Niedziela, 21 Kwiecień, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

„Wrzosy” się nie poddają


Nieprzyjemnym echem odbiło się w Dźwierzutach i nie tylko nagłe i niespodziewane rozstanie zespołu z dotychczasowym opiekunem i muzykiem, a jednocześnie instruktorem GOK – Januszem Ałajem. - Wciąż nie mogę się z tym pogodzić – mówi Bogumiła Siedlecka. - Oczywiście, każdy ma pr...Nieprzyjemnym echem odbiło się w Dźwierzutach i nie tylko nagłe i niespodziewane rozstanie zespołu z dotychczasowym opiekunem i muzykiem, a jednocześnie instruktorem GOK – Januszem Ałajem. - Wciąż nie mogę się z tym pogodzić – mówi Bogumiła Siedlecka. - Oczywiście, każdy ma prawo decydować o swoim życiu, ale skoro współpracowaliśmy tyle lat, to przynajmniej jakieś ostrzeżenie, jakaś informacja o tym, że już ma się dość, a tu nic takiego nie miało miejsca. No, ale trudno. Stało się, a my nie zamierzamy zaprzestać naszej działalności. - Nie ma co się rozwodzić. Przykre to, ale stało się i koniec – dodaje Kazimiera Klobuszeńska.

Wydawałoby się, że w zaistniałej sytuacji najpilniejszą potrzebą „Wrzosów” będzie nowy akompaniator. - Niekoniecznie – zaprzecza pani Kazimiera. - Nam się doskonale śpiewa i bez podkładu muzycznego. Przynajmniej słychać słowa piosenek i nikt nas nie zagłusza.

Optymizm pani Kazi jest równy oburzeniu pani Bogumiły, która nie może pogodzić się z formą rozstania zespołu z muzykiem. - Podczas każdej imprezy „Wrzosy” były zapowiadane jako zespół działający przy GOK, dzięki nam ta gminna placówka też miała swoją promocję, a teraz okazało się, że my jednak nie jesteśmy GOK-owskie, a jakieś cudze i instruktor GOK nie musi, jak nie chce, nam pomagać.


Paniom w solidnym już kwiecie wieku trudno zrozumieć rozstanie bez słowa, bez wstępu, bez ostrzeżenia. One pamiętają i cenią czasy, gdy ludzie się też nawzajem cenili, gdy młodsi nie pozwalali sobie wobec starszych na oznaki braku elementarnego szacunku.

- Nic to – powiadają jednak obie panie, słowami Wołodyjowskiego. - Nam nasza działalność i uznanie słuchaczy wystarczają i są na tyle ważne, że mimo wszelkich przeciwności zamierzamy nadal działać i śpiewać. Już niedługo, bo 5 listopada będziemy występować w hali Wagnera podczas II Powiatowych Targów Organizacji Pozarządowych. Tydzień później, 13 listopada, mieliśmy jechać do Warszawy na przegląd grup seniorskich pod tytułem „Teraz my”. Ten przegląd trwa trzy dni, ale my miałyśmy jechać na jeden dzień. Niestety, nie pojedziemy, bo gmina odmówiła nam pomocy w postaci gminnego busa – ubolewa kierownik zespołu. - No ale trudno. Czas mój żal wyleczy, a może i w gminie znów zaczną patrzeć na „Wrzosy” tak, jakby należało: na grupę starszych bab, które chcą jeszcze i potrafią wiele dla tej gminy z siebie dać.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Egzaminy mimo strajku
  To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
  Autor: Rafal
  2019-04-20 09:32:28
 • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
  Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
  Autor: Karol
  2019-04-20 09:20:42
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
  Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
  2019-04-19 21:35:01
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2019-04-19 21:20:51
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
  Autor: LOLO
  2019-04-19 13:09:20
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
  Autor: Szczytniak na emigracji
  2019-04-19 09:01:02
 • Szybka „warszawka” już bez... prawka
  „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
  Autor: Tomasz
  2019-04-18 16:00:36
 • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
  Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
  Autor: Daniel
  2019-04-18 11:28:27
 • McDonald's i KFC w Szczytnie
  Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
  Autor: TTT
  2019-04-18 08:41:39
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
  Autor: Kierowca
  2019-04-18 07:07:19