Czwartek, 17 Styczeń, Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wymiana „kopciuchów” z gminną kasą


Aż 44 osoby otrzymają finansowe wsparcie gminy Szczytno na wymianę pieców tak zwanych „kopciuchów”. W piątek uroczyście podpisano umowy. Gmina na ten cel przeznaczyła ponad 213 tys. zł.



Gminy program cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

- Na tyle, że ze 100 tysięcy złotych, które początkowo przewidzieliśmy na ten cel zwiększyliśmy środki do ponad 200 tysięcy złotych – mówi Sławomir Wojciechowski, wójt gminy Szczytno. - Naprawdę bardzo nas cieszy takie zainteresowanie. Tym programem w jakieś części oddajemy podatki, które płacą mieszkańcy naszej gminy.

 

Pan Piotr był pierwszy

Jako pierwszy umowę na dofinansowanie wymiany pieca podpisał Piotr Sokołowski z Nowego Gizewa.



 


- Już pierwszego dnia przyjmowania wniosków byłem przy urzędzie przed godz. 7 – wspomina. - Początkowo pieniędzy na te dotacje było mniej i bałem się, że może zabraknąć, dlatego zdecydowałem się przyjść tak wcześnie. Ten program to naprawdę ogromne wsparcie.


Podobnie mówi Tomasz Taradejna, który umowę podpisał, jako drugi.

 

Gmina dała impuls

- Gdyby nie ta dotacja z Urzędu Gminy to nie wiem, czy zdecydowałabym się na wymianę pieca – mówi z kolei Angelika Nowakowska z Olszyn. - To był impuls do działania. I naprawdę wielka pomoc.

Wicewójt Ewa Zawrotna zapowiada, że nie jest to jednorazowa akcja.

- Patrząc na zainteresowanie tym programem na pewno będziemy starali się go powtarzyć – mówi. - Wnioski na dotacje spłynęły niemal z każdej naszej miejscowości. Jak widać nie tylko mówimy o działaniach proekologicznych, ale realnie wspieramy ochronę środowiska.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2018-09-27 10:14:28

Gminna siatkówka plażowa

  • Piątek, 2018-08-31 12:53:06

Droga gminna na chwilę... dla pieniędzy

  • Poniedziałek, 2018-07-30 21:03:01

Samorządowa kasa na wakacje (zdjęcia)

  • Środa, 2017-11-08 16:03:25

OSP Długi Borek z kasą na motopompę

  • Poniedziałek, 2017-10-16 11:39:22

Unijna kasa załata dach kościoła

  • Czwartek, 2017-10-05 12:13:46

Jest kasa na dawne kino


Komentarze

  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
    Autor: dr
    2019-01-16 13:53:58
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
    Autor: Agnieszka
    2019-01-15 18:34:24
  • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
    Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
    Autor: Halina Biziuk
    2019-01-15 15:20:22
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Panie Zbyszku a może tak złozyć wniosek o środki z programu \"razem bezpieczniej\" Są środki na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych!!! Trzeba tylko napisać wniosek. Powinien byc Pan zainteresowany. Sprawę reformy edukacji w mieście proszę pozostawić ludziom, którzy sie na tym znają i przekonywać też do tego Pana Burmistrza!
    Autor: kolega
    2019-01-15 14:44:58
  • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
    Pan Rafał jak mnie pamięć nie myli będąc Dyrektorem GOK w Pasymiu zapewniał wszystkich, że uruchomi w tamtej gminie \"Hollywood\"! Na pewno można jego słowa brać na serio :)
    Autor: jan
    2019-01-15 14:41:39
  • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
    Bez urazy - perspektywy Pasymia (tamtejszego GOK) nie dotyczą Szczytna. Pan Kiersikowski jeszcze się nie ogarnął.
    Autor: Śmieszek
    2019-01-14 16:26:44
  • Rozogi i Szczytno z certyfikatem „Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego”
    Piekne wypelnienie zielonej sukienki. Moge wiedziec gdzie ta pania poznac?
    Autor: Pedro
    2019-01-14 09:42:19
  • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
    Dobrze, że propozycje kontrkandydata Pana Mańkowskiego zostały zauważone i będą realizowane :)
    Autor: mieszkaniec
    2019-01-14 08:32:53
  • Pasymski Disneyland – felieton Romana Żokowskiego
    No bez jaj, stary rynek jak i ratusz był obskurny i gburowaty.
    Autor: xyz
    2019-01-13 17:45:26
  • Lodowiska zamiast dróg powiatowych
    Zarządca drogi mówi że nie ma kasy. Ciekawe czy brakuje też na diety radnych powiatowych i wypłaty ,”trzynastki” dla Pana Starosty i jego pracowników...
    Autor: Himer