Piątek, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wykład otwarty Anny Tulej

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się wykład otwarty Anny Tulej – Dyrektora Departamentu Spraw Międzynarodowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dotyczył on „Procesu decyzyjnego w zakresie bezpieczeństwa publicznego w Unii Europejskiej”.7 listopada 2017 r. o godzinie 14.30 w Auli im. insp. P.P dr. praw W.M. Sobolewskiego odbył się wykład otwarty dla studentów i kadry Uczelni na temat „Procesu decyzyjnego w zakresie bezpieczeństwa publicznego w Unii Europejskiej” wygłoszony przez  Annę Tulej – Dyrektora Departamentu Spraw Międzynarodowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

 

Przedstawicielka resortu przybliżyła audytorium złożoność procesu decyzyjnego w Unii Europejskiej oraz wpływ tworzonych przepisów przez poszczególne organy europejskie m.in. Radę Europejską, Radę Unii Europejskiej czy Parlament Europejski na decyzje organów krajowych Państw Członkowskich, zwłaszcza w kontekście polskiej legislacji.

 

Studenci oraz kadra WSPol mogli wysłuchać również informacji nt. wsparcia operacyjnego i technicznego dla Państw Członkowskich UE tj. Europol, Cepol, Frontex, EASO, EU-Lisa, czy Eurojust.

 

W ramach wizyty Pani Anna Tulej spotkała się z kierownictwem Uczelni: insp. dr. Markiem Fałdowskim – Komendantem-Rektorem, mł. insp. dr. Januszem Brykiem – Dziekanem Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych, insp. dr hab. Izabelą Nowicką – Prodziekanem ds. studenckich Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych oraz dr. hab. Bernardem Wiśniewskim, prof. WSPol.

 

Pani dyrektor spotkała się również ze studentami Uczelni – członkami Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania.

 

wspol.edu.pl/tmGaleria zdjęć

Powiązane wydarzeniaKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Dostawczy fiat potrącił 79-letnią kobietę na ulicy Piłsudskiego
  Prawdą jest że ta Pani przechodziła w miejscu niedozwolonym, ale prawdą jest również że jest tam bardzo słabe oświetlenie.
  Autor: Kierowca
  2018-01-19 12:24:56
 • Radni rżną własną gminę?
  A ile Kołakowska zapłaciła za ten artykuł?
  Autor: Izabala
  2018-01-18 16:57:17
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Niebawem wybory
  Autor: Michał Szczytno
  2018-01-16 11:50:29
 • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
  Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
  Autor: ncccc
  2018-01-15 21:17:58
 • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
  Najlepsi
  Autor: ja
  2018-01-15 12:58:15
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
  Autor: Paweł Malec
  2018-01-12 12:51:20
 • Nie żyje Stanisław Wrona
  Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
  Autor: jack609
  2018-01-11 09:15:21
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
  Autor: Romuald Amborski
  2018-01-10 20:32:07
 • Wikariusz w świecie edukowany
  bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
  Autor: eustacha
  2018-01-10 18:56:50
 • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
  To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
  Autor: Mieszkanka rudki
  2018-01-10 07:09:49