Środa, 12 Grudzień, Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Zamiast kwiatka panie dostały kurs samoobrony (zdjęcia)


Dzisiejsze Święto Kobiet było doskonałą okazją do tego, aby szczycieńscy policjanci spotkali się z mieszkankami powiatu. Zamiast kwiatków panie otrzymały... kurs samoobrony.



Policyjni instruktorzy taktyk interwencji, przećwiczyli z chętnymi paniami techniki obezwładniania agresywnego napastnika.

- Wyszliśmy założenia, że każdej kobiecie przyda się znajomość podstawowych chwytów odparcia ataku agresora – mówi podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji.

 

Kurs odbył się w środę wieczorem w hali im. Huberta Wagnera w Szczytnie. To tam policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie przeprowadzili otwarte zajęcia z samoobrony dla kobiet.

 

Uczestniczkami ćwiczeń były między innymi panie z Ośrodka Pomocy Społecznej w Dźwierzutach, uczennice szczycieńskich szkół średnich, mieszkanki internatu przy Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie, studentki Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie a także panie, zrzeszone w Jednostce Strzeleckiej 1033 Szczytno.

 

Przybyłe na spotkanie panie przywitał podinsp. Arkadiusz Napiórkowski p.o. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie.

Zajęcia z samoobrony poprowadzili policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego i Ruchu Drogowego naszej jednostki, sierż. szt. Michał Szynaka, st. sierż. Bartosz Kaca oraz sierż. Agata Mendelewska.


Na początku spotkania sierż. Agata Mendelewska omówiła potencjalne zagrożenia na jakie narażone są kobiety, występujące czynniki kryminogenne a także podstawowe zachowania wobec napastnika.

 

 

Policjanci będący jednocześnie instruktorami taktyk interwencji, sierż. szt. Michał Szynaka, st. sierż. Bartosz Kaca, zaprezentowali i omówili wrażliwe punkty na ciele człowieka, tzw. „3 strefy” oraz punkty witalne. Odbyła się wspólna rozgrzewka a następnie zebranym paniom przedstawiono podstawowe uderzenia z wykorzystaniem specjalistycznych tarczy.

 

Potem, już wszyscy wspólnie przećwiczyli techniki wychodzenia z chwytu za nadgarstki, obronę przed duszeniem z przodu, tyłu oraz z boku.

Obecność pań i ich odzew na policyjne zaproszenie, dał sygnał szczycieńskim policjantom, że tego typu szkolenia powinny odbywać się na terenie całego powiatu.

- Drogie Panie, do zobaczenia więc na kolejnych spotkaniach – zachęcają policjanci.



Komentarze do artykułu

Waga

Rzeczywiście, paradoksalnie, Panie od Panów dostały lekcję samoobrony. Panowie, po prostu nie bijcie!

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

  • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
    Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
    Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
    2018-12-10 23:22:21
  • Kot postawił strażaków na nogi
    To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
    Autor: Wiewiorka
    2018-12-10 20:06:27
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    I proszę na głos i ze zrozumieniem przeczytać definicje tego słowa.
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:15:09
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Hola hola tu nikt nikogo nie poniża proszę się nie rozpędzać. Nie padają wyzwiska wulgaryzmy itp. Jest tylko własne zdanie i nic innego:)
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:09:42
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Do Ccc. Jeżeli wypisuje się jakieś komentarze, to warto dokładnie sprawdzić a nie wypisywać głupoty. 6 tysięcy to ma cała gmina a nie Świętajno. Świętajno ma około 2 tysięcy mieszkańców.
    Autor: Ela
    2018-12-10 10:12:34
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    Widzę że temat budzi emocje więc może kilka faktów. InnoPolice kojarzone z WSpol niestety to tylko mit. WSPol pomagał tylko do etapu koncepcji więc bezpieczeństwem będą tam zajmowali się samorządowcy lub emeryci. Zainteresowanie tym produktem było szacowane tylko na podstawie danych statystycznych GUS! Może obecny Burmistrz będzie miał odwagę aby powiedzieć oficjalnie mieszkańcom na co się porywają :) Koszt utrzymania a możliwość generowania ewentualnych zysków? Jaki trzeba będzie wygenerować obrót aby koszt zamknąć na 0? itd. Włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne!!!
    Autor: miejscowy
    2018-12-10 08:49:44
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Mieszkanko, słowo hejt nie jest popularne, ale ma swoje zdefiniowane określenie. Z DEFINICJI: Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych. Złudne poczucie bezkarności i anonimowości popycha ludzi do cyber -przemocy. Należy również zadać pytanie o powody krytyki innych – często wypływa to z niskich pobudek osób krytykujących. Jest to być może próba dowartościowania samego siebie kosztem kogoś drugiego, bezmyślność, czerpanie „chorej” satysfakcji z poniżania innego człowieka, nadmiar czasu i brak pomysłu na jego spędzenie. Spod płaszcza anonima wylewa się fala nienawiści, złości, głupoty czy psychopatycznego poczucia wartości. Mieszkanko powoływanie się na \"pół wsi\" to nie jest własna opinia... Również życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy.
    Autor: Ccc
    2018-12-09 23:32:57
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    O Boże..no tak tak tak samo jak kultura była we Wielbarku stoisko przepiękne ale reszta... Hehehe przepraszam tak.... KULTURA
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-08 23:33:23
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    … kino, teatr i filharmonię na okrasę, żeby było co burzyć za kilka lat. Bo jak ktoś nie pamięta, to kino padło z braku widzów. A ci, którzy najwięcej darli mordy, że nie ma kina, chodzili do tego, które było, raz na pięć lat albo i to nie. Już widzę, jak tatuś z mamusią i 2-3 dzieci codziennie zapitala na basen, żeby to-to zarabiało na siebie przynajmniej. Może jakiś nieliczne sztuki z odległości maks 20 km też czasem zahaczą, Bo z takich wsi jak Warszawa, Szczecin czy Katowice to na ten basen pies z kulawą nogą nie zajrzy. Baseny z maleńkimi aquaparkami są prawie wszędzie. InnoPolice - nie ma nigdzie, więc panie \"mieszkaniec\" włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne.
    Autor: zbudować basen...
    2018-12-08 20:18:57
  • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
    jak tam powstanie ekskluzywny hotel to ja bende ksiendzem
    Autor: antoni buszylo /zielonka
    2018-12-08 18:17:52