Czwartek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

W Szczytnie będzie druga tura, w pozostałych gminach bez zmian


Tylko Danuta Górska, burmistrz Szczytna przegrała walkę o reelekcję. Pozostali włodarze (wójtowie i burmistrz Pasymia) utrzymali swoje stanowiska. Takie są wyniki nieoficjalne. Ale raczej nie powinny one ulec zmianie. W Szczytnie będzie druga tura – zmierzą się w niej Krzysztof Mańkowski i Zbigniew Gontarzewski.Wyniki nieoficjalne:

 

W Pasymiu wygrał Cezary Łachmański.

 

W Gminie Dźwierzuty – Marianna Szydlik.

 

W Gminie Wielbark – Grzegorz Zapadka.

 


W Gminie Rozogi – Zbigniew Kudrzycki.

 

W Gminie Jedwabno – Sławomir Ambroziak.

 

W Gminie Szczytno – Sławomir Wojciechowski.

 

W Gminie Świętajno – Alicja Kołakowska.Komentarze do artykułu

Emigrant

Do anty-prywaciarz! Tak jest, to co wyprawia PiS to przechodzi ludzkie pojęcie i nie tylko w Szczytnie, ale także i innych miastach. Opanowali wszystkie stołki po znajomości. Ludzie bez doświadczenia i przeszkoleń obejmują wysokie stanowiska o których nic tak na prawdę nie wiedzą.

anty-prywaciarz

Do Jan Kowalski. Niemiłościwie panujący PiS już pokazał, co potrafi. Katecheta-wojewoda wsadził: starszego Żuchowskiego do wojewódzkiego KRUS, młodszego - do ANR (z nową nazwą), córkę śp. Olbrysia S. do KRUS powiatowego, a kandydata Gontarzewskiego - do ARMiR. I tak się nagle objawili "specjaliści" od spraw rolniczych. Strach pomyśleć, kogo wepchną do samorządu, bo pewnie wśród rodzin i kolesiów takich "specjalistów" jest dużo więcej. A że podobno w Dźwierzutach kandydat G. wykazywał nadmierne zainteresowanie atrakcyjnymi urzędniczkami, to może i w Szczytnie kryterium fachowości będzie stanowiła uroda i jej "dostępność".

Jan Kowalski

Patrząc obiektywnie na kandydatów II tury to wolę głosować na Pana Gontarzewskiego żeby dać mu szansę na pokazanie czy jest w stanie wyrwać Szczytno z marazmu (przynajmniej pieniądze załatwi dla miasta). Natomiast Pan Mańkowski od lat ma i miał wpływ na kształt polityki w mieście czy powiecie i nic nie zrobił. Wiadomo czego można się spodziewać po Panu Mańkowskim (żadnej poprawy). Dlatego warto dać szansę nowej osobie a czas pokaże jak będzie.

Do rzeczy

Wspólne zdjęcie Gontarzewskiego i Mańkowskiego jest obrazem przyszłości tego miasta. Tylko usiąść i płakać. Pozamiatane.

Szczytniak na emigracji

Mówiąc wprost, mieszkańcy Szczytna mają wybór między gościem z PISu, po którym nie wiadomo czego się można spodziewać i który będzie miał zapewne problemy we współpracy z radą, oraz ciepłym misiem Mańkowskim który dużo obiecuje ale nigdy nic konkretnego nie zrobił. Takich sobie wybraliście, więc sami miejcie do siebie pretensje gdy kolejne lata zostaną zmarnowane.

pamiętliwy

Do Kama. O ile pamiętam (a się nie mylę), Gontarzewski swoją zawodową karierę zaczynał w ZOMO, czyli "zbrojnym ramieniu" komunistycznej PZPR. Świetny kandydat na burmistrza w demokratycznej Polsce :(

Krajan

Znamy już nieoficjalne wyniki wyborów do Rady Powiatu!

