Piątek, 18 Styczeń, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Zachwycał się jeziorem i... kradł wędki


Podziwiałem wody i jeziora, i jakoś tak... te wędki trafiły do mnie – tak tłumaczyć miał się policjantom 25-letni mieszkaniec gminy Pasym, który podejrzany jest o kradzież 5 wędek. Policjanci skradziony sprzęt odnaleźli w budynku przez niego zajmowanym.Na początku lipca szczycieńscy policjanci zostali powiadomieni przez turystę wypoczywającego na terenie gminy Pasym, że pozostawione przez niego na pomoście wędki ktoś ukradł.

Jak określił zgłaszający, pomost znajdował się w obrębie posesji na jakiej wypoczywał wraz z rodziną. Pomyślał więc, że jeżeli zostawi wędki wieczorem to będą w tym samym miejscu również rano.

 

Niestety turysta pomylił się. Wartość utraconego wycenił na 850 złotych. Trzy wędki należały do niego a dwie do jego ojca.

 

Szczycieńscy policjanci kryminalni, którzy zajęli się sprawą ustalili, że w czasie gdy doszło do kradzieży, w okolicy domku letniskowego widziano konkretny pojazd o konkretnych numerach rejestracyjnych.

 

Tym sposobem śledczy dotarli do osoby poruszającej się tym autem. Idąc po nitce do kłębka sprawdzili gdzie ta osoba mieszka.


 

Kryminalni dokonali przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez „kierowcę” . I co w nich znaleźli? Pięć skradzionych wędek.

 

Funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Pasym, który już usłyszał zarzut kradzieży sprzętu wartego 850 złotych.

 

25-latek przyznał się do zarzucanego mu czyny i wyjaśnił, że w tamtym konkretnym dniu podczas gdy podziwiał uroki jeziora Kalwa, zauważył leżące na pomoście wędki i … jakoś tak trafiły do niego.

 

Teraz odzyskane wędki trafią do prawowitych właścicieli, natomiast 25-latek trafi przed oblicze sądu.

 

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu. Fot. policja.plKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2019-01-16 11:55:45

Samorząd bierze się za zabytki

 • Poniedziałek, 2019-01-14 11:54:45

Zlikwidowali sołectwo i... sołtysa

 • Poniedziałek, 2018-12-31 16:31:28

Do końca roku nikt nie urodzi się w Szczytnie


Komentarze

 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
  Autor: massakra
  2019-01-17 16:05:13
 • Romantyczne oświadczyny w... kinie
  To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
  Autor: max
  2019-01-17 09:57:48
 • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
  Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
  Autor: maniek
  2019-01-17 09:01:43
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
  Autor: Robert
  2019-01-17 02:58:41
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
  Autor: R.....
  2019-01-16 18:32:24
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
  Autor: Waga
  2019-01-16 18:04:13
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
  Autor: dr
  2019-01-16 13:53:58
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
  Autor: Agnieszka
  2019-01-15 18:34:24
 • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
  Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
  Autor: Halina Biziuk
  2019-01-15 15:20:22
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Panie Zbyszku a może tak złozyć wniosek o środki z programu \"razem bezpieczniej\" Są środki na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych!!! Trzeba tylko napisać wniosek. Powinien byc Pan zainteresowany. Sprawę reformy edukacji w mieście proszę pozostawić ludziom, którzy sie na tym znają i przekonywać też do tego Pana Burmistrza!
  Autor: kolega
  2019-01-15 14:44:58