Czwartek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Zawodnicy wracają i budują potęgę GKS Dźwierzuty


Fatalnie wiedzie się drużynom z naszego powiatu grającym w piłkarskiej A klasie. Właśnie zakończyła się piłkarska jesień. Wyniki rozczarowują. Wałpusza 07 Jesionowiec zajmuje 8 miejsce, Zryw 9, GKS Szczytno 10, a GKS Dźwierzuty 11. W grupie jest 12 drużyn.Piłkarze GKS Dźwierzuty mimo przedostatniego miejsca w tabeli sezon zakończyli mocnym akcentem. Na własnym boisku rozgromili GKS Szczytno, aż 6:1. Bramki dla Dźwierzut strzelali: Andrzej Kuciński (3), Michał Filipiak, Dariusz Kołakowski i Marcin Kowalczyk.

 

O sytuacji w GKS Dźwierzuty rozmawiamy z Jarosławem Szpyrką, prezesem i trenerem.

 

Jak pan ocenia występ swoich zawodników w rozgrywkach a klasy?

 

Nie ma co ukrywać, że w całej lidze nie szło nam najlepiej. Ale nie oznacza to, że nie potrafimy grać w piłkę. Na naszą słabszą postawę złożyło się wiele czynników. Ale ten najważniejszy to braki kadrowe. Mnóstwo chłopaków wyjechało za granicę za pracą, część była na kursach przygotowawczych do służby w wojsku, czy policji. Nie było kim grać.

 

Braki kadrowe to chyba problem wszystkich drużyn piłkarskich grających w naszym powiecie.

 

Niestety, to chyba prawda. Trudno się dziwić młodym ludziom, że uciekają stąd do miejsc, gdzie jest praca, lepiej płatna, szansa na rozwój. Dopóki nie zmieni się sytuacja ekonomiczna w naszym powiecie to chyba każda gmina będzie borykała się z takim problemem. Młodzi ludzie na poziomie studiów, czy tuż po nich po prostu stąd wyjeżdżają.

 

Wracając do rozgrywek, mimo tych trudności udało się panu wystawiać na ligowe mecze pełne składy. Nie oddaliście żadnego meczu walkowerem.

 

To fakt. To zasługa tych wszystkich zawodników, którzy pozostali w naszej gminie i mimo nie najlepszych wyników na boisku dźwignęli ten ciężar. Grali. I w takich okolicznościach najlepiej można poznać człowieka. Bo gdy jest dobrze, gdy drużynie idzie, to nie brakuje chętnych do gry, sponsorów czy innych pomocników. Gdy jest źle pozostają ci, którym naprawdę zależy na zespole, klubie. Bardzo dziękuję tym wszystkim zawodnikom i sympatykom, którzy z nami są mimo nie najlepszych wyników.

 

Ostatni mecz jesieni pokazał, że i pan, ale i pana zespół ma charakter. Graliście do końca. Rozgromiliście mistrza B klasy, beniaminka GKS Szczytno.

 

Ten sukces to efekt powrotów. Wielu zawodników właśnie wróciło z zagranicy, kursów, szkoleń. Dzięki temu niemal na każdej pozycji miałem do dyspozycji po dwóch, a nawet trzech zawodników. To daje komfort. W pierwszej połowie pojedynku z GKS Szczytno brakowało nam jednak jeszcze zgrania. Efekt był taki, że w środku pola popełnialiśmy sporo błędów. Piłkarze z gminy Szczytno grali z kolei piłkę na dalekie wybicie i szukanie korzystnej sytuacji. Może w B klasie to się sprawdzało, ale w wyższych ligach taki model gry skazany jest na porażkę.

 

A jak wyglądała druga połowa tego pojedynku?

 


Mój zespół zaczął grać dokładniej i dynamiczniej. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Strzeliliśmy aż pięć bramek. Straciliśmy jedną. Pokazaliśmy niedowiarkom, że Dźwierzuty potrafią grać w piłkę. Gdybym przez cały sezon miał do dyspozycji tylu zawodników, to dziś bylibyśmy w innym miejscu. Ale taka jest piłka, czasami trzeba stanąć w narożniku, przyjąć trochę ciosów, aby potem wyjść z niego i zaatakować zaskoczonego rywala.

 

Czyli wiosną GKS Dźwierzuty wyjdzie z narożnika?

 

(śmiech) Mam taką nadzieję. Jeśli wiosną będę miał do dyspozycji taki stan osobowy, jak w meczu z GKS Szczytno to myślę, że odbudujemy drużynę. Jestem już po rozmowie z zawodnikami. Ci, którzy chcą dalej grać - zostaną, ci, którzy nie - będą musieli odejść. Deklaracje jeszcze nie padły, ale chłopaki mają kilka dni przerwy i czas na zastanowienie. Chciałbym mieć w zespole tych zawodników, na których rzeczywiście mogę liczyć. Inna rzecz, że na razie jestem sam, jako prezes, trener w GKS. Prowadzę dwie grupy młodzieżowe i seniorów. To praca niemal siedem dni w tygodniu jeśli doliczymy do tego mecze. Długo tak nie pociągnę. Będę szukał kogoś do współpracy. Trenera, prezesa. Kogoś, kto pomoże mi prowadzić ten klub, bo naprawdę jest tam bardzo wielu świetnych zawodników, którzy zasługują na to, aby grać.

