie sensei Ewelina Mirosław odbierała nagrodę za klasyfikację drużynową. W KATA SKKK zajął II miejsce a w KUMITE - III.

 

Świetne walki

O ile I miejsce w kata Wiktora Cymermana i I miejsce w kumite Emilii Gwiazdy nie dziwią to na tej rangi zawodach I miejsce w kumite Krystiana Grzegorczyka jest miłym zaskoczeniem.


Jan Rogala kolejny raz udowodnił, że jego miejscem jest mata i dwukrotnie stanął na podium, zdobywając II miejsce w kumie i III w kata. Doskonale spisali się również Ewa Gołaszewska i Natalia Hajn, obie w kata oraz Natalia Zentarra, Konrad Żelaznowski i Aleksander Orzoł, w konkurencji kumite zdobywając II miejsca w swoich kategoriach wiekowo-wagowych.


 

Nie ma przypadków

Największymi pechowcami w drużynie SKKK okazali się Julia Suchodolska, Adrian Jędrzejczyk i wspomniany wyżej Wiktor Cymerman, którzy w kumite doskonale przebrnęli przez eliminacje, ale przegrali swoje walki o trzecie miejsca i ostatecznie wylądowali na najbardziej znienawidzonym przez sportowców IV stopniu podium.


W większości organizacji karate w Polsce nie ma walk o trzecie miejsce - są równorzędne dwa trzecie, lecz w PFKK pozostał stary dobry zwyczaj i zawodnicy muszą walczyć o to miano. Tym bardziej cieszy dobry występ zawodników z SKKK, ponieważ nie może być mowy o żadnym przypadku. Zawodnicy wszystko zawdzięczają swojej ciężkiej i systematycznej pracy w klubie pod okiem swoich instruktorów.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2018-08-28 18:35:24

Zmiana lokalizacji i... literki

  • Środa, 2018-08-22 12:54:23

Pasym z otwartym PSZOK-iem

  • Środa, 2018-07-11 12:46:19

51 zawodników = 46 medali SKKK

  • Niedziela, 2017-12-31 15:40:44

Święty Mikołaj dotarł do SKKK DOJO


Komentarze

  • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
    Ciekawy artykuł o zmianach zachowania wilków w stosunku do człowieka. Jak rozmówca może gwarantować, że drapieżnik nie zaatakuje nigdy człowieka.
    Autor: rex
    2018-09-20 09:43:38
  • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
    A przepraszam, miejsca parkingowe to gdzie będą?
    Autor: Tomasz
    2018-09-20 09:36:08
  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    Zbyszku, trudny wybrałeś brzeg na przeprawę. Skostniałe układy miasta, nie sprzyjają brodzeniu w tym miejscu. WIARA i poglądy które wyrażasz, zapewne przysporzą ci w przyszłości wiele problemów. Poznałem to na swojej skórze :) Jednak nie poddawaj się. Droga prosta i wąska, to droga zwycięstwa. Bądź tym, który przechodzi mimo to :) Nasze głosy masz.
    Autor: Tomek TK Drogi i Mosty :)
    2018-09-20 09:10:43
  • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
    Wreszcie artykuł co ma ręce i nogi. Brawo.
    Autor: Kara
    2018-09-19 22:17:16
  • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
    Po prostu kino by sie przydalo.
    Autor: J
    2018-09-19 21:02:01
  • 130 radnych, 2 burmistrzów i 5 wójtów, czyli wybory w naszym powiecie
    Zastanów się się - znowu ci sami zastawiasz się nad tym kto nami rządzi - ... .
    Autor: Hjob
    2018-09-19 20:08:57
  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    Do zbyszka.To faktycznie fundamentalna różnica::)))) W takim razie kolejny cytat z wypowiedzi kandydata"Na szczeblu lokalnym najważniejszy jest człowiek. Ale nie wolno zapominać jeszcze o innej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie o wiarygodności kandydata" Co myślał jak wpisywał na listę Jolantę,Sawickiego,Lorkowskiego?!! Jaką te chorągiewki mają wiarygodność Twoim zdaniem? Dla mnie zupełne dno.
    Autor: Marek
    2018-09-19 17:53:26
  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    Do Tomka na przełomie 2016/17 z miasta ubyło 1000 osób (dane GUS w zestawieniu z PKW) O tyle nie zwiększyła się liczba Gminy Szczytno. Warto natomiast zabiegać o każdego nawet pojedynczego mieszkańca aby pozostał w mieście. Wystarczy czytać ze zrozumieniem :) Co do braku ludzi to mam nadzieję że jeżeli zajdzie taka potrzeba to Tomek skorzysta z zaproszenia i pomoże :) Program na stronie www. Polecam przeczytać.
    Autor: zbyszek
    2018-09-19 10:07:25
  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    Do Marka W Dźwierzutach nie ma koła PiS :) Kandydaci nie są członkami a jedynie startują z list PiS!
    Autor: zbyszek
    2018-09-19 10:03:48
  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    "Trudno mieć zaufanie do ludzi, którzy w zależności od zewnętrznej sytuacji zmieniają swoje poglądy czy przynależność do organizacji."-tu dopiero jest hipokryzja!!!!! Połowa "działaczy" koła PIS z Gminy Dźwierzuty to armia zaciężna z PSL-u.Pani kandydat na Wójta Jolanta w poprzednich wyborach startowała do powiatu z listy PSL,ale prawdziwa perełka to pan Krzysztof S. Ten to jest chorągiewka....zaczynał w Samoobronie,przez PSL,a teraz jak statek tonie to zahaczył się w PIS-e.Oj pociągnął oni Pana,Panie Zbyszku....po cichu liczę że w dół,bo czy ludzie mogą zaufać takim chorągiewkom??!!!!
    Autor: Marek
    2018-09-18 21:12:25