Wtorek, 25 Wrzesień, Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

W Szczytnie powstanie nowe centrum handlowe


Kolejne centrum handlowe powstanie w Szczytnie. Ma mieć od 4 do 4,5 tys. metrów powierzchni. Co ciekawe, może znaleźć się w nim restauracja McDonald's bądź KFC. Budowa centrum ruszy za niespełna cztery miesiące. Otwarcie zaplanowano na grudzień, styczeń. Jego lokalizacja to teren przy ul. Wileńskiej.



Centrum powstanie po nazwą Arkadia Park Szczytno. Podobne działają w Pucku, czy Olecku. Inwestorem jest firma Arka Bud. Swoje miejsce ma znaleźć tam wiele sieciówek na przykład: Meble Bodzio, Rossman, Pepco, KIK... ale to nie wszystko.
 

- Na pewno pojawią się też sklepy spożywcze, ale jakie, w tej kwestii trwają wciąż ustalenia – mówi Artur Teclaf z Arka Bud.


Inwestor zapowiada, że w centrum będzie też profesjonalny klub fitness i siłownia, kawiarnie, restauracje. Nie jest wykluczone, że swoje miejsce znajdzie tam McDonald's bądź KFC.
 

- Rozmawiamy z obiema firmami, wszystko jest możliwe, ale na razie stuprocentowego potwierdzenia nie mamy – informuje Artur Teclaf. - Dlaczego wchodzimy do Szczytna? Bo według nas to miasto ma potencjał i nie ma ofert, które my proponujemy – uzasadnia pan Artur - W jednym miejscu powstanie takie centrum, które da mieszkańcom wiele możliwości. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zakupy, rekreacja, sport, spotkania w restauracjach.



Inwestycja rozpocznie się za cztery, pięć miesięcy. Jej zakończenie i oddanie obiektu do użytku zaplanowano na przełom grudnia i stycznia.



Komentarze do artykułu

bart108

Wstyd kolejne miejsce "Pustki" na początku będą fajerwerki uśmiechnięci biznesmeni. Pani burmistrz powie kolejne miejsce pracy dla bezrobotnych a po miesiącu na witrynach napisy miejsce do wynajęcia. A można w tym miejscu zrobic Np stok narciarski albo zjeżdżalnie z basenam lub teatr. Trzeba do innych miast jeździć Chcemy rozwijać się kulturowo. pozdrawiam

Do antyDanuta

To nie jest inwestycja miejska i władze miasta nie mają nic do tego, kompletni nic. Poza tym idąc twoim rozumowaniem to najlepiej aby nic nie powstawało w Szczytnie. Niech jest to co jest i mieszkańcy niech dorabiają tych co są, co za bzdury. Im więcej ciekawych miejsc, restauracji powstaje tym większe szanse, że ktoś tę szczycieńską dziure odwiedzi, a poza tym konkurencja pobudza do inwencji, trzymania poziomu.Jesli nasi restauratorzy nie maja pomysłu, jak przyciągnąc klientów, to niech zamkną swoje biznesy. A nie idzie się do Mazurainy i pyk za obiad pięć dych. Masakra

antyDanuta

ja pier... władze miasta chca juz zakopac Szczytno i jego mieszkancow na amen :( zabija juz do konca male firmy i lokale. Przeciez matolectwo rusy do KFC czy McD zamiast do Mazuriany czy innyhc naszych miejsc Brawo Danuto buurmistrzu!!! Mam nadzieje ze mieszkancy podczas wyborow odpowiednio cie docenia

Szczytniak

Drugi KIK, drugie PEPCO, trzeci Rossmann, proponuję dołożyć piątą Biedronkę, jakiś bank, aptekę i kebab. Bez urazy, ale Szczytno to nie jest miasto usługowe, tylko turystyczne. Potem zdziwienie że na mieście dziesiątki lokali do wynajęcia i nie ma chętnych, pół Mazura stoi pustego. Jak robić centrum handlowe to niech będzie czymś "nowym", już nie mówię że ma tam być sala kinowa, ale coś innego, a nie to co już wszystkim mieszkańcom dawno się oklepało.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2018-09-18 11:23:17

Szczytno potrzebuje nowej energii

  • Środa, 2018-09-05 14:55:09

Nowe rondo dla krwiodawców?

