Niedziela, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Z sekretariatu na stołek dyrektora


Anna Pszczółkowska zastąpi Wojciecha Szewczaka na stanowisku dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Rozogach. Na razie będzie miała jedynie powierzone obowiązki. Do tej pory pani Anna zajmowała się organizacją sekretariatu wójta Zbigniewa Kudrzyckiego. Ten awans dla wielu to zaskoczenie.Pszczółkowska przejmie obowiązki po Szewczaku już 1 lipca. Dotychczasowy dyrektor złożył rezygnację. Wybrał pracę w Grodnie. Po jego decyzji spory kłopot miał Zbigniew Kudrzycki, wójt gminy Rozogi.

 

Wójt Kudrzycki postanowił postawić na Annę Pszczółkowską, z którą - jak powiedział „Tygodnikowi Szczytno” - współpracuje od co najmniej 18 lat. Najpierw była jego sekretarką jako dyrektora szkoły, a potem została inspektorem do spraw obsługi sekretariatu w Urzędzie Gminy, gdzie Kudrzycki został wójtem.

 

- Jest to osoba ze świetnymi umiejętnościami organizacyjnymi i z odpowiednim wykształceniem na to stanowisko – tłumaczy decyzję o powierzeniu obowiązków dyrektora GOK Annie Pszczółkowskiej wójt Kudrzycki. - Jest magistrem zarządzania. Decyzję musiałem podjąć szybko, bo wiele imprez, które są zaplanowane, GOK po prostu musi zorganizować. Dlatego nie było czasu na ogłoszenie konkursu, bo trzeba od razu wziąć się do pracy. Poza tym nie ukrywam, że do pani Anny mam zaufanie, współpracowaliśmy ze sobą bardzo długo. Wiem, że jest profesjonalistką i wierzę, że da sobie radę na tym stanowisku.


 

Anna Pszczółkowska od urodzenia związana jest z gminą Rozogi. - Dobrze zna mieszkańców i ich potrzeby – mówi wójt. - To też był jeden z argumentów przemawiający za jej kandydaturą.

 

Decyzją wójta zaskoczony jest Mieczysław Dzierlatka, gminny radny.

 

- Co tu komentować, gołym okiem widać, że wójt obstawia się swoimi ludźmi – mówi. - Moim zdaniem na takie stanowisko powinien być konkurs. Pani Anny za bardzo nie znam, więc nie będę oceniał jej umiejętności do kierowania instytucją kultury. Czy ma do tego odpowiednie predyspozycje, to wyjdzie w jej pracy.Komentarze do artykułu

Olek

Wójt tylko tak potrafi obstawiac stołki tak było z poprzednim dyrektorem tez nie miał czasu na konkurs chociaz kiedy do niego stawał nie przeszedł go nawet formalnie więc lepiej go było powołac bez konkursu zresztą to znajomy trampka

Napisz


Komentarze

 • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
  Kolejna partia nierobow.
  Autor: Stefan
  2018-10-19 17:42:47
 • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
  Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2018-10-19 14:14:37
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
  Autor: Waga
  2018-10-19 12:18:57
 • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
  Przestaną brzdąkać w końcu.
  Autor: fircyk
  2018-10-19 10:53:06
 • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
  Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
  Autor: złoto
  2018-10-19 09:08:23
 • Szach, mat, pat w Rozogach
  Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
  Autor: aleia
  2018-10-18 22:41:39
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
  Autor: Do Wagi
  2018-10-18 15:59:41
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
  Autor: Wykształcony.
  2018-10-18 14:58:41
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
  Autor: Waga
  2018-10-18 13:58:57
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
  Autor: Krzysztof
  2018-10-18 00:59:13