Czwartek, 21 Luty, Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Złota zmiana warty w SKKK


Aż dziesięć medali z Mistrzostw Polski Północnej PFKK przywieźli karatecy ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Złote krążki wywalczyli Wiktor Cymerman, Emilia Gwiazda i Krystian Grzegorczyk.



Kościerzyna to kolejne miasto na mapie Polski, do którego w minioną sobotę pojechali zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Celem były Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w których wystartowało 210 zawodników z 21 klubów.
 

Nasi zawodnicy jak zwykle nie wrócili z pustymi rękoma, indywidualnie 10 razy stawali na podium a dodatkowo dwukrotnie sensei Ewelina Mirosław odbierała nagrodę za klasyfikację drużynową. W KATA SKKK zajął II miejsce a w KUMITE - III.

 

Świetne walki

O ile I miejsce w kata Wiktora Cymermana i I miejsce w kumite Emilii Gwiazdy nie dziwią to na tej rangi zawodach I miejsce w kumite Krystiana Grzegorczyka jest miłym zaskoczeniem.


Jan Rogala kolejny raz udowodnił, że jego miejscem jest mata i dwukrotnie stanął na podium, zdobywając II miejsce w kumie i III w kata. Doskonale spisali się również Ewa Gołaszewska i Natalia Hajn, obie w kata oraz Natalia Zentarra, Konrad Żelaznowski i Aleksander Orzoł, w konkurencji kumite zdobywając II miejsca w swoich kategoriach wiekowo-wagowych.


 

Nie ma przypadków

Największymi pechowcami w drużynie SKKK okazali się Julia Suchodolska, Adrian Jędrzejczyk i wspomniany wyżej Wiktor Cymerman, którzy w kumite doskonale przebrnęli przez eliminacje, ale przegrali swoje walki o trzecie miejsca i ostatecznie wylądowali na najbardziej znienawidzonym przez sportowców IV stopniu podium.


W większości organizacji karate w Polsce nie ma walk o trzecie miejsce - są równorzędne dwa trzecie, lecz w PFKK pozostał stary dobry zwyczaj i zawodnicy muszą walczyć o to miano. Tym bardziej cieszy dobry występ zawodników z SKKK, ponieważ nie może być mowy o żadnym przypadku. Zawodnicy wszystko zawdzięczają swojej ciężkiej i systematycznej pracy w klubie pod okiem swoich instruktorów.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2018-12-03 14:28:38

Bartoszyce pobite przez wojowników z SKKK

  • Wtorek, 2018-08-28 18:35:24

Zmiana lokalizacji i... literki

  • Środa, 2018-08-22 12:54:23

Pasym z otwartym PSZOK-iem

  • Środa, 2018-07-11 12:46:19

51 zawodników = 46 medali SKKK


Komentarze

  • Zwyciężyć własne życie
    Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
    Autor: Wielki szacunek
    2019-02-21 17:08:50
  • Zwyciężyć własne życie
    A czemu mojego komentarza nie ma
    Autor: dzezka
    2019-02-21 16:13:55
  • Zwyciężyć własne życie
    Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
    Autor: Regina Roslaniec
    2019-02-21 12:36:01
  • Zwyciężyć własne życie
    Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
    Autor: MSO
    2019-02-21 12:17:21
  • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
    Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
    Autor: Adam
    2019-02-21 12:14:14
  • Zwyciężyć własne życie
    Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
    Autor: Super
    2019-02-21 11:51:15
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
    Autor: Wiesio
    2019-02-21 11:50:50
  • Zwyciężyć własne życie
    No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
    Autor: szczery
    2019-02-21 10:51:53
  • Zwyciężyć własne życie
    Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
    Autor: Kobieta
    2019-02-21 09:07:07
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
    Autor: bizon