Burak

Jestem spoza Szczytna, pamiętam wygląd miesta przed "urzędowaniem" burtmistrz Górskiej. Szaro, buro, brudno ! Po jej wyborze pojawiły się upiększające kaskady kwiatów, powoli miasto zaczęło się zmieniać i pięknieć., już nie straszyło brzodotą. Faceci zwykle nie posiadają zmysłu estetyki i piękna, jak kobiety, więc wybór mieszkańców dziwi. Dziwi też fakt, że ludzie zapominają szybko co robiła komuna, różne powiązania, kosiesiostwo itd... długo by wymieniać. Wybierajcie mądrze, dowiedzcie się o danym człowieku jak najwięcej, co ma w sercu, co zyska dla siebie osobiście z chwilą, kiedy już zasiądzie na fotelu., z kim się kumpluje, generalnie czy jest dobrym człowiekiem, czy zawistny, pamiętliwy, mściwy ... to WAŻNE

Prawdę mówiąc

Wybór pomiędzy dżumą a cholerą. Zamiast stawiać na nowych, ciągle te same twarze, tylko stołki zmieniane.

kama

O ile pamiętam - a mogę się mylić, bo Mańkowski często zmieniał barwy paryjne - był on bardzo aktywnym działaczem SLD, "sierocie" po komunistycznej PZPR. Idealny kandydat na burmistrza w demokratycznej Polsce.

xyz

W Świętajnie nie pomogło namaszczenie i poparcie PSL, brawo Pani Kołakowska. Pokazała Pani jak można PSL odesłać do domu!!!

Żałosne

Najlepiej wszystkich krytykować. Ci co najbardziej krytykują to czemu sami nie biorą udziału? Skoro nie ma interesujących kandydatur na burmistrza to czy on w ogóle jest nam potrzebny skoro z góry zarzucamy, że gówno zrobi jak każdy...

Śmieszek

Do Anna Olbryś: Szanowna Pani, czy wyobraża sobie Pani, jak trzęsą dzisiaj portkami i spódnicami urzędnicy ratuszowi? Oni dzisiaj już wiedzą na kogo powinni głosować (mam taką nadzieję). W tym wszystkim pociecha - i nadzieja - że nowy burmistrz nie da się nabrać na urzędnicze sztuczki i obstrukcje.

Anna Olbryś

Do 4 listopada niewiele czasu i wiem, że przez ten czas będą różne komentarze... Bez podpisu i większości z grona znajomych tych, którzy przegrali. Więcej godności mili Państwo Naprawdę zachęcam wszystkich na pójście na wybory. Nigdy nie ukrywałam i nie ukrywam, że Krzysztof Mańkowski jest dla mnie jedynym kandydatem, który mógłby objąć stanowisko Burmistrza. Wierzę, że tak się stanie... W Państwa też wierzę, że oddacie ten słuszny głos.

KRYSTYNA

Jedno tylko powiem te miasto znowu z tymi samymi radnymi zejdzie na psy stare układy i układziki a ludzie jeszcze dalej naiwni i ślepi i jeszcze taka druga tura na burmistrza czy w Szczytnie nie ma ludzi młodych?

Bryza

obiecanki cacanki a tu mieszkania nie ma .... ile można czekać na mieszkanie ?

Onomatopeja

Ale ze Gorska tak przegrala idioci nie pamietacie juz jak bylo przed nia? zlodziejstwo i kumoterstwo.No coz trzeba isc na druga ture zeby to pisowskie scierwo nie wygralo

pitupitu

Szkoda ze mieszkancy wybrali tych ktorzy przez ostatnie cztery lata niewiele zrobili poza lansem ogólnym wespól z kierowniczka Górską. Czerw, Siudak,Trochimowicz,Łachacz,Kiersikowski, Gregorczyk, Boczar,Orzoł, Krassowski, Kosakowska,Staszak,Malec, Pardo. CI ludzie za stan miasta ponoszą odpowiedzialnosc razem z Góską. Od kilku kadencji. jak wybraliscie tak bedziecie mieli. Do kompletu brakuje tylko jeszcze pisiora burmistrza. Nie popisali sie mieszkancy miasta , oj nie. Pozbawilicie sie prawa do krytyki wybierając tych ludzi.

Śmieszek

Do Lary: No właśnie! Zgadzam się w całej rozciągłości!

lara

Mieszkańcy Szczytna już raz dali kopniaka "panu od fikołków" , gdy kandydował na burmistrza. Czy pan Mańkowski od tego czasu przeszedł cudowną transformację? Ewentualne komentarze jego elektoratu na temat wykształcenia osób popierających kontrkandydatów ich ulubieńca można podsumować krótko: wykształcenie nie oznacza automatycznie inteligencji i niestety często im nie po drodze.

albin

Szkoda że mieszkańcy Szczytna kierują się obiecankami gruszek na wierzbie i przynależnością partyjną. Wstyd mi że mam takich sąsiadów

Natura

Gmina i wybory-nic dodać, nie było wyboru, ten pan . tyle lat na stołku , to już zawód. Nie było kogoś kto myśli. Szkoda, że żaden młody, myślący nie będzie w GMINIE . POZOSTAJE maluczkość i opieszałość- nic znowu nie ulegnie zmianie.

