Wtorek, 16 Październik, Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Weronika będzie w Szczytnie już za dwa miesiące


Niewiele czasu zostało do ważnego wydarzenia fotograficznego w naszym mieście. Tym ważniejszego, że ma ono wymiar krajowy. Mowa o „Weronice”. - To nasza patronka i w jej imieniny obchodzimy Ogólnopolskie Święto Fotografów – mówi Witold Czujak, który sprawił, że tegoroczne obchody odbędą się właśnie w Szczytnie.Dokładnie fotografowie z całej Polski zjawią się w Szczytnie 8 lipca. Wtedy też odbędą się główne uroczystości: msza święta, a po niej otwarta będzie w domu kultury wystawa pt. „Moje miasto w Szczytnie”.

 

- Jak sama nazwa wskazuje obecni na spotkaniu fotografowie będą za pomocą własnych fotografii promować swoje miasta. Zawsze największą część ekspozycji stanowiły zdjęcia lokalnych fotografów i prezentacja walorów miasta, które było gospodarzem. Dotychczas były to Katowice, Lublin i Poznań – podkreśla Witold Czujak.

 

- Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie w mniejszym mieście - mówi. -  Może Szczytno zapoczątkuje nową tradycję, a może stanie się miejscem organizacji kolejnych corocznych zjazdów fotografów. Trudno mi to przewidzieć, ale na pewno jest to okazja, by przynajmniej na zdjęciach pokazać Szczytno i powiat od jak najlepszej strony. Dlatego wciąż zachęcam i zapraszam mieszkańców, którzy parają się fotografią niekoniecznie zawodowo, do udziału w tym przedsięwzięciu. Zapraszam do Foto Czujak, przy Placu Juranda, gdzie można te fotografie przynosić jeszcze do 20 czerwca.


 

Warunki uczestnictwa: czyli to, jakie wymogi muszą spełniać fotografie, gdzie i w jaki sposób je zgłosić do udziału w wystawie oraz planowany przebieg uroczystości można znaleźć pod adresem: http://www.fotograf.org.pl/aktualnosci/zaproszenie-na-weronike-swieto.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2018-10-04 13:22:24

Troje kandydatów to już pewni radni

 • Czwartek, 2018-09-27 16:03:31

W „dziewiątce” dyskutowali o Szczytnie

 • Środa, 2018-09-26 17:40:56

Wielbark będzie miastem bez szamb

 • Piątek, 2018-09-21 09:40:01

„Natura Mazur” będzie większa

 • Piątek, 2018-09-21 09:27:03

ŚDS będzie w szkole w Dźwierzutach


Komentarze

 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Doświadczenie zdobyte w ZOMO też się pewnie przyda na te mosty, drogi i ścieżki...
  Autor: pamiętliwy
  2018-10-15 11:10:36
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Do "Śmiechu warte". Nieco późna pora, ale mnie tknęło, żeby sobie pobuszować w necie. Zgadzam się z Tobą, że to smutne. Ale taka prawda. Wolę dać się okradać komuś, kogo znam znam. Mniej więcej wiem z czego mnie skroi. Te nowe wilczki, czy tam warchlaczki - w ogóle mają kiepskie pojęcie o świecie. Zmiana jest potrzebna. Tu nie ma dyskusji. Ale zmiana na lepsze, a nie zmiana "na nowszy model". Górska stoi za Wilczkiem. Wilczek stoi za Górską. Za Gontarzewskim stoi PiS. Za Mańkowskim stoją sportowcy + PSL + PO. PSL+PO + Mańkowski stoją za Starostą. Znikąd ratunku. Ci tzw. młodzi w tych tzw. stowarzyszeniach są nabierani - albo dają się nabierać - więc im nie wierzę, bo dają twarz starym układom. Młode świnki, stare świnki - co to za różnica. Wolę te bardzie utuczone - mniej jedzą - a ja je kiedyś dopadnę - Biały Kieł
  Autor: Śmieszek
  2018-10-15 01:44:53
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Ona nie pracuje dla niczyjego dobra, wraz z innymi zabroniła pozostać, mieszkać matce i dziecku w swoim mieście Szczytnie,i nie jest w takim przypadku burmistrzem dla Wszystkich jak mòwi itd.matka tą ma zdolności między innymi rzeźbiarskie, dziecko też ma zdolności, i nawet jeśli by po nich coś pozostało to nikt w takim przypadku nie ma do tego prawa, nie mają prawa wyciągać po to rąk. Amen.
  Autor: Megi
  2018-10-14 22:04:58
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Czyli Śmieszku cenisz stare układy, bo już się najedli? Bardzo to smutne, że tak wygląda na ten moment sytuacja w mieście, które zmarnowało w ten sposób swój potencjał, jeżeli stare wadery i basiory nadal się nie najedli za podatników pieniądze. To kpina z demokracji.
  Autor: Śmiechu warte
  2018-10-14 22:04:41
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Do "Śmiechu warte". No to tak: te stare basiory i wadery bardzo dobrze prowadzą swoje młode wilki (wilczki). To widać, słychać i czuć. Z każdej strony. Jak wejdzie ten młody miot, to po prostu będzie jatka, bo się będzie chciał odkuć za lata niedojadania. Natomiast basiory i wadery już utuczone nie będą może takie "żerkie". Poza tym wiedzą jak się poruszać po tym lesie, co go znają od lat. Ponadto te wadery i basiory to gruba przesada: wszyscy ciągną do koryta, a więc knury, lochy i warchlaki. Z pozdrowieniami - Biały Kieł
  Autor: Śmieszek
  2018-10-14 20:04:24
 • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
  Krzysiu, więcej charyzmy niż u ciebie.
  Autor: Wilczy pazur
  2018-10-14 19:31:39
 • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
  Owej charyzmy i pazura u Pana Wilczka nieto nie widać jedyne co można dostrzec po spolegliwość i partyjne powiązania.
  Autor: Krzysztof
  2018-10-14 11:15:44
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Śmieszku, a jak wyjaśnisz takie zachowanie: cztery kadencję w samorządzie, a teraz piątą? Nie polityk a gospodarz? Chyba odwrotnie.
  Autor: Śmiechu warte
  2018-10-12 20:00:33
 • GWIAZDKI Czytelniczki trafiły do sierżanta Niedzieli
  To ja bym chciał aby NIEDZIELA trwała w Szczytnie zawsze! Gratulacje!
  Autor: Waga
  2018-10-12 13:32:58
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Do "Śmiechu warte" - bo to jednak chodzi o koryto!?
  Autor: Śmieszek
  2018-10-12 11:59:07