Piątek, 18 Styczeń, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Z dzielnicowym i pedagogami o... wagarach


Dzielnicowy i pedagodzy szkolni z Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie przekonywali rodziców, że wagarowanie jest złe. A bagatelizowanie obowiązku szkolnego może dostarczyć mnóstwa problemów i uczniom i rodzicom.



We wtorek, dzielnicowy asp. szt. Dariusz Berendt, uczestniczył w spotkaniu z rodzicami, które odbyło się w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie. Spotkanie zorganizowano z inicjatywy szkolnych pedagogów Aleksandry Fili i Agnieszki Rybaczyk. Poświęcone było uwrażliwieniu rodziców na występujące wśród młodzieży kwestie związane z wagarowaniem oraz bagatelizowaniem obowiązku szkolnego.

- Na spotkanie zaproszeni zostali również szczycieńscy policjanci - mówi podkomisarz Ewa Szczepanek. - Dzielnicowy asp. szt. Dariusz Berendt, przypomniał rodzicom, że systematyczne uchylanie się od obowiązku szkolnego, popularnie zwane „wagarowaniem”, jest jednym z przejawów demoralizacji, co z kolei jest powodem do zainteresowania i podejmowania działań prawnych przez Policję i sąd rodzinny.


 

Pedagodzy przygotowali prezentację i wykład uwrażliwiający rodziców na kwestie związane z bagatelizowaniem obowiązku szkolnego. Nieodzownym elementem, który cieszył się największym zainteresowaniem była dyskusja, w trakcie której policjanci, pedagodzy i rodzice wymienili się doświadczeniami zawodowymi i rodzinnymi wspomagającymi przeciwdziałanie niepożądanym społecznie zachowaniom wśród młodzieży.

 

KPP Szczytno/ip



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2018-10-22 00:25:08

Spacer Aleją Róż po... Nowej Hucie

  • Niedziela, 2018-09-16 16:04:48

Grzyb w Wielbarku sypie się gęsto...

  • Środa, 2018-08-22 13:02:10

Okrutne żniwo... suszy na polach

  • Niedziela, 2018-08-05 21:39:06

Od sześciu lat zmierza do... Atlantic City


Komentarze

  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
    Autor: massakra
    2019-01-17 16:05:13
  • Romantyczne oświadczyny w... kinie
    To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
    Autor: max
    2019-01-17 09:57:48
  • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
    Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
    Autor: maniek
    2019-01-17 09:01:43
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
    Autor: Robert
    2019-01-17 02:58:41
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
    Autor: R.....
    2019-01-16 18:32:24
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
    Autor: Waga
    2019-01-16 18:04:13
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
    Autor: dr
    2019-01-16 13:53:58
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
    Autor: Agnieszka
    2019-01-15 18:34:24
  • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
    Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
    Autor: Halina Biziuk
    2019-01-15 15:20:22
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Panie Zbyszku a może tak złozyć wniosek o środki z programu \"razem bezpieczniej\" Są środki na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych!!! Trzeba tylko napisać wniosek. Powinien byc Pan zainteresowany. Sprawę reformy edukacji w mieście proszę pozostawić ludziom, którzy sie na tym znają i przekonywać też do tego Pana Burmistrza!
    Autor: kolega
    2019-01-15 14:44:58