Środa, 12 Grudzień, Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wystartowały Porozumienie Szczycieńskie i Razem dla Mieszkańców (zdjęcia)


Lokalna koalicja, zrzeszająca kilka stowarzyszeń, ale i partii oficjalnie ruszyła do walki o mandaty w Radzie Powiatu. Inauguracja kampanii wyborczej odbyła się w piątkowe popołudnie w restauracji „Zacisze”. Przedstawiono też kandydatów do Rady Miejskiej oraz kandydata na burmistrza Szczytna.W skład koalicji wchodzi między innymi stowarzyszenie „Ziemia Szczycieńska”, którego szef Marcin Nowociński, obecny wicestarosta, jest też liderem Porozumienia Szczycieńskiego. I to on przedstawił zebranym kandydatów na radnych powiatowych oraz zarys programu wyborczego.

 

Podobnej prezentacji dokonał Krzysztof Mańkowski, szef stowarzyszenia „Razem dla Mieszkańców”, tyle że w odniesieniu do kandydatów do Rady Miejskiej. Sam, ponownie, został przedstawiony jako kandydat na burmistrza miasta. Swoistą ciekawostkę stanowi fakt, że Mańkowski, jako jedyny kandydat do miejskiego ratusza, nie ubiega się jednocześnie o mandat radnego ze swojego ugrupowania.


 

Porozumienie Szczycieńskie, złożone z SLD, PO.Nowoczesna, „Ziemi Szczycieńskiej”, „Razem dla Mieszkańców” oraz stowarzyszenia „Wybieram Szczytno” zostało powołane do udziału w wyborach na szczeblu powiatowym. W walce o mandaty miejskie „Razem dla Mieszkańców” uczestniczy samodzielnie, ale pozostałe ugrupowania koalicji powiatowej udzielają mu poparcia.Komentarze do artykułu

wściekły kibol

P. Kosakowski chorąży w wojsku , emeryt ,znowu startuje , czyżby brakowało mu pieniędzy z emerytury wojskowej? Był już radnym z ramienia SLD i dostał mieszkanie w TBS mimo ,że swoje służbowe mieszkanie kupił po cenie preferencyjnej. Radny to ma klawe życie , kasa prawie za nic ,a przy okazji można jeszcze coś sobie załatwić.

Wiśniewski

Nigdy nie zagłosuję na tę grupę, która już nieraz siedziała na urzędniczych stołach. Stan MOS od wielu lat pozostaje dużo do życzenia, a gdzie tutaj powierzenie miasta... Nie chcę płacić wyższych podatków, a ten program wskazuje, że wszystko dadzą, ale nie za swoje, a za nasze.

A "Wszystko dla Szczytna" - to co - nie "wszystko dla stołków"? Wszędzie w tych komitetach znajdują się młode wilczki, żądne władzy i stare wadery i basiory, którzy władzy nie chcą oddać. Stawianie na tzw. młodych to też stare hasło wielokrotnego użytku. Stawianie na tzw. doświadczenie - też wielokrotnie zawiodło. Problem w tym, że to małe miasto i świeżej krwi brak, a jak się znajdzie - to też już skażona polityką. A każdy z nas wie, jaka kogo konduita polityczna. Nie wiem, ilu młodych uczęszcza na spotkania ze swoimi radnymi, najczęściej widziało się tylko starsze pokolenie, które bierze w nich udział bardziej dla życia towarzyskiego. Wszyscy przed wyborami obiecują wszystko! Ale niech społeczność miejscowa zacznie mówić "sprawdzam"! Każdy szermuje obietnicami, bo nikt do tej pory nie zdiagnozował problemów miasta, ani nie przedstawił recepty jak je uleczać. Po prostu kolejna fala chce się dorwać do koryta. Mnie jest wszystko jedno, czy to PSL, PO, .Nowoczesna, SLD, czy też inne konstrukcje polityczne, które na różnych poziomach samorządu albo wchodzą w koalicje, albo się dzielą - w zależności od interesów politycznych. Ludzie - przecież to wszystko widoczne jest na publikowanych zdjęciach! Kandydaci do czegokolwiek - nie wstyd Wam?

staruszek

Chodził Mańkowski razy kilka i nie wygra. Triumfalna porażka przed wyborami, jeżeli 90% ludzi w ankiecie, której nigdy nie przeprowadzono, zagłosowało na tego dobrze znanego "liska". Panie, wybieraj lepszych kandydatów na radnych, bo wstydu tylko ci przynoszą, opowiadając takie bajki.

