Wtorek, 16 Październik, Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wykład otwarty Anny Tulej


W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się wykład otwarty Anny Tulej – Dyrektora Departamentu Spraw Międzynarodowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dotyczył on „Procesu decyzyjnego w zakresie bezpieczeństwa publicznego w Unii Europejskiej”.7 listopada 2017 r. o godzinie 14.30 w Auli im. insp. P.P dr. praw W.M. Sobolewskiego odbył się wykład otwarty dla studentów i kadry Uczelni na temat „Procesu decyzyjnego w zakresie bezpieczeństwa publicznego w Unii Europejskiej” wygłoszony przez  Annę Tulej – Dyrektora Departamentu Spraw Międzynarodowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

 

Przedstawicielka resortu przybliżyła audytorium złożoność procesu decyzyjnego w Unii Europejskiej oraz wpływ tworzonych przepisów przez poszczególne organy europejskie m.in. Radę Europejską, Radę Unii Europejskiej czy Parlament Europejski na decyzje organów krajowych Państw Członkowskich, zwłaszcza w kontekście polskiej legislacji.


 

Studenci oraz kadra WSPol mogli wysłuchać również informacji nt. wsparcia operacyjnego i technicznego dla Państw Członkowskich UE tj. Europol, Cepol, Frontex, EASO, EU-Lisa, czy Eurojust.

 

W ramach wizyty Pani Anna Tulej spotkała się z kierownictwem Uczelni: insp. dr. Markiem Fałdowskim – Komendantem-Rektorem, mł. insp. dr. Januszem Brykiem – Dziekanem Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych, insp. dr hab. Izabelą Nowicką – Prodziekanem ds. studenckich Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych oraz dr. hab. Bernardem Wiśniewskim, prof. WSPol.

 

Pani dyrektor spotkała się również ze studentami Uczelni – członkami Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania.

 

wspol.edu.pl/tmKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Dwie oferty na stołek po dyrektorze Cimoszyńskim
  a Wilczek to z jakiej partii ,PO czy PSL ?????
  Autor: lulu
  2018-10-15 19:26:22
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Doświadczenie zdobyte w ZOMO też się pewnie przyda na te mosty, drogi i ścieżki...
  Autor: pamiętliwy
  2018-10-15 11:10:36
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Do "Śmiechu warte". Nieco późna pora, ale mnie tknęło, żeby sobie pobuszować w necie. Zgadzam się z Tobą, że to smutne. Ale taka prawda. Wolę dać się okradać komuś, kogo znam znam. Mniej więcej wiem z czego mnie skroi. Te nowe wilczki, czy tam warchlaczki - w ogóle mają kiepskie pojęcie o świecie. Zmiana jest potrzebna. Tu nie ma dyskusji. Ale zmiana na lepsze, a nie zmiana "na nowszy model". Górska stoi za Wilczkiem. Wilczek stoi za Górską. Za Gontarzewskim stoi PiS. Za Mańkowskim stoją sportowcy + PSL + PO. PSL+PO + Mańkowski stoją za Starostą. Znikąd ratunku. Ci tzw. młodzi w tych tzw. stowarzyszeniach są nabierani - albo dają się nabierać - więc im nie wierzę, bo dają twarz starym układom. Młode świnki, stare świnki - co to za różnica. Wolę te bardzie utuczone - mniej jedzą - a ja je kiedyś dopadnę - Biały Kieł
  Autor: Śmieszek
  2018-10-15 01:44:53
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Ona nie pracuje dla niczyjego dobra, wraz z innymi zabroniła pozostać, mieszkać matce i dziecku w swoim mieście Szczytnie,i nie jest w takim przypadku burmistrzem dla Wszystkich jak mòwi itd.matka tą ma zdolności między innymi rzeźbiarskie, dziecko też ma zdolności, i nawet jeśli by po nich coś pozostało to nikt w takim przypadku nie ma do tego prawa, nie mają prawa wyciągać po to rąk. Amen.
  Autor: Megi
  2018-10-14 22:04:58
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Czyli Śmieszku cenisz stare układy, bo już się najedli? Bardzo to smutne, że tak wygląda na ten moment sytuacja w mieście, które zmarnowało w ten sposób swój potencjał, jeżeli stare wadery i basiory nadal się nie najedli za podatników pieniądze. To kpina z demokracji.
  Autor: Śmiechu warte
  2018-10-14 22:04:41
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Do "Śmiechu warte". No to tak: te stare basiory i wadery bardzo dobrze prowadzą swoje młode wilki (wilczki). To widać, słychać i czuć. Z każdej strony. Jak wejdzie ten młody miot, to po prostu będzie jatka, bo się będzie chciał odkuć za lata niedojadania. Natomiast basiory i wadery już utuczone nie będą może takie "żerkie". Poza tym wiedzą jak się poruszać po tym lesie, co go znają od lat. Ponadto te wadery i basiory to gruba przesada: wszyscy ciągną do koryta, a więc knury, lochy i warchlaki. Z pozdrowieniami - Biały Kieł
  Autor: Śmieszek
  2018-10-14 20:04:24
 • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
  Krzysiu, więcej charyzmy niż u ciebie.
  Autor: Wilczy pazur
  2018-10-14 19:31:39
 • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
  Owej charyzmy i pazura u Pana Wilczka nieto nie widać jedyne co można dostrzec po spolegliwość i partyjne powiązania.
  Autor: Krzysztof
  2018-10-14 11:15:44
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Śmieszku, a jak wyjaśnisz takie zachowanie: cztery kadencję w samorządzie, a teraz piątą? Nie polityk a gospodarz? Chyba odwrotnie.
  Autor: Śmiechu warte
  2018-10-12 20:00:33
 • GWIAZDKI Czytelniczki trafiły do sierżanta Niedzieli
  To ja bym chciał aby NIEDZIELA trwała w Szczytnie zawsze! Gratulacje!
  Autor: Waga
  2018-10-12 13:32:58