Poniedziałek, 20 Sierpień, Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wymiana „kopciuchów” z gminną kasą

Aż 44 osoby otrzymają finansowe wsparcie gminy Szczytno na wymianę pieców tak zwanych „kopciuchów”. W piątek uroczyście podpisano umowy. Gmina na ten cel przeznaczyła ponad 213 tys. zł.



Gminy program cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

- Na tyle, że ze 100 tysięcy złotych, które początkowo przewidzieliśmy na ten cel zwiększyliśmy środki do ponad 200 tysięcy złotych – mówi Sławomir Wojciechowski, wójt gminy Szczytno. - Naprawdę bardzo nas cieszy takie zainteresowanie. Tym programem w jakieś części oddajemy podatki, które płacą mieszkańcy naszej gminy.

 

Pan Piotr był pierwszy

Jako pierwszy umowę na dofinansowanie wymiany pieca podpisał Piotr Sokołowski z Nowego Gizewa.



 


- Już pierwszego dnia przyjmowania wniosków byłem przy urzędzie przed godz. 7 – wspomina. - Początkowo pieniędzy na te dotacje było mniej i bałem się, że może zabraknąć, dlatego zdecydowałem się przyjść tak wcześnie. Ten program to naprawdę ogromne wsparcie.

Podobnie mówi Tomasz Taradejna, który umowę podpisał, jako drugi.

 

Gmina dała impuls

- Gdyby nie ta dotacja z Urzędu Gminy to nie wiem, czy zdecydowałabym się na wymianę pieca – mówi z kolei Angelika Nowakowska z Olszyn. - To był impuls do działania. I naprawdę wielka pomoc.

Wicewójt Ewa Zawrotna zapowiada, że nie jest to jednorazowa akcja.

- Patrząc na zainteresowanie tym programem na pewno będziemy starali się go powtarzyć – mówi. - Wnioski na dotacje spłynęły niemal z każdej naszej miejscowości. Jak widać nie tylko mówimy o działaniach proekologicznych, ale realnie wspieramy ochronę środowiska.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2018-07-30 21:03:01

Samorządowa kasa na wakacje (zdjęcia)

  • Środa, 2017-11-08 16:03:25

OSP Długi Borek z kasą na motopompę

  • Poniedziałek, 2017-10-16 11:39:22

Unijna kasa załata dach kościoła

  • Czwartek, 2017-10-05 12:13:46

Jest kasa na dawne kino

  • Czwartek, 2016-01-28 11:17:36

Kasa na samochody to łapówka?

  • Czwartek, 2016-01-14 11:09:06

Wymiana skarbnika w Świętajnie


Komentarze

  • SKS Szczytno rusza do boju o IV ligę i mieszkańców miasta
    Trener zmieniony. Bilans po 3 meczach: 0 punktów, bramki 1-12. To raczej o otrzymanie w okręgówce, a nie o awans będzie toczyć się gra.
    Autor: Taaa
    2018-08-20 11:16:25
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Zdecydowanie lokalizacja na MC jest ulica Wielbarska....
    Autor: Mieszkanka Szczytna
    2018-08-19 23:45:37
  • Protest... sąd w Szczytnie
    Szczytno jednak jest żałosnym miastem - szczerze powiedziawszy to żenująca ta liczba uczestników, dot. zarówno "obrońców" jak i "przeciwników" wprowadzanych zmian!!!
    Autor: Zdziwiona turystka
    2018-08-18 20:33:45
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nie. W ogóle nie mieszkam już w Szczytnie. Ale przyjeżdżam co jakiś czas i widzę, że na przykład przeniosła się w te okolice Biedronka, w okolicy powstają nowe osiedla bloków i jest wjazd na tę półobwodnicę, która pozwala ominąć stare centrum miasta. Szczytno ma charakter miasta tranzytowego, mało kto tu mieszka i mało kto zabawi dłużej. Więc obstawiam, że z McDonaldem w Szczytnie będzie podobnie jak z tym w Ostródzie. Główną klientelę będą stanowić przyjezdni i "przejezdni". Będą oni się poruszać najpierw z południa na północ, zanim odbiją na Wielkie Jeziora. Najpewniej będą jechać z lotniska albo Warszawy. Jeżeli z Warszawy, to ostatni McDonald w tym kierunku jest w Legionowie. Kolejny powinien być właśnie na Wielbarskiej w Szczytnie, żeby mieli szansę do niego zajechać wszyscy ludzie jadący z południa kraju. Jadący na prawdziwe Mazury z północy, zachodu i wschodu mogą w ogóle ominąć Szczytno, a i tak dojechać na Wielkie Jeziora.
    Autor: Szczytnianin
    2018-08-18 04:48:54
  • Czy Pasym stanie się mazurskim Kazimierzem Dolnym?
    Zamiast zrobić przed gminą fontannę z prawdziwego zdarzenia okrogłą z jakims filarem i woda na boki rozpryskiwała to zrobili dziurę we wnęce,po co ta dziura?....wie.A zamiast fontanny zrobili na boku sikawki żeby można było się wykąpać.Reszta wykonania szkoda gadać.
    Autor: Sikawka
    2018-08-16 22:02:27
  • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
    !!!????
    Autor: Xxxx
    2018-08-16 20:04:13
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nowe centrum? Piszesz tak bo mieszkasz na tej ulicy?
    Autor: MC
    2018-08-16 17:37:17
  • Od robotnika do kierownika...
    Swoją karierę w Ikei we Wielbarku zacząłem już 7 lat temu. Nie traktowałem początkowo tej pracy jako coś z czym bym wiązał moją przyszłość na tyle lat, ale faktycznie, stopniowo zdobywałem doświadczenie, wiedzę, umiejętności i awansowałem, obecnie zajmuje jedno z kierowniczych stanowisk i bardzo sobie cenię pracę tu. Bardzo pozytywne wrażenia, tym bardziej patrząc na te 7 lat, które już tu pracuję
    Autor: Krzysztof
    2018-08-16 12:47:29
  • Ronda jeszcze nie ma, a już... denerwuje
    szkoda ze temu cfaniakow"i w sutannie nie zabrali, nie zdziwie sie dy za nasze pieniądze jeszcze wokół koscioł alejki i chodniki miasto zrobi.
    Autor: Marcin
    2018-08-16 12:40:29
  • Kampanii jeszcze nie ma, a błotem już rzucają w... wójta
    skoro ktoś chce zadać te pytania, niech je zada oficjalnie w twarz wójtowi.
    Autor: macx
    2018-08-16 12:29:44