Niedziela, 23 Wrzesień, Imieniny: Maury, Milany, Tomasza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wymiana skarbnika w Świętajnie


Dla wielu mieszkańców Świętajna i okolic gminny magistrat wydawać się będzie dziwny bez długoletniej skarbnik. Latem ubiegłego roku nabyła ona praw emerytalnych, a z końcem roku postanowiła z nich skorzystać.

- Ale jeszcze zaglądam, właściwie codziennie, do Urzędu Gminy ...



Dla wielu mieszkańców Świętajna i okolic gminny magistrat wydawać się będzie dziwny bez długoletniej skarbnik. Latem ubiegłego roku nabyła ona praw emerytalnych, a z końcem roku postanowiła z nich skorzystać.

- Ale jeszcze zaglądam, właściwie codziennie, do Urzędu Gminy – mówi pani Halina. - Trzeba wszystko przekazać, pokazać, pomóc koleżance w przejęciu obowiązków i zadań

Sama emerytowana już skarbnik te obowiązki miała w przysłowiowym małym paluszku. Trudno nie nabyć doświadczenia, jeśli wykonuje się swą pracę przez wiele lat. - Dokładnie to spędziłam w tej pracy 42 lata i nawet pół roku – mówi pani Halina. - Praktycznie było to moje jedyne zatrudnienie przez całe życie. Przez pierwsze osiem lat zajmowałam się podatkami. Później, jeszcze w poprzednim ustroju, zostałam główną księgową, bo wtedy nie było jeszcze samorządów i ich skarbników, a na tę funkcję zostałam powołana w połowie 1990 roku.


Podczas ostatniej tegorocznej sesji Rady Gminy Świętajno odchodzącą na emeryturę skarbnik uroczyście pożegnano. Czym się będzie zajmować mając dużo wolnego czasu? - Na razie nie wiem, jeszcze się nie przyzwyczaiłam do luzu. Chodzę do urzędu, pomagam, więc wielkiej różnicy nie dostrzegam poza tym, że mogę nareszcie rano dłużej pospać. A co później? Na pewno nie będę się nudzić. Kobietom chyba łatwiej jest przejść w stan spoczynku niż mężczyznom. My jesteśmy zawsze i wszędzie aktywne: i zawodowo, i domowo, więc nie dotyka nas emerytalny „szok” nudy.

Na stanowisku skarbnika gminy panią Halinę zastąpiła Magdalena Majewska, którą na to stanowisko, na wniosek wójt Alicji Kołakowskiej, zaakceptowała Rada Gminy. Zmiana nastąpiła w trybie tzw. awansu wewnętrznego, bez zbędnych w takiej sytuacji procedur.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Gontarzewski na burmistrza!!!
    Autor:
    2018-09-22 17:22:37
  • „Natura Mazur” będzie większa
    A woda w jeziorze robi się coraz brudniejsza ????
    Autor: Szp
    2018-09-22 14:24:21
  • Drózd, Jodłowski, Kudrzycki, – kto zostanie wójtem gminy Rozogi?
    Żal mi tych kandydatów z naszej gminy .następne 5 lat straconych jak ich wybierzemy. Koniec z uklasami czy się wziąć do roboty.A to tylko prawo i sprawiedliwość może zapewnić.
    Autor:
    2018-09-22 13:31:02
  • Pabich przeprosił i... otrzymał brawa (zdjęcia)
    Zapoznałam się z programem wyborczym kandydata na wójta. Drogi kandydacie . Były wójcie. Przydałoby się znać statut gminy do której Pan kandyduje To co jest w programie wyborczym tego komitetu , albo należy statutowo do obowiązków wójta i musi to wykonać Są też inne pana propozycje , które leżą w kompetencjach innych organów samorządowych.
    Autor: Nela
    2018-09-21 21:42:57
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Do pappa: pewnie masz rację. Sentyment do dobrze położonych bruków - to może staroświeckie. Ale na Pl. Juranda bruk musi być. Aby można było na bruk wyrzucać te pacynki, kukiełki, nieudolne postacie, które chcą siedzieć w wieży ratusza, co to jest uznawana za siedzibę "Danuśki", z której to Danuśka wyszła ledwo żywa, a Jurand przeżył rozpacz. Zobaczymy, co będzie z "Jurandem" - tą dziurą straszącą przez tyle lat w centrum miasta. Czy "Danuśka" pomoże? Czy może to jest ostatni oddech "Krzyżaków" w mieście Szczytno.
    Autor: Krajan
    2018-09-21 17:44:13
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Niech Gontarzewski dalej wysyła do mieszkańców smsy proszące o głosy nie znając ich prywatnie to na pewno wygra.
    Autor: Jan
    2018-09-21 17:26:58
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Czytając wypowiedzi kandydatów to jednak optuję za panem Mańkowskim, bo przynajmniej gwarantuje dynastię! Trzech synów - budrysów - tylko pogratulować! I to dorosłych. Ciekawe gdzie pracują - może będzie jakieś przełożenie?! A tak na poważnie, to rzeczywiście InnoPolice to inwestycja w WSPol, a nie w miasto. Szczytno nie ma infrastruktury, która pozwoliłaby na przyjmowanie jakiejś dużej, systematycznie napływającej publiczności. Hotele, restauracje, bary, puby, połączenia komunikacyjne z resztą kraju, parkingi? To, co w tej chwili mamy, to od biedy obsprawia turystykę indywidualną, gorzej z turystyką zorganizowaną. To potiomkinowska wieś. Coś ma, ale wygenerowane jest sztucznie.
    Autor: Krajan
    2018-09-21 17:15:05
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Jak obecna Pani Burmistrz może nie wiedzieć ile kosztuje bilet komunikacji miejskiej? Myślę, że po tylu latach powinna dać sobie spokój i dać miejsce innym kandydatom. Co do Pana Gontarzewskiego, jakim prawem wysyła Pan smsy z prośbą o głosy? Nie znamy się, nie wiem skąd ma mój nr i jeszcze nęka smsami. Żałosne, na pewno nie dostanie mojego głosu.
    Autor: student
    2018-09-21 15:19:20
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Ja osobiście polecam kandydaturę Pani Danuty Górskiej. Ma wieloletnie doświadczenie i potrafi zachować się odpowiednio w każdej, nawet trudnej sytuacji. Dba o nasze miasto już tyle lat, że myślę że każdy mieszkaniec Szczytna wyrobił już sobie opinie. Głosujmy mądrze!!!
    Autor: ASIA
    2018-09-21 15:15:52
  • Podniosą most i zlikwidują zieloną rurę
    Do KRAJANA, a mi nie szkoda !!!!! Proponuje , żebyś zamieszkał przy ulicy Sienkiewicza lub Mickiewicza i spróbował spać w nocy przy otwartym oknie, wówczas zrozumiesz dlaczego mi nie SZKODA tego bruku !!!!!!
    Autor: pappa
    2018-09-21 15:01:07