Piątek, 20 Lipiec, Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wymiana sołtysa

Zainteresowanie mieszkańców wyborami imponujące nie było. O tym, kto zostanie sołtysem mogło decydować blisko 1,5 tysiąca mieszkańców Dźwierzut, lecz na zebraniu wiejskim stawiło się ich 228. Za dotychczasowym – Kazimierzem Malikiem – opowiedziało się 94 osób, Leszek Kalinowski zaś uzyskał głosów 111. Pozost...



Zainteresowanie mieszkańców wyborami imponujące nie było. O tym, kto zostanie sołtysem mogło decydować blisko 1,5 tysiąca mieszkańców Dźwierzut, lecz na zebraniu wiejskim stawiło się ich 228. Za dotychczasowym – Kazimierzem Malikiem – opowiedziało się 94 osób, Leszek Kalinowski zaś uzyskał głosów 111. Pozostali obecni na spotkaniu, a uprawnieni do glosowania albo w ogóle nie głosowali, albo ich głosy okazały się nieważne. Wynik wyborów budzi nieco emocji i rodzi odmienne opinie. Każdy z panów (i reprezentowane przez niego środowisko polityczne) ma wszak swoich zwolenników i przeciwników nie tylko w gronie tych, którzy swym poglądom dali wyraz podczas głosowania. - Mówi się u nas, że to z urzędu wyszły dyspozycje, by gdzie tylko się da, usuwać tzw. ludzi Wierzuka – słyszymy komentarz od jednej z mieszkanek Dźwierzut.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2018-04-12 13:44:26

Wymiana „kopciuchów” z gminną kasą

  • Poniedziałek, 2017-12-11 14:08:04

Zmiana sołtysa w Borkach Rozowskich

  • Czwartek, 2017-09-28 11:00:14

Faryny mają nowego sołtysa

  • Niedziela, 2017-04-30 23:00:18

Z życia sołtysa – Mariola Jabłońska

  • Czwartek, 2016-01-14 11:09:06

Wymiana skarbnika w Świętajnie


Komentarze

  • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
    Nocna opieka medyczna? To raczej kabaret! Zdarza się, że dzieci są badane przez lekarza ginekologa, który zachowuje się jakby bał się w ogóle je dotknąć!!! A na końcu i tak słyszymy: "Proszę poczekać do poniedziałku"
    Autor: Mama
    2018-07-18 13:29:35
  • Wmurowali kamień węgielny pod szpital (film)
    Te same ryje od lat, budowa skrzydła szpitala a pchają się przed kamery jak zwykle ludzie kompletnie nie mający nic z tym wspólnego.
    Autor: Szczytniak
    2018-07-18 10:24:02
  • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
    Szpital w Szczytnie i Jego pożal się ..... Od lat to samo i co ? i nic.
    Autor: Jarosław"Pol...Zbaw...
    2018-07-17 21:38:11
  • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
    Popieram w całości to co napisałaś "anna". Górska już dawno powinna odejść a w jej miejsce należy wybrać kogoś, kto będzie potrafił i chciał wykorzystać potencjał turystyczny Szczytna. Ona się nadaje wyłącznie do nasadzania kwiatków, co robi od lat.
    Autor: Marcin
    2018-07-17 10:50:09
  • Satyryczne namawianie do wyborów
    Do Mariana. Macie. Dokładnie 235 artystów abstrakcjonistów. Na Wiejskiej malują nam przyszłość rodem z zamierzchłej przeszłości. I czemu te tysiące wolą pracować na czarno u Niemca? Może lepiej płaci niż nasz patriotyczny biznes?
    Autor: massakra
    2018-07-14 18:07:40
  • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
    Uważam Pana Krzysztofa za bardzo dobrego kandydata na burmistrza. Jest to szlachetny dobry człowiek nie kierowany zawiścią i próżnością. Trzymam kciuki Panie Krzysztofie
    Autor: Maria
    2018-07-13 23:40:00
  • Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego
    Zasługi na rzecz rozwoju sportu motorowego :)
    Autor: stef
    2018-07-13 14:14:39
  • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
    Burmistrz wskazuje że rozwiązała kwestię dróg czyli nie zauważa zakorkowania całego miasta. Jej zdaniem poprawa w niektórych miejscach nawierzchni jest wystarczająca. Budowane są mieszkania, owszem teraz 12 a wcześniej prawie 20 lat temu. Niestety oczekujących jest prawie 180 rodzin. Czyli na kolejne trzeba poczekać następne dzieścia lat? Są miejsca w żłobkach. Miejskich czy będą jak prywatny inwestor dopiero wybuduje? Wyludnianie się miasta można oceniać nie na podstawie meldunków lecz twardych danych GUS. Osoby przebywające w mieście czasowo (nauka, praca) nie powodują wzrostu dochodów miasta. Pani Burmistrz powinna chyba bardziej realnie stąpać po ziemi. Ps. nawiązując do opisywanego obrazu Picassa to parafrazując co mi po pięknych ścianach mieszkania skoro nie stać mnie będzie na meble czy jedzenie?
    Autor: anna
    2018-07-13 09:41:31
  • Satyryczne namawianie do wyborów
    Ale kicha, co za bryndza. Nie ma cie lepszych artystów niż z Niemiec?? Już pełno tych łobuzów z Niemiec u nas, ile ludzi pracuje na czarno u niemców. Tysiące.
    Autor: Marian
    2018-07-12 12:41:27
  • Satyryczne namawianie do wyborów
    Mógł przyjechać dziesięć lat temu to by dopiero był niezadowolony...
    Autor: Piotr