Poniedziałek, 22 Październik, Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wymiana „kopciuchów” z gminną kasą


Aż 44 osoby otrzymają finansowe wsparcie gminy Szczytno na wymianę pieców tak zwanych „kopciuchów”. W piątek uroczyście podpisano umowy. Gmina na ten cel przeznaczyła ponad 213 tys. zł.



Gminy program cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

- Na tyle, że ze 100 tysięcy złotych, które początkowo przewidzieliśmy na ten cel zwiększyliśmy środki do ponad 200 tysięcy złotych – mówi Sławomir Wojciechowski, wójt gminy Szczytno. - Naprawdę bardzo nas cieszy takie zainteresowanie. Tym programem w jakieś części oddajemy podatki, które płacą mieszkańcy naszej gminy.

 

Pan Piotr był pierwszy

Jako pierwszy umowę na dofinansowanie wymiany pieca podpisał Piotr Sokołowski z Nowego Gizewa.



 


- Już pierwszego dnia przyjmowania wniosków byłem przy urzędzie przed godz. 7 – wspomina. - Początkowo pieniędzy na te dotacje było mniej i bałem się, że może zabraknąć, dlatego zdecydowałem się przyjść tak wcześnie. Ten program to naprawdę ogromne wsparcie.


Podobnie mówi Tomasz Taradejna, który umowę podpisał, jako drugi.

 

Gmina dała impuls

- Gdyby nie ta dotacja z Urzędu Gminy to nie wiem, czy zdecydowałabym się na wymianę pieca – mówi z kolei Angelika Nowakowska z Olszyn. - To był impuls do działania. I naprawdę wielka pomoc.

Wicewójt Ewa Zawrotna zapowiada, że nie jest to jednorazowa akcja.

- Patrząc na zainteresowanie tym programem na pewno będziemy starali się go powtarzyć – mówi. - Wnioski na dotacje spłynęły niemal z każdej naszej miejscowości. Jak widać nie tylko mówimy o działaniach proekologicznych, ale realnie wspieramy ochronę środowiska.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2018-09-27 10:14:28

Gminna siatkówka plażowa

  • Piątek, 2018-08-31 12:53:06

Droga gminna na chwilę... dla pieniędzy

  • Poniedziałek, 2018-07-30 21:03:01

Samorządowa kasa na wakacje (zdjęcia)

  • Środa, 2017-11-08 16:03:25

OSP Długi Borek z kasą na motopompę

  • Poniedziałek, 2017-10-16 11:39:22

Unijna kasa załata dach kościoła

  • Czwartek, 2017-10-05 12:13:46

Jest kasa na dawne kino


Komentarze

  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Kolejna partia nierobow.
    Autor: Stefan
    2018-10-19 17:42:47
  • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
    Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2018-10-19 14:14:37
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
    Autor: Waga
    2018-10-19 12:18:57
  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Przestaną brzdąkać w końcu.
    Autor: fircyk
    2018-10-19 10:53:06
  • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
    Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
    Autor: złoto
    2018-10-19 09:08:23
  • Szach, mat, pat w Rozogach
    Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
    Autor: aleia
    2018-10-18 22:41:39
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
    Autor: Do Wagi
    2018-10-18 15:59:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
    Autor: Wykształcony.
    2018-10-18 14:58:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
    Autor: Waga
    2018-10-18 13:58:57
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
    Autor: Krzysztof
    2018-10-18 00:59:13