Poniedziałek, 16 Lipiec, Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wiara w ludzi ratuje życie

Andrzej i Elżbieta Hołdowie są szczęśliwym małżeństwem już blisko 30 lat. Byli. Do dnia, gdy lekarze wydali wyrok: rak płuca i stan przedagonalny. Determinacja i miłość dowodzą jednak, że można walczyć ze śmiercią. W tej walce potrzebna jest jednak pomoc ludzi dobrej woli.Rak został zdiagnozowany u żony w listopadzie 2016 roku – mówi pan Andrzej, z trudem powstrzymując łzy. - Od tego czasu przezywamy koszmar. Elą zajmowali się najlepsi lekarze z wielkimi tytułami. Faszerowano ją chemią mimo że kolejne serie zabiegów nie przynosiły żadnego skutku poza jednym: Ela była coraz bardziej chora, coraz słabsza. Ale postanowiłem sobie: nie poddam się. Jeśli Bóg istnieje – zwyciężymy tę walkę.

 

Kryzys nastąpił w marcu. Onkolodzy bezradnie rozłożyli ręce, a ze szczycieńskiego szpitala pani Elżbieta została wypisana do domu. Wtedy rodzina zdecydowała się na leczenie alternatywne. - Już wiedziałem, że u niektórych komórki rakowe całkowicie zaginęły. Podjąłem walkę o życie swojej żony i o dziwo Pan Bóg mnie wysłuchał. Zastosowaliśmy wlewy z witaminy C i DMSO. Ostatnio zrobiliśmy tomografię i moja radość, guz się zatrzymał, nie rośnie – mówi pan Andrzej.

 

Niestety, to kosztowna terapia, która w Polsce nie jest stosowana. Nie jest zabroniona, ale odpowiednie leki, witaminy na wlewy można kupić tylko poza granicami. NFZ, oczywiście, tego nie finansuje. - Witaminowe wlewy wykonuje się codziennie. Koszt jednego – to 750 zł, więc cała terapia to około 80 tysięcy złotych. Jestem zdecydowany sprzedać dom i mieszkać na stancji, jeśli zajdzie taka potrzeba, chociaż nie jest łatwo o kupca.

 

Może tak drastyczne rozwiązanie nie będzie potrzebne. Pani Elżbieta była zatrudniona w korporacji Radio Taxi. Jej koledzy z pracy, by zgromadzić środki na leczenie, uruchomili akcję internetową.

 

Od 28 maja trwa zbiórka pieniędzy. By trafiły one do państwa Hołdów, musi zakończyć się sukcesem w ciągu najbliższego pół roku. W środę, 6 czerwca, wpłaty sięgały już 22% potrzebnych 80 tysięcy.

 

 

- Dzięki ludziom o wielkich sercach, rodzinie, przyjaciołom, na internetowym koncie Eli jest już ponad 18 tysięcy złotych. Wierzę, że się uda. Że świat pełen jest dobrych ludzi – mówi z nadzieją Andrzej Hołda.

 

 

Jak pomóc?

 

Aby pomóc pani Elżbiecie wrócić do zdrowia wystarczy dokonać wpłaty za pośrednictwem strony: www.pomagam.pl/ela

 Komentarze do artykułu

Gosia

Ja również życzę dużo siły i wiary w ludzi chociaż z własnego doświadczenia zauważyłam że w naszym Szczytnie pomaga się tylko intetesownie. Przykre to ale prawdziwe. Media i władze prawie wogole nie są zainteresowane tym czego potrzebują mieszkańcy ehhh. Życzę dla żony powrotu do zdrowia i jestem z wami całym sercem.

