Czwartek, 21 Marzec, Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

W Szczytnie będzie druga tura, w pozostałych gminach bez zmian


Tylko Danuta Górska, burmistrz Szczytna przegrała walkę o reelekcję. Pozostali włodarze (wójtowie i burmistrz Pasymia) utrzymali swoje stanowiska. Takie są wyniki nieoficjalne. Ale raczej nie powinny one ulec zmianie. W Szczytnie będzie druga tura – zmierzą się w niej Krzysztof Mańkowski i Zbigniew Gontarzewski.Wyniki nieoficjalne:

 

W Pasymiu wygrał Cezary Łachmański.

 

W Gminie Dźwierzuty – Marianna Szydlik.

 

W Gminie Wielbark – Grzegorz Zapadka.

 


W Gminie Rozogi – Zbigniew Kudrzycki.

 

W Gminie Jedwabno – Sławomir Ambroziak.

 

W Gminie Szczytno – Sławomir Wojciechowski.

 

W Gminie Świętajno – Alicja Kołakowska.Komentarze do artykułu

Emigrant

Do anty-prywaciarz! Tak jest, to co wyprawia PiS to przechodzi ludzkie pojęcie i nie tylko w Szczytnie, ale także i innych miastach. Opanowali wszystkie stołki po znajomości. Ludzie bez doświadczenia i przeszkoleń obejmują wysokie stanowiska o których nic tak na prawdę nie wiedzą.

anty-prywaciarz

Do Jan Kowalski. Niemiłościwie panujący PiS już pokazał, co potrafi. Katecheta-wojewoda wsadził: starszego Żuchowskiego do wojewódzkiego KRUS, młodszego - do ANR (z nową nazwą), córkę śp. Olbrysia S. do KRUS powiatowego, a kandydata Gontarzewskiego - do ARMiR. I tak się nagle objawili "specjaliści" od spraw rolniczych. Strach pomyśleć, kogo wepchną do samorządu, bo pewnie wśród rodzin i kolesiów takich "specjalistów" jest dużo więcej. A że podobno w Dźwierzutach kandydat G. wykazywał nadmierne zainteresowanie atrakcyjnymi urzędniczkami, to może i w Szczytnie kryterium fachowości będzie stanowiła uroda i jej "dostępność".

Jan Kowalski

Patrząc obiektywnie na kandydatów II tury to wolę głosować na Pana Gontarzewskiego żeby dać mu szansę na pokazanie czy jest w stanie wyrwać Szczytno z marazmu (przynajmniej pieniądze załatwi dla miasta). Natomiast Pan Mańkowski od lat ma i miał wpływ na kształt polityki w mieście czy powiecie i nic nie zrobił. Wiadomo czego można się spodziewać po Panu Mańkowskim (żadnej poprawy). Dlatego warto dać szansę nowej osobie a czas pokaże jak będzie.

Do rzeczy

Wspólne zdjęcie Gontarzewskiego i Mańkowskiego jest obrazem przyszłości tego miasta. Tylko usiąść i płakać. Pozamiatane.

Szczytniak na emigracji

Mówiąc wprost, mieszkańcy Szczytna mają wybór między gościem z PISu, po którym nie wiadomo czego się można spodziewać i który będzie miał zapewne problemy we współpracy z radą, oraz ciepłym misiem Mańkowskim który dużo obiecuje ale nigdy nic konkretnego nie zrobił. Takich sobie wybraliście, więc sami miejcie do siebie pretensje gdy kolejne lata zostaną zmarnowane.

pamiętliwy

Do Kama. O ile pamiętam (a się nie mylę), Gontarzewski swoją zawodową karierę zaczynał w ZOMO, czyli "zbrojnym ramieniu" komunistycznej PZPR. Świetny kandydat na burmistrza w demokratycznej Polsce :(

Krajan

Znamy już nieoficjalne wyniki wyborów do Rady Powiatu!

