Niedziela, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wielki turniej Środowiskowych Domów Samopomocowych (zdjęcia)

Już po raz jedenasty do Szczytna zjechali uczestnicy placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych - Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej na XI Integracyjny Turniej Gier Świetlicowych.W tegorocznych rozgrywkach wzięły udział 33 placówki z województwa warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego m. in. z Olsztyna, Bartoszyc, Białej Piskiej, Susza, Nowej Wsi Ełckiej, Działdowa, Białusnego Lasku.
 

Uczestnicy Turnieju brali udział w pięciu konkurencjach – były to: rzut piłką do kosza, slalom z przeszkodami, rzut krążkiem hokejowym do bramki, wykreślanka oraz konkurs czytelniczy „Znam baśnie Andersena”.
 


Nie tylko podopieczni placówek walczyli o zdobycie jak najwyższej liczby punktów. Również ich terapeuci musieli powalczyć oryginalnej konkurencji, bo w... wykopkach. Hala na moment zamieniła się w pole kartofli, których zbieranie wymagało nie lada sprytu i sprawności.
 

W przerwach między rozgrywkami uczestnicy mogli raczyć się słodkościami oraz kawą i herbatą, a po zakończonych konkurencjach w pełni zregenerować siły podczas obiadu w restauracji „Zacisze”.
 

Imprezę uświetnił zespół muzyczny „Christopher” działający przy DPS w Szczytnie pod kierunkiem p. Krzysztofa Fuks. Uczestnicy imprezy mieli ogromne zasoby energii ponieważ wspaniale się bawili przy muzyce zespołu.
 

Atrakcją podczas imprezy był także występ grupy tanecznej „ENERGY” pod kierunkiem Sylwii Pac.
 

Zdobywcami I miejsca zostali uczestnicy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim, II miejsce zajęli uczestnicy z ŚDS w Suszu, a III – ŚDS prowadzony przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lidzbarku Warmińskim. Ale przecież nie miejsca są najważniejsze, ale dobra zabawa i pozytywna energia, a tych z pewnością nie brakowało.
 

Wszystkie uczestniczące ośrodki otrzymały dyplomy i statuetki wykonane przez terapeutów z ŚDS w Szczytnie, a także pamiątki i książki, które przekazało Starostwo Powiatowe w Szczytnie. Puchary dla zwycięzców ufundował Starosta Szczycieński.

 

Natalia DyspolskaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  Mam jedno konkretne pytanie odnośnie tego wypadku: JAKIEJ MARKI i MODEL był radiowóz którym Ci policjanci RD mieli wypadek ??? Ze zdjęć i nagrań w mediach nie idzie tego ustalić. Proszę o konkretną odpowiedz. Pozdrawiam
  Autor: Fafik
  2018-05-27 13:48:07
 • Kołakowska, Fabisiak, Pabich – troje muszkieterów ze Świętajna
  Jedno wiem, że nikt z mojej rodziny i sąsiadów nie zagłosuje na poprzedniego wójta. Pan Pabich powinien raczej poszukać nowego sposobu na życie, bo w lokalnej polityce już był i dostał czerwoną kartkę od wyborców.
  Autor: Marta P.
  2018-05-27 13:30:40
 • Zaginął słuchacz kursu podstawowego, policja prosi o pomoc
  Jak można pomóc skoro nawet nie wiadomo jak wygląda? Czy aż tak ciężko policji wpaść na pomysł aby udostępnić zdjęcie zaginionego?
  Autor: Szerlok
  2018-05-27 12:23:52
 • Ślązak z urodzenia – Mazur z serca (zdjęcia)
  Jesteś " Wielki' Twoje poczynania są na skraju bezpieczeństwa. Działania Twojej grupy są wspaniałe. Podziwiam Was.
  Autor: Bozena
  2018-05-27 01:58:58
 • Ślązak z urodzenia – Mazur z serca (zdjęcia)
  Maciek jesteś Wielki . Twoje zasługi dla Nas dla Ciebie są wielkie.Jesteś super specjalistą. Wiem o Twoich poszukiwaniach ludzi utopionych w dziwnych okolicznościach. Szacunek dla specjalisty i znajomego z Pasymia. Podziwiamy i pozdrawiamy.
  Autor: Bozena
  2018-05-27 01:51:42
 • Zaginął słuchacz kursu podstawowego, policja prosi o pomoc
  Armagiedin rudkiwski
  Autor: Walaus
  2018-05-26 21:11:19
 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  Odszedł wspaniały kolega i policjant. Byłeś zawsze uśmiechnięty, pomocny i bardzo koleżeński - takiego zapamiętam Cię na zawsze. Szczere wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. Tego jak bardzo mi przykro nie jestem wstanie opisać słowami...
  Autor:
  2018-05-26 18:44:43
 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  Tragedia.Mlody człowiek. Spoczywaj w spokoju.Moje kondolencje dla rodziny.
  Autor: Krzysztof - emeryt
  2018-05-26 14:45:00
 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  Jak zwykle wszyscy wiedzą lepiej! Jak można przeczytać, że odszedł mąż i ojciec dwójki dzieci, a później pisać, że bardzo się z tego cieszy! Wszystkie radiowozy to gruchoty mówiąc prostym językiem, aby wszystkie barany które obrażają Pana Piotra oraz jego rodzinę zrozumieli, że to nie jest kwestia szybkiej prędkości, niezapiętych pasów bądź trzeźwości. Mogę nawet ręczyć, że Pan Piotr zawsze zapinał pasy i jeździł przepisowo. Zastanówcie się teraz gdybyście mieli tak jak oni zmianę nocną czy dalej byłoby tak łatwo wam wszystko robić. Zmęczenie niestety zwycięża nad człowiekiem. Uważam, że wszyscy tu komentujący źle i niestosowne beszczeszczą jego osobę. To że nie lubicie policjantów bo są tacy i nie tacy to nie wkładajcie wszystkich w całą gromadę. Pana Piotra znałam osobiście i krzyczę to teraz wszystkim to był wspaniały człowiek. Służył dobrą ręką dla wszystkich. Kochający mąż i tatuś, który miał całe życie przed sobą. To jest bardzo wielka tragedia która wylewa łzy z oczu wszystkich którzy go znali. Zamiast pisać tu głupoty to pomódlcie się za Jego duszę. Spoczywaj w pokoju!
  Autor: Przyjaciółka
  2018-05-26 10:50:00
 • Czy gmina dopłaciła do głosowania w plebiscycie Wójt Roku?
  Ciekawa jestem czy Malik sprawdzał służbowe bilingi jak brał udział w konkursie na najlepszego sołtysa w powiecie.Zajmował wysokie pozycje chociaż wybitnym sołtysem nie był.
  Autor: Ala
  2018-05-26 06:29:54