Piątek, 17 Sierpień, Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wielki turniej Środowiskowych Domów Samopomocowych (zdjęcia)

Już po raz jedenasty do Szczytna zjechali uczestnicy placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych - Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej na XI Integracyjny Turniej Gier Świetlicowych.W tegorocznych rozgrywkach wzięły udział 33 placówki z województwa warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego m. in. z Olsztyna, Bartoszyc, Białej Piskiej, Susza, Nowej Wsi Ełckiej, Działdowa, Białusnego Lasku.
 

Uczestnicy Turnieju brali udział w pięciu konkurencjach – były to: rzut piłką do kosza, slalom z przeszkodami, rzut krążkiem hokejowym do bramki, wykreślanka oraz konkurs czytelniczy „Znam baśnie Andersena”.
 


Nie tylko podopieczni placówek walczyli o zdobycie jak najwyższej liczby punktów. Również ich terapeuci musieli powalczyć oryginalnej konkurencji, bo w... wykopkach. Hala na moment zamieniła się w pole kartofli, których zbieranie wymagało nie lada sprytu i sprawności.
 

W przerwach między rozgrywkami uczestnicy mogli raczyć się słodkościami oraz kawą i herbatą, a po zakończonych konkurencjach w pełni zregenerować siły podczas obiadu w restauracji „Zacisze”.
 

Imprezę uświetnił zespół muzyczny „Christopher” działający przy DPS w Szczytnie pod kierunkiem p. Krzysztofa Fuks. Uczestnicy imprezy mieli ogromne zasoby energii ponieważ wspaniale się bawili przy muzyce zespołu.
 

Atrakcją podczas imprezy był także występ grupy tanecznej „ENERGY” pod kierunkiem Sylwii Pac.
 

Zdobywcami I miejsca zostali uczestnicy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim, II miejsce zajęli uczestnicy z ŚDS w Suszu, a III – ŚDS prowadzony przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lidzbarku Warmińskim. Ale przecież nie miejsca są najważniejsze, ale dobra zabawa i pozytywna energia, a tych z pewnością nie brakowało.
 

Wszystkie uczestniczące ośrodki otrzymały dyplomy i statuetki wykonane przez terapeutów z ŚDS w Szczytnie, a także pamiątki i książki, które przekazało Starostwo Powiatowe w Szczytnie. Puchary dla zwycięzców ufundował Starosta Szczycieński.

 

Natalia DyspolskaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
  Nowe centrum? Piszesz tak bo mieszkasz na tej ulicy?
  Autor: MC
  2018-08-16 17:37:17
 • Od robotnika do kierownika...
  Swoją karierę w Ikei we Wielbarku zacząłem już 7 lat temu. Nie traktowałem początkowo tej pracy jako coś z czym bym wiązał moją przyszłość na tyle lat, ale faktycznie, stopniowo zdobywałem doświadczenie, wiedzę, umiejętności i awansowałem, obecnie zajmuje jedno z kierowniczych stanowisk i bardzo sobie cenię pracę tu. Bardzo pozytywne wrażenia, tym bardziej patrząc na te 7 lat, które już tu pracuję
  Autor: Krzysztof
  2018-08-16 12:47:29
 • Ronda jeszcze nie ma, a już... denerwuje
  szkoda ze temu cfaniakow"i w sutannie nie zabrali, nie zdziwie sie dy za nasze pieniądze jeszcze wokół koscioł alejki i chodniki miasto zrobi.
  Autor: Marcin
  2018-08-16 12:40:29
 • Kampanii jeszcze nie ma, a błotem już rzucają w... wójta
  skoro ktoś chce zadać te pytania, niech je zada oficjalnie w twarz wójtowi.
  Autor: macx
  2018-08-16 12:29:44
 • Protest... sąd w Szczytnie
  na zdjęciu odliczając dzieci to max 30 osób!!
  Autor: marta
  2018-08-16 11:52:06
 • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
  Wielbark bez wątpienia dużo zyskuje dzięki zlokalizowanemu tu zakładowi Ikea. Jest to miejsce pracy dla ogromnej liczby naszych mieszkańców i nie tylko.
  Autor: Tadeusz
  2018-08-16 10:56:32
 • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
  Z pewnością ul. Wielbarska to o wiele lepsza lokalizacja, co widać po ilości przejeżdżających pojazdów. Również ze względu na bliskość obwodnicy, która łączy drogę do Warszawy i na lotnisko i drogę do Ostrołęki. Pewnie dlatego lokalizację tam wybrała Biedronka. Teraz to się robi prawie nowe centrum, widać tam mnóstwo ludzi. Lemańska jest zaś za daleko, żeby lokalizacja była atrakcyjna też dla mieszkańców miasta.
  Autor: Szczytnianin
  2018-08-16 09:54:32
 • Złośliwy los i guz... Tomek potrzebuje pomocy

  Autor: AnaGuerrero
  2018-08-16 09:38:55
 • Romany i Dębówko połączy droga
  Dobrze że pamiętają o innych drogach w okolicy gdzie 2 samochody nie mogę się minąć , rownarke jak puszczą raz na pół roku to potem nie idzie przejechać bo powyciaga wszystkie kamienie i porobi skarpy ;)
  Autor: Anonim
  2018-08-16 00:20:10
 • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
  Najlepiej wszystkich wyrzucić - zostawić tylko Dyrektora i pupili - a mieszkaniec niech sam się ogarnie. Ręce opadają jak się czyta takie komentarze - dziewczyno rozumiem że TY jakbyś mogła to bez miodu byś ogarnęła - ale może sama weź się za robotę a nie ublizasz koleżankom z pracy . Larwe karalucha może sama przynioslas z jakiegoś starego kościoła. ...... a może z miejscowego?
  Autor: Do Niezależnie
  2018-08-15 23:25:10