Niedziela, 20 Sierpień, Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

„Wyrzucili” dzieci na ulice i parkingi

W oborach ludzie żyją lepiej niż my, a teraz naszym dzieciom zabrano jeszcze plac zabaw – żalą się mieszkańcy bloków komunalnych przy ulicy Sobieszczańskiego w Szczytnie. Plac zabaw „przysypała” budowa nowego bloku. - A nasze dzieci muszą bawić się na chodniku, drodze, wśród samochodów – mówią.


Bezmyślność urzędników przekracza kolejne granice – mówi Magdalena Imielska, mama 8-letniego Nikodema. Pani Magda, jak zresztą kilkunasta innych mieszkańców bloków nr 5, 5a i 7 przy ulicy Sobieszczańskiego w Szczytnie, ma pretensje o to, że nikt nie zadbał o plac zabaw, gdy rozpoczęto budowę nowego bloku komunalnego. - Po prostu wjechał sprzęt, zasypał piaskiem nasze huśtawki, piaskownicę, ławki... Potem postawiono niemal dwumetrowy płot z desek, a nasze dzieci swój plac zabaw mogą oglądać jedynie przez dziury po sękach.

 

Przeniosą piaskownicę

To skandal i igranie z bezpieczeństwem naszych dzieci – dodaje Estera Mielech, mam 6-latka. - Rozpoczęły się wakacje, a nasze dzieci muszą bawić się na parkingach, czy drogach osiedlowych wśród mnóstwa samochodów. Kto za to odpowie, gdy dojdzie do jakiejś tragedii, na przykład potrącenia dziecka? Zanim ruszyła ta budowa, to chyba ktoś powinien nasz plac zabaw jednak przenieść, czyż nie?

Wiceburmistrz Szczytna Krzysztof Kaczmarczyk przyznaje, że budowa ruszyła nieco niefortunnie. - Sprawę znamy, spróbujemy wygrodzić jakiś teren i przenieść przynajmniej piaskownicę, aby te najmłodsze dzieci rzeczywiście miały gdzie bezpiecznie się bawić.

 

Nikt nie słucha mieszkańców?

Takie działanie miejskich urzędników nie uspokoiło jednak mieszkańców. - W oborach żyje się lepiej niż u nas – irytują się. - Tak ludzi nie powinno się traktować. Nie dość, że sprzęt na plac zabaw wyżebraliśmy, wybłagaliśmy, to jeszcze nas go teraz pozbawiono. Poza tym proszę spojrzeć, jak wyglądają nasze bloki. Nikt o nie nie dba. Od lat piszemy prośby o remonty, od lat chodzimy do urzędu i nikt nas nie słucha. Naprawdę żyje się nam tu coraz gorzej. Nie ma z kim rozmawiać...



Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2017-07-06 12:09:46

Jeleniowo dla dzieci

  • Środa, 2017-05-24 12:32:46

Nowe ulice, konieczne zmiany i... koszty



Komentarze do artykułu

ga

Chyba każdy sam musi dbać o swoje mieszkanie, a obory powinny również byc czyste.

Napisz

Komentarze

  • Rusza rowerowa dokumentacja
    Fajny pomysł
    Autor: Gabi
    2017-08-16 12:28:43
  • Ruszył remont poważne utrudniania na Lanca
    Panowie i Panie dziennikarze przyjedzcie i zobaczcie co sie dzieje na lanca przy Leyka, zostaje zlikwidowanych kilkanascie miejsc parkingowych dla mieszkanców na rzecz trawnika!!! Dzis w czasach gdy w kazdym domu jest samochód likwiduje sie miejsca parkingower!!!! To tyylko w Szczytnie jest mozliwym
    Autor: ieszkaniec
    2017-08-11 09:13:18
  • Szczytno na marginesie polskich miast?
    Brawo Pani G i radni aktualni i poprzednich kadencji!!! Więcej kwiatków i muzyki i jeszcze więcej utrącania inicjatyw które mogłyby miastu pomóc zarówno w wyjsciu z marazmu jak i w promocji sama wytwórnia "pał" czyt. WSPOL to trochę za mało. Szczytno miastem turystycznym - turysci przyjezdzaja tu tylko do Biedronki, Lidla , Kauflanda bo to są największe atrakcje miasta Szczytna
    Autor: macx
    2017-08-11 08:49:12
  • Budżet obywatelski trafi do „Trójki”
    wszystko jasne , tylko czz aby tak do konca obywatelski ten projekt?!
    Autor: macx
    2017-08-11 08:43:20
  • Leków nie kupisz nocą, apteki będą zamknięte
    to nic że dziecku potrzebny moze być lek po północy.......ma się opłacać !! co to q..a za radni !!
    Autor: wojtek
    2017-08-10 14:20:55
  • Biurowiec - Roman Żokowski
    No niestety budynek popada w ruinę przez właścicieli bo żądają za tą ruinę potężnych pieniędzy. Wiem ponieważ był inwestor który chciał to zaadaptować niestety ktoś to kiedyś kupił za grosze i koniecznie chce zbić na tym fortunę. Proszę sobie sprawdzić kto jest właścicielem budynku i wtedy artykuł będzie ciekawszy.
    Autor: mieszkaniec Szczytna
    2017-08-10 08:14:08
  • Leków nie kupisz nocą, apteki będą zamknięte
    No pewnie, że się nie opłacają. 90% ludzi przychodzi po bzdury, bez których można się obejść do rana. Leki potrzebne na cito stanowią ułamek procenta. Niektóre buce jeszcze potrafią żądać rabatów - ode mnie zawsze dostawali podwyżki. Nawet nie ma co wspominać o burakach turystach, to najgorszy sort! Żargonowo mówimy: pojemnik na mocz, kosmetyk i test ciążowy - oto zestaw dyżurowy! Dyżury powinny być finansowane z NFZ, tak jak reszta tzw. "służby zdrowia".
    Autor: Bartolini
    2017-08-09 22:09:29
  • Biurowiec - Roman Żokowski
    Jaki jest cel tego artykułu? ponarzekać dla samego narzekania? "czemu miasto nic z tym nie zrobi?" "czemu ktoś inny się tym nie zajmie?", "ludzie są źli" "ludzie są niedobrzy". Do tej pory inwestowałem w Szczytnie. Kupowałem rudery, remontowałem, wynajmowałem, niestety zaprzestaje działalności i przenosić się będę do innego miasta. Powodów jest kilka, raz że coraz ciężej znaleźć lokale w dobrej cenie (ja kupuję za poniżej 1tyś za metr), dwa od przyszłego roku wchodzi nowy układ w WSPolu, będzie o 150 studentów mniej, a to oznacza że na rynek w ciągu najbliższych 3 lat wysypie się 40 mieszkań. Trzy brak realnego wsparcia miasta dla inwestorów. Kocham moje miasto, ale pomieszkam tutaj na stare lata. Teraz pora się przenieść, jak tysiące innych osób.
    Autor: Grzegorz
    2017-08-09 14:50:23
  • Hardwoman – sierżant Agata Mendelewska
    Brawo.
    Autor: Opecjusz