Obserwator

Na zakończenie kandydat zatańczył z żoną, aż w uszach zaczyna brzmieć piosenka Anny Jantar "Przetańczyć chcę całą noc...", nie wróży to dobrze dla naszego miasta i pewnie tak będzie - przetańczona cała kadencja, imprezki, tańce, swawole, bo w tym Mańkowski jest najlepszy :)

Waga

Panie Mądrzejowski. Z całym szacunkiem - był Pan na spotkaniu Porozumienia Szczycieńskiego i Razem dla Mieszkańców (widziałem zdjęcia) i tam uzyskał Pan wiedzę o źródłach finansowania różnych projektów programu tej korporacji politycznej. Jednak w opublikowanym w TS programie tychże źródeł nie widzę. Na razie to tylko widzę, że P. Górska zrobiła deal z Gminą Szczytno w sprawie seniorów - o co wcześniej chyba było trudno, a w każdym razie niewygodnie. Czy gmina Szczytno - wiejska - zamierza dzielić się dochodami z inwestycji z "zamkniętym" miastem Szczytno? Szkoły podstawowe i tak już się zaczynają, bo są we wszystkich gimnazjach - bo muszą przez reformę - deformę Min. Zalewskiej. Nie wiem o co chodzi w haśle w p. 12. - cytat, pisownia oryginalna "Wprowadzimy program zasiedleniowy dla młodych ludzi w cyklu; (1. Wykształcenie; 2. Powrót do Szczytna; 3.Praca; 4. Wsparcie finansowe na start); Czyli jak ktoś wróci do Szczytna –zawodówka, technikum, albo licencjat, bądź magister w Olsztynie – na co mogę liczyć? Na pracę? Na mieszkanie? A jak skończę MBA w trybie internetowym siedząc w Szczytnie na garnuszku rodziców – to już mi się nic nie należy? Nie chcę napadać na p. Mańkowskiego, ale program opublikował i ja go przeczytałem. Czekam na wyjaśnienia takich drobiazgów. W tym programie jest jeszcze więcej takich szczegółów, więc miałbym prośbę, aby one rzeczywiście miały podstawy prawdziwe, a nie chciejstwo. Sama antypisowska mobilizacja nie wystarcza. Prawie 30 lat edukacji samorządowej, wyborczej - już nas nauczyło (a przynajmniej mam taka nadzieję) aby każdego kandydata oglądać - jak złotówkę - z każdej strony.

EM

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów. Nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami. " George Orwell

Lukas

Ha ha ha Panie Mądrzejowski, i kto tu się wypowiada na temat ściągania, jest Pan w tym mistrzem!!!!!Wcale się nie dziwię że inne komitety nie chcą przedstawić źródeł dofinansowania, ponieważ to Pan Mańkowski by sciągnął od nich, on nie ma zielonego pojęcia o niczym...no tak, jako Dyrektor MOS-u tyle wniosków "ściągnął" że nie zliczę ha ha ha. Mądry człowiek, nie wplątany w Wasze gierki widzi że bolączką miasta jest MOS za dyrektorowania Pana Mańkowskiego...wystarczy spojrzeć i się przyjrzeć....tragedia!!!!Dziwię się tylko czemu nasza Pani Górska przez tak długi czas trzyma na stanowisku tego tego Pana??????!!!!!Tego nie rozumiem!!!!!Już dawno powinna go rozliczyć i zrobić z nim porządek!!!!!!!!Toć to tancerz a nie poważny gospodarz, ha ha ha!!! Imprezki, ogniska, popijawy na Sląskiej-tak wyglądało dyrektorowanie tego człowieka, ze az spac nie mozna bylo!!!! Już nie wspomnę o organizowanych imprezkach dla "swoich" za nasze, ciężko zarobione pieniądze podatników!!!! Niech Pan Mańkowski lepiej pozostanie przy tym tańcu...do reszty się po prostu nie nadaje!!!!!

Śmieszek

Po prostu żarty! Niektórzy mogliby się powstrzymać już od kandydowania gdziekolwiek. Ale jak się ma parcie na dietę? Najlepszy sposób to skołować tak obywateli, żeby nie wiedzieli na co głosują - opcje są już tak wymieszane - że naprawdę może wygrać PiS, bo ludzie mają dość robienia im wody z mózgu.

