Wtorek, 21 Listopad, Imieniny: Janusza, Marii, Reginy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wesołe miasteczko - felieton Wiesław Mądrzejowskiego

Nasz bardzo przepiękny grajdołek wypadł w badaniach Polskiej Akademii Nauk gdzieś na szarym końcu rankingu miasteczek średniej wielkości. Ranking dotyczył skali marginalizacji ośrodka czyli mówiąc po polsku była to walka o miano największego zadupia w Polsce skąd ucieka kto może.


Przynajmniej tutaj wypadliśmy godnie, wyprzedzając aż 224 inne miasteczka, którym nie udało się, niestety, upaść jeszcze niżej. Dobrze jest, a nawet można powiedzieć byczo! Nie pierwsze to zresztą nasze osiągnięcie. Równie wielkie sukcesy mamy na przykład w pozyskiwaniu i wydawaniu funduszy unijnych, w przyciąganiu nowych inwestorów i w paru jeszcze konkurencjach. Niezwykle trudno jest nas tu wyprzedzić licząc od końca tabeli rzecz jasna. Przepytane na tę okoliczność miejskie władze nie ukrywają satysfakcji.

 

Pani burmistrz niczym Maryla Rodowicz samorządowej polityki od lat wyśpiewuje ten sam słuszny refren. To dobrobyt szczycieńskich mieszczuchów powoduje, że opuszczają gród Juranda i Danuśki i osiedlają się w swoich wiejskich posiadłościach. Tu powinien zaprotestować Olsztyn, gdyż jak wynika z badań tam przeprowadzonych to właśnie w tej wiosce pod Szczytnem osiedliło się w ostatnich latach grubo ponad 2000 b. mieszkańców Szczytna. Ale nadal podobno korzystają z naszego miasta, czyli tu pracują, robią zakupy, posyłają dzieci do szkół.

 

Wierzę rzecz jasna bez zastrzeżeń w ten już mocno wyeksploatowany tekst. Naprawdę wiele ciężkiej pracy trzeba wykonać, aby uzyskać tak spektakularny efekt. Rzucano nam pod nogi wielkie kłody w postaci unikalnej w skali kraju szkoły wyższej czy międzynarodowego lotniska za płotem. Nie daliśmy się! Zwyciężyły ścieżki z polbruku, kwiatki i rabatki jako symbol wysiłków dobrej gospodyni. I nie poprzestaniemy na tych drobiazgach. Idziemy na całość czyli wyrzucimy nareszcie w kosmos kilkadziesiąt milionów złotych na policyjny Disneyland! To dopiero będzie niespodzianka!

 

Władza miejska skrzętnie ukrywa przed opinią miasta koszty utrzymania tego pomnika swoich intelektualnych możliwości, ale gdy już stanie się to wszystkim wiadome to gwarantuję awans w kolejnym badaniu PAN–u, przynajmniej do pierwszej trójki nieudaczników w kraju. Doskonałym samopoczuciem i skromnością osobistą popisują się także przepytani w tej sprawie radni. Aż zazdrość bierze, gdy czytam o świetlanych perspektywach jakie roztaczają przed Szczytnem. Brak podobno jakiejkolwiek grupy radnych, którzy by chcieli działać w interesie miasta. Każdy gra na siebie lub sąsiadów, stara się zaszkodzić konkurencji.

 

„Posprzedawali się” za diety, stali się maszynkami do głosowania. Pięknie, nasze szanse w kolejnym rankingu widzę coraz wyraźniej. Mieszkańcy mają podobno w nosie rozwój miasta, nie rozliczają z tego wybrańców – jeszcze lepiej. Władze boją się zainwestować miejskich środków w duże projekty proinwestycyjne – wspaniale. Nie będzie długów, będzie za co opłacać koszty Disneylandu. Warto zapoznawać się z przemyśleniami naszych wybrańców.

 

 

Jak powszechnie wiadomo nasz „Tygodnik” jest otwarty na wszelkie poglądy. Jest adresowany do tych mieszkańców regionu, którzy głowy używają nie tylko jako wieszaka pod chustkę i kapelusz. Z pewnym takim jednak niepokojem przyjąłem pomysł plebiscytu na najpopularniejszego radnego w mieście. Obawiałem się nawet, że skończy się tak jak z tegorocznym „obywatelskim budżetem”. W naszym wydaniu skompromitował się doszczętnie zarówno sam, jak i jego organizatorzy nie będący w stanie tego zrozumieć. Po ostatnich wypowiedziach władz miasta doceniam całe jajo z pomysłem plebiscytu. Wyniki będę analizować z największą ciekawością. Ba, mam już nawet swojego zdecydowanego faworyta. Zwyczajnie, przejrzałem przedwyborcze obietnice dotyczące całego miasta i stopień ich realizacji. Swój wynik głosowania oczywiście też ogłoszę.