Burak

Jestem spoza Szczytna, pamiętam wygląd miesta przed "urzędowaniem" burtmistrz Górskiej. Szaro, buro, brudno ! Po jej wyborze pojawiły się upiększające kaskady kwiatów, powoli miasto zaczęło się zmieniać i pięknieć., już nie straszyło brzodotą. Faceci zwykle nie posiadają zmysłu estetyki i piękna, jak kobiety, więc wybór mieszkańców dziwi. Dziwi też fakt, że ludzie zapominają szybko co robiła komuna, różne powiązania, kosiesiostwo itd... długo by wymieniać. Wybierajcie mądrze, dowiedzcie się o danym człowieku jak najwięcej, co ma w sercu, co zyska dla siebie osobiście z chwilą, kiedy już zasiądzie na fotelu., z kim się kumpluje, generalnie czy jest dobrym człowiekiem, czy zawistny, pamiętliwy, mściwy ... to WAŻNE

Prawdę mówiąc

Wybór pomiędzy dżumą a cholerą. Zamiast stawiać na nowych, ciągle te same twarze, tylko stołki zmieniane.

kama

O ile pamiętam - a mogę się mylić, bo Mańkowski często zmieniał barwy paryjne - był on bardzo aktywnym działaczem SLD, "sierocie" po komunistycznej PZPR. Idealny kandydat na burmistrza w demokratycznej Polsce.

xyz

W Świętajnie nie pomogło namaszczenie i poparcie PSL, brawo Pani Kołakowska. Pokazała Pani jak można PSL odesłać do domu!!!

Żałosne

Najlepiej wszystkich krytykować. Ci co najbardziej krytykują to czemu sami nie biorą udziału? Skoro nie ma interesujących kandydatur na burmistrza to czy on w ogóle jest nam potrzebny skoro z góry zarzucamy, że gówno zrobi jak każdy...

Śmieszek

Do Anna Olbryś: Szanowna Pani, czy wyobraża sobie Pani, jak trzęsą dzisiaj portkami i spódnicami urzędnicy ratuszowi? Oni dzisiaj już wiedzą na kogo powinni głosować (mam taką nadzieję). W tym wszystkim pociecha - i nadzieja - że nowy burmistrz nie da się nabrać na urzędnicze sztuczki i obstrukcje.

Anna Olbryś

Do 4 listopada niewiele czasu i wiem, że przez ten czas będą różne komentarze... Bez podpisu i większości z grona znajomych tych, którzy przegrali. Więcej godności mili Państwo Naprawdę zachęcam wszystkich na pójście na wybory. Nigdy nie ukrywałam i nie ukrywam, że Krzysztof Mańkowski jest dla mnie jedynym kandydatem, który mógłby objąć stanowisko Burmistrza. Wierzę, że tak się stanie... W Państwa też wierzę, że oddacie ten słuszny głos.

KRYSTYNA

Jedno tylko powiem te miasto znowu z tymi samymi radnymi zejdzie na psy stare układy i układziki a ludzie jeszcze dalej naiwni i ślepi i jeszcze taka druga tura na burmistrza czy w Szczytnie nie ma ludzi młodych?

Bryza

obiecanki cacanki a tu mieszkania nie ma .... ile można czekać na mieszkanie ?

Onomatopeja

Ale ze Gorska tak przegrala idioci nie pamietacie juz jak bylo przed nia? zlodziejstwo i kumoterstwo.No coz trzeba isc na druga ture zeby to pisowskie scierwo nie wygralo

pitupitu

Szkoda ze mieszkancy wybrali tych ktorzy przez ostatnie cztery lata niewiele zrobili poza lansem ogólnym wespól z kierowniczka Górską. Czerw, Siudak,Trochimowicz,Łachacz,Kiersikowski, Gregorczyk, Boczar,Orzoł, Krassowski, Kosakowska,Staszak,Malec, Pardo. CI ludzie za stan miasta ponoszą odpowiedzialnosc razem z Góską. Od kilku kadencji. jak wybraliscie tak bedziecie mieli. Do kompletu brakuje tylko jeszcze pisiora burmistrza. Nie popisali sie mieszkancy miasta , oj nie. Pozbawilicie sie prawa do krytyki wybierając tych ludzi.

