Piątek, 17 Sierpień, Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Zamek sprawdzają urzędnicy

Nawet 6 milionów złotych może kosztować rewitalizacja ruin szczycieńskiego zamku. 80 procent tej kwoty władze miasta chcą pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego.



Nasz wniosek jest już analizowany i oceniany – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Rozpoczęto właśnie ocenę merytoryczną. Liczymy, że do końca września będziemy znali wyniki tej analizy.

Jeżeli szczycieński pomysł zostanie przyjęty i otrzyma dofinansowanie ruiny szczycieńskiego zamku mogą stać się niezwykłą atrakcją.

- W te stare mury wkomponowana jest też część restauracyjna – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Odrestaurowane ruiny zostałyby połączone kładką, właściwie mostem nad fosą z ulicą Spacerową. Zwiedzać można będzie też podziemia, gdzie powstanie cały kompleks z przeszklonych części, aby móc oglądać zabytkowe średniowieczne mury. Oczywiście wszystko będzie wzbogacone techniką multimedialną, dzięki niej będzie można poznać historię zamku, Szczytna. Obiekt ma być do dyspozycji zwiedzających okrągły rok.

Ciekawostką będzie zapewne też to, że wokół zamku ma powstać prawdziwa fosa wypełniona wodą.



Komentarze do artykułu

and

No tak, jak zaleją fosę wodą to nawet dzieci sobie zimą nie pozjeżdżają na sankach, chociaż teraz takie zimy że śniegu to jak na lekarstwo

Anna

Nie szkoda pieniędzy na takie pierduły? Wątpliwa atrakcja, a wypełnienie fosy wodą nie wiadomo czemu ma służyć.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2017-12-29 17:28:03

Ruszyły pierwsze przetargi na zamek

  • Piątek, 2017-10-27 11:37:58

Umowa „na zamek” podpisana (zdjęcia)

  • Środa, 2017-10-25 15:15:47

Miasto dostanie miliony na zamek

  • Wtorek, 2017-10-10 18:35:28

Miasto dostanie miliony na zamek

  • Wtorek, 2017-06-13 11:47:31

Będzie zamek, jak z bajki


Komentarze

  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nowe centrum? Piszesz tak bo mieszkasz na tej ulicy?
    Autor: MC
    2018-08-16 17:37:17
  • Od robotnika do kierownika...
    Swoją karierę w Ikei we Wielbarku zacząłem już 7 lat temu. Nie traktowałem początkowo tej pracy jako coś z czym bym wiązał moją przyszłość na tyle lat, ale faktycznie, stopniowo zdobywałem doświadczenie, wiedzę, umiejętności i awansowałem, obecnie zajmuje jedno z kierowniczych stanowisk i bardzo sobie cenię pracę tu. Bardzo pozytywne wrażenia, tym bardziej patrząc na te 7 lat, które już tu pracuję
    Autor: Krzysztof
    2018-08-16 12:47:29
  • Ronda jeszcze nie ma, a już... denerwuje
    szkoda ze temu cfaniakow"i w sutannie nie zabrali, nie zdziwie sie dy za nasze pieniądze jeszcze wokół koscioł alejki i chodniki miasto zrobi.
    Autor: Marcin
    2018-08-16 12:40:29
  • Kampanii jeszcze nie ma, a błotem już rzucają w... wójta
    skoro ktoś chce zadać te pytania, niech je zada oficjalnie w twarz wójtowi.
    Autor: macx
    2018-08-16 12:29:44
  • Protest... sąd w Szczytnie
    na zdjęciu odliczając dzieci to max 30 osób!!
    Autor: marta
    2018-08-16 11:52:06
  • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
    Wielbark bez wątpienia dużo zyskuje dzięki zlokalizowanemu tu zakładowi Ikea. Jest to miejsce pracy dla ogromnej liczby naszych mieszkańców i nie tylko.
    Autor: Tadeusz
    2018-08-16 10:56:32
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Z pewnością ul. Wielbarska to o wiele lepsza lokalizacja, co widać po ilości przejeżdżających pojazdów. Również ze względu na bliskość obwodnicy, która łączy drogę do Warszawy i na lotnisko i drogę do Ostrołęki. Pewnie dlatego lokalizację tam wybrała Biedronka. Teraz to się robi prawie nowe centrum, widać tam mnóstwo ludzi. Lemańska jest zaś za daleko, żeby lokalizacja była atrakcyjna też dla mieszkańców miasta.
    Autor: Szczytnianin
    2018-08-16 09:54:32
  • Złośliwy los i guz... Tomek potrzebuje pomocy

    Autor: AnaGuerrero
    2018-08-16 09:38:55
  • Romany i Dębówko połączy droga
    Dobrze że pamiętają o innych drogach w okolicy gdzie 2 samochody nie mogę się minąć , rownarke jak puszczą raz na pół roku to potem nie idzie przejechać bo powyciaga wszystkie kamienie i porobi skarpy ;)
    Autor: Anonim
    2018-08-16 00:20:10
  • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
    Najlepiej wszystkich wyrzucić - zostawić tylko Dyrektora i pupili - a mieszkaniec niech sam się ogarnie. Ręce opadają jak się czyta takie komentarze - dziewczyno rozumiem że TY jakbyś mogła to bez miodu byś ogarnęła - ale może sama weź się za robotę a nie ublizasz koleżankom z pracy . Larwe karalucha może sama przynioslas z jakiegoś starego kościoła. ...... a może z miejscowego?
    Autor: Do Niezależnie
    2018-08-15 23:25:10