Niedziela, 24 Marzec, Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych miał lądować w Szymanach


Mówiło się, że na lotnisku w Szymanach wyląduje Mike Pence, wiceprezydent Stanów Zjednoczonych. Ostatecznie okazało się, że z naszego lotniska skorzystał sekretarz stanu USA Mike Pompeo. Wylądował i odleciał w środę, 13 lutego. Informacja była mocno strzeżona.



Lotnisko podpisało klauzulę poufności, która zakładała, że do godz. 15 w środę żadna informacja na ten temat nie może ujrzeć świtał dziennego. Chodziło o to, aby sekretarz stanu USA Mike Pompeo bezpiecznie mógł też odlecieć. Takie środki ostrożności, jeśli chodzi o administrację USA, to nic nadzwyczajnego. O wyznaczonej godzinie informacyjne „tabu” się skończyło, a my niemal natychmiast otrzymaliśmy oficjalną już informację o tym, że o godz. 10:05, Boeing 757-200 Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych wylądował w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach. Na pokładzie samolotu obecni byli m.in. sekretarz stanu USA Mike Pompeo oraz szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 

Pompeo skorzystał z lotniska w Szymanach, bo to najlepszy „łącznik” z żołnierzami amerykańskimi stacjonującymi w Orzyszu i Giżycku. Chciał ich po prostu odwiedzić. Mike Pompeo przyjechał do Polski wraz z wiceprezydentem Mikem Pencem na konferencję bliskowschodnią, która rozpoczęła się w środę, 13 lutego.


 

Batalionowa Grupa Bojowa NATO, którą odwiedził Pompeo, stacjonuje w Bemowie Piskim koło Orzysza od kwietnia 2017 roku. Rotacja kolejnych zmian żołnierzy następuje co sześć miesięcy. Trzon NATO-wskiego batalionu tworzą żołnierze kawalerii pancernej USA. W jego skład wchodzą też żołnierze z Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji.

 

Michael Richard „Mike” Pompeo – amerykański polityk, członek Partii Republikańskiej. Od 2011 do 2017 był przedstawicielem czwartego okręgu wyborczego w stanie Kansas do Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych. Od 2018 sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych w administracji prezydenta Donalda Trumpa.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

  • Rowerowa ścieżka „zarasta”... przetargami
    O jakiej ścieżce jest mówione - jeżeli na trasie Kiejkuty Jabłonka, ten odcinek jest już zasypany. Bo w tym miejscu powstał droga z Kiejkut do Orżyn !!!
    Autor: takisobie
    2019-03-23 13:06:08
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    To są choroby wieku dziedziecego co nie znaczy,ze przechodzi się je łagodnie. Zdarza się raz na 10 tys. zgon spowodowany powikłaniami. Dlatego należy się szczepic.dzieci i siebie!
    Autor: Nuna
    2019-03-23 12:19:35
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    szkoda dziewczynki pochylmy czoła nad zmarłym dzieckiem spoczywaj w pokoju aniołku!!!
    Autor: tom
    2019-03-23 07:29:19
  • Ogień nie zna się na zegarku
    do Ktosika . Czyli twoim tokiem rozumowani to mieszkańcy i postronne osoby miały zająć się gaszeniem tego samochodu . Jeżeli byłbyś na miejscu to byś wiedział że osoby postronne wraz z właścicielem sklepu próbowały ugasić samochód lecz mimo użycia kilku gaśnic nie udało się to . Potem nie można było nic zrobić tylko patrzeć na palący się samochód . To po co nam ta straż skoro nie wypełniają swoich obowiązków
    Autor: Grzesiek
    2019-03-22 10:45:29
  • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
    Dobrze, że Dunajcy mają sklep do 18 to mogę zakupy po drodze z pracy zrobić inaczej chyba musiałabym do Biedronki latać. Pasym to od kilku lat miasto emerytów.
    Autor: ina
    2019-03-22 10:27:31
  • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
    Brawo! Nie wiedziałem Romku że z Ciebie taki zdolny felietonista. Pozdrawiam
    Autor: Sebastian T.
    2019-03-22 05:31:55
  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    Pozwalam sobie zacytować informacje z konkurencyjnego periodyku tj. \"Kurek Mazurski\" Cyt. 16.01.2019; \" W poniedziałek burmistrz Szczytna wydał zarządzenie dotyczące podziału dotacji dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej środków z samorządowego budżetu zostanie przeznaczonych na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży – łącznie 230 tys. zł. Z tego, co także nie jest wielkim zaskoczeniem, 79 tys. zł otrzyma klub piłkarski SKS Szczytno \" Ps. Nie znalazłem niestety wybitniejszych osiągnięć naszych lokalnych kopaczy piłki nożnej ? I to jest dysproporcja budżetu ...
    Autor: Frustrat
    2019-03-21 21:10:57
  • Pierwszy piec z dotacją
    To Mańkowski opiera się na tym co burmistrz miasta Danuta Górską stworzyła. Minęło już 5 miesięcy rządów Pana Mańkowskiego z Pslem i poza jego dochodem rzędu 60.000 zł nic się nie zmieniło i nic się nie dzieje.
    Autor: Rafal
    2019-03-21 18:18:05
  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
    Autor: Szczytniak
    2019-03-21 14:20:47
  • Ogień nie zna się na zegarku
    Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
    Autor: Feministka
    2019-03-21 10:21:56