Napisz


Komentarze

 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  Jesteśmy świadkami tworzenia się nowego układu towarzysko-adoracyjnego. Czy będzie lepiej? czy Szczytno podniesie się gospodarczo? czy powstanie \"Brama Mazur\"? Wątpliwe.
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-11-15 14:03:02
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Do do Konstantego: Szeroką dyskusję chcesz Pan zacząć. Na temat forsa nowa nie mam planu dyskutować. A już na pewno nie na temat folksdojczów namnażających brednie o MN. Żegnam.
  Autor: Konstanty
  2018-11-15 13:47:09
 • Spokojnie. Damy radę!
  A ja słyszałem zawsze słowa \"...spokojnie jakoś to będzie...\" i tak jakoś zawsze było, coś się udało bardziej, a coś mniej. Loteria, brak profesjonalizmu pomimo prawdopodobnie dobrych chęci to wiele spraw z tego co zaobserwowało wiele osób było niedopiętych pozostawionych czystemu przypadkowi.
  Autor: Wojtek
  2018-11-15 12:35:36
 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  No to dopiero teraz odczujemy kogo sobie wybraliśmy. Pożałujecie na kogo głosowaliście.
  Autor: mieszkaniec
  2018-11-15 11:48:44
 • Nie bądź obojętny! Jeden telefon może uratować czyjeś życie
  Często słyszę komentarze : co to dla niej/niego ze oddali bezdomnemu starą kołdrę czy płaszcz, pomagają bo im się wydaje że są lepsi. Nie jest tak. Widzisz w swoim zabiegany życiu człowieka siedzącego na schodach, wiesz że mu będzie w nocy zimno ale masz tyle jeszcze spraw na głowie. Potem za dzień dwa lub trzy słyszysz : ktoś zmarł na działkach lub spłonął w pustostanie... Przez chwilę wspominasz zwinietego człowieka siedzącego na schodach potem zapominasz. Ile w nas człowieka jeszcze zostało w gonitwie sukcesu. Dla mnie sukcesem jest: umieć się zatrzymać zauważyć potrzeby innego człowieka i pomoc na ile umiemy. Nawet wykonać telefon żeby nie musieć się zastanawiać czy zamarzł ten którego mijalismy. Los jest pokretny i maloprzewidywalny. Ty pomagasz dziś może ktoś kiedyś pomoże tobie bądź twoim bliskim.
  Autor: Osa
  2018-11-14 22:58:23
 • Jubileuszowy Fotograf Szczycieński (zdjęcia)
  Foto numer 2 - bezcenne
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 17:40:30
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Jakie tam \"sprawne propagowanie\" Konstytucji (mówienie, że ta ustawa jest znakiem KOD-u jest chore) na jednym maszcie w Szczytnie. Powiewające licznie nad Marszem Niepodległości flagi takiej np. faszystowskiej Forza Nuova to jest prawdziwa propaganda - z siłą przekazu na cały świat.
  Autor: do Konstantego
  2018-11-14 16:36:37
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Panie Tadeuszu - aż tak otwarcie?! Panie rzeczniku prasowy Starosty Powiatowego w Szczytnie z okresu śp. Andrzeja Kijewskiego - pamięta Pan te wspaniałe czasy? Ale minęły.
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 15:20:58
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Z powodu miernych, dotychczasowych osiągnięć jako samorządowiec, pan Mańkowski nie był moim faworytem. Trzeba jednak uszanować wolę wyborców . Zobaczymy, jak \"wizjoner\" wywiąże się ze swoich obietnic.
  Autor: Nela
  2018-11-14 14:59:25
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  To właściwy człowiek, doświadczony samorządowiec z pomysłami dla rozwoju miasta i któremu zaufali mieszkańcy. Uważam, że nie zawiedzie oczekiwań i doprowadzi do tego, że Szczytno będzie \" Bramą Mazur\".
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2018-11-14 11:23:02