Sobota, 20 Styczeń, Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wesołe miasteczko - felieton Wiesław Mądrzejowskiego

Nasz bardzo przepiękny grajdołek wypadł w badaniach Polskiej Akademii Nauk gdzieś na szarym końcu rankingu miasteczek średniej wielkości. Ranking dotyczył skali marginalizacji ośrodka czyli mówiąc po polsku była to walka o miano największego zadupia w Polsce skąd ucieka kto może.Przynajmniej tutaj wypadliśmy godnie, wyprzedzając aż 224 inne miasteczka, którym nie udało się, niestety, upaść jeszcze niżej. Dobrze jest, a nawet można powiedzieć byczo! Nie pierwsze to zresztą nasze osiągnięcie. Równie wielkie sukcesy mamy na przykład w pozyskiwaniu i wydawaniu funduszy unijnych, w przyciąganiu nowych inwestorów i w paru jeszcze konkurencjach. Niezwykle trudno jest nas tu wyprzedzić licząc od końca tabeli rzecz jasna. Przepytane na tę okoliczność miejskie władze nie ukrywają satysfakcji.

 

Pani burmistrz niczym Maryla Rodowicz samorządowej polityki od lat wyśpiewuje ten sam słuszny refren. To dobrobyt szczycieńskich mieszczuchów powoduje, że opuszczają gród Juranda i Danuśki i osiedlają się w swoich wiejskich posiadłościach. Tu powinien zaprotestować Olsztyn, gdyż jak wynika z badań tam przeprowadzonych to właśnie w tej wiosce pod Szczytnem osiedliło się w ostatnich latach grubo ponad 2000 b. mieszkańców Szczytna. Ale nadal podobno korzystają z naszego miasta, czyli tu pracują, robią zakupy, posyłają dzieci do szkół.

 

Wierzę rzecz jasna bez zastrzeżeń w ten już mocno wyeksploatowany tekst. Naprawdę wiele ciężkiej pracy trzeba wykonać, aby uzyskać tak spektakularny efekt. Rzucano nam pod nogi wielkie kłody w postaci unikalnej w skali kraju szkoły wyższej czy międzynarodowego lotniska za płotem. Nie daliśmy się! Zwyciężyły ścieżki z polbruku, kwiatki i rabatki jako symbol wysiłków dobrej gospodyni. I nie poprzestaniemy na tych drobiazgach. Idziemy na całość czyli wyrzucimy nareszcie w kosmos kilkadziesiąt milionów złotych na policyjny Disneyland! To dopiero będzie niespodzianka!

 

Władza miejska skrzętnie ukrywa przed opinią miasta koszty utrzymania tego pomnika swoich intelektualnych możliwości, ale gdy już stanie się to wszystkim wiadome to gwarantuję awans w kolejnym badaniu PAN–u, przynajmniej do pierwszej trójki nieudaczników w kraju. Doskonałym samopoczuciem i skromnością osobistą popisują się także przepytani w tej sprawie radni. Aż zazdrość bierze, gdy czytam o świetlanych perspektywach jakie roztaczają przed Szczytnem. Brak podobno jakiejkolwiek grupy radnych, którzy by chcieli działać w interesie miasta. Każdy gra na siebie lub sąsiadów, stara się zaszkodzić konkurencji.

 

„Posprzedawali się” za diety, stali się maszynkami do głosowania. Pięknie, nasze szanse w kolejnym rankingu widzę coraz wyraźniej. Mieszkańcy mają podobno w nosie rozwój miasta, nie rozliczają z tego wybrańców – jeszcze lepiej. Władze boją się zainwestować miejskich środków w duże projekty proinwestycyjne – wspaniale. Nie będzie długów, będzie za co opłacać koszty Disneylandu. Warto zapoznawać się z przemyśleniami naszych wybrańców.

 

 

Jak powszechnie wiadomo nasz „Tygodnik” jest otwarty na wszelkie poglądy. Jest adresowany do tych mieszkańców regionu, którzy głowy używają nie tylko jako wieszaka pod chustkę i kapelusz. Z pewnym takim jednak niepokojem przyjąłem pomysł plebiscytu na najpopularniejszego radnego w mieście. Obawiałem się nawet, że skończy się tak jak z tegorocznym „obywatelskim budżetem”. W naszym wydaniu skompromitował się doszczętnie zarówno sam, jak i jego organizatorzy nie będący w stanie tego zrozumieć. Po ostatnich wypowiedziach władz miasta doceniam całe jajo z pomysłem plebiscytu. Wyniki będę analizować z największą ciekawością. Ba, mam już nawet swojego zdecydowanego faworyta. Zwyczajnie, przejrzałem przedwyborcze obietnice dotyczące całego miasta i stopień ich realizacji. Swój wynik głosowania oczywiście też ogłoszę.

Wiesław Mądrzejowski (wiemod@wp.pl)

 

Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Dostawczy fiat potrącił 79-letnią kobietę na ulicy Piłsudskiego
  Prawdą jest że ta Pani przechodziła w miejscu niedozwolonym, ale prawdą jest również że jest tam bardzo słabe oświetlenie.
  Autor: Kierowca
  2018-01-19 12:24:56
 • Radni rżną własną gminę?
  A ile Kołakowska zapłaciła za ten artykuł?
  Autor: Izabala
  2018-01-18 16:57:17
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Niebawem wybory
  Autor: Michał Szczytno
  2018-01-16 11:50:29
 • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
  Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
  Autor: ncccc
  2018-01-15 21:17:58
 • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
  Najlepsi
  Autor: ja
  2018-01-15 12:58:15
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
  Autor: Paweł Malec
  2018-01-12 12:51:20
 • Nie żyje Stanisław Wrona
  Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
  Autor: jack609
  2018-01-11 09:15:21
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
  Autor: Romuald Amborski
  2018-01-10 20:32:07
 • Wikariusz w świecie edukowany
  bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
  Autor: eustacha
  2018-01-10 18:56:50
 • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
  To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
  Autor: Mieszkanka rudki
  2018-01-10 07:09:49