Czwartek, 21 Wrzesień, Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wytłumaczą mieszkańcom remont drogi 508

W czwartek, 31 sierpnia w Rekownicy o godz. 10 odbędzie się spotkanie mieszkańców z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Spotkanie dotyczy remontu drogi 508.


Wezmą w nim też udział przedstawiciele wykonawcy inwestycji, czyli Strabag Pruszków i członek zarządu województwa Sylwia Jaskulska. Spotkanie skierowane jest do mieszkańców Wesołowa, Rekownicy, jak i dla osób korzystających z drogi 508.

Zaplanowano je na godz. 10, na placu sołeckim w Rekownicy. - Na pytania zainteresowanych odpowiadać będą przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, wykonawca czyli Strabag Pruszków i członek zarządu województwa Sylwia Jaskulska – mówi Anna Szapiel-Danylczuk, asystent Sylwii Jaskulskiej.

Przypomnijmy, umowa z wykonawcą, którym jest Strabag Pruszków została podpisana 18 sierpnia. Wartość projektu wynosi 3 340 046,12 zł. Inwestycję wspierają gminy Jedwabno i Wielbark kwotami po 50 tys. zł każda. W ramach przebudowy zostanie wyznaczona trasa i punkty wysokościowe z wyniesieniem i stabilizacją granic pasa drogowego, usunięte zostaną zakrzewienia, przewidziana jest rozbiórka dotychczasowej nawierzchni i stalowych barier ochronnych, a następnie budowa nowej, a do tego jeszcze wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu (oznakowanie poziome i pionowe, słupki prowadzące, krawędziowe, kilometrowe i hektometrowe, bariery ochronne stalowe przy przepuście).

Zakończenia robót planowane jest na 17 października.Galeria zdjęć

Powiązane wydarzeniaKomentarze do artykułu

dabek17

Za stan tej drogi to powinni kogoś z zarządu "rozstrzelać"

Napisz

Komentarze

 • Uczniowie zatruli się na szkolnej wycieczce
  Pani nauczycielko prosze sie nie przejmowac. Niech rodzice poswiecaja wiecej czasu dzieciom i na wycieczke zabiora. A nie wszystko nauczyciel. Babcia niech tez sie ruszy a nie tylko plotki po wsi robi. Jest pani cudownym nauczycielem. Pracowitym jakich malo. Coraz mniej was sie robi w szkole takich oddanych i lubianych nauczycieli. Jedna pani tez miala pod gorke z kolezanka od tego samego przedmiotu. Przezyla i wyszla z tego silniejsza i madrzejsza. Co nas nie zabije to nas wzmocni.
  Autor: rodzic
  2017-09-15 23:43:09
 • Nocny pościg zakończył się wypadkiem
  JP
  Autor: WIELBARK
  2017-09-15 13:41:04
 • Piotr Karczewski zamienił fizykę na motocykl
  Prawdziwy klub Jurand to był w latach 90-tych. Teraz to zebrała się grupka emerytów i przejęła 'niezarejestrowaną' nazwę. Nie wiem czy kilku 'prawdziwych' motocyklistów jest w tym klubie :)
  Autor: johnny
  2017-09-15 11:27:12
 • Nocny pościg zakończył się wypadkiem
  jak on uciekł jak napisali że jest zatrzymany?
  Autor: eryery
  2017-09-14 22:18:29
 • Uczniowie zatruli się na szkolnej wycieczce
  Jedna z nielicznych nauczycielek, która cokolwiek robiła dla uczniów. Pewnie "najmadrzejsi" róbcie z niej główna winną, a później to narzekajcie, że nauczyciele nic z dziećmi nie chcą robić. Szósta klasa to już nie takie dzieci, dziewczyny wystroić i umalować do szkoły się potrafią a proste polecenie do nich nie dociera, to raczej z nimi coś nie tak jest
  Autor: Rodzic
  2017-09-14 21:54:27
 • Uczniowie zatruli się na szkolnej wycieczce
  Nie oszukujmy się .. dzisiejsze dzieci trudno jest dopilnować. Nauczycielka nie jest wszystkiemu winna. Po jednym owocu nie stałoby się nic, a że rodzice nie nauczyli dzieci żeby słuchać starszych to efekt jest.
  Autor: Wielbark
  2017-09-14 20:55:18
 • Uczniowie zatruli się na szkolnej wycieczce
  Kto mądrzejszy,to sprobowal, a nie sie nazarl. Ech, dzieciaki, rodzice nie nauczyli, czego nie można...szkoda nauczyciela, siedziec z nimi w szkole,w ksiazce czarny bez pokazac i powiedziec,ze szkodliwy,a nie do lasu zabierac.
  Autor: winatuska
  2017-09-14 20:54:13
 • Uczniowie zatruli się na szkolnej wycieczce
  Byłam tam i to wcale tak nie było. Nauczycielka powiedziała uczniom, że mogą spróbować, ale dodała, że tylko jedno. Oni zaczęli jeść garściami i wyszło jak wyszło. Ja na szczęście tego świństwa nie jadłam, ale oni już tak, więc to po części wina nauczycielki i nasza.
  Autor: [x]
  2017-09-14 20:15:13
 • Uczniowie zatruli się na szkolnej wycieczce
  Szosta klasa to dzieci dwunastoletnie, nauczycielka mowila zeby sprobowali to tak tez zrobili. Zreszta nauczycielka tez probowala takze nie zwalajmy wszystkiego na dzieci. A czemu nie napisano, ze byla szostka zatrutych dzieci a nie czworka? Nauczycielka to zona dyrektora szkoly, wiec najlepiej teraz ja bronic i wszystko na dzieciaki zwalic. Skoro nauczycielka od przyrody nie wiedziala, ze nie mozna jesc czarnego bzu to wodac ze jest niekompetentna w swoim zawodzie
  Autor: Lala
  2017-09-14 19:51:37
 • Uczniowie zatruli się na szkolnej wycieczce
  Pewnie się obczytały że faza po tym będzie i zjadły.Nie ma co winić nauczycielki.
  Autor: W
  2017-09-14 18:30:31