Wiesław Mądrzejowski

Co najważniejsze - Krzysztof Mańkowski przedstawił nie tylko koncert życzeń tak jak inne komitety wyborcze. Wskazał także na konkretne źródła finansowania każdego projektu. I o to chodzi. A tak przy okazji - niektórych innych komitetów nie stać na własny program, zrzynają jak Jasio na przerwie w podstawówce.

Jaro

Kolejna banda pajacow. Falszywe geby mowia same za siebie. Jak swinie pchaja sie do koryta.

Napisz


Komentarze

 • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
  Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-12-10 23:22:21
 • Kot postawił strażaków na nogi
  To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
  Autor: Wiewiorka
  2018-12-10 20:06:27
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  I proszę na głos i ze zrozumieniem przeczytać definicje tego słowa.
  Autor: Mieszkanka
  2018-12-10 19:15:09
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  Hola hola tu nikt nikogo nie poniża proszę się nie rozpędzać. Nie padają wyzwiska wulgaryzmy itp. Jest tylko własne zdanie i nic innego:)
  Autor: Mieszkanka
  2018-12-10 19:09:42
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  Do Ccc. Jeżeli wypisuje się jakieś komentarze, to warto dokładnie sprawdzić a nie wypisywać głupoty. 6 tysięcy to ma cała gmina a nie Świętajno. Świętajno ma około 2 tysięcy mieszkańców.
  Autor: Ela
  2018-12-10 10:12:34
 • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
  Widzę że temat budzi emocje więc może kilka faktów. InnoPolice kojarzone z WSpol niestety to tylko mit. WSPol pomagał tylko do etapu koncepcji więc bezpieczeństwem będą tam zajmowali się samorządowcy lub emeryci. Zainteresowanie tym produktem było szacowane tylko na podstawie danych statystycznych GUS! Może obecny Burmistrz będzie miał odwagę aby powiedzieć oficjalnie mieszkańcom na co się porywają :) Koszt utrzymania a możliwość generowania ewentualnych zysków? Jaki trzeba będzie wygenerować obrót aby koszt zamknąć na 0? itd. Włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne!!!
  Autor: miejscowy
  2018-12-10 08:49:44
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  Mieszkanko, słowo hejt nie jest popularne, ale ma swoje zdefiniowane określenie. Z DEFINICJI: Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych. Złudne poczucie bezkarności i anonimowości popycha ludzi do cyber -przemocy. Należy również zadać pytanie o powody krytyki innych – często wypływa to z niskich pobudek osób krytykujących. Jest to być może próba dowartościowania samego siebie kosztem kogoś drugiego, bezmyślność, czerpanie „chorej” satysfakcji z poniżania innego człowieka, nadmiar czasu i brak pomysłu na jego spędzenie. Spod płaszcza anonima wylewa się fala nienawiści, złości, głupoty czy psychopatycznego poczucia wartości. Mieszkanko powoływanie się na \"pół wsi\" to nie jest własna opinia... Również życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy.
  Autor: Ccc
  2018-12-09 23:32:57
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  O Boże..no tak tak tak samo jak kultura była we Wielbarku stoisko przepiękne ale reszta... Hehehe przepraszam tak.... KULTURA
  Autor: Mieszkanka
  2018-12-08 23:33:23
 • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
  … kino, teatr i filharmonię na okrasę, żeby było co burzyć za kilka lat. Bo jak ktoś nie pamięta, to kino padło z braku widzów. A ci, którzy najwięcej darli mordy, że nie ma kina, chodzili do tego, które było, raz na pięć lat albo i to nie. Już widzę, jak tatuś z mamusią i 2-3 dzieci codziennie zapitala na basen, żeby to-to zarabiało na siebie przynajmniej. Może jakiś nieliczne sztuki z odległości maks 20 km też czasem zahaczą, Bo z takich wsi jak Warszawa, Szczecin czy Katowice to na ten basen pies z kulawą nogą nie zajrzy. Baseny z maleńkimi aquaparkami są prawie wszędzie. InnoPolice - nie ma nigdzie, więc panie \"mieszkaniec\" włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne.
  Autor: zbudować basen...
  2018-12-08 20:18:57
 • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
  jak tam powstanie ekskluzywny hotel to ja bende ksiendzem
  Autor: antoni buszylo /zielonka
  2018-12-08 18:17:52