Wtorek, 25 Wrzesień, Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wyprawa po kable zakończyła się w areszcie


Niektórzy do naszego powiatu przejeżdżając na grzyby, a inni na... kable. Tak zrobiło 3 mężczyzn z powiatu ostrowskiego. Wpadli, bo wypatrzył ich kierowca tira. Mężczyźni leżeli w rowie. Kierowca myślał, że potrzebują pomocy i wezwał policję...

 



 

 

W nocy z wtorku na środę oficer dyżurny szczycieńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w rowie leży dwóch mężczyzn i nie wiadomo co się z nimi dzieje. Zgłaszającym był kierowca TIR-a, który przejeżdżał trasą Piwnice Wielkie – Wyżegi.

 

 

- Na wskazane przez telefon miejsce pojechali policjanci – mówi podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji. - Nie zastali tam jednak żadnych osób, a tym bardziej nikogo leżącego w przydrożnym rowie. Ludzi nie było, ale za to w rowie leżała duża torba, narzędzia i rękawice robocze. Dlaczego te rzeczy zostały porzucone, okazało się jasne, gdy policjanci zobaczyli wykonany i wyciągnięty częściowo z ziemi kabel telekomunikacyjny. W pobliżu stał też osobowy vw wraz z przyczepką.

 

Policjanci podejrzewając, że niedaleko mogą być osoby, które usiłowały dokonać przestępstwa, przeszukali okolicę i zatrzymali dwóch mężczyzn. 35- i 34-letni mieszkańcy powiatu ostrowskiego w województwie mazowieckim, przyznali, że przyjechali na nasz teren, bo uznali, że te przewody to łatwy zysk.


Dzięki czujności innych użytkowników dróg i spostrzegawczości policjantów sprawcy usiłowania kradzieży zostali osadzeni w policyjnej celi.

 

- Na tym jednak nie koniec działań jakie w tej sprawie zrobili szczycieńscy funkcjonariusze – mówki podkomisarz Szczepanek. - Kryminalni ustalili, że w procederze kradzieży przewodu telekomunikacyjnego brał jeszcze udział 39-letni znajomy zatrzymanych. Mężczyzna ten został również zatrzymany, już na terenie tamtejszego powiatu, dowieziony do naszej jednostki, gdzie dochodzeniowcy go przesłuchali. Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2018-09-16 16:04:48

Grzyb w Wielbarku sypie się gęsto...

