Niedziela, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wybierają Szczytno – nowe stowarzyszenie na mapie powiatu

W Szczytnie powstało nowe stowarzyszenie. „Wybieram Szczytno” to organizacja, której ideą jest takie wpływanie na najbliższą przyszłość miasta, ale i powiatu, by przyszłość nieco dalsza była coraz lepsza, wręcz świetlana. Oczywiście – dla wszystkich mieszkańców.W zebraniu organizacyjnym – założycielskim uczestniczyło około 30 osób z najróżniejszych kręgów, zarówno zawodowych, jak i politycznych chociaż w trakcie dyskusji wytrwale podkreślano, że polityka, taka partyjna, w żadnej formie nie będzie wpływać ani na cele stowarzyszenia, ani na środki, zmierzające do realizacji tychże, ani też na podejmowane działania.

Dyskusja doprowadziła zresztą do solidnej weryfikacji przyjętych wstępnie celów i założeń (których jednym z autorów był np. Krzysztof Mańkowski, szef stowarzyszenia „Razem dla Mieszkańców”).

 

Cudzy program – nasze poparcie

 

Weryfikacja sprawiła między innymi to, że nowe stowarzyszenie „Wybieram Szczytno” nie będzie samodzielnie zajmować się przygotowaniem (i lansowaniem) programu rozwoju miasta i okolic. Wstępnie bowiem przewidywano, że taki program powstanie, a przyszli kandydaci do władz samorządowych będą mogli liczyć na poparcie stowarzyszenia jedynie wówczas, gdy go zaakceptują i przyjmą jako swój (przynajmniej z znacznej części). Na zmianę wstępnych założeń wpłynęły przede wszystkim uwagi Anny Strzeleckiej, wieloletniej dyrektor nieistniejącego już od lat Kolegium Nauczycielskiego w Szczytnie.

 

Jej zdaniem stowarzyszenie nie zdoła wyszukać i wylansować społecznych liderów, którzy niezawiązani z dotychczasowymi władzami, układami politycznymi i partiami, mogliby skutecznie stanąć w wyborcze szranki (co też było wstępnie zakładane), nie może też być autorem programu. Może natomiast określić swoje cele, wskazać kierunki, w jakich Szczytno i powiat powinny się rozwijać dla autentycznego dobra lokalnej społeczności, a następnie starać się o to, by inni uczestnicy wyborczego wyścigu wzięli to pod uwagę, przyjęli za element własnych programów, zyskując tym samym poparcie stowarzyszenia.

 

Świadomy wybór najlepszych

 

Według Anny Strzeleckiej nadrzędnym celem nowej organizacji powinno być możliwie szerokie uświadomienie lokalnej społeczności co do roli, jaką każdy odgrywa w kształtowaniu własnej i ogólnej przyszłości poprzez udział w nadchodzących wyborach samorządowych, a tym samym przekonanie możliwie jak największej liczby mieszkańców do tego, by poszli do urn i najlepiej – oddali swe głosy na te osoby, które stowarzyszenie uzna za najbardziej godne piastowania w przyszłości władczych funkcji. W toku dyskusji wielokrotnie podkreślano, że najważniejszym czynnikiem dla owego poparcia będzie spójność celów i wizji rozwoju miasta, a najmniej istotnym – indywidualne poglądy polityczne.

 

Pisarz na czele

 

Zebrani przyjęli ogólne, ramowe cele i metody działania, a nad ich szczegółowym, ostatecznym kształtem będzie już pracować wyłoniony zarząd.

Prezesem Stowarzyszenia „Wybieram Szczytno” został Jerzy Niemczuk, mieszkający w Piecach znany literat i scenarzysta, wiceprezesem – wspomniana wyżej Anna Strzelecka, a skarbnikiem Agnieszka Zakrzewska, pracownik jednego z miejscowych banków.Komentarze do artykułu

zenek

Gra pod wybory kl. Mankowski i spólka ta akcja Szczytno.

jack

Idee szczytne lecz wykonanie wątpliwe. Wystarczy poczytać wypowiedzi Prezesa Stowarzeszenia zamieszczone na Facebooku i od razu staje się jasne w jakim celu ono powstało i czemu ma służyć. Bardzo przykre!!!

Kacper

Mam nadzieję, że nie będzie to zbiór leśnych dziadków, ale rzeczywiście pojawią się tam ludzie, ktorzy chcą zrobić coś dobrego dla tego miasta i powiatu, bo tych myslących o własnych kieszeniach korzyściach i interesach naprawdę tu nie brakuje. Wystarczy spojrzeć na nsaszych radnych, którzy średnio miesiecznie po 1700 zł diety przytulają i nic dla tego maista nie robią, dla ludzi tu żyjących. Bo nawet najmniejsza sprawa urasta do rangi problemu...

Jerzy Dramowicz

Świetna inicjatywa, trzymam za was kciuki, i życzę powodzenia.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2018-05-22 12:02:18

Szczytno ma łowczego okręgowego

  • Piątek, 2018-05-11 09:40:48

W Szczytnie powstanie nowe centrum handlowe

  • Poniedziałek, 2018-05-07 23:08:16

W gminie Szczytno trenują z mistrzem

  • Poniedziałek, 2018-05-07 22:39:04

Szczytno skazane na zapaść, czy rozwój?

  • Środa, 2018-04-25 16:10:03

„Siedmiu Wspaniałych" z Katany Szczytno


Komentarze