Śmieszek

Do Lary: No właśnie! Zgadzam się w całej rozciągłości!

lara

Mieszkańcy Szczytna już raz dali kopniaka "panu od fikołków" , gdy kandydował na burmistrza. Czy pan Mańkowski od tego czasu przeszedł cudowną transformację? Ewentualne komentarze jego elektoratu na temat wykształcenia osób popierających kontrkandydatów ich ulubieńca można podsumować krótko: wykształcenie nie oznacza automatycznie inteligencji i niestety często im nie po drodze.

albin

Szkoda że mieszkańcy Szczytna kierują się obiecankami gruszek na wierzbie i przynależnością partyjną. Wstyd mi że mam takich sąsiadów

Natura

Gmina i wybory-nic dodać, nie było wyboru, ten pan . tyle lat na stołku , to już zawód. Nie było kogoś kto myśli. Szkoda, że żaden młody, myślący nie będzie w GMINIE . POZOSTAJE maluczkość i opieszałość- nic znowu nie ulegnie zmianie.

Napisz


Komentarze

 • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
  I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
  Autor: Szczytniak
  2019-03-21 14:20:47
 • Ogień nie zna się na zegarku
  Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
  Autor: Feministka
  2019-03-21 10:21:56
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  A jak dziecko umiera lub zostaje kaleka po szczepionce to dlaczego tak o tym nie trabicie?! A moze w tym wypadku zawinili lekarze?moze to byla koincydencja?
  Autor: Koleżanka
  2019-03-21 09:42:19
 • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
  Hotel to będzie ale na bilbordach
  Autor: Zozola
  2019-03-20 19:35:57
 • Marszałek wierzy w cierpliwość inwestorów
  Kolejna baśń z serii baśni 1001 nocy. Już wybudowano obwodnicę Szczytna, już rozbudowano drogę DK53 do przekroju 2+1. Teraz województwo wybuduje strefę inwestycyjną. Śmiech na sali.
  Autor: Mazur
  2019-03-20 10:38:23
 • Łachmański rozstał się z Trusewicz
  Dziekuję Pani Trusewicz, za profesjonalizm, przynazją obsługę i dobrą robotę dla Pasymia i całej gminy.
  Autor: Łukasz Z Tylkowa
  2019-03-19 21:08:43
 • Dzielnicowy Osowiecki odnalazł zaginionego 14-latka
  A ciebie Tusk za komentarz roku :) Za zasługi dla Ciemno Grodu :) Panie Milicjo
  Autor: Obserwator
  2019-03-19 17:49:11
 • Pijana 31-latka z gminy Wielbark w rękach policji
  A mówi się, że w Wielbarku sami złodzieje. Jak widać złodziejki nieźle sobie radzą. ????
  Autor: Bąbelek
  2019-03-19 17:20:54
 • Przewodniczący Tomasz Łachacz z gwiazdkami i szpilami
  Populizm, I stronniczosc. Ostatnie 8 lat z Górską chodził krok w krok w koalicji a tuż przed wyborami przysłowiową ,, nogę jej podstawił\".... Innopolis na ulotkach wyborczych chwalił i wielbił a teraz przeciw projektowi. Zmarnowane pieniądze z budzetu miasta w kwocie ok 300.000 zł jak i setki roboczogodzin pracowników urzędu zaangażowanych w projekt Innopolis. Gdzie tu rozsądek i ....?
  Autor: Lucjan
  2019-03-18 23:30:11
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  No to teraz widać jak kompromituje się służba zdrowia. Żeby pozwolić dziecku umrzeć na tak łatwo wyleczalną chorobę, to trzeba być totalnym ignorantem a nie lekarzem. PRAWDZIWY LEKARZ nie dopuściłby do takiej tragedii z powodu takiej błahostki. Po 2: jeżeli dziecko było szczepione na ospę to już tym bardziej przegięcie!!! Założenie i reklamy koncernów farmaceutycznych ich jakże \"cudownych\" szczepionek poległo na polu chwały. W ch***j z taką szczepionką, skoro dziecko nie żyje. Miało przejść lżej chorobę a NIE ŻYJE. Więc niech sobie koncerny wypiją zawartość tego gówna co produkują. Bardzo współczuję rodzicom, że przez chory system muszą tak cierpieć.
  Autor: Konowały i big pharma do piachu!!!!!
  2019-03-18 23:13:04