Wtorek, 20 Marzec, Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

„Wyrzucili” dzieci na ulice i parkingi

W oborach ludzie żyją lepiej niż my, a teraz naszym dzieciom zabrano jeszcze plac zabaw – żalą się mieszkańcy bloków komunalnych przy ulicy Sobieszczańskiego w Szczytnie. Plac zabaw „przysypała” budowa nowego bloku. - A nasze dzieci muszą bawić się na chodniku, drodze, wśród samochodów – mówią.Bezmyślność urzędników przekracza kolejne granice – mówi Magdalena Imielska, mama 8-letniego Nikodema. Pani Magda, jak zresztą kilkunasta innych mieszkańców bloków nr 5, 5a i 7 przy ulicy Sobieszczańskiego w Szczytnie, ma pretensje o to, że nikt nie zadbał o plac zabaw, gdy rozpoczęto budowę nowego bloku komunalnego. - Po prostu wjechał sprzęt, zasypał piaskiem nasze huśtawki, piaskownicę, ławki... Potem postawiono niemal dwumetrowy płot z desek, a nasze dzieci swój plac zabaw mogą oglądać jedynie przez dziury po sękach.

 

Przeniosą piaskownicę

To skandal i igranie z bezpieczeństwem naszych dzieci – dodaje Estera Mielech, mam 6-latka. - Rozpoczęły się wakacje, a nasze dzieci muszą bawić się na parkingach, czy drogach osiedlowych wśród mnóstwa samochodów. Kto za to odpowie, gdy dojdzie do jakiejś tragedii, na przykład potrącenia dziecka? Zanim ruszyła ta budowa, to chyba ktoś powinien nasz plac zabaw jednak przenieść, czyż nie?

Wiceburmistrz Szczytna Krzysztof Kaczmarczyk przyznaje, że budowa ruszyła nieco niefortunnie. - Sprawę znamy, spróbujemy wygrodzić jakiś teren i przenieść przynajmniej piaskownicę, aby te najmłodsze dzieci rzeczywiście miały gdzie bezpiecznie się bawić.

 

Nikt nie słucha mieszkańców?

Takie działanie miejskich urzędników nie uspokoiło jednak mieszkańców. - W oborach żyje się lepiej niż u nas – irytują się. - Tak ludzi nie powinno się traktować. Nie dość, że sprzęt na plac zabaw wyżebraliśmy, wybłagaliśmy, to jeszcze nas go teraz pozbawiono. Poza tym proszę spojrzeć, jak wyglądają nasze bloki. Nikt o nie nie dba. Od lat piszemy prośby o remonty, od lat chodzimy do urzędu i nikt nas nie słucha. Naprawdę żyje się nam tu coraz gorzej. Nie ma z kim rozmawiać...Komentarze do artykułu

jaro

budowa ruszyła niefortunnie? to w szczytnie nie ma protokolarnego przekazania placu budowy:)

ga

Chyba każdy sam musi dbać o swoje mieszkanie, a obory powinny również byc czyste.

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Najstarszy tata w kraju mieszka w Pasymiu
  Kopalnie zlikwidowali
  Autor: Zbyszek z Sobiecina
  2018-03-18 09:22:41
 • Najstarszy tata w kraju mieszka w Pasymiu
  stary dziad ktoremu juz blisko do zejscia z tego swiata powinien sie zajmowac prawnukami bo w tym wieku to ma prawnokow niedozyje nawet do doroslego wieku swojego syna piotrusia to jest chore!
  Autor: Zbyszek z Sobiecina
  2018-03-18 08:36:45
 • Sołtys Piotr czarował kobiety z Targowa (zdjęcia)
  Dziękuję za pomoc w organizacji takiego dnia kobiet do kolegi radnego Pawła Wyszyńskiego. I wszystkim sponsorom: Ośrodkowi Targowski Dwór za udostępnienie przepięknej sali i za poczęstunek, i za wsparcie finansowe, Bank Spółdzielczy w Dzwierzutach, Pani Wójt Gminy Dzwierzuty, OSP Targowo, Andrzej i Agata Grzebska, Czesław Gołębiowski, Paweł i Małgorzata Sztymelska, Paweł Szydlik, Roksana Mucka , Klaudia Mucka i przedstawicielce AVON za zabiegi komety znęcanie i nagrody.
  Autor: Soltys
  2018-03-16 18:55:57
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05
 • Odwołanie sołtysa Olszewek, czy nadmierna aktywność jest szkodliwa?
  Byłem na zebraniu,na którym został wybrany uwielbiany przez mieszkańców super sołtys... było ok 18 osób,z czego 2 były przeciw.A święcicki sam zgłosił swoją kandydaturę!!!!
  Autor: MIESZKANIEC
  2018-03-14 17:49:06
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  Pytania zadawane w pierwszej osobie, ale ich autora oczywiście brak...
  Autor: Ja
  2018-03-13 20:32:13
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Nosił wilk razy kilka (a nawet kilkanaście), ponieśli i wilka ....
  Autor: Ananiasz
  2018-03-12 01:10:46
 • Zamiast kwiatka panie dostały kurs samoobrony (zdjęcia)
  Rzeczywiście, paradoksalnie, Panie od Panów dostały lekcję samoobrony. Panowie, po prostu nie bijcie!
  Autor: Waga
  2018-03-11 01:10:04
 • Kolejny domowy kat za kratami
  co za skurw....n
  Autor: maxxx
  2018-03-10 12:25:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Pomiędzy 4 a 8 miesiącem od odebrania prawa jazdy młody kierowca będzie zobowiązany zaliczyć teoretyczne i praktyczne szkolenia. Pierwsze potrwa 2 godziny i obejmie tematykę wypadków drogowych. Za takie warsztaty Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego policzą sobie maksymalnie 100 zł. Część praktyczna obędzie się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy i obejmie m.in. zajęcia z wyprowadzenia auta z poślizgu. Taki kurs trwać ma godzinę i kosztować będzie około 200 zł.
  Autor: max
  2018-03-09 16:30:03