Poniedziałek, 18 Grudzień, Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

„Wyrzucili” dzieci na ulice i parkingi

W oborach ludzie żyją lepiej niż my, a teraz naszym dzieciom zabrano jeszcze plac zabaw – żalą się mieszkańcy bloków komunalnych przy ulicy Sobieszczańskiego w Szczytnie. Plac zabaw „przysypała” budowa nowego bloku. - A nasze dzieci muszą bawić się na chodniku, drodze, wśród samochodów – mówią.Bezmyślność urzędników przekracza kolejne granice – mówi Magdalena Imielska, mama 8-letniego Nikodema. Pani Magda, jak zresztą kilkunasta innych mieszkańców bloków nr 5, 5a i 7 przy ulicy Sobieszczańskiego w Szczytnie, ma pretensje o to, że nikt nie zadbał o plac zabaw, gdy rozpoczęto budowę nowego bloku komunalnego. - Po prostu wjechał sprzęt, zasypał piaskiem nasze huśtawki, piaskownicę, ławki... Potem postawiono niemal dwumetrowy płot z desek, a nasze dzieci swój plac zabaw mogą oglądać jedynie przez dziury po sękach.

 

Przeniosą piaskownicę

To skandal i igranie z bezpieczeństwem naszych dzieci – dodaje Estera Mielech, mam 6-latka. - Rozpoczęły się wakacje, a nasze dzieci muszą bawić się na parkingach, czy drogach osiedlowych wśród mnóstwa samochodów. Kto za to odpowie, gdy dojdzie do jakiejś tragedii, na przykład potrącenia dziecka? Zanim ruszyła ta budowa, to chyba ktoś powinien nasz plac zabaw jednak przenieść, czyż nie?

Wiceburmistrz Szczytna Krzysztof Kaczmarczyk przyznaje, że budowa ruszyła nieco niefortunnie. - Sprawę znamy, spróbujemy wygrodzić jakiś teren i przenieść przynajmniej piaskownicę, aby te najmłodsze dzieci rzeczywiście miały gdzie bezpiecznie się bawić.

 

Nikt nie słucha mieszkańców?

Takie działanie miejskich urzędników nie uspokoiło jednak mieszkańców. - W oborach żyje się lepiej niż u nas – irytują się. - Tak ludzi nie powinno się traktować. Nie dość, że sprzęt na plac zabaw wyżebraliśmy, wybłagaliśmy, to jeszcze nas go teraz pozbawiono. Poza tym proszę spojrzeć, jak wyglądają nasze bloki. Nikt o nie nie dba. Od lat piszemy prośby o remonty, od lat chodzimy do urzędu i nikt nas nie słucha. Naprawdę żyje się nam tu coraz gorzej. Nie ma z kim rozmawiać...Powiązane wydarzeniaKomentarze do artykułu

jaro

budowa ruszyła niefortunnie? to w szczytnie nie ma protokolarnego przekazania placu budowy:)

ga

Chyba każdy sam musi dbać o swoje mieszkanie, a obory powinny również byc czyste.

Napisz

Komentarze

 • Jest kandydat na burmistrza Szczytna
  Czy PSL,SLD,PSL....to ten sam typ ludzi, iść tam gdzie nie trzeba się narobić tylko zbierać kasę. Wszyscy siebie warci.
  Autor: mieszkaniec
  2017-12-18 11:33:17
 • Szpital wciąż walczy o rehabilitację
  Nie ładnie Elmed nie ładnie...
  Autor: Borys
  2017-12-16 12:44:23
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Sam jesteś dno Wiesiu!!! Super oby tak dalej świetna piosenka
  Autor: Aleksandra Orzoł
  2017-12-15 22:17:15
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Sam jesteś dno ...zazdrościsz komuś chłopak ma talent,Super Bartku oby tak dalej
  Autor: Kasia
  2017-12-15 22:16:00
 • Znikająca zatoka autobusowa
  Pan Nowociński kłamie bo cała dokumentacja pozwalająca na budowę zatoki jest . Na zajęcie gruntu pod budowę zatoki wyraził zgodę poprzedni wójt gminy Rozogi pan Zapert którą to dokumentację zatajono podczas sprzedaży zatoki którą to działkę kupiła pani radna z Łuki gdzie to właśnie ona powinna o wybudowanie zatoki najbardziej walczyć - jakiś dziwny zbieg okoliczności . Chodzi tu wyłącznie o interes prywatny bo zatoka koliduje pani radnej w osobistym interesie i jakimś dziwny cudem wszyscy pod tym przekrętem się podpisują . Jeśli to zmiana nie istotna to dla czego musiała się na nowo podpisać Komenda w Szczytnie zatwierdzjąc tą zmianę i czy aby na pewno komendant coś o tym wie ?? Zobaczymy co powie na to pan wojewoda z Olsztyna ??? :-)
  Autor: Rafał
  2017-12-15 15:27:18
 • Jerzy Cimoszyński odchodzi na emeryturę
  Czy to aby na pewno potrzebne stanowisko?
  Autor: ga
  2017-12-14 15:07:59
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Porządna, ambitna muzyka - to lubie! Heheheheh3h
  Autor: Hrynial
  2017-12-14 13:16:03
 • Policjanci polują na pieszych
  W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do nierespektowania prawa. Zasady są jasne. Skoro jest zakaz i ktoś go nie respektuje, to naraża się na sankcje. Proste?
  Autor: kama
  2017-12-14 09:44:19
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Chłopska partia PSL. Widział ktoś chłopa z taką ilością pudru? Ale to nie jest ważne. Ważne, ze PSL ma już tylko 3% poparcia. Niedługo zapomnimy o tych "dżentelmenach".
  Autor: Rolniczka
  2017-12-13 23:10:24
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Co za dno
  Autor: Wiesław paleta
  2017-12-13 21:12:05