Wiesław Mądrzejowski (wiemod@wp.pl)

 

Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Internauci zrzutke zrobimy na samochod i wiekszy dom w innym otoczeniukto jest za ja na tak zdecydowanie na szczytny cel tubylcom i wandalom na zlosc hahahahah
  Autor: mk
  2017-11-21 12:30:23
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Wg info kierowniczki MOPS w Szczytnie ta cała "pani" Lidia nigdy w życiu nie pracowała. Zasiłek pobiera od czasów, kiedy nie miała jeszcze dzieci (obliczcie sobie ile to lat). Ten typ cechuje maksymalnie roszczeniowa postawa we wszelkich sprawach, w których moze coś uzyskać (bo jej sie należy). Ponadto normą stało się przyjmowanie przez nią coraz to innych mężczyzn w nocyi, a ostatnio również za dnia. Nie uważacie, że to nie zawiść a uczucie skrajnej niesprawiedliwości leży u podstaw niechęci prezentowanej przez tzw. sąsiadów. Bo jak mają się czuć ci, którzy swoje, również niezbyt dostatnie życie zapracowali przez długie lata? A tu nagle takiemu nierobowi i leniowi wszystko spada z nieba. A czy wiecie jakie zasiłki otrzymuje miesięcznie bidulka? Zainteresujcie się tym. I jeszcze ktoś ma czelnośc twierdzić, że zasłużył na ten remont. Czym niby? Objadaniem społeczeństwa? Dobro dzieci (prawie zresztą dorosłych) nie wymaga aby ich matka przez 24 godziny na dobę przebywała w domu bezczynnie (psując jedynie powietrze i ew. goszcząc miłych panów). Nie zaszkodziłoby jej pójść do pracy ale sie nie opłaca, bo przecież by zasiłki straciła. Do roboty! Masz u nas wszyskich dług do spłacenia za te 18 czy 20 lat życia na nasz koszt. Do tego dochodzi kompletnie nieetyczne postępowanie ze strony p. Dowbor i ekipy programu, która nie sprawdza komu pomaga, co prowadzi to to moralnie nagannych sytuacji.
  Autor: Zawiść?
  2017-11-21 11:42:17
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  ludzie którzy wysyłają ja do pracy zapominają ze przez to straci zasiłki i opiekuńcze na córkę... Takie mamy prawo w Polsce po przekroczeniu pewne kwoty brutto. Jak nawet znalazla prace dorywcza to pewnie Ci sami sasiedzi co ja wysylaja do pracy jako pierwsi by zameldowali ze pracuje "na czarno"....
  Autor: ass
  2017-11-21 10:45:57
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Wstyd że taki rejon jest w polsce. Na jakimkolwiek portalu poznaję ludzi z Warmińsko-mazurskiego okazują się bardzo zawistnymi zazdrosnymi i bardzo podłymi ludzmi.Udaja przyjaźń by podstępem niszczyć ludzi. Bóg ich opuścił to judasze. Mają nas za idiotów żebrzą o jałmużnę bo są biedni. Biedni bo to śmierdzące lenie. Nawet pani Lidi nie życzą dobrze kobiecie która odważyła się być szczesliwa.
  Autor: Anna Konczak / pigi
  2017-11-21 09:00:04
 • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
  tylko co na to szczycieńskie lasy
  Autor: nn
  2017-11-21 08:47:34
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Niestety u nas w kraju tak jest ze czesto pomoc nie trafia do najbardziej potrzebujacych tylko do cwaniakow. Moja znajoma z warszawy dostala mieszkanie komunalne aby gzic się z kochankiem mimo ze pracowala w zagranicznej firmie jako księgowa i zarabiają masę pieniedzy on też pracowal a jej dzieci zostały z ojcem. Tak samo ta o.Lidia ma na kosmetyki i łajdaków życie a do roboty się nie bierze.
  Autor: Ala nowak
  2017-11-21 07:50:17
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Nie tylko zwykli mieszkańcy są zawistni w tej mieścinie ale urzędasy z MOPSU to dopiero pokazują tam zawiść! Mam bardzo chorego ojca który wymaga całodobowej opieki w lipcu złożył podanie o umieszczenie go w domu opieki to zamiast zając się moim ojcem to zainteresowali się moim majątkiem i życiem prywatnym a decyzji o umieszczeniu w domu pomocy do dziś nie wydali. Mało tego jak zadzwoniłem żeby się dowiedzieć kiedy będzie wydana decyzja to usłyszałem w słuchawce jak pięknisia z mops rzuciła wyzwiskami w moim kierunku. Mimo złożonej skargi do Dyrektor mops w Szczytnie do dzisiejszego dnia nie zostałem przeproszony ani ta pięknisia nie poniosła żadnych konsekwencji, może jak Polsatowi udostępnię nagranie z tej rozmowy i pójdzie to na cały kraj to może wtedy wstydu się najedzą. Normalny człowiek tam od nich pomocy nie otrzyma.
  Autor: Z.S
  2017-11-21 04:49:43
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Wschodnia mentalność. Tu się głosuje na pis, tu się klęczy na granicach z różańcem, tu się linczuje gdy ktoś wychyli głowę ponad przeciętność.
  Autor: barszcz
  2017-11-20 23:26:47
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Współczuję normalnym mieszkańcom Szczytna życia w towarzystwie takich prostackich, patologicznych, zawistnych śmieci. Pokazali całej Polsce jakim dnem są... szkoda tylko, że pociągnęli za sobą na to dno normalnych ludzi.
  Autor: Samanta
  2017-11-20 22:31:12
 • Firma Novum chce odbudować pasymską starówkę
  wszystko ładnie i pięknie dla oka Panie Burmistrzu ale nic dla mieszkańców. Poczekamy jeszcze rok lub dwa i w Pasymiu jednym sklepem będzie Biedronka a gminie będzie grozić totalne bezrobocie
  Autor: nika
  2017-11-20 19:28:09