Środa, 25 Kwiecień, Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Zamek sprawdzają urzędnicy

Nawet 6 milionów złotych może kosztować rewitalizacja ruin szczycieńskiego zamku. 80 procent tej kwoty władze miasta chcą pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego.



Nasz wniosek jest już analizowany i oceniany – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Rozpoczęto właśnie ocenę merytoryczną. Liczymy, że do końca września będziemy znali wyniki tej analizy.

Jeżeli szczycieński pomysł zostanie przyjęty i otrzyma dofinansowanie ruiny szczycieńskiego zamku mogą stać się niezwykłą atrakcją.

- W te stare mury wkomponowana jest też część restauracyjna – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Odrestaurowane ruiny zostałyby połączone kładką, właściwie mostem nad fosą z ulicą Spacerową. Zwiedzać można będzie też podziemia, gdzie powstanie cały kompleks z przeszklonych części, aby móc oglądać zabytkowe średniowieczne mury. Oczywiście wszystko będzie wzbogacone techniką multimedialną, dzięki niej będzie można poznać historię zamku, Szczytna. Obiekt ma być do dyspozycji zwiedzających okrągły rok.

Ciekawostką będzie zapewne też to, że wokół zamku ma powstać prawdziwa fosa wypełniona wodą.



Komentarze do artykułu

and

No tak, jak zaleją fosę wodą to nawet dzieci sobie zimą nie pozjeżdżają na sankach, chociaż teraz takie zimy że śniegu to jak na lekarstwo

Anna

Nie szkoda pieniędzy na takie pierduły? Wątpliwa atrakcja, a wypełnienie fosy wodą nie wiadomo czemu ma służyć.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2017-12-29 17:28:03

Ruszyły pierwsze przetargi na zamek

  • Piątek, 2017-10-27 11:37:58

Umowa „na zamek” podpisana (zdjęcia)

  • Środa, 2017-10-25 15:15:47

Miasto dostanie miliony na zamek

  • Wtorek, 2017-10-10 18:35:28

Miasto dostanie miliony na zamek

  • Wtorek, 2017-06-13 11:47:31

Będzie zamek, jak z bajki


Komentarze

  • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
    Zastanawia mnie jedna rzecz. Na jakiej podstawie Redaktor sugeruje w artykule, że może powstać tutaj McDonalds? McDonalds Polska - sama wybiera lokalizacje dla swoich jednostek to po 1, po 2 potrzeba 1.2 MLN zlotych, aby rozpocząć rozmowę o franczyzie tej placówki. Po 3 co najważniejsze - franczyze otrzymuje się, na istniejący już lokal - na okres 20 lat. Niestety, Szczytno nie jest atrakcyjnym rejonem dla tej sieci. Niska ilość mieszkańców oraz grupa wiekowa robi swoje. Bardziej traktują nas jako miejscowość "przelotową". Przykre i smutne. P.S Drodzy mieszkańcy nie nastawiajcie się na McDonalda czy KFC. Lepiej otwórzmy fabrykę paneli fotowoltaicznych - będą miejsca pracy, będą odnawialne źródła energii w Szczytnie,
    Autor: Ksawery
    2018-04-24 12:59:10
  • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
    Utrzymają się na luzie, wiem bo sam pracuję w jednym ze sklepów odzieżowych w Szczytnie. Nawet sobie nie wyobrażacie ile ludzie potrafią wydać kasy na ubrania, i to w Szczytnie.
    Autor: Wiem
    2018-04-24 12:35:10
  • Odnowa zaprasza na wyjątkowe rekolekcje
    Do "Helena Modrejewska" Nie rozumiem Twojej zazdrości. Masakra kobieto. Ktoś pomaga dzieciom, a ty piszesz takie rzeczy? Obrzydliwa zazdrość
    Autor: Obserwator
    2018-04-23 19:44:17
  • Odnowa zaprasza na wyjątkowe rekolekcje
    Takie świętoszkowate a na dzieciach kokosy zbijają
    Autor: Helena Modrejewska
    2018-04-23 19:28:43
  • Szczytno – miasto bez szans?
    jaki burmistrz takie miasto
    Autor: danuta
    2018-04-23 15:20:02
  • PIERWSZA PRZYSIĘGA TERYTORIALSÓW Z WARMII I MAZUR
    Czemu nic nie wspomnieliście o dwóch żołnierzach wyróżnionych przez ministra z naszego miasta?????
    Autor: Szymon Si
    2018-04-23 10:33:08
  • Trzy osoby ciężko ranne, audi uderzyło w drzewo
    Naprawde przez tego chlopaka strach dzieci samych do szkoły puszczac bo jak wariat jeździ a rodzice jego chyba udaja że nie wiedzą powinien już dawno mieć uprawnienia do jazdy zabrane a tatuś niech oczy wkoncu przetrze!!!!!
    Autor: Ja
    2018-04-22 22:39:49
  • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
    a co z wieżą ciśnień i z ruinami po kinie ?
    Autor: tak się pytam
    2018-04-22 17:58:07
  • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
    Sądząc po Twoim zapisie wypowiedzi należysz do osób mniej zamożnych i inteligentnych bo oryografia leży i nawet patrzeć nie może na to co wypisujesz. Kebaby i fastfood odpadają jak ktoś sprzedaję jedzenie, które zaraz zacznie uciekać od starości i brudu. A co do odzieży to jedni kupują w D.H. Mazur a inni wolą markowe ubrania.
    Autor: Do I co
    2018-04-22 12:03:03
  • Kołakowska, Fabisiak, Pabich – troje muszkieterów ze Świętajna
    Szanowny Panie redaktorze,muszkieterów cechowała lojalność- o innych przymiotach nie wspomnę.Tytuł artykułu, dla mnie dziwny.
    Autor: wyborca
    2018-04-21 18:35:38