  • Środa, 2018-09-05 14:22:03

Powstanie karczma nad Kalwą


Komentarze

  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Nie każdy miał by odwagę jechać za bandą pijanych ludzi Chłopak sam udzielił pomocy wszyscy stali patrzyli Brawo !
    Autor: Kierowca
    2018-09-24 18:37:57
  • Gospoda stanie przy Mickiewicza?
    No dla mnie nic w tym złego, że taka gospoda powstanie w Szczytnie przy kościele, czy szkole. Zwłaszcza przy kościele - będą mieli ruch: stypy, śluby, wesela oraz matury. Natomiast widzę tu szybki ruch w związku z inwestycją Gminy Wiejskiej Szczytno w okolicach Jeziora Domowego Dużego. Ot co! Jak oni nam pałą to my im maczugą. Śmiechu warte. Wszystko jest uzależnione od tego, kto obejmie władzę, więc te zamiary, które objawił miejscowy inwestor, mogą spełznąć na niczym. No to sobie zażartuję z okazji jesieni: są wykopki. Każdy ziemniak usiłuje się utrzymać różnymi sposobami w swoim gruncie. Bo wyrastają przy nim potomkowie typu Wilczek, Gontarzewski. Reszta to są poukrywane pod różnymi szyldami stowarzyszeń i komitetów osoby, które jakby się wstydzą tego, co do tej pory robiły. Czyli źle robiły (pracowały)? Inną kategorią jest zadłużona pani Lenard, która pokazała w swoich wypowiedziach, jak mało zna to miasto. Niech pilnuje przedszkola. Bo miasto nim nie jest.
    Autor: Śmieszek
    2018-09-24 18:06:25
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Ta Kobieta to wstyd, matka dwójki dzieci i po imprezach jeździ pijana. Porażka . Jej mąż powinien taką babę pogonić . Dobrze że nikogo nie zabiła. Bo takich ludzi się nie żałuje ( zamiast w domu to się szlaja )
    Autor: Agata
    2018-09-24 16:40:34
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Pani Kaju, tak na marginesie nie ma takiego czegoś jak usiłowanie jazdy pod wpływem alkoholu, a dla Pana Michała wielkie brawa!
    Autor: Onn
    2018-09-24 16:26:12
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Ciekawe, kto ma nie najciekawsze zdanie nt. p.Wilczka, bo uważam całkiem co innego, jest osobą, która wprowadziła Purdę w 21 wiek, jest zaangażowany w sprawy gminne, pozyskuje dla nas pieniądze, wdrożył szereg ciekawych inicjatyw, Urząd wygląda jak urząd, a nie jak kiedyś jak jakiś barak, obsługa mieszkańców na wysokim poziomie, współpracuje z każdym sołtysem i radnym, jest osobą lubianą aczkolwiek wymagającą, szczerze to wolałbym żeby przegrał, bo szkoda żeby odchodził od nas :( a ten Pan Adamowicz, co sieje negatywną propagandę jest u nas znany jako oszołom i ma wyrok za pobicie, a uważa się za redaktora co walczy z wójtem
    Autor: Purdziak
    2018-09-24 15:40:11
  • Gospoda stanie przy Mickiewicza?
    Ciekawe jest lokowanie obiektów gastronomicznych, hotelowych i "rozrywkowych" przy szkole i kościele. W ogóle to mamy przedwyborczy wysyp pomysłów na inwestycje, których wcześniej nie podejmowano, nie ogłaszano. No po prostu wiosna jesienią! Nikomu źle nie życzę, niech mu się - temu lokalnemu inwestorowi powiedzie - ale przepraszam - dlaczego tak późno? teraz, kiedy uzgodnienia z obecnymi władzami nie są pewne? Może przyjść coś nowego, co będzie miało inną koncepcję zagospodarowania tego terenu. No cóż, najwięcej hasełek i informacji pojawia się u nas przed wyborami, a potem to już zwykła codzienna siermięga.
    Autor: Waga
    2018-09-24 15:33:30
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    LUDZIE DZWOŃCIE NA 999 998 997 A NIE NA 112. 112 KIERUJE WAS DO OLSZTYNA A TAMTE NUMERY DO SZCZYTNA. JEST SZYBCIEJ!
    Autor: 999 998 997
    2018-09-24 15:28:31
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Co ty kobieto pleciesz ten człowiek sam jechał samochodem A druga sprawa był w pracy A trzecia że i tak by nie zdarzyl. A towarzystwo na pewno by go posłuchał śmiechu warte . Ta panna co prowadziła ten samochód powinna dostać taką karę że by jej się odechciało i samochodu i prawka bezmozgowiec i tyle
    Autor: Dzezabel
    2018-09-24 14:39:13
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    " Dopóki jednak nie odpalili auta niewiele mogłem zrobić." ?????? Czy Pan wie, że jest coś takiego jak usiłowanie?? Trzeba było podejść jeżeli Pan widział, że wszyscy są pijani lub zadzwonić szybko na policje, a nie próbować jeździć za autem kiedy już i tak stanowiło ono zagrożenie. A potem wielki bohater robi sobie zdjęcia przy słupach. Nie zrobił Pan nic żeby uniknąć wypadku więc nie wiem z czego się Pan tak cieszy.
    Autor: Kaja
    2018-09-24 13:12:06
  • Przemysłowa chce „trzydziestki”
    Obwodnica??? to Przemysłowa i Łomżyńska tworzą jakąś obwodnicę. Buhahahahaha..... :))))))))))) Szczytno to na prawdę stan umysłu...
    Autor: tworki.pl