Wtorek, 20 Listopad, Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wymiana „kopciuchów” z gminną kasą


Aż 44 osoby otrzymają finansowe wsparcie gminy Szczytno na wymianę pieców tak zwanych „kopciuchów”. W piątek uroczyście podpisano umowy. Gmina na ten cel przeznaczyła ponad 213 tys. zł.



Gminy program cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

- Na tyle, że ze 100 tysięcy złotych, które początkowo przewidzieliśmy na ten cel zwiększyliśmy środki do ponad 200 tysięcy złotych – mówi Sławomir Wojciechowski, wójt gminy Szczytno. - Naprawdę bardzo nas cieszy takie zainteresowanie. Tym programem w jakieś części oddajemy podatki, które płacą mieszkańcy naszej gminy.

 

Pan Piotr był pierwszy

Jako pierwszy umowę na dofinansowanie wymiany pieca podpisał Piotr Sokołowski z Nowego Gizewa.



 


- Już pierwszego dnia przyjmowania wniosków byłem przy urzędzie przed godz. 7 – wspomina. - Początkowo pieniędzy na te dotacje było mniej i bałem się, że może zabraknąć, dlatego zdecydowałem się przyjść tak wcześnie. Ten program to naprawdę ogromne wsparcie.


Podobnie mówi Tomasz Taradejna, który umowę podpisał, jako drugi.

 

Gmina dała impuls

- Gdyby nie ta dotacja z Urzędu Gminy to nie wiem, czy zdecydowałabym się na wymianę pieca – mówi z kolei Angelika Nowakowska z Olszyn. - To był impuls do działania. I naprawdę wielka pomoc.

Wicewójt Ewa Zawrotna zapowiada, że nie jest to jednorazowa akcja.

- Patrząc na zainteresowanie tym programem na pewno będziemy starali się go powtarzyć – mówi. - Wnioski na dotacje spłynęły niemal z każdej naszej miejscowości. Jak widać nie tylko mówimy o działaniach proekologicznych, ale realnie wspieramy ochronę środowiska.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2018-09-27 10:14:28

Gminna siatkówka plażowa

  • Piątek, 2018-08-31 12:53:06

Droga gminna na chwilę... dla pieniędzy

  • Poniedziałek, 2018-07-30 21:03:01

Samorządowa kasa na wakacje (zdjęcia)

  • Środa, 2017-11-08 16:03:25

OSP Długi Borek z kasą na motopompę

  • Poniedziałek, 2017-10-16 11:39:22

Unijna kasa załata dach kościoła

  • Czwartek, 2017-10-05 12:13:46

Jest kasa na dawne kino


Komentarze

  • Krew polała się na policyjnej uczelni (zdjęcia)
    Niby wszyscy wiemy, jak cennym darem jest krew, ale tak naprawdę dopiero go doceniamy, gdy sami lub ktoś z naszych bliskich jej potrzebuje. Wyrazy uznania dla wszystkich krwiodawców. Drodzy Państwo, jesteście wspaniali.
    Autor: Kaja
    2018-11-20 14:22:20
  • W powiecie nowe po staremu, ale bez... wicestarosty Nowocińskiego
    No i Nowocińskiego załatwili...koledzy. Szkoda bo ta wyborcza układanka mogła być zupełnie inna.
    Autor: xyz
    2018-11-20 13:59:22
  • W powiecie nowe po staremu, ale bez... wicestarosty Nowocińskiego
    Starosta nie może zobaczyć problemu bo go nie ma problem mają ze sobą pewne osoby które zachowują sie jak rozkapryszone dzieci jak nie po ich myśli to szybko na zwolnienienie z nimi starosta powinien zrobić porządek.
    Autor: Pracownik Dps
    2018-11-19 21:03:14
  • W powiecie nowe po staremu, ale bez... wicestarosty Nowocińskiego
    Bardzo zielono jest
    Autor:
    2018-11-19 17:09:19
  • W powiecie nowe po staremu, ale bez... wicestarosty Nowocińskiego
    Dużo tych Państwa Kostiuków i ich krewnych i kuzynów w Powiecie: radzie i urzędzie?
    Autor: Śmieszek
    2018-11-19 17:07:09
  • W powiecie nowe po staremu, ale bez... wicestarosty Nowocińskiego
    Czyli na zmiany w Dps nie ma co liczyć. Oczywiście Pan starosta nadal nie będzie widział problemu.
    Autor: Sfrustrowany
    2018-11-19 14:26:16
  • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
    Ktoś musi się Szczytnem zająć. Jak Mańkowski przez naście lat zajmował się tylko trzymaniem własnego stołka, to dobra i Bańkowska. Mimo wszystko, nawet jeśli tylko przez zasiedzenie, lepiej zna gospodarcze problemy.
    Autor: ktoś
    2018-11-19 12:44:26
  • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
    Oprócz tego co czytałam w tym artykule i w komentarzach, też bardzo mnie interesuje, ile kary zapłaci właściciel psa, którego na smyczy przyprowadza pod mój dom i drzwi - bo piesek musi się załatwić / na kafelki/ ?
    Autor: Elena
    2018-11-19 12:15:43
  • Powyborcze „czystki” w gminnym ośrodku kultury?
    Proszę mnie nie oczerniać. Pan Dzierlatka od dawna mówił prawdę, tylko władze gminy nie dopuszczały, aby mieszkańcy dowiedzieli się prawdy. W tak krótkim czasie po objęciu obowiązków przez nową dyrektor, przeżyłam traumę w pracy. Niestety Pan Wójt ani razu nie zainteresował się moją sprawą, mimo że próbowałam go poinformować jak byłam tam strasznie traktowana. Ledwo przejęła obowiązki nowa dyrektor i już na samym wstępie dostałam karę porządkową, min. za zjedzenie w czasie pracy jedynego posiłku w ciągu dnia, którą była frytka na patyku, którą po prostu tak spontanicznie dostałam od sprzedawcy na gminnej imprezie. Zarzutów było dużo, z którymi oczywiście się nie zgadzałam i się odwołałam. Gdyby rzeczywiście wina leżała po mojej stronie, to z oczywistych względów kara by pozostała w moich aktach, jednak stanowczo uważałam, że kara została na mnie nałożona bezpodstawnie, z czym majwyraźniej nowa dyrektor się zgodziła, skoro karę została anulowana. Niestety kara został anulowana, ale za niedługi czas dostałam wypowiedzenie. Powodem wypowiedzenia była moim zdaniem pozorna likwidacja stanowisk biurowych, gdyż pani dyrektor stwierdziła, że w goku jest tak mało pracy i sama sobie z wszystkim poradzi. Skoro dyrektor uważa, że jest tak mało pracy i kilku pracowników, to jaki jest sens zatrudniania głównej księgowej? można przecież nawiązać współpracę z biurem rachunkowym i byłoby znacznie taniej...
    Autor: Mirosława Jóźwik
    2018-11-19 10:41:26
  • Powyborcze „czystki” w gminnym ośrodku kultury?
    O rany boskie! To żart, czy na poważnie, że w GOK pracować będą na etatach tylko szef, księgowa i konserwator? Ostatnio ktoś w którejś telewizji przytoczył cytat z Churchilla (dla mało poinformowanych - premier Wielkiej Brytanii w czasie II Wojny Światowej i krótko po 45 r.). Jest 1941 r., sytuacja krytyczna, Niemcy w ofensywie, Wlk. Brytania potrzebuje więcej pieniędzy na obronę. Przychodzi do niego minister skarbu i mówi: trzeba ciąć, to przytniemy z kultury. Na co Churchill: a o co ta wojna?
    Autor: Śmieszek
    2018-11-18 16:46:50