Sobota, 17 Marzec, Imieniny: Izabeli, Henryka, Oktawii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

"Wytwórnia" filmów animowanych w Płozach

NAPISALI DO NAS: Od jakiegoś czasu w małej wsi podszczycieńskiej sporo się dzieje. Kilka mieszkanek postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i ożywić świetlicę wiejską. Ta wieś to Płozy. Od października ruszyły pełną parą cotygodniowe warsztaty dla dzieci, a także fitness i joga.- Na pierwsze zajęcia przyszło tyle dzieci, że zabrakło nam krzesełek. Stawiałyśmy na 10, może 12 dzieci a przyszło ich 43. Warsztaty są podzielone na bloki. Pierwszy z nich – warsztaty jesienne zakończył się Świętem Dyni, zabawą i rozdaniem dyplomów uczestnikom – mówi Edyta Farjan.

Drugi blok to zajęcia z filmów animowanych. Dzieci z kartonów po butach, pudełkach po zapałkach same (z niewielką pomocą prowadzących) zrobiły scenografię, wymyślały fabułę i nagrywały poklatkowo swoje filmiki. Później Ela Sokołowska (jedna z prowadzących) zmontowała filmik i 6 grudnia w mikołajki odbyła się niewielka premiera w wiejskiej świetlicy.

- Nie obyło się bez niespodzianek. Mieliśmy gości - wójta Sławomira Wojciechowskiego oraz wicewójt Ewę Zawrotną, przyszła też część rodziców. Obejrzeliśmy razem film przy wesołych okrzykach dzieci „ooo to moje, to moje”, „wow, a to moje scenki”. Po projekcji wójt wyraził nadzieję, że to nie nasza ostatnia produkcja, a pani wójt podarowała dzieciakom wielkie czekoladowe mikołaje – opowiada pani Edyta. - Również strażacy z OSP Płozy przygotowali dla dzieciaków słodkie niespodzianki. A w rozmowach kuluarowych od gości usłyszałyśmy wiele pozytywnych słów i zachętę do dalszego działania.

W ramach warsztatów realizowany jest obecnie blok trzeci – bożonarodzeniowy, podczas którego uczestnicy przygotowują m.in. kalendarze adwentowe, kartki bożonarodzeniowe czy polarowe bombki. Niebawem odbędą się zajęcia z dekoracji pierników i robienia stroików świątecznych (zajęcia z rodzicami). - Nagraliśmy też swoją wersję kolędy "Pójdźmy wszyscy do stajenki" z towarzyszeniem gitar i bębna.

Atrakcje świetlicowe to pomysł i wykonanie pań: Agnieszki Sikorskiej, Anny Oleszkiewicz, Doroty Cichorz–Dąbrowskiej, Edyty Farjan i Elżbiety Sokołowskiej. - Musimy też wspomnieć o naszych cichych pomocnikach, którzy wkładają mnóstwo czasu i energii w pomoc. To Olga Chmielińska, Przemek Oleszkiewicz, Jacek Dąbrowski i inni.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2018-02-19 10:05:34

Zimowy spacer łabędzia po Płozach

 • Środa, 2016-12-28 10:31:09

Spotkanie wigilijne w Płozach


Komentarze

 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05
 • Odwołanie sołtysa Olszewek, czy nadmierna aktywność jest szkodliwa?
  Byłem na zebraniu,na którym został wybrany uwielbiany przez mieszkańców super sołtys... było ok 18 osób,z czego 2 były przeciw.A święcicki sam zgłosił swoją kandydaturę!!!!
  Autor: MIESZKANIEC
  2018-03-14 17:49:06
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  Pytania zadawane w pierwszej osobie, ale ich autora oczywiście brak...
  Autor: Ja
  2018-03-13 20:32:13
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Nosił wilk razy kilka (a nawet kilkanaście), ponieśli i wilka ....
  Autor: Ananiasz
  2018-03-12 01:10:46
 • Zamiast kwiatka panie dostały kurs samoobrony (zdjęcia)
  Rzeczywiście, paradoksalnie, Panie od Panów dostały lekcję samoobrony. Panowie, po prostu nie bijcie!
  Autor: Waga
  2018-03-11 01:10:04
 • Kolejny domowy kat za kratami
  co za skurw....n
  Autor: maxxx
  2018-03-10 12:25:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Pomiędzy 4 a 8 miesiącem od odebrania prawa jazdy młody kierowca będzie zobowiązany zaliczyć teoretyczne i praktyczne szkolenia. Pierwsze potrwa 2 godziny i obejmie tematykę wypadków drogowych. Za takie warsztaty Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego policzą sobie maksymalnie 100 zł. Część praktyczna obędzie się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy i obejmie m.in. zajęcia z wyprowadzenia auta z poślizgu. Taki kurs trwać ma godzinę i kosztować będzie około 200 zł.
  Autor: max
  2018-03-09 16:30:03
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Oczywiste jest to ,że kierowcy nie mają gdzie trenować kontrolowanych poślizgow ,które niestety czasem ratują życie na oblodzonych drogach ,a Pan Klonowski to chyba chce się przypodobać naszej policji albo chyba sam nie wie co mówi .
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:53:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Tak oczywiście kierowca z przed roku uderzył w drzewo ale oczywiście nigdzie nie ma napisane co było przyczyną wpadniecia na gładź lodową i uderzenia w drzewo .Oczywiście policja miała informację,że kierowca jadąc BMW zrobił manewr w prawo i wpadł w poślizg tylko dlatego,że kierowca drugiego samochodu wyjechał mu w poprzek z prawej strony .Niestety policja nie ustaliła kto był tym kierowcą,a kierowca BMW robił wszystko, żeby się nie zdeżyć wyjerzdzajacym z prawej strony autem . Dlatego władze miasta powinny utworzyć bezpieczne akweny dla ludzi zainteresowanych sportami motoryzacyjnymi
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:47:35
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Kaczor zapomniał jak sam tak robił ????
  Autor: Kris
  2018-03-09 12:44:56