Sobota, 20 Kwiecień
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -

Zimowe Mistrzostwa Polski Masters

W Olsztynie odbyły się Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Kategoriach MASTERS. Z sukcesami pływali tam także reprezentanci Szczytna, między innymi Zdzisław Choroszewski.

Wystartowało 467 zawodników ze 103 klubów nie tylko z całej Polski, ale także z siedmiu innych państw Europy (Czesi, Łotysze, Litwini, Ukraińcy, Słowacy, Rosjanie i Brytyjczycy).

Przez trzy dni w Aquasferze pływacy ścigali się w 42 konkurencjach, a wśród nich utytułowani zawodnicy. Prawo startu w zawodach mają zawodnicy i zawodniczki w wieku od 20 lat (urodzeni w 1998 r. i starsi).

Organizator wprowadził limity czasowe dla poszczególnych kategorii wiekowych. Podczas zawodów obowiązują aktualne przepisy pływania Masters FINA i Polskiego Związku Pływackiego.

W tej stawce na listach startowych znaleźli się zawodnicy ze Szczytna: CHOROSZEWSKI Zdzisław (71 lat), wystartował w kategorii 70-74 lat oraz PONIATOWSKI Patryk (28 lat), wystartował w kategorii 25-29 lat. CHOROSZEWSKI Zdzisław (71 lat), wystartował indywidualnie w czterech konkurencjach stylem dowolnym: 50 m, 200 m, 400 m i 800 m. Pierwszego dnia zdobył srebrny medal na 800 m. W pozostałych konkurencjach, zajął 4 miejsce.

PONIATOWSKI Patryk wystartował w drużynie AQUASFERA Masters Olsztyn. Drugiego dnia zdobył złoty medal i wspólnie z kolegami i pobił rekord Polski w kategorii wiekowej 100-119 lat (suma lat czterech zawodników) w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym. Trzeciego dnia zdobył srebrny medal w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym mixt (dwie zawodniczki i dwóch zawodników).