Sobota, 26 Maj, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

"Wytwórnia" filmów animowanych w Płozach

NAPISALI DO NAS: Od jakiegoś czasu w małej wsi podszczycieńskiej sporo się dzieje. Kilka mieszkanek postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i ożywić świetlicę wiejską. Ta wieś to Płozy. Od października ruszyły pełną parą cotygodniowe warsztaty dla dzieci, a także fitness i joga.- Na pierwsze zajęcia przyszło tyle dzieci, że zabrakło nam krzesełek. Stawiałyśmy na 10, może 12 dzieci a przyszło ich 43. Warsztaty są podzielone na bloki. Pierwszy z nich – warsztaty jesienne zakończył się Świętem Dyni, zabawą i rozdaniem dyplomów uczestnikom – mówi Edyta Farjan.

Drugi blok to zajęcia z filmów animowanych. Dzieci z kartonów po butach, pudełkach po zapałkach same (z niewielką pomocą prowadzących) zrobiły scenografię, wymyślały fabułę i nagrywały poklatkowo swoje filmiki. Później Ela Sokołowska (jedna z prowadzących) zmontowała filmik i 6 grudnia w mikołajki odbyła się niewielka premiera w wiejskiej świetlicy.

- Nie obyło się bez niespodzianek. Mieliśmy gości - wójta Sławomira Wojciechowskiego oraz wicewójt Ewę Zawrotną, przyszła też część rodziców. Obejrzeliśmy razem film przy wesołych okrzykach dzieci „ooo to moje, to moje”, „wow, a to moje scenki”. Po projekcji wójt wyraził nadzieję, że to nie nasza ostatnia produkcja, a pani wójt podarowała dzieciakom wielkie czekoladowe mikołaje – opowiada pani Edyta. - Również strażacy z OSP Płozy przygotowali dla dzieciaków słodkie niespodzianki. A w rozmowach kuluarowych od gości usłyszałyśmy wiele pozytywnych słów i zachętę do dalszego działania.

W ramach warsztatów realizowany jest obecnie blok trzeci – bożonarodzeniowy, podczas którego uczestnicy przygotowują m.in. kalendarze adwentowe, kartki bożonarodzeniowe czy polarowe bombki. Niebawem odbędą się zajęcia z dekoracji pierników i robienia stroików świątecznych (zajęcia z rodzicami). - Nagraliśmy też swoją wersję kolędy "Pójdźmy wszyscy do stajenki" z towarzyszeniem gitar i bębna.

Atrakcje świetlicowe to pomysł i wykonanie pań: Agnieszki Sikorskiej, Anny Oleszkiewicz, Doroty Cichorz–Dąbrowskiej, Edyty Farjan i Elżbiety Sokołowskiej. - Musimy też wspomnieć o naszych cichych pomocnikach, którzy wkładają mnóstwo czasu i energii w pomoc. To Olga Chmielińska, Przemek Oleszkiewicz, Jacek Dąbrowski i inni.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2018-03-23 11:58:27

Powitanie wiosny w Płozach (zdjęcia)

 • Poniedziałek, 2018-02-19 10:05:34

Zimowy spacer łabędzia po Płozach

 • Środa, 2016-12-28 10:31:09

Spotkanie wigilijne w Płozach


Komentarze

 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  Wspaniały człowiek, jeden z najlepszych policjantów w KPP, zawsze pomocny i uśmiech nigdy nie schodził z jego twarzy. Co do pasów na pewno obaj mieli je zapięte, co do prędkości nikt tymi radiowozami nie pędzi bo one się do jazdy nie nadają także na pewno jechali przepisowo. Nawet jak się jeździ alarmowo to jeździmy max po 90 km/h bo jadąc nimi człowiek martwi się o swoje życie i o to czy jak coś się stanie to Cie nie obciążał kosztami naprawy. Niech się telewizja w końcu zajmie tym bagnem i sprawdzi ile radiowozów powinno mieć zatrzymany dowód rejstracyjny. Żona i rodzina niech tego nie zostawi i idzie z tym do telewizji bo ta firma i tak im nie pomoże. Ładnie pochowają, pięknie pogadają a potem może stwierdza ze z braku dowodów to wina kierującego i obciążą żonę kosztami rozwalonego radiowozu. My jako policjanci nie możemy iść do mediów ale rodzina niech idzie.
  Autor: Były Policjant
  2018-05-25 16:19:37
 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  Królowie szos list ich się nie widzi to narażają ludzkie życie pedzac przez tereny zabudowane sam byłem nie raz świadkiem omal nie doprowadzili do wypadku nie przyjdzie do głowy im ze ktoś może nie słyszeć syreny dziecko wybieg czy staruszka przechodzić mogło nie tylko sobie zrobić tam krzywdę ale i komuś jadącym z naprzeciwka taką tą kontrolą autokaru była im pilna
  Autor: Pik
  2018-05-25 16:10:43
 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  Ku chwale ojczyzny! Śpij w pokoju. Kondolencje dla pogrążonej w żałobie rodziny.
  Autor: Paweł Besaraba
  2018-05-25 16:07:31
 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  Zalosne sa wszystkie te komentarze.
  Autor: Pani
  2018-05-25 14:42:05
 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  A może niedostosowanie prędkości do waronkow na drodze,
  Autor: Piotr
  2018-05-25 13:41:55
 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  Śpij w spokoju Niebieski Bracie!
  Autor: Klakier
  2018-05-25 12:42:30
 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  Piotruś byles dla nas wszystkich wzorem i przykladem, jeden z najlepszych ludzi jakich mozna bylo poznac w KPP, wielka strata, brak slow... To nie brak snu a brawura kierowcow ktorzy nie szanuja zycia innych... Na zawsze w naszej pamieci :(
  Autor: Policjant
  2018-05-25 12:41:01
 • Konflikt z kiełbasą i karkówką w tle, przedsiębiorcy nie chcą Food Trucków
  Bardzo dobry pomysł,wkoncu cos na czasie , a nie stare zapiekanki i stare duszone miesa w przyprawach,
  Autor: Tomek
  2018-05-25 12:40:59
 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  Jak ktoś ma pisać wywody typu -gdyby miał napięte pasy to niech się stuknie w głowę. Bardzo współpracujący komentarz,,,- gratuluje inteligencji
  Autor:
  2018-05-25 12:30:22
 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  Pewnie, gdyby miał zapięte pasy, to nic by mu się nie stało. Ludzie, dlaczego wy sobie to robicie??? 36 lat - ile jeszcze mógł żyć? Zastanówcie się nad tym - co z tego, że Wam "wolno", bo nikt uwagi nie zwróci? Życia też Wam nikt nie zwróci, a stracić je możecie, jak każdy inny człowiek.
  Autor: anna
  2018-05-25 12:13:20