Sobota, 23 Luty, Imieniny: Damiana, Romana, Romany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Z prawem na trawie z Anną Ruszczyk


Anna Ruszczyk, ubiegłoroczna absolwentka prawa z dodatkową specjalizacją prawa pracy lubi spędzać czas w parku, na kocyku. Aby jednak tego czasu nie tracić tylko na słońce, przy okazji zainteresowanym i potrzebującym osobom tłumaczy zawiłości prawne – co ważne, za darmo. Wymyśloną i wdrożoną przez siebie akcję promuje na facebooku pod hasłem: „Leżymy na trawie i rozmawiamy o prawie”.Pomysł zrodził się w efekcie zainteresowania, jakie budził prowadzony przez panią Annę blog. - Zauważyłam wówczas, że istnieje duże zapotrzebowanie na porady prawne, na wyjaśnienie różnych kwestii, że wiele osób potrzebuje pomocy w tym zakresie – komentuje. - I tak, od bloga przeszłam do porad bezpośrednich, na trawie, w parku za „Zaciszem”.

 

Od początku czerwca odbyły się już trzy spotkania. Lipiec pani Anna spędzi w Olsztynie, bo – jak się okazało – tam też nie brakuje osób, które chętnie na łonie natury porozmawiają o swych wątpliwościach i problemach. - Mam zapytania i prośby o organizację podobnych spotkań z innych miast, np. z Ostrołęki, a nawet Katowic.

 

Tegoroczne lato pani Anna poświęca konsumentom i ich prawom. - Ludzie mają różne problemy. Pytają o gwarancje, o reklamacje, o terminy... - opowiada.


 

Prawo – jak podkreśla Anna Ruszczyk – to nie tylko kierunek jej wykształcenia, to także pasja. - Raczej w odwrotnej kolejności: najpierw pasja, później studia – prostuje. - Prawo fascynowało mnie chyba od zawsze. Teraz przygotowuję się do doktoratu, a w dalszej perspektywie chcę zrobić aplikację rzecznika patentowego, co – najkrócej tłumacząc – obejmuje zagadnienia z zakresu prawa cywilnego, a dokładniej: własności intelektualnej.

 

W Szczytnie kolejne spotkania z prawem na trawie odbywać się będą dopiero w sierpniu. - Ze spotkania na spotkanie pojawia się coraz więcej osób, bo działa poczta pantoflowa – mówi młoda pani prawnik. - Zapraszam w sierpniu w każdą sobotę, w samo południe. Zwykle siedzę na ławeczce tuż za placem zabaw „Zacisza”.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Spółka „Verdancy” podbija pasymską Koreę
  A co z \"Natura 2000\"? Co z ptactwem które gniazduje/żyje na tych terenach? Środowisko zostanie naruszone nieodwracalnie! Co za bzdura!Od kiedy można od tak dostać pozwolenie na budowę nad wodą lub na wodzie i to w obszarze chronionym?!
  Autor: Patrycja
  2019-02-22 19:56:04
 • „Jedynka” i „dwójka” mistrzami powiatu
  Sobieski nie wygrał? Niemożliwe XDD Chyba ten rok nie należy do najlepszych dla szkoły nr 3
  Autor: Lol
  2019-02-22 15:13:40
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Oto nowa najnowsza masowa produkcja made in Szczytno łoficery po 4 latach na 6 grupach w programie studiów proszę obowiązkowo \"studentom\" puszczać takie pozycje jak ojciec Mateusz, Miami Vice, W11, 07 zgłoś się, Szklana Pułapka a tym ambitniejszym lot nad kukułczym gniazdem
  Autor: Pan łoficer tak się pisze?
  2019-02-22 13:07:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dramat kto wymyślił taki kretynizm. Ta aberacja a właściwie patologia już kiedyś była o takich złotych dzieciach Szczytna mówiło się pampersy. Przychodzili do jednostek i uczył ich sierżant bo aspirant nie miał czasu na takie głupoty. Pomysł to porażajacą głupota ale ta instytucja i tak się stacza. Będzie produkować pseudo oficerów, matołków, tym co planujecie zrobić degradujecie stopień oficera i doprowadzicie do konfliktów w jednostkach. Gratuluję Panie Szymczyk świetny pomysł długo Pan nad tym myślał?
  Autor: Jestem oficerem i mam 4 lata
  2019-02-22 13:00:11
 • Zwyciężyć własne życie
  Brawo!!! Życzę Pani wszystkiego dobrego. Trzymam kciuki!!!
  Autor: varadero
  2019-02-22 11:55:08
 • Rosja połączy Szczytno z Biskupcem
  Mam nadzieję , że skrzyżowania ścieżki rowerowej z drogami publicznymi i lokalnymi będą bezkolizyjne.? Czy znowu tylko rowerzyści będą mieli (pierwszeństwo) -przywileje a kierowcy utrapienie?
  Autor: bezpieczny kierowca
  2019-02-22 08:01:09
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Czyżby to pan komendant rektor doktor inspektor Marek Fałdowski wymyślił? Jakoś mnie to nie dziwi.
  Autor: lubiepolicje
  2019-02-22 03:43:33
 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01