Czwartek, 21 Marzec, Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wiara w ludzi ratuje życie


Andrzej i Elżbieta Hołdowie są szczęśliwym małżeństwem już blisko 30 lat. Byli. Do dnia, gdy lekarze wydali wyrok: rak płuca i stan przedagonalny. Determinacja i miłość dowodzą jednak, że można walczyć ze śmiercią. W tej walce potrzebna jest jednak pomoc ludzi dobrej woli.



Rak został zdiagnozowany u żony w listopadzie 2016 roku – mówi pan Andrzej, z trudem powstrzymując łzy. - Od tego czasu przezywamy koszmar. Elą zajmowali się najlepsi lekarze z wielkimi tytułami. Faszerowano ją chemią mimo że kolejne serie zabiegów nie przynosiły żadnego skutku poza jednym: Ela była coraz bardziej chora, coraz słabsza. Ale postanowiłem sobie: nie poddam się. Jeśli Bóg istnieje – zwyciężymy tę walkę.

 

Kryzys nastąpił w marcu. Onkolodzy bezradnie rozłożyli ręce, a ze szczycieńskiego szpitala pani Elżbieta została wypisana do domu. Wtedy rodzina zdecydowała się na leczenie alternatywne. - Już wiedziałem, że u niektórych komórki rakowe całkowicie zaginęły. Podjąłem walkę o życie swojej żony i o dziwo Pan Bóg mnie wysłuchał. Zastosowaliśmy wlewy z witaminy C i DMSO. Ostatnio zrobiliśmy tomografię i moja radość, guz się zatrzymał, nie rośnie – mówi pan Andrzej.

 

Niestety, to kosztowna terapia, która w Polsce nie jest stosowana. Nie jest zabroniona, ale odpowiednie leki, witaminy na wlewy można kupić tylko poza granicami. NFZ, oczywiście, tego nie finansuje. - Witaminowe wlewy wykonuje się codziennie. Koszt jednego – to 750 zł, więc cała terapia to około 80 tysięcy złotych. Jestem zdecydowany sprzedać dom i mieszkać na stancji, jeśli zajdzie taka potrzeba, chociaż nie jest łatwo o kupca.


 

Może tak drastyczne rozwiązanie nie będzie potrzebne. Pani Elżbieta była zatrudniona w korporacji Radio Taxi. Jej koledzy z pracy, by zgromadzić środki na leczenie, uruchomili akcję internetową.

 

Od 28 maja trwa zbiórka pieniędzy. By trafiły one do państwa Hołdów, musi zakończyć się sukcesem w ciągu najbliższego pół roku. W środę, 6 czerwca, wpłaty sięgały już 22% potrzebnych 80 tysięcy.

 

 

- Dzięki ludziom o wielkich sercach, rodzinie, przyjaciołom, na internetowym koncie Eli jest już ponad 18 tysięcy złotych. Wierzę, że się uda. Że świat pełen jest dobrych ludzi – mówi z nadzieją Andrzej Hołda.

 

 

Jak pomóc?

 

Aby pomóc pani Elżbiecie wrócić do zdrowia wystarczy dokonać wpłaty za pośrednictwem strony: www.pomagam.pl/ela

 



Komentarze do artykułu

Gosia

Ja również życzę dużo siły i wiary w ludzi chociaż z własnego doświadczenia zauważyłam że w naszym Szczytnie pomaga się tylko intetesownie. Przykre to ale prawdziwe. Media i władze prawie wogole nie są zainteresowane tym czego potrzebują mieszkańcy ehhh. Życzę dla żony powrotu do zdrowia i jestem z wami całym sercem.

Wredota

Trzeba dużo siły i odwagi, żeby umieć poprosić o pomoc. Nie bój się ich używać Andrzej. W ludziach moc. Pomożemy, pomagamy. Trzymam kciuki

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-03-15 10:36:19

Startuje szczycieńska szkółka żeglarska

  • Czwartek, 2019-03-14 10:37:17

Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego

  • Niedziela, 2019-02-24 18:55:23

Powiat szczycieński w starej fotografii

  • Środa, 2019-02-20 13:42:09

Zwyciężyć własne życie

  • Poniedziałek, 2019-02-18 18:39:41

Oddali krew w Wielbarku, by ratować życie


Komentarze

  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
    Autor: Szczytniak
    2019-03-21 14:20:47
  • Ogień nie zna się na zegarku
    Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
    Autor: Feministka
    2019-03-21 10:21:56
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    A jak dziecko umiera lub zostaje kaleka po szczepionce to dlaczego tak o tym nie trabicie?! A moze w tym wypadku zawinili lekarze?moze to byla koincydencja?
    Autor: Koleżanka
    2019-03-21 09:42:19
  • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
    Hotel to będzie ale na bilbordach
    Autor: Zozola
    2019-03-20 19:35:57
  • Marszałek wierzy w cierpliwość inwestorów
    Kolejna baśń z serii baśni 1001 nocy. Już wybudowano obwodnicę Szczytna, już rozbudowano drogę DK53 do przekroju 2+1. Teraz województwo wybuduje strefę inwestycyjną. Śmiech na sali.
    Autor: Mazur
    2019-03-20 10:38:23
  • Łachmański rozstał się z Trusewicz
    Dziekuję Pani Trusewicz, za profesjonalizm, przynazją obsługę i dobrą robotę dla Pasymia i całej gminy.
    Autor: Łukasz Z Tylkowa
    2019-03-19 21:08:43
  • Dzielnicowy Osowiecki odnalazł zaginionego 14-latka
    A ciebie Tusk za komentarz roku :) Za zasługi dla Ciemno Grodu :) Panie Milicjo
    Autor: Obserwator
    2019-03-19 17:49:11
  • Pijana 31-latka z gminy Wielbark w rękach policji
    A mówi się, że w Wielbarku sami złodzieje. Jak widać złodziejki nieźle sobie radzą. ????
    Autor: Bąbelek
    2019-03-19 17:20:54
  • Przewodniczący Tomasz Łachacz z gwiazdkami i szpilami
    Populizm, I stronniczosc. Ostatnie 8 lat z Górską chodził krok w krok w koalicji a tuż przed wyborami przysłowiową ,, nogę jej podstawił\".... Innopolis na ulotkach wyborczych chwalił i wielbił a teraz przeciw projektowi. Zmarnowane pieniądze z budzetu miasta w kwocie ok 300.000 zł jak i setki roboczogodzin pracowników urzędu zaangażowanych w projekt Innopolis. Gdzie tu rozsądek i ....?
    Autor: Lucjan
    2019-03-18 23:30:11
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    No to teraz widać jak kompromituje się służba zdrowia. Żeby pozwolić dziecku umrzeć na tak łatwo wyleczalną chorobę, to trzeba być totalnym ignorantem a nie lekarzem. PRAWDZIWY LEKARZ nie dopuściłby do takiej tragedii z powodu takiej błahostki. Po 2: jeżeli dziecko było szczepione na ospę to już tym bardziej przegięcie!!! Założenie i reklamy koncernów farmaceutycznych ich jakże \"cudownych\" szczepionek poległo na polu chwały. W ch***j z taką szczepionką, skoro dziecko nie żyje. Miało przejść lżej chorobę a NIE ŻYJE. Więc niech sobie koncerny wypiją zawartość tego gówna co produkują. Bardzo współczuję rodzicom, że przez chory system muszą tak cierpieć.
    Autor: Konowały i big pharma do piachu!!!!!
    2019-03-18 23:13:04