 

Rozmawiał Tomasz Mikita

 

 

Pozostałe wyniki 11 kolejki:

 

Leśnik Nowe Ramuki - Wałpusza 07 Jesionowiec 0:0

Fortuna Dorotowo Gągławki - Tempo Ramsowo/Wipsowo 2:1

KS Wojciechy - Burza Słupy 0:0

Błękitni/Korona Klewki - Zryw Jedwabno 5:1

Granica Bezledy - MKS Jeziorany goście zrezygnowali z wyjazdu na mecz

GKS Dźwierzuty - GKS Szczytno 6:1

 

1. Fortuna Dorotowo Gągławki 11 26

2. KS Wojciechy 10 22

3. Burza Słupy 10 20

4. Błękitni/Korona Klewki 11 18

5. Tempo Ramsowo/Wipsowo 11 17

6. Granica Bezledy 10 16

7. Leśnik Nowe Ramuki 10 12

8. Wałpusza 07 Jesionowiec 10 11

9. Zryw Jedwabno 11 10

10. GKS Szczytno 11 10

11. GKS Dźwierzuty 11 9

12. MKS Jeziorany 10 9Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  Jesteśmy świadkami tworzenia się nowego układu towarzysko-adoracyjnego. Czy będzie lepiej? czy Szczytno podniesie się gospodarczo? czy powstanie \"Brama Mazur\"? Wątpliwe.
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-11-15 14:03:02
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Do do Konstantego: Szeroką dyskusję chcesz Pan zacząć. Na temat forsa nowa nie mam planu dyskutować. A już na pewno nie na temat folksdojczów namnażających brednie o MN. Żegnam.
  Autor: Konstanty
  2018-11-15 13:47:09
 • Spokojnie. Damy radę!
  A ja słyszałem zawsze słowa \"...spokojnie jakoś to będzie...\" i tak jakoś zawsze było, coś się udało bardziej, a coś mniej. Loteria, brak profesjonalizmu pomimo prawdopodobnie dobrych chęci to wiele spraw z tego co zaobserwowało wiele osób było niedopiętych pozostawionych czystemu przypadkowi.
  Autor: Wojtek
  2018-11-15 12:35:36
 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  No to dopiero teraz odczujemy kogo sobie wybraliśmy. Pożałujecie na kogo głosowaliście.
  Autor: mieszkaniec
  2018-11-15 11:48:44
 • Nie bądź obojętny! Jeden telefon może uratować czyjeś życie
  Często słyszę komentarze : co to dla niej/niego ze oddali bezdomnemu starą kołdrę czy płaszcz, pomagają bo im się wydaje że są lepsi. Nie jest tak. Widzisz w swoim zabiegany życiu człowieka siedzącego na schodach, wiesz że mu będzie w nocy zimno ale masz tyle jeszcze spraw na głowie. Potem za dzień dwa lub trzy słyszysz : ktoś zmarł na działkach lub spłonął w pustostanie... Przez chwilę wspominasz zwinietego człowieka siedzącego na schodach potem zapominasz. Ile w nas człowieka jeszcze zostało w gonitwie sukcesu. Dla mnie sukcesem jest: umieć się zatrzymać zauważyć potrzeby innego człowieka i pomoc na ile umiemy. Nawet wykonać telefon żeby nie musieć się zastanawiać czy zamarzł ten którego mijalismy. Los jest pokretny i maloprzewidywalny. Ty pomagasz dziś może ktoś kiedyś pomoże tobie bądź twoim bliskim.
  Autor: Osa
  2018-11-14 22:58:23
 • Jubileuszowy Fotograf Szczycieński (zdjęcia)
  Foto numer 2 - bezcenne
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 17:40:30
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Jakie tam \"sprawne propagowanie\" Konstytucji (mówienie, że ta ustawa jest znakiem KOD-u jest chore) na jednym maszcie w Szczytnie. Powiewające licznie nad Marszem Niepodległości flagi takiej np. faszystowskiej Forza Nuova to jest prawdziwa propaganda - z siłą przekazu na cały świat.
  Autor: do Konstantego
  2018-11-14 16:36:37
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Panie Tadeuszu - aż tak otwarcie?! Panie rzeczniku prasowy Starosty Powiatowego w Szczytnie z okresu śp. Andrzeja Kijewskiego - pamięta Pan te wspaniałe czasy? Ale minęły.
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 15:20:58
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Z powodu miernych, dotychczasowych osiągnięć jako samorządowiec, pan Mańkowski nie był moim faworytem. Trzeba jednak uszanować wolę wyborców . Zobaczymy, jak \"wizjoner\" wywiąże się ze swoich obietnic.
  Autor: Nela
  2018-11-14 14:59:25
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  To właściwy człowiek, doświadczony samorządowiec z pomysłami dla rozwoju miasta i któremu zaufali mieszkańcy. Uważam, że nie zawiedzie oczekiwań i doprowadzi do tego, że Szczytno będzie \" Bramą Mazur\".
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2018-11-14 11:23:02