Wtorek, 21 Listopad, Imieniny: Janusza, Marii, Reginy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wesele podzieliło radę sołecką i wójta

Iskrzy pomiędzy radą sołecką Jeleniowa a wójt gminy Marianną Szydlik. W tle jest... wesele i wynajem świetlicy wiejskiej.


Rada sołecka podjęła uchwałę, że za wynajęcie świetlicy na wesele mieszkanka Jeleniowa ma zapłacić 200 zł. Wójt Marianna Szydlik z kolei nakazała udostępnić świetlicę bezpłatnie. - Coś jest tu nie tak – mówi sołtys i radny Krzysztof Sawicki. - To sołectwo, rada sołecka jesteśmy gospodarzami tego obiektu. Dbamy o niego, sprzątamy, doposażamy. Poza tym wypadałoby z nami na ten temat porozmawiać, a nie nakazowym pismem rozkazać.

 

Dopieszczona świetlica

W lutym mieszkanka Jeleniowa zwróciła się do sołtysa i rady sołeckiej o wynajęcie świetlicy na wesele syna. Siedmioosobowa rada sołecka po konsultacji podjęła jednogłośnie uchwałę o płatnym wynajęciu obiektu. - Zdecydowaliśmy, że będzie to 200 zł, które przeznaczone zostanie na cele wioski – mówi Sawicki. - Przy tego typu imprezie myślę, że jest to nieduża kwota, a wsi na pewno się przyda. Chociażby właśnie na doposażenie świetlicy.

Jeszcze w 2016 roku świetlica w Jeleniowie udostępniana była na takie okazje bezpłatnie. - Ale nie była tak dopieszczona, jak teraz – mówi Sawicki. - Nowe meble, nowa kuchnia. Mieszkańcy wsi naprawdę o nią dbają. Zainwestowali też tam dużo swojej pracy i pieniędzy. Jeśli tak będziemy dysponowali naszym dobrem, to w końcu nikt nie będzie chciał się nim zajmować, bo i po co, skoro ktoś wkłada własne pieniądze, własną ciężką pracę, a ktoś inny dostaje to za darmo.

 

Unikanie rozmów

Ale według Sawickiego to i tak nie jest największy problem. - Dla mnie najgorsze jest to, że pani wójt od lutego do dziś nie znalazła dla nas czasu, aby porozmawiać ze mną, czy radą sołecką – mówi. - Po prostu wysłała pismo, że do wtorku, 25 kwietnia mam przekazać klucze do świetlicy urzędnikowi i tyle. Przecież w międzyczasie były komisje, sesje rady, byłem pod ręką. Wystarczyłaby rozmowa, może miała przecież jakieś argumenty, aby tę świetlicę udostępnić tej pani za darmo.

Jakie to argumenty? „Tygodnik Szczytno” próbował się też dowiedzieć. Ale we wtorek, 25 kwietnia pani wójt również dla nas nie znalazła czasu. Zostawiliśmy numer telefonu w sekretariacie. Pani sekretarka powiedziała, że wójt oddzwoni w środę. Oddzwoniła. - Rada sołecka nie ma prawa do dysponowania tym obiektem w taki sposób, żądania od kogokolwiek pieniędzy – mówi Marianna Szydlik. - Właścicielem świetlicy jest gmina. Jak niby rada miałaby się rozliczyć z tych pieniędzy, na jakie konto i do kogo one miałyby trafić? Pani, która zwróciła się do mnie z prośbą o wynajem niepłatny tej sali, jest w takiej sytuacji finansowej, że chcieliśmy pójść jej na rękę. Zaproponowałyśmy z panią skarbnik, że świetlicę otrzyma za darmo, ale za zużyte media będzie musiała zapłacić. Przyznam, że sama nie rozumiem tego zamieszania.

Radny Krzysztof Sawicki: - O świetlicę dba sołectwo!

Wójt Marianna Szydlik: - Ale gmina jest właścicielem.

 



Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2016-12-28 09:54:31

Puchar wójta zabrała Ostrołęka

  • Czwartek, 2016-07-14 11:29:05

Sołecka sobótka w Rumach



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Internauci zrzutke zrobimy na samochod i wiekszy dom w innym otoczeniukto jest za ja na tak zdecydowanie na szczytny cel tubylcom i wandalom na zlosc hahahahah
    Autor: mk
    2017-11-21 12:30:23
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Wg info kierowniczki MOPS w Szczytnie ta cała "pani" Lidia nigdy w życiu nie pracowała. Zasiłek pobiera od czasów, kiedy nie miała jeszcze dzieci (obliczcie sobie ile to lat). Ten typ cechuje maksymalnie roszczeniowa postawa we wszelkich sprawach, w których moze coś uzyskać (bo jej sie należy). Ponadto normą stało się przyjmowanie przez nią coraz to innych mężczyzn w nocyi, a ostatnio również za dnia. Nie uważacie, że to nie zawiść a uczucie skrajnej niesprawiedliwości leży u podstaw niechęci prezentowanej przez tzw. sąsiadów. Bo jak mają się czuć ci, którzy swoje, również niezbyt dostatnie życie zapracowali przez długie lata? A tu nagle takiemu nierobowi i leniowi wszystko spada z nieba. A czy wiecie jakie zasiłki otrzymuje miesięcznie bidulka? Zainteresujcie się tym. I jeszcze ktoś ma czelnośc twierdzić, że zasłużył na ten remont. Czym niby? Objadaniem społeczeństwa? Dobro dzieci (prawie zresztą dorosłych) nie wymaga aby ich matka przez 24 godziny na dobę przebywała w domu bezczynnie (psując jedynie powietrze i ew. goszcząc miłych panów). Nie zaszkodziłoby jej pójść do pracy ale sie nie opłaca, bo przecież by zasiłki straciła. Do roboty! Masz u nas wszyskich dług do spłacenia za te 18 czy 20 lat życia na nasz koszt. Do tego dochodzi kompletnie nieetyczne postępowanie ze strony p. Dowbor i ekipy programu, która nie sprawdza komu pomaga, co prowadzi to to moralnie nagannych sytuacji.
    Autor: Zawiść?
    2017-11-21 11:42:17
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    ludzie którzy wysyłają ja do pracy zapominają ze przez to straci zasiłki i opiekuńcze na córkę... Takie mamy prawo w Polsce po przekroczeniu pewne kwoty brutto. Jak nawet znalazla prace dorywcza to pewnie Ci sami sasiedzi co ja wysylaja do pracy jako pierwsi by zameldowali ze pracuje "na czarno"....
    Autor: ass
    2017-11-21 10:45:57
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Wstyd że taki rejon jest w polsce. Na jakimkolwiek portalu poznaję ludzi z Warmińsko-mazurskiego okazują się bardzo zawistnymi zazdrosnymi i bardzo podłymi ludzmi.Udaja przyjaźń by podstępem niszczyć ludzi. Bóg ich opuścił to judasze. Mają nas za idiotów żebrzą o jałmużnę bo są biedni. Biedni bo to śmierdzące lenie. Nawet pani Lidi nie życzą dobrze kobiecie która odważyła się być szczesliwa.
    Autor: Anna Konczak / pigi
    2017-11-21 09:00:04
  • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
    tylko co na to szczycieńskie lasy
    Autor: nn
    2017-11-21 08:47:34
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Niestety u nas w kraju tak jest ze czesto pomoc nie trafia do najbardziej potrzebujacych tylko do cwaniakow. Moja znajoma z warszawy dostala mieszkanie komunalne aby gzic się z kochankiem mimo ze pracowala w zagranicznej firmie jako księgowa i zarabiają masę pieniedzy on też pracowal a jej dzieci zostały z ojcem. Tak samo ta o.Lidia ma na kosmetyki i łajdaków życie a do roboty się nie bierze.
    Autor: Ala nowak
    2017-11-21 07:50:17
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Nie tylko zwykli mieszkańcy są zawistni w tej mieścinie ale urzędasy z MOPSU to dopiero pokazują tam zawiść! Mam bardzo chorego ojca który wymaga całodobowej opieki w lipcu złożył podanie o umieszczenie go w domu opieki to zamiast zając się moim ojcem to zainteresowali się moim majątkiem i życiem prywatnym a decyzji o umieszczeniu w domu pomocy do dziś nie wydali. Mało tego jak zadzwoniłem żeby się dowiedzieć kiedy będzie wydana decyzja to usłyszałem w słuchawce jak pięknisia z mops rzuciła wyzwiskami w moim kierunku. Mimo złożonej skargi do Dyrektor mops w Szczytnie do dzisiejszego dnia nie zostałem przeproszony ani ta pięknisia nie poniosła żadnych konsekwencji, może jak Polsatowi udostępnię nagranie z tej rozmowy i pójdzie to na cały kraj to może wtedy wstydu się najedzą. Normalny człowiek tam od nich pomocy nie otrzyma.
    Autor: Z.S
    2017-11-21 04:49:43
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Wschodnia mentalność. Tu się głosuje na pis, tu się klęczy na granicach z różańcem, tu się linczuje gdy ktoś wychyli głowę ponad przeciętność.
    Autor: barszcz
    2017-11-20 23:26:47
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Współczuję normalnym mieszkańcom Szczytna życia w towarzystwie takich prostackich, patologicznych, zawistnych śmieci. Pokazali całej Polsce jakim dnem są... szkoda tylko, że pociągnęli za sobą na to dno normalnych ludzi.
    Autor: Samanta
    2017-11-20 22:31:12
  • Firma Novum chce odbudować pasymską starówkę
    wszystko ładnie i pięknie dla oka Panie Burmistrzu ale nic dla mieszkańców. Poczekamy jeszcze rok lub dwa i w Pasymiu jednym sklepem będzie Biedronka a gminie będzie grozić totalne bezrobocie
    Autor: nika