  • Środa, 2018-09-05 14:07:51

Śmietnik w miejskim lesie

  • Środa, 2018-09-05 13:59:36

Sienkiewicz w konstytucyjnej koszulce

  • Piątek, 2018-08-31 09:41:44

Motocyklista zderzył się z volkswagenem

  • Czwartek, 2018-08-30 12:06:58

Zachwycał się jeziorem i... kradł wędki


Komentarze

  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Panie Onn, jest :)
    Autor: Kaja
    2018-09-25 15:04:00
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Nie każdy miał by odwagę jechać za bandą pijanych ludzi Chłopak sam udzielił pomocy wszyscy stali patrzyli Brawo !
    Autor: Kierowca
    2018-09-24 18:37:57
  • Gospoda stanie przy Mickiewicza?
    No dla mnie nic w tym złego, że taka gospoda powstanie w Szczytnie przy kościele, czy szkole. Zwłaszcza przy kościele - będą mieli ruch: stypy, śluby, wesela oraz matury. Natomiast widzę tu szybki ruch w związku z inwestycją Gminy Wiejskiej Szczytno w okolicach Jeziora Domowego Dużego. Ot co! Jak oni nam pałą to my im maczugą. Śmiechu warte. Wszystko jest uzależnione od tego, kto obejmie władzę, więc te zamiary, które objawił miejscowy inwestor, mogą spełznąć na niczym. No to sobie zażartuję z okazji jesieni: są wykopki. Każdy ziemniak usiłuje się utrzymać różnymi sposobami w swoim gruncie. Bo wyrastają przy nim potomkowie typu Wilczek, Gontarzewski. Reszta to są poukrywane pod różnymi szyldami stowarzyszeń i komitetów osoby, które jakby się wstydzą tego, co do tej pory robiły. Czyli źle robiły (pracowały)? Inną kategorią jest zadłużona pani Lenard, która pokazała w swoich wypowiedziach, jak mało zna to miasto. Niech pilnuje przedszkola. Bo miasto nim nie jest.
    Autor: Śmieszek
    2018-09-24 18:06:25
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Ta Kobieta to wstyd, matka dwójki dzieci i po imprezach jeździ pijana. Porażka . Jej mąż powinien taką babę pogonić . Dobrze że nikogo nie zabiła. Bo takich ludzi się nie żałuje ( zamiast w domu to się szlaja )
    Autor: Agata
    2018-09-24 16:40:34
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Pani Kaju, tak na marginesie nie ma takiego czegoś jak usiłowanie jazdy pod wpływem alkoholu, a dla Pana Michała wielkie brawa!
    Autor: Onn
    2018-09-24 16:26:12
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Ciekawe, kto ma nie najciekawsze zdanie nt. p.Wilczka, bo uważam całkiem co innego, jest osobą, która wprowadziła Purdę w 21 wiek, jest zaangażowany w sprawy gminne, pozyskuje dla nas pieniądze, wdrożył szereg ciekawych inicjatyw, Urząd wygląda jak urząd, a nie jak kiedyś jak jakiś barak, obsługa mieszkańców na wysokim poziomie, współpracuje z każdym sołtysem i radnym, jest osobą lubianą aczkolwiek wymagającą, szczerze to wolałbym żeby przegrał, bo szkoda żeby odchodził od nas :( a ten Pan Adamowicz, co sieje negatywną propagandę jest u nas znany jako oszołom i ma wyrok za pobicie, a uważa się za redaktora co walczy z wójtem
    Autor: Purdziak
    2018-09-24 15:40:11
  • Gospoda stanie przy Mickiewicza?
    Ciekawe jest lokowanie obiektów gastronomicznych, hotelowych i "rozrywkowych" przy szkole i kościele. W ogóle to mamy przedwyborczy wysyp pomysłów na inwestycje, których wcześniej nie podejmowano, nie ogłaszano. No po prostu wiosna jesienią! Nikomu źle nie życzę, niech mu się - temu lokalnemu inwestorowi powiedzie - ale przepraszam - dlaczego tak późno? teraz, kiedy uzgodnienia z obecnymi władzami nie są pewne? Może przyjść coś nowego, co będzie miało inną koncepcję zagospodarowania tego terenu. No cóż, najwięcej hasełek i informacji pojawia się u nas przed wyborami, a potem to już zwykła codzienna siermięga.
    Autor: Waga
    2018-09-24 15:33:30
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    LUDZIE DZWOŃCIE NA 999 998 997 A NIE NA 112. 112 KIERUJE WAS DO OLSZTYNA A TAMTE NUMERY DO SZCZYTNA. JEST SZYBCIEJ!
    Autor: 999 998 997
    2018-09-24 15:28:31
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Co ty kobieto pleciesz ten człowiek sam jechał samochodem A druga sprawa był w pracy A trzecia że i tak by nie zdarzyl. A towarzystwo na pewno by go posłuchał śmiechu warte . Ta panna co prowadziła ten samochód powinna dostać taką karę że by jej się odechciało i samochodu i prawka bezmozgowiec i tyle
    Autor: Dzezabel
    2018-09-24 14:39:13
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    " Dopóki jednak nie odpalili auta niewiele mogłem zrobić." ?????? Czy Pan wie, że jest coś takiego jak usiłowanie?? Trzeba było podejść jeżeli Pan widział, że wszyscy są pijani lub zadzwonić szybko na policje, a nie próbować jeździć za autem kiedy już i tak stanowiło ono zagrożenie. A potem wielki bohater robi sobie zdjęcia przy słupach. Nie zrobił Pan nic żeby uniknąć wypadku więc nie wiem z czego się Pan tak cieszy.
    Autor: Kaja
    2018-09-24 13:12:06