Czwartek, 17 Styczeń, Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wielki turniej Środowiskowych Domów Samopomocowych (zdjęcia)


Już po raz jedenasty do Szczytna zjechali uczestnicy placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych - Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej na XI Integracyjny Turniej Gier Świetlicowych.W tegorocznych rozgrywkach wzięły udział 33 placówki z województwa warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego m. in. z Olsztyna, Bartoszyc, Białej Piskiej, Susza, Nowej Wsi Ełckiej, Działdowa, Białusnego Lasku.
 

Uczestnicy Turnieju brali udział w pięciu konkurencjach – były to: rzut piłką do kosza, slalom z przeszkodami, rzut krążkiem hokejowym do bramki, wykreślanka oraz konkurs czytelniczy „Znam baśnie Andersena”.
 


Nie tylko podopieczni placówek walczyli o zdobycie jak najwyższej liczby punktów. Również ich terapeuci musieli powalczyć oryginalnej konkurencji, bo w... wykopkach. Hala na moment zamieniła się w pole kartofli, których zbieranie wymagało nie lada sprytu i sprawności.
 

W przerwach między rozgrywkami uczestnicy mogli raczyć się słodkościami oraz kawą i herbatą, a po zakończonych konkurencjach w pełni zregenerować siły podczas obiadu w restauracji „Zacisze”.
 

Imprezę uświetnił zespół muzyczny „Christopher” działający przy DPS w Szczytnie pod kierunkiem p. Krzysztofa Fuks. Uczestnicy imprezy mieli ogromne zasoby energii ponieważ wspaniale się bawili przy muzyce zespołu.
 


Atrakcją podczas imprezy był także występ grupy tanecznej „ENERGY” pod kierunkiem Sylwii Pac.
 

Zdobywcami I miejsca zostali uczestnicy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim, II miejsce zajęli uczestnicy z ŚDS w Suszu, a III – ŚDS prowadzony przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lidzbarku Warmińskim. Ale przecież nie miejsca są najważniejsze, ale dobra zabawa i pozytywna energia, a tych z pewnością nie brakowało.
 

Wszystkie uczestniczące ośrodki otrzymały dyplomy i statuetki wykonane przez terapeutów z ŚDS w Szczytnie, a także pamiątki i książki, które przekazało Starostwo Powiatowe w Szczytnie. Puchary dla zwycięzców ufundował Starosta Szczycieński.

 

Natalia DyspolskaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
  Autor: dr
  2019-01-16 13:53:58
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
  Autor: Agnieszka
  2019-01-15 18:34:24
 • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
  Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
  Autor: Halina Biziuk
  2019-01-15 15:20:22
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Panie Zbyszku a może tak złozyć wniosek o środki z programu \"razem bezpieczniej\" Są środki na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych!!! Trzeba tylko napisać wniosek. Powinien byc Pan zainteresowany. Sprawę reformy edukacji w mieście proszę pozostawić ludziom, którzy sie na tym znają i przekonywać też do tego Pana Burmistrza!
  Autor: kolega
  2019-01-15 14:44:58
 • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
  Pan Rafał jak mnie pamięć nie myli będąc Dyrektorem GOK w Pasymiu zapewniał wszystkich, że uruchomi w tamtej gminie \"Hollywood\"! Na pewno można jego słowa brać na serio :)
  Autor: jan
  2019-01-15 14:41:39
 • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
  Bez urazy - perspektywy Pasymia (tamtejszego GOK) nie dotyczą Szczytna. Pan Kiersikowski jeszcze się nie ogarnął.
  Autor: Śmieszek
  2019-01-14 16:26:44
 • Rozogi i Szczytno z certyfikatem „Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego”
  Piekne wypelnienie zielonej sukienki. Moge wiedziec gdzie ta pania poznac?
  Autor: Pedro
  2019-01-14 09:42:19
 • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
  Dobrze, że propozycje kontrkandydata Pana Mańkowskiego zostały zauważone i będą realizowane :)
  Autor: mieszkaniec
  2019-01-14 08:32:53
 • Pasymski Disneyland – felieton Romana Żokowskiego
  No bez jaj, stary rynek jak i ratusz był obskurny i gburowaty.
  Autor: xyz
  2019-01-13 17:45:26
 • Lodowiska zamiast dróg powiatowych
  Zarządca drogi mówi że nie ma kasy. Ciekawe czy brakuje też na diety radnych powiatowych i wypłaty ,”trzynastki” dla Pana Starosty i jego pracowników...
  Autor: Himer
  2019-01-13 10:45:55