Wtorek, 11 Grudzień, Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wymiana skarbnika w Świętajnie


Dla wielu mieszkańców Świętajna i okolic gminny magistrat wydawać się będzie dziwny bez długoletniej skarbnik. Latem ubiegłego roku nabyła ona praw emerytalnych, a z końcem roku postanowiła z nich skorzystać.

- Ale jeszcze zaglądam, właściwie codziennie, do Urzędu Gminy ...



Dla wielu mieszkańców Świętajna i okolic gminny magistrat wydawać się będzie dziwny bez długoletniej skarbnik. Latem ubiegłego roku nabyła ona praw emerytalnych, a z końcem roku postanowiła z nich skorzystać.

- Ale jeszcze zaglądam, właściwie codziennie, do Urzędu Gminy – mówi pani Halina. - Trzeba wszystko przekazać, pokazać, pomóc koleżance w przejęciu obowiązków i zadań

Sama emerytowana już skarbnik te obowiązki miała w przysłowiowym małym paluszku. Trudno nie nabyć doświadczenia, jeśli wykonuje się swą pracę przez wiele lat. - Dokładnie to spędziłam w tej pracy 42 lata i nawet pół roku – mówi pani Halina. - Praktycznie było to moje jedyne zatrudnienie przez całe życie. Przez pierwsze osiem lat zajmowałam się podatkami. Później, jeszcze w poprzednim ustroju, zostałam główną księgową, bo wtedy nie było jeszcze samorządów i ich skarbników, a na tę funkcję zostałam powołana w połowie 1990 roku.


Podczas ostatniej tegorocznej sesji Rady Gminy Świętajno odchodzącą na emeryturę skarbnik uroczyście pożegnano. Czym się będzie zajmować mając dużo wolnego czasu? - Na razie nie wiem, jeszcze się nie przyzwyczaiłam do luzu. Chodzę do urzędu, pomagam, więc wielkiej różnicy nie dostrzegam poza tym, że mogę nareszcie rano dłużej pospać. A co później? Na pewno nie będę się nudzić. Kobietom chyba łatwiej jest przejść w stan spoczynku niż mężczyznom. My jesteśmy zawsze i wszędzie aktywne: i zawodowo, i domowo, więc nie dotyka nas emerytalny „szok” nudy.

Na stanowisku skarbnika gminy panią Halinę zastąpiła Magdalena Majewska, którą na to stanowisko, na wniosek wójt Alicji Kołakowskiej, zaakceptowała Rada Gminy. Zmiana nastąpiła w trybie tzw. awansu wewnętrznego, bez zbędnych w takiej sytuacji procedur.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Kot postawił strażaków na nogi
    To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
    Autor: Wiewiorka
    2018-12-10 20:06:27
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    I proszę na głos i ze zrozumieniem przeczytać definicje tego słowa.
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:15:09
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Hola hola tu nikt nikogo nie poniża proszę się nie rozpędzać. Nie padają wyzwiska wulgaryzmy itp. Jest tylko własne zdanie i nic innego:)
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:09:42
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Do Ccc. Jeżeli wypisuje się jakieś komentarze, to warto dokładnie sprawdzić a nie wypisywać głupoty. 6 tysięcy to ma cała gmina a nie Świętajno. Świętajno ma około 2 tysięcy mieszkańców.
    Autor: Ela
    2018-12-10 10:12:34
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    Widzę że temat budzi emocje więc może kilka faktów. InnoPolice kojarzone z WSpol niestety to tylko mit. WSPol pomagał tylko do etapu koncepcji więc bezpieczeństwem będą tam zajmowali się samorządowcy lub emeryci. Zainteresowanie tym produktem było szacowane tylko na podstawie danych statystycznych GUS! Może obecny Burmistrz będzie miał odwagę aby powiedzieć oficjalnie mieszkańcom na co się porywają :) Koszt utrzymania a możliwość generowania ewentualnych zysków? Jaki trzeba będzie wygenerować obrót aby koszt zamknąć na 0? itd. Włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne!!!
    Autor: miejscowy
    2018-12-10 08:49:44
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Mieszkanko, słowo hejt nie jest popularne, ale ma swoje zdefiniowane określenie. Z DEFINICJI: Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych. Złudne poczucie bezkarności i anonimowości popycha ludzi do cyber -przemocy. Należy również zadać pytanie o powody krytyki innych – często wypływa to z niskich pobudek osób krytykujących. Jest to być może próba dowartościowania samego siebie kosztem kogoś drugiego, bezmyślność, czerpanie „chorej” satysfakcji z poniżania innego człowieka, nadmiar czasu i brak pomysłu na jego spędzenie. Spod płaszcza anonima wylewa się fala nienawiści, złości, głupoty czy psychopatycznego poczucia wartości. Mieszkanko powoływanie się na \"pół wsi\" to nie jest własna opinia... Również życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy.
    Autor: Ccc
    2018-12-09 23:32:57
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    O Boże..no tak tak tak samo jak kultura była we Wielbarku stoisko przepiękne ale reszta... Hehehe przepraszam tak.... KULTURA
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-08 23:33:23
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    … kino, teatr i filharmonię na okrasę, żeby było co burzyć za kilka lat. Bo jak ktoś nie pamięta, to kino padło z braku widzów. A ci, którzy najwięcej darli mordy, że nie ma kina, chodzili do tego, które było, raz na pięć lat albo i to nie. Już widzę, jak tatuś z mamusią i 2-3 dzieci codziennie zapitala na basen, żeby to-to zarabiało na siebie przynajmniej. Może jakiś nieliczne sztuki z odległości maks 20 km też czasem zahaczą, Bo z takich wsi jak Warszawa, Szczecin czy Katowice to na ten basen pies z kulawą nogą nie zajrzy. Baseny z maleńkimi aquaparkami są prawie wszędzie. InnoPolice - nie ma nigdzie, więc panie \"mieszkaniec\" włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne.
    Autor: zbudować basen...
    2018-12-08 20:18:57
  • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
    jak tam powstanie ekskluzywny hotel to ja bende ksiendzem
    Autor: antoni buszylo /zielonka
    2018-12-08 18:17:52
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    No tak, po co władzom ludzie kreatywni, kompetentni, z doświadczeniem i własnym zdaniem na wiele tematów. Nimi przecież nie da się manipulować. Najlepiej pozbyć się ich jak najszybciej, żeby jeszcze przypadkiem czegoś nie wymyślili... To już trzecia dyrektorka GOK w powiecie szczycieńskim do przysłowiowego odstrzału. Wcześniej była dyrektorka z Rozóg, a jeszcze wcześniej z Pasymia. Najlepiej odgórnie \"zaożcie ten ugór kultury\" w całym powiecie. Po co komu „kulturalna dyrektorka” z całym swoim „kulturalnym dorobkiem”!!! Niebezpieczna jest!!! Trudno z nią walczyć, więc najlepiej się jej pozbyć i zatrudnić osobę nie związaną z kulturą ale wypróbowaną, uległą!!! Przecież na kulturze każdy się zna.
    Autor: TTT
    2018-12-08 09:24:42