Sobota, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wystartowały Porozumienie Szczycieńskie i Razem dla Mieszkańców (zdjęcia)


Lokalna koalicja, zrzeszająca kilka stowarzyszeń, ale i partii oficjalnie ruszyła do walki o mandaty w Radzie Powiatu. Inauguracja kampanii wyborczej odbyła się w piątkowe popołudnie w restauracji „Zacisze”. Przedstawiono też kandydatów do Rady Miejskiej oraz kandydata na burmistrza Szczytna.W skład koalicji wchodzi między innymi stowarzyszenie „Ziemia Szczycieńska”, którego szef Marcin Nowociński, obecny wicestarosta, jest też liderem Porozumienia Szczycieńskiego. I to on przedstawił zebranym kandydatów na radnych powiatowych oraz zarys programu wyborczego.

 

Podobnej prezentacji dokonał Krzysztof Mańkowski, szef stowarzyszenia „Razem dla Mieszkańców”, tyle że w odniesieniu do kandydatów do Rady Miejskiej. Sam, ponownie, został przedstawiony jako kandydat na burmistrza miasta. Swoistą ciekawostkę stanowi fakt, że Mańkowski, jako jedyny kandydat do miejskiego ratusza, nie ubiega się jednocześnie o mandat radnego ze swojego ugrupowania.


 

Porozumienie Szczycieńskie, złożone z SLD, PO.Nowoczesna, „Ziemi Szczycieńskiej”, „Razem dla Mieszkańców” oraz stowarzyszenia „Wybieram Szczytno” zostało powołane do udziału w wyborach na szczeblu powiatowym. W walce o mandaty miejskie „Razem dla Mieszkańców” uczestniczy samodzielnie, ale pozostałe ugrupowania koalicji powiatowej udzielają mu poparcia.Komentarze do artykułu

wściekły kibol

P. Kosakowski chorąży w wojsku , emeryt ,znowu startuje , czyżby brakowało mu pieniędzy z emerytury wojskowej? Był już radnym z ramienia SLD i dostał mieszkanie w TBS mimo ,że swoje służbowe mieszkanie kupił po cenie preferencyjnej. Radny to ma klawe życie , kasa prawie za nic ,a przy okazji można jeszcze coś sobie załatwić.

Wiśniewski

Nigdy nie zagłosuję na tę grupę, która już nieraz siedziała na urzędniczych stołach. Stan MOS od wielu lat pozostaje dużo do życzenia, a gdzie tutaj powierzenie miasta... Nie chcę płacić wyższych podatków, a ten program wskazuje, że wszystko dadzą, ale nie za swoje, a za nasze.

A "Wszystko dla Szczytna" - to co - nie "wszystko dla stołków"? Wszędzie w tych komitetach znajdują się młode wilczki, żądne władzy i stare wadery i basiory, którzy władzy nie chcą oddać. Stawianie na tzw. młodych to też stare hasło wielokrotnego użytku. Stawianie na tzw. doświadczenie - też wielokrotnie zawiodło. Problem w tym, że to małe miasto i świeżej krwi brak, a jak się znajdzie - to też już skażona polityką. A każdy z nas wie, jaka kogo konduita polityczna. Nie wiem, ilu młodych uczęszcza na spotkania ze swoimi radnymi, najczęściej widziało się tylko starsze pokolenie, które bierze w nich udział bardziej dla życia towarzyskiego. Wszyscy przed wyborami obiecują wszystko! Ale niech społeczność miejscowa zacznie mówić "sprawdzam"! Każdy szermuje obietnicami, bo nikt do tej pory nie zdiagnozował problemów miasta, ani nie przedstawił recepty jak je uleczać. Po prostu kolejna fala chce się dorwać do koryta. Mnie jest wszystko jedno, czy to PSL, PO, .Nowoczesna, SLD, czy też inne konstrukcje polityczne, które na różnych poziomach samorządu albo wchodzą w koalicje, albo się dzielą - w zależności od interesów politycznych. Ludzie - przecież to wszystko widoczne jest na publikowanych zdjęciach! Kandydaci do czegokolwiek - nie wstyd Wam?

staruszek

Chodził Mańkowski razy kilka i nie wygra. Triumfalna porażka przed wyborami, jeżeli 90% ludzi w ankiecie, której nigdy nie przeprowadzono, zagłosowało na tego dobrze znanego "liska". Panie, wybieraj lepszych kandydatów na radnych, bo wstydu tylko ci przynoszą, opowiadając takie bajki.

