Piątek, 26 Maj, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -

„Zatrudniak” wyróżniony przez ministra pracy

Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed odwiedził Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie. Nasz „zatrudniak” uznawany jest za jeden z lepiej działających w kraju.


Wiceministrowi towarzyszyła posłanka Iwona Arent. W trakcie wizyty zastępca dyrektora PUP w Szczytnie Beata Januszczyk przedstawiła szczegółowe dane dotyczące aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy. Podkreśliła zmiany, jakie zaszły na przestrzeni ostatnich lat, które spowodowały, że powiat szczycieńskim stał się rekordzistą w spadku bezrobocia w Polsce. Na połowę kwietnia tego roku bez pracy w naszym powiecie pozostaje 3268 osób, a stopa bezrobocia spadła po raz pierwszy w historii urzędu poniżej średniej wojewódzkiej i wynosi dziś około 14,8 procent. - To efekt indywidualnego podejścia nie tylko do samego bezrobotnego, ale i do firm, które szukają pracowników – mówi Beata Januszczyk.

Wiceminister był pod wrażeniem standardów naszego „zatrudniaka”. - Gdyby każdy urząd tak funkcjonował nie byłaby potrzebna reforma, którą przygotowujemy – mówił do pracowników.

Wiceminister odwiedził Szczytno na zaproszenie dyrekcji Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie. Oprócz PUP zwiedził też Szczytno oraz Wyższą Szkołę Policji.



Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2017-05-24 15:06:10

Przez pięć lat oddali 120 litrów krwi

  • Środa, 2017-05-17 12:42:20

Radni piszą do wiceministra

  • Czwartek, 2016-06-23 12:59:57

Sportowcy nagrodzeni przez burmistrza



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • 28 maja, Szczytno – Darmowe szkolenie z pierwszej pomocy
    Mogą w nim wziąć udział również mieszkańcy powiatu.
    Autor: Redakcja
    2017-05-26 13:52:01
  • 28 maja, Szczytno – Darmowe szkolenie z pierwszej pomocy
    Szkolenie tylko dla mieszkańców Szczytna??? Czy mieszkańcy powiatu mogą wziąć w nim udział?
    Autor: Iza
    2017-05-26 13:47:52
  • Dramat w Jedwabnie, nie żyje 2-letni chłopiec
    Ok, masz racje, ale co 2 letni chłopczyk robił SAM nad stawem.
    Autor: taki sobie ja
    2017-05-26 12:32:37
  • Dramat w Jedwabnie, nie żyje 2-letni chłopiec
    Przez p... staw biedne dziecko nie zyje. Gmina niech zamek wstawi do bramki lub zakopie caly staw po co ten plac w takim miejscu.
    Autor: Mieszkanka jedwabno
    2017-05-26 08:09:35
  • Rondo oznacza utrudnienia w Rozogach