Niedziela, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wiosną ruszy budowa szpitala

W tym roku ruszy budowa nowego skrzydła szpitala w Szczytnie. W budżecie powiatu zarezerwowano na ten cel 5 mln złotych. Cała inwestycja może pochłonąć nawet 16 mln złotych.Inwestycja realnie ma ruszyć już wiosną tego roku. Dokumentacja z kosztorysem jest już niemal gotowa. - Nie mam żadnych wątpliwości, że jest to najbardziej potrzebna i wyczekiwana inwestycja w naszym powiecie – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Poprawi bezpieczeństwo każdego z nas. Każdy wie, że w naszym szpitalu jest za ciasno. Z uwagi na ograniczoną przestrzeń lokalową ZOZ w Szczytnie nie jest w stanie rozwijać się pod względem usług medycznych.

W nowym skrzydle szpitala ma znaleźć się oddział dziecięcy na 20 łóżek, oddział wewnętrzny na 50 łóżek, apteka szpitalna, laboratorium oraz zespół pracowni endoskopowych. - Po przeniesieniu oddziału wewnętrznego i dziecięcego do nowego budynku w starej bryle szpitala będzie można utworzyć oddział pielęgnacyjno-opiekuńczy, którego tak brakuje w naszym powiecie, ale i w całym województwie – mówi starosta Matłach.

Budowa nowego skrzydła szpitala może potrwać około 18 miesięcy. Koszt inwestycji nie jest znany, bo to będzie wiadomo dopiero po przetargu, ale szacuje się, że może on wynieść nawet 16 milionów złotych.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze