Piątek, 22 Luty, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wioska Aniołów trafiła do TVN


Wioską Aniołów w Farynach (gmina Rozogi) zainteresowała się Dzień Dobry TVN. Dziennikarze tej telewizji śniadaniowej odwiedzili wieś w grudniu, a w styczniu wyemitowali specjalny program o faryńskich aniołach.Pomysłodawcą i twórcą „Wioski Aniołów” w Farynach jest miejscowy proboszcz ksiądz Robert Nurczyk.

 

Ks. Robert Nurczyk

 

 

- Wizyta dziennikarzy była dość zaskakująca, ale i ciekawa – mówi z uśmiechem proboszcz Nurczyk. - Wspólnie z innymi uczestnikami naszych rzeźbiarskich plenerów opowiedzieliśmy o historii rzeźbienia aniołów w naszej wsi. Efekt jest taki, że powstał fajny materiał telewizyjny, który można było obejrzeć w Dzień Dobry TVN 11 stycznia. Ale jest też inny tego efekt:zgłaszają się do mnie inne telewizje – dodaje ksiądz Nurczyk z uśmiechem.

 

Materiał filmowy o Wiosce Aniołów w Farynach można obejrzeć pod tym linkiem: https://dziendobry.tvn.pl/a/polska-wies-z-miastem-aniolow


 

Anioły stały się już wizytówką Faryn, ale też sąsiednich wsi. Jak mówią mieszkańcy dzięki tym rzeźbom to najlepiej strzeżona wieś w powiecie, ponieważ kiedy wszyscy śpią, na straży spokoju stoją zastępy aniołów. Czuwają nad miejscowością i jej mieszkańcami.

 

Ksiądz Robert Nurczyk śluby kapłańskie złożył 4 czerwca 2005 roku w Olsztynie. Pochodzi z Bytomia. Tam się wychował, uczył, był ministrantem i to tam podjął decyzję o zostaniu księdzem. Przez wiele lat pracował na misjach. Potem był między innymi wikarnym w Świętajnie. A od 5 lat jest proboszczem parafii w Farynach. - Ponieważ pochodzę z artystycznej rodziny, pragnąłem połączyć wiarę i sztukę w jedno – wspomina. - Tak zrodził się pomysł na rzeźbienie aniołów.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2017-05-05 17:34:59

Wioska Żurawi walczy o tory

 • Czwartek, 2015-12-10 09:57:11

Sztuczna nerka trafiła do szpitala


Komentarze

 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01
 • Zwyciężyć własne życie
  Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
  Autor: MSO
  2019-02-21 12:17:21
 • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
  Autor: Adam
  2019-02-21 12:14:14
 • Zwyciężyć własne życie
  Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
  Autor: Super
  2019-02-21 11:51:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
  Autor: Wiesio
  2019-02-21 11:50:50
 • Zwyciężyć własne życie
  No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
  Autor: szczery
  2019-02-21 10:51:53
 • Zwyciężyć własne życie
  Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
  Autor: Kobieta
  2019-02-21 09:07:07
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
  Autor: bizon
  2019-02-20 18:35:46