Czwartek, 21 Marzec, Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wielkie przedszkole z wieloma przyjaciółmi (zdjęcia)


W Wielbarku odbyło się uroczyste otwarcie rozbudowanego budynku przedszkola publicznego. Inwestycja kosztowała ponad 1,2 mln zł. Trwała niemal rok. Na uroczystości byli między innymi przyjaciele przedszkola państwo Spychałowie, czy Igor Chmieliński.Inwestycja była niezbędna, bo w Wielbarku przybywa dzieci w wieku przedszkolnym. W tym roku do przedszkola publicznego uczęszcza, aż 108 dzieciaków w wieku o 3 do 6 lat.

 

- Dobudowaliśmy dwie sale, łącznik ze starą bryłą przedszkola, odremontowaliśmy stary budynek i na nowo w pełni wyposażyliśmy – wylicza Grzegorz Zapadka, wójt gminy Wielbark.

 

Uroczyste otwarcie nowej bryły odbyło się w sobotę, 22 września. W spotkaniu wzięli udział przede wszystkim rodzice dzieci uczących się w przedszkolu, ale też przyjaciele placówki, którzy na różne sposoby jej pomagają, również finansowo. Nie zabrakło między innymi państwa Spychałów, właścicieli WPZ Lemany, czy Igora Chmielińskiego z firmy Novum.

 

- Tak trochę to wam zazdroszczę – zwrócił się do przedszkolaków Mariusz Spychał. - Tych emocji, które towarzyszą temu wiekowi. Korzystajcie w pełni z tego obiektu, zdobywajcie w nim pierwsze doświadczenia, bo wspomnienia z tego czasu pamięta się do końca życia. To jedne z piękniejszych chwil.


 

Z kolei Igor Chmieliński przekazując przedszkolu gry edukacyjne stwierdził:

 

- Dla mnie niezmierne ważne jest to, że my, jako lokalni przedsiębiorcy, możemy współpracować z takimi instytucjami. Współtworzymy je. To naprawdę fajne uczycie, gdy można komuś pomóc.

 

Ale takich przyjaciół jest więcej. - Bardzo się cieszę z ich obecności – mówi Małgorzata Redynk, dyrektorka przedszkola. - To dzięki nim nasze dzieci mogą liczyć na dużo więcej niż w innych placówkach. I naprawdę nie mam tu na myśli wyłącznie wsparcia rzeczowego, czy finansowego. Jest naprawdę bardzo wiele osób, które pomagają nam na różne sposoby. I bardzo im za to dziękuję.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
  I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
  Autor: Szczytniak
  2019-03-21 14:20:47
 • Ogień nie zna się na zegarku
  Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
  Autor: Feministka
  2019-03-21 10:21:56
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  A jak dziecko umiera lub zostaje kaleka po szczepionce to dlaczego tak o tym nie trabicie?! A moze w tym wypadku zawinili lekarze?moze to byla koincydencja?
  Autor: Koleżanka
  2019-03-21 09:42:19
 • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
  Hotel to będzie ale na bilbordach
  Autor: Zozola
  2019-03-20 19:35:57
 • Marszałek wierzy w cierpliwość inwestorów
  Kolejna baśń z serii baśni 1001 nocy. Już wybudowano obwodnicę Szczytna, już rozbudowano drogę DK53 do przekroju 2+1. Teraz województwo wybuduje strefę inwestycyjną. Śmiech na sali.
  Autor: Mazur
  2019-03-20 10:38:23
 • Łachmański rozstał się z Trusewicz
  Dziekuję Pani Trusewicz, za profesjonalizm, przynazją obsługę i dobrą robotę dla Pasymia i całej gminy.
  Autor: Łukasz Z Tylkowa
  2019-03-19 21:08:43
 • Dzielnicowy Osowiecki odnalazł zaginionego 14-latka
  A ciebie Tusk za komentarz roku :) Za zasługi dla Ciemno Grodu :) Panie Milicjo
  Autor: Obserwator
  2019-03-19 17:49:11
 • Pijana 31-latka z gminy Wielbark w rękach policji
  A mówi się, że w Wielbarku sami złodzieje. Jak widać złodziejki nieźle sobie radzą. ????
  Autor: Bąbelek
  2019-03-19 17:20:54
 • Przewodniczący Tomasz Łachacz z gwiazdkami i szpilami
  Populizm, I stronniczosc. Ostatnie 8 lat z Górską chodził krok w krok w koalicji a tuż przed wyborami przysłowiową ,, nogę jej podstawił\".... Innopolis na ulotkach wyborczych chwalił i wielbił a teraz przeciw projektowi. Zmarnowane pieniądze z budzetu miasta w kwocie ok 300.000 zł jak i setki roboczogodzin pracowników urzędu zaangażowanych w projekt Innopolis. Gdzie tu rozsądek i ....?
  Autor: Lucjan
  2019-03-18 23:30:11
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  No to teraz widać jak kompromituje się służba zdrowia. Żeby pozwolić dziecku umrzeć na tak łatwo wyleczalną chorobę, to trzeba być totalnym ignorantem a nie lekarzem. PRAWDZIWY LEKARZ nie dopuściłby do takiej tragedii z powodu takiej błahostki. Po 2: jeżeli dziecko było szczepione na ospę to już tym bardziej przegięcie!!! Założenie i reklamy koncernów farmaceutycznych ich jakże \"cudownych\" szczepionek poległo na polu chwały. W ch***j z taką szczepionką, skoro dziecko nie żyje. Miało przejść lżej chorobę a NIE ŻYJE. Więc niech sobie koncerny wypiją zawartość tego gówna co produkują. Bardzo współczuję rodzicom, że przez chory system muszą tak cierpieć.
  Autor: Konowały i big pharma do piachu!!!!!
  2019-03-18 23:13:04