Piątek, 17 Sierpień, Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Weronika będzie w Szczytnie już za dwa miesiące

Niewiele czasu zostało do ważnego wydarzenia fotograficznego w naszym mieście. Tym ważniejszego, że ma ono wymiar krajowy. Mowa o „Weronice”. - To nasza patronka i w jej imieniny obchodzimy Ogólnopolskie Święto Fotografów – mówi Witold Czujak, który sprawił, że tegoroczne obchody odbędą się właśnie w Szczytnie.



Dokładnie fotografowie z całej Polski zjawią się w Szczytnie 8 lipca. Wtedy też odbędą się główne uroczystości: msza święta, a po niej otwarta będzie w domu kultury wystawa pt. „Moje miasto w Szczytnie”.

 

- Jak sama nazwa wskazuje obecni na spotkaniu fotografowie będą za pomocą własnych fotografii promować swoje miasta. Zawsze największą część ekspozycji stanowiły zdjęcia lokalnych fotografów i prezentacja walorów miasta, które było gospodarzem. Dotychczas były to Katowice, Lublin i Poznań – podkreśla Witold Czujak.

 

- Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie w mniejszym mieście - mówi. -  Może Szczytno zapoczątkuje nową tradycję, a może stanie się miejscem organizacji kolejnych corocznych zjazdów fotografów. Trudno mi to przewidzieć, ale na pewno jest to okazja, by przynajmniej na zdjęciach pokazać Szczytno i powiat od jak najlepszej strony. Dlatego wciąż zachęcam i zapraszam mieszkańców, którzy parają się fotografią niekoniecznie zawodowo, do udziału w tym przedsięwzięciu. Zapraszam do Foto Czujak, przy Placu Juranda, gdzie można te fotografie przynosić jeszcze do 20 czerwca.

 

Warunki uczestnictwa: czyli to, jakie wymogi muszą spełniać fotografie, gdzie i w jaki sposób je zgłosić do udziału w wystawie oraz planowany przebieg uroczystości można znaleźć pod adresem: http://www.fotograf.org.pl/aktualnosci/zaproszenie-na-weronike-swieto.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2018-08-14 17:21:38

„Dziura” już wysoko nad ziemią

  • Wtorek, 2018-08-14 17:15:03

Protest... sąd w Szczytnie

  • Poniedziałek, 2018-08-06 12:32:44

Święta Weronika promuje Szczytno

  • Poniedziałek, 2018-08-06 12:25:17

„Dwójka” będzie miała windę


Komentarze

  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nowe centrum? Piszesz tak bo mieszkasz na tej ulicy?
    Autor: MC
    2018-08-16 17:37:17
  • Od robotnika do kierownika...
    Swoją karierę w Ikei we Wielbarku zacząłem już 7 lat temu. Nie traktowałem początkowo tej pracy jako coś z czym bym wiązał moją przyszłość na tyle lat, ale faktycznie, stopniowo zdobywałem doświadczenie, wiedzę, umiejętności i awansowałem, obecnie zajmuje jedno z kierowniczych stanowisk i bardzo sobie cenię pracę tu. Bardzo pozytywne wrażenia, tym bardziej patrząc na te 7 lat, które już tu pracuję
    Autor: Krzysztof
    2018-08-16 12:47:29
  • Ronda jeszcze nie ma, a już... denerwuje
    szkoda ze temu cfaniakow"i w sutannie nie zabrali, nie zdziwie sie dy za nasze pieniądze jeszcze wokół koscioł alejki i chodniki miasto zrobi.
    Autor: Marcin
    2018-08-16 12:40:29
  • Kampanii jeszcze nie ma, a błotem już rzucają w... wójta
    skoro ktoś chce zadać te pytania, niech je zada oficjalnie w twarz wójtowi.
    Autor: macx
    2018-08-16 12:29:44
  • Protest... sąd w Szczytnie
    na zdjęciu odliczając dzieci to max 30 osób!!
    Autor: marta
    2018-08-16 11:52:06
  • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
    Wielbark bez wątpienia dużo zyskuje dzięki zlokalizowanemu tu zakładowi Ikea. Jest to miejsce pracy dla ogromnej liczby naszych mieszkańców i nie tylko.
    Autor: Tadeusz
    2018-08-16 10:56:32
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Z pewnością ul. Wielbarska to o wiele lepsza lokalizacja, co widać po ilości przejeżdżających pojazdów. Również ze względu na bliskość obwodnicy, która łączy drogę do Warszawy i na lotnisko i drogę do Ostrołęki. Pewnie dlatego lokalizację tam wybrała Biedronka. Teraz to się robi prawie nowe centrum, widać tam mnóstwo ludzi. Lemańska jest zaś za daleko, żeby lokalizacja była atrakcyjna też dla mieszkańców miasta.
    Autor: Szczytnianin
    2018-08-16 09:54:32
  • Złośliwy los i guz... Tomek potrzebuje pomocy

    Autor: AnaGuerrero
    2018-08-16 09:38:55
  • Romany i Dębówko połączy droga
    Dobrze że pamiętają o innych drogach w okolicy gdzie 2 samochody nie mogę się minąć , rownarke jak puszczą raz na pół roku to potem nie idzie przejechać bo powyciaga wszystkie kamienie i porobi skarpy ;)
    Autor: Anonim
    2018-08-16 00:20:10
  • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
    Najlepiej wszystkich wyrzucić - zostawić tylko Dyrektora i pupili - a mieszkaniec niech sam się ogarnie. Ręce opadają jak się czyta takie komentarze - dziewczyno rozumiem że TY jakbyś mogła to bez miodu byś ogarnęła - ale może sama weź się za robotę a nie ublizasz koleżankom z pracy . Larwe karalucha może sama przynioslas z jakiegoś starego kościoła. ...... a może z miejscowego?
    Autor: Do Niezależnie
    2018-08-15 23:25:10