Środa, 12 Grudzień, Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wspomnienia z Dni i Noce Szczytna 2018 (zdjęcia)


W tym roku aura pokochała nasze miasto i region, ponieważ jeszcze na tydzień przed świętem grodu straszyły nas ulewy i burze. Niepotrzebnie. Przez trzy Dni i Noce Szczytno, a przede wszystkim jego centrum, zalane było przez słońce i wielobarwny tłum mieszkańców i turystów.



Ku naszemu zdziwieniu i przewidywaniom, w tym roku było o wiele mniej narzekań niż w latach poprzednich. Niemałą atrakcją okazał się zlot food trucków, serwujących oryginalne dania, co prawda nie przesolone, ale o słonych dość cenach. Tu dawały czasem o sobie znać wieloletnie nawyki, bo zgłodniali imprezowicze nie potrafili tych food trucków znaleźć na ulicy Sienkiewicza, i trochę psioczyli jednak na brak jadła, do którego w „tradycyjnych” miejscach nie przyciągał ich swąd palonego oleju.

 

Pochlebne opinie zyskały też inne imprezy towarzyszące, jak np. obrzucanie się puszkami z farbą na miejskiej plaży. Plac Juranda i jego najbliższe otoczenie nie świecił pustkami podczas żadnego z koncertów, co może oznaczać, że chociaż gusta muzyczne są różne, to nawet i przy nielubianym gatunku można się dobrze bawić. Chwalono organizację imprezy za całokształt, większość wykonawców za sceniczne zaangażowanie i naprawdę solidny show.

 

Być może było zbyt wyjątkowo i zbyt dobrze, a natura lubi równowagę. Niestety, tegoroczne Dni i Noce Szczytna miały też wymiar dramatyczny. Awaria jednej z karuzeli w lunaparku, do której doszło w ostatni dzień świętowania, spowodowała śmierć 9-letniego dziecka. -


 

To niewyobrażalna tragedia. Natychmiast podjęliśmy działania, by wesprzeć rodzinę, rodziców tego chłopca, między innymi zapewniliśmy pomoc psychologa. Mimo wielu sugestii nie zdecydowaliśmy się na odwołanie wieczornego koncertu, także ze względu bezpieczeństwa – mówi burmistrz Danuta Górska. - Chociaż wypadek zdarzył się parę godzin wcześniej, już zaczęły gromadzić się tłumy widzów. Według naszej oceny w koncertach uczestniczyło po co najmniej dziesięć tysięcy osób. Być może większość z nich nawet jeszcze nie wiedziała o tej tragedii, a przyjechali, przybyli po to, by się bawić. Uznaliśmy więc, że bezpieczniej będzie kontynuować program święta bez zmian.



Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

  • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
    Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
    Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
    2018-12-10 23:22:21
  • Kot postawił strażaków na nogi
    To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
    Autor: Wiewiorka
    2018-12-10 20:06:27
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    I proszę na głos i ze zrozumieniem przeczytać definicje tego słowa.
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:15:09
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Hola hola tu nikt nikogo nie poniża proszę się nie rozpędzać. Nie padają wyzwiska wulgaryzmy itp. Jest tylko własne zdanie i nic innego:)
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:09:42
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Do Ccc. Jeżeli wypisuje się jakieś komentarze, to warto dokładnie sprawdzić a nie wypisywać głupoty. 6 tysięcy to ma cała gmina a nie Świętajno. Świętajno ma około 2 tysięcy mieszkańców.
    Autor: Ela
    2018-12-10 10:12:34
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    Widzę że temat budzi emocje więc może kilka faktów. InnoPolice kojarzone z WSpol niestety to tylko mit. WSPol pomagał tylko do etapu koncepcji więc bezpieczeństwem będą tam zajmowali się samorządowcy lub emeryci. Zainteresowanie tym produktem było szacowane tylko na podstawie danych statystycznych GUS! Może obecny Burmistrz będzie miał odwagę aby powiedzieć oficjalnie mieszkańcom na co się porywają :) Koszt utrzymania a możliwość generowania ewentualnych zysków? Jaki trzeba będzie wygenerować obrót aby koszt zamknąć na 0? itd. Włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne!!!
    Autor: miejscowy
    2018-12-10 08:49:44
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Mieszkanko, słowo hejt nie jest popularne, ale ma swoje zdefiniowane określenie. Z DEFINICJI: Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych. Złudne poczucie bezkarności i anonimowości popycha ludzi do cyber -przemocy. Należy również zadać pytanie o powody krytyki innych – często wypływa to z niskich pobudek osób krytykujących. Jest to być może próba dowartościowania samego siebie kosztem kogoś drugiego, bezmyślność, czerpanie „chorej” satysfakcji z poniżania innego człowieka, nadmiar czasu i brak pomysłu na jego spędzenie. Spod płaszcza anonima wylewa się fala nienawiści, złości, głupoty czy psychopatycznego poczucia wartości. Mieszkanko powoływanie się na \"pół wsi\" to nie jest własna opinia... Również życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy.
    Autor: Ccc
    2018-12-09 23:32:57
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    O Boże..no tak tak tak samo jak kultura była we Wielbarku stoisko przepiękne ale reszta... Hehehe przepraszam tak.... KULTURA
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-08 23:33:23
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    … kino, teatr i filharmonię na okrasę, żeby było co burzyć za kilka lat. Bo jak ktoś nie pamięta, to kino padło z braku widzów. A ci, którzy najwięcej darli mordy, że nie ma kina, chodzili do tego, które było, raz na pięć lat albo i to nie. Już widzę, jak tatuś z mamusią i 2-3 dzieci codziennie zapitala na basen, żeby to-to zarabiało na siebie przynajmniej. Może jakiś nieliczne sztuki z odległości maks 20 km też czasem zahaczą, Bo z takich wsi jak Warszawa, Szczecin czy Katowice to na ten basen pies z kulawą nogą nie zajrzy. Baseny z maleńkimi aquaparkami są prawie wszędzie. InnoPolice - nie ma nigdzie, więc panie \"mieszkaniec\" włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne.
    Autor: zbudować basen...
    2018-12-08 20:18:57
  • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
    jak tam powstanie ekskluzywny hotel to ja bende ksiendzem
    Autor: antoni buszylo /zielonka
    2018-12-08 18:17:52