Wtorek, 17 Lipiec, Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wielbarscy „lotnicy” z nagrodami

W kategorii lotów gołębi dorosłych pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski otrzymał Waldemar Opolka. Pierwszym wicemistrzem został Wiesław Kijewski, zaś tytuł drugiego wicemistrza otrzymał Stanisław Skwiot.



Trzydzieści jeden dyplomów wręczono hodowcom gołębi pocztowych z sekcji w Wielbarku za loty gołębi pocztowych 2017. W sezonie lotowym 2017 najwytrwalsze gołębie pokonały dystans 5880 km.

Gołębie pocztowe dorosłe wzięły udział w 14 lotach, najdłuższy dystans 820 km miały do pokonania z miejscowości Brema w Niemczech.

W pierwszy dzień października już po raz trzydziesty pierwszy spotkali się hodowcy gołębi pocztowych z Sekcji w Wielbarku na uroczystości podsumowującej sezon lotowy 2017, na której wręczono dyplomy i puchary

W kategorii lotów gołębi młodych, tytuł mistrza otrzymał Lesław Jabłonowski. Pierwszym wicemistrzem został Stanisław Skwiot tytuł drugiego wicemistrza przypadł Bogdanowi Nagórce. Puchar przechodni Super Mistrza Sekcji Wielbark trafił do Wiesława Kijewskiego. Na uroczystości byli obecni także Edward Kostrzewa i Robert Bladosz, którzy od samego początku istnienia sekcji w Wielbarku są czynnymi członkami.

 

Wójt Gminy Wielbark Pan Grzegorz Zapadka na ręce Prezesa PZHGP Sekcja w Wielbarku Pana Zbigniewa Boguskiego wręczył podziękowania dla hodowców gołębi za ich działalność.

Podczas uroczystości Prezes Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcja Wielbark wręczył podziękowania osobom, instytucjom wspomagającym ich działalność.

 

Podziękowania wręczono:

Wójtowi Gminy Wielbark Panu Grzegorzowi Zapadce,

Wytwórni Podłoża Zastępczego Sp. z o.o. SKA w Kołodziejowym Grądzie,

AgroArtim Sp. z o.o. w Stachach,

Stowarzyszeniu Kobiety Kucborka,

Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Wielbarskiej,

Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku Pani Milenie Zapadce,

Prezesowi ZGKiM Sp. z o.o. w Wielbarku Panu Jackowi Bojarowskiemu,

Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Wielbarku Panu Jerzemu Szczepankowi.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2017-11-03 12:24:47

Powiatowi nauczyciele z nagrodami

  • Środa, 2017-11-01 13:27:29

Nauczyciele z nagrodami i medalami


Komentarze

  • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
    Popieram w całości to co napisałaś "anna". Górska już dawno powinna odejść a w jej miejsce należy wybrać kogoś, kto będzie potrafił i chciał wykorzystać potencjał turystyczny Szczytna. Ona się nadaje wyłącznie do nasadzania kwiatków, co robi od lat.
    Autor: Marcin
    2018-07-17 10:50:09
  • Satyryczne namawianie do wyborów
    Do Mariana. Macie. Dokładnie 235 artystów abstrakcjonistów. Na Wiejskiej malują nam przyszłość rodem z zamierzchłej przeszłości. I czemu te tysiące wolą pracować na czarno u Niemca? Może lepiej płaci niż nasz patriotyczny biznes?
    Autor: massakra
    2018-07-14 18:07:40
  • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
    Uważam Pana Krzysztofa za bardzo dobrego kandydata na burmistrza. Jest to szlachetny dobry człowiek nie kierowany zawiścią i próżnością. Trzymam kciuki Panie Krzysztofie
    Autor: Maria
    2018-07-13 23:40:00
  • Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego
    Zasługi na rzecz rozwoju sportu motorowego :)
    Autor: stef
    2018-07-13 14:14:39
  • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
    Burmistrz wskazuje że rozwiązała kwestię dróg czyli nie zauważa zakorkowania całego miasta. Jej zdaniem poprawa w niektórych miejscach nawierzchni jest wystarczająca. Budowane są mieszkania, owszem teraz 12 a wcześniej prawie 20 lat temu. Niestety oczekujących jest prawie 180 rodzin. Czyli na kolejne trzeba poczekać następne dzieścia lat? Są miejsca w żłobkach. Miejskich czy będą jak prywatny inwestor dopiero wybuduje? Wyludnianie się miasta można oceniać nie na podstawie meldunków lecz twardych danych GUS. Osoby przebywające w mieście czasowo (nauka, praca) nie powodują wzrostu dochodów miasta. Pani Burmistrz powinna chyba bardziej realnie stąpać po ziemi. Ps. nawiązując do opisywanego obrazu Picassa to parafrazując co mi po pięknych ścianach mieszkania skoro nie stać mnie będzie na meble czy jedzenie?
    Autor: anna
    2018-07-13 09:41:31
  • Satyryczne namawianie do wyborów
    Ale kicha, co za bryndza. Nie ma cie lepszych artystów niż z Niemiec?? Już pełno tych łobuzów z Niemiec u nas, ile ludzi pracuje na czarno u niemców. Tysiące.
    Autor: Marian
    2018-07-12 12:41:27
  • Satyryczne namawianie do wyborów
    Mógł przyjechać dziesięć lat temu to by dopiero był niezadowolony...
    Autor: Piotr
    2018-07-12 09:45:54
  • Satyryczne namawianie do wyborów
    Z jakiego kraju masoneria was spuscila z łańcucha. Najprawdopodobnie kanada która jest siedliskiem.
    Autor: Nar
    2018-07-11 18:55:19
  • Aktywni obywatele za pieniądze z FIO
    Opracowując raport warto wskazać metodę badawczą oraz wszystkie uzyskane informacje aby otrzymane wyniku ktokolwiek mógł traktować poważnie. Przykro ale na dziś taka informację oceniam jako kiełbasę wyborczą. Poza tym kolejny problem to reprezentatywność i wiarygodność uzyskanych informacji. Jeżeli swoje uwagi przekaże 200 osób (np zainteresowanych jakąś sprawą) to czy np kosztem istotnych nakładów a co za tym idzie może także wbrew innym (niewypowiadającym się) samorząd powinien to realizować? Może i ciekawy pomysł na pozyskanie środków ale efekt niestety będzie mizerny. Szkoda tylko środków bo mogły być lepiej wydane!
    Autor: mieszkaniec
    2018-07-11 13:25:05
  • Jak się PSL w Szczytnie do wyborów szykuje...
    No tak, PSL również w tej kadencji nie zrobi nic by wyprowadzić ruch ciężarówek poza centrum miasta, ma w nosie mieszkańców centrum Szczytna. W związku z tym PSL nie otrzyma mojego głosu w tych wyborach. Z tego co wiem bardzo duża rzesza mieszkańców myśli podobnie.
    Autor: Jan Mazur
    2018-07-11 09:54:06