Piątek, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Zamek sprawdzają urzędnicy

Nawet 6 milionów złotych może kosztować rewitalizacja ruin szczycieńskiego zamku. 80 procent tej kwoty władze miasta chcą pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego.



Nasz wniosek jest już analizowany i oceniany – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Rozpoczęto właśnie ocenę merytoryczną. Liczymy, że do końca września będziemy znali wyniki tej analizy.

Jeżeli szczycieński pomysł zostanie przyjęty i otrzyma dofinansowanie ruiny szczycieńskiego zamku mogą stać się niezwykłą atrakcją.

- W te stare mury wkomponowana jest też część restauracyjna – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Odrestaurowane ruiny zostałyby połączone kładką, właściwie mostem nad fosą z ulicą Spacerową. Zwiedzać można będzie też podziemia, gdzie powstanie cały kompleks z przeszklonych części, aby móc oglądać zabytkowe średniowieczne mury. Oczywiście wszystko będzie wzbogacone techniką multimedialną, dzięki niej będzie można poznać historię zamku, Szczytna. Obiekt ma być do dyspozycji zwiedzających okrągły rok.

Ciekawostką będzie zapewne też to, że wokół zamku ma powstać prawdziwa fosa wypełniona wodą.



Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2017-12-29 17:28:03

Ruszyły pierwsze przetargi na zamek

  • Piątek, 2017-10-27 11:37:58

Umowa „na zamek” podpisana (zdjęcia)

  • Środa, 2017-10-25 15:15:47

Miasto dostanie miliony na zamek



Komentarze do artykułu

and

No tak, jak zaleją fosę wodą to nawet dzieci sobie zimą nie pozjeżdżają na sankach, chociaż teraz takie zimy że śniegu to jak na lekarstwo

Anna

Nie szkoda pieniędzy na takie pierduły? Wątpliwa atrakcja, a wypełnienie fosy wodą nie wiadomo czemu ma służyć.

Napisz

Komentarze

  • Dostawczy fiat potrącił 79-letnią kobietę na ulicy Piłsudskiego
    Prawdą jest że ta Pani przechodziła w miejscu niedozwolonym, ale prawdą jest również że jest tam bardzo słabe oświetlenie.
    Autor: Kierowca
    2018-01-19 12:24:56
  • Radni rżną własną gminę?
    A ile Kołakowska zapłaciła za ten artykuł?
    Autor: Izabala
    2018-01-18 16:57:17
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Niebawem wybory
    Autor: Michał Szczytno
    2018-01-16 11:50:29
  • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
    Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
    Autor: ncccc
    2018-01-15 21:17:58
  • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
    Najlepsi
    Autor: ja
    2018-01-15 12:58:15
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
    Autor: Paweł Malec
    2018-01-12 12:51:20
  • Nie żyje Stanisław Wrona
    Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
    Autor: jack609
    2018-01-11 09:15:21
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
    Autor: Romuald Amborski
    2018-01-10 20:32:07
  • Wikariusz w świecie edukowany
    bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
    Autor: eustacha
    2018-01-10 18:56:50
  • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
    To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
    Autor: Mieszkanka rudki