Obserwator

Na zakończenie kandydat zatańczył z żoną, aż w uszach zaczyna brzmieć piosenka Anny Jantar "Przetańczyć chcę całą noc...", nie wróży to dobrze dla naszego miasta i pewnie tak będzie - przetańczona cała kadencja, imprezki, tańce, swawole, bo w tym Mańkowski jest najlepszy :)

Waga

Panie Mądrzejowski. Z całym szacunkiem - był Pan na spotkaniu Porozumienia Szczycieńskiego i Razem dla Mieszkańców (widziałem zdjęcia) i tam uzyskał Pan wiedzę o źródłach finansowania różnych projektów programu tej korporacji politycznej. Jednak w opublikowanym w TS programie tychże źródeł nie widzę. Na razie to tylko widzę, że P. Górska zrobiła deal z Gminą Szczytno w sprawie seniorów - o co wcześniej chyba było trudno, a w każdym razie niewygodnie. Czy gmina Szczytno - wiejska - zamierza dzielić się dochodami z inwestycji z "zamkniętym" miastem Szczytno? Szkoły podstawowe i tak już się zaczynają, bo są we wszystkich gimnazjach - bo muszą przez reformę - deformę Min. Zalewskiej. Nie wiem o co chodzi w haśle w p. 12. - cytat, pisownia oryginalna "Wprowadzimy program zasiedleniowy dla młodych ludzi w cyklu; (1. Wykształcenie; 2. Powrót do Szczytna; 3.Praca; 4. Wsparcie finansowe na start); Czyli jak ktoś wróci do Szczytna –zawodówka, technikum, albo licencjat, bądź magister w Olsztynie – na co mogę liczyć? Na pracę? Na mieszkanie? A jak skończę MBA w trybie internetowym siedząc w Szczytnie na garnuszku rodziców – to już mi się nic nie należy? Nie chcę napadać na p. Mańkowskiego, ale program opublikował i ja go przeczytałem. Czekam na wyjaśnienia takich drobiazgów. W tym programie jest jeszcze więcej takich szczegółów, więc miałbym prośbę, aby one rzeczywiście miały podstawy prawdziwe, a nie chciejstwo. Sama antypisowska mobilizacja nie wystarcza. Prawie 30 lat edukacji samorządowej, wyborczej - już nas nauczyło (a przynajmniej mam taka nadzieję) aby każdego kandydata oglądać - jak złotówkę - z każdej strony.

EM

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów. Nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami. " George Orwell

Lukas

Ha ha ha Panie Mądrzejowski, i kto tu się wypowiada na temat ściągania, jest Pan w tym mistrzem!!!!!Wcale się nie dziwię że inne komitety nie chcą przedstawić źródeł dofinansowania, ponieważ to Pan Mańkowski by sciągnął od nich, on nie ma zielonego pojęcia o niczym...no tak, jako Dyrektor MOS-u tyle wniosków "ściągnął" że nie zliczę ha ha ha. Mądry człowiek, nie wplątany w Wasze gierki widzi że bolączką miasta jest MOS za dyrektorowania Pana Mańkowskiego...wystarczy spojrzeć i się przyjrzeć....tragedia!!!!Dziwię się tylko czemu nasza Pani Górska przez tak długi czas trzyma na stanowisku tego tego Pana??????!!!!!Tego nie rozumiem!!!!!Już dawno powinna go rozliczyć i zrobić z nim porządek!!!!!!!!Toć to tancerz a nie poważny gospodarz, ha ha ha!!! Imprezki, ogniska, popijawy na Sląskiej-tak wyglądało dyrektorowanie tego człowieka, ze az spac nie mozna bylo!!!! Już nie wspomnę o organizowanych imprezkach dla "swoich" za nasze, ciężko zarobione pieniądze podatników!!!! Niech Pan Mańkowski lepiej pozostanie przy tym tańcu...do reszty się po prostu nie nadaje!!!!!

Śmieszek

Po prostu żarty! Niektórzy mogliby się powstrzymać już od kandydowania gdziekolwiek. Ale jak się ma parcie na dietę? Najlepszy sposób to skołować tak obywateli, żeby nie wiedzieli na co głosują - opcje są już tak wymieszane - że naprawdę może wygrać PiS, bo ludzie mają dość robienia im wody z mózgu.

Wiesław Mądrzejowski

Co najważniejsze - Krzysztof Mańkowski przedstawił nie tylko koncert życzeń tak jak inne komitety wyborcze. Wskazał także na konkretne źródła finansowania każdego projektu. I o to chodzi. A tak przy okazji - niektórych innych komitetów nie stać na własny program, zrzynają jak Jasio na przerwie w podstawówce.

Jaro

Kolejna banda pajacow. Falszywe geby mowia same za siebie. Jak swinie pchaja sie do koryta.

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
  Kolejna partia nierobow.
  Autor: Stefan
  2018-10-19 17:42:47
 • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
  Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2018-10-19 14:14:37
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
  Autor: Waga
  2018-10-19 12:18:57
 • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
  Przestaną brzdąkać w końcu.
  Autor: fircyk
  2018-10-19 10:53:06
 • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
  Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
  Autor: złoto
  2018-10-19 09:08:23
 • Szach, mat, pat w Rozogach
  Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
  Autor: aleia
  2018-10-18 22:41:39
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
  Autor: Do Wagi
  2018-10-18 15:59:41
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
  Autor: Wykształcony.
  2018-10-18 14:58:41
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
  Autor: Waga
  2018-10-18 13:58:57
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
  Autor: Krzysztof
  2018-10-18 00:59:13