Wredota

Trzeba dużo siły i odwagi, żeby umieć poprosić o pomoc. Nie bój się ich używać Andrzej. W ludziach moc. Pomożemy, pomagamy. Trzymam kciuki

Napisz


Komentarze

 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Do Mariana. Macie. Dokładnie 235 artystów abstrakcjonistów. Na Wiejskiej malują nam przyszłość rodem z zamierzchłej przeszłości. I czemu te tysiące wolą pracować na czarno u Niemca? Może lepiej płaci niż nasz patriotyczny biznes?
  Autor: massakra
  2018-07-14 18:07:40
 • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
  Uważam Pana Krzysztofa za bardzo dobrego kandydata na burmistrza. Jest to szlachetny dobry człowiek nie kierowany zawiścią i próżnością. Trzymam kciuki Panie Krzysztofie
  Autor: Maria
  2018-07-13 23:40:00
 • Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego
  Zasługi na rzecz rozwoju sportu motorowego :)
  Autor: stef
  2018-07-13 14:14:39
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Burmistrz wskazuje że rozwiązała kwestię dróg czyli nie zauważa zakorkowania całego miasta. Jej zdaniem poprawa w niektórych miejscach nawierzchni jest wystarczająca. Budowane są mieszkania, owszem teraz 12 a wcześniej prawie 20 lat temu. Niestety oczekujących jest prawie 180 rodzin. Czyli na kolejne trzeba poczekać następne dzieścia lat? Są miejsca w żłobkach. Miejskich czy będą jak prywatny inwestor dopiero wybuduje? Wyludnianie się miasta można oceniać nie na podstawie meldunków lecz twardych danych GUS. Osoby przebywające w mieście czasowo (nauka, praca) nie powodują wzrostu dochodów miasta. Pani Burmistrz powinna chyba bardziej realnie stąpać po ziemi. Ps. nawiązując do opisywanego obrazu Picassa to parafrazując co mi po pięknych ścianach mieszkania skoro nie stać mnie będzie na meble czy jedzenie?
  Autor: anna
  2018-07-13 09:41:31
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Ale kicha, co za bryndza. Nie ma cie lepszych artystów niż z Niemiec?? Już pełno tych łobuzów z Niemiec u nas, ile ludzi pracuje na czarno u niemców. Tysiące.
  Autor: Marian
  2018-07-12 12:41:27
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Mógł przyjechać dziesięć lat temu to by dopiero był niezadowolony...
  Autor: Piotr
  2018-07-12 09:45:54
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Z jakiego kraju masoneria was spuscila z łańcucha. Najprawdopodobnie kanada która jest siedliskiem.
  Autor: Nar
  2018-07-11 18:55:19
 • Aktywni obywatele za pieniądze z FIO
  Opracowując raport warto wskazać metodę badawczą oraz wszystkie uzyskane informacje aby otrzymane wyniku ktokolwiek mógł traktować poważnie. Przykro ale na dziś taka informację oceniam jako kiełbasę wyborczą. Poza tym kolejny problem to reprezentatywność i wiarygodność uzyskanych informacji. Jeżeli swoje uwagi przekaże 200 osób (np zainteresowanych jakąś sprawą) to czy np kosztem istotnych nakładów a co za tym idzie może także wbrew innym (niewypowiadającym się) samorząd powinien to realizować? Może i ciekawy pomysł na pozyskanie środków ale efekt niestety będzie mizerny. Szkoda tylko środków bo mogły być lepiej wydane!
  Autor: mieszkaniec
  2018-07-11 13:25:05
 • Jak się PSL w Szczytnie do wyborów szykuje...
  No tak, PSL również w tej kadencji nie zrobi nic by wyprowadzić ruch ciężarówek poza centrum miasta, ma w nosie mieszkańców centrum Szczytna. W związku z tym PSL nie otrzyma mojego głosu w tych wyborach. Z tego co wiem bardzo duża rzesza mieszkańców myśli podobnie.
  Autor: Jan Mazur
  2018-07-11 09:54:06
 • Jak się PSL w Szczytnie do wyborów szykuje...
  Przypominam że jest już 11 lipca więc chyba początek lipca minął. Czyżby PSL wstydził się własnego szyldu że planuje iść pod szyldem "partnerskiej" inicjatywy? :) Panie Rafale i jeszcze jedno. Co robiliście przez ostatnie 12 lat kiedy Burmistrz Górska z poparcia PSL kierowała naszym miastem? Dopiero po wyborach chcecie realizować nawet takie prozaiczne rzeczy jak winda dla niepełnosprawnych w SP Nr 2? Od Pani Górskiej też się przed wyborami odcinacie? Wydaje mi się że będzie trochę trudno!
  Autor: fred
  2018-07-11 08:33:48