Wtorek, 16 Październik, Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

W Rozogach okręgi wyborcze bez fajerwerków


Radni gminy Rozogi bez żadnych obiekcji przyjęli podział gminy na okręgi wyborcze, jak też zaakceptowali obwody wyborcze i umiejscowienie lokali wyborczych. Obyło się bez emocji, bo też i nie było czym się podniecać.

 W stosunku do podziału sprzed poprzednich wyborów samorządowych, z 2014 roku, w Rozogach dokonała się tylko jedna, kosmetyczna zmiana, związana z tym, że wcześniej zmieniono też nazwy ulic.


- Formalnie „zlikwidowana” została ulica Nowotki, która stała się częścią ulicy Kajki – tłumaczy wójt Zbigniew Kudrzycki. - Rozogi są podzielone na cztery okręgi wyborcze. Każda z tych ulic: Nowotki i Kajki wcześniej należała do innego. Obecnie kodeks wyborczy zabrania dzielenia ulic w okręgach i w związku z tym mieszkańcy dawnej ulicy Nowotki, a obecnie Kajki „należą” do innego niż wcześniej okręgu. Nie wywołało to jednak żadnych wątpliwości.


 


Podobnie było z wyznaczonymi obwodami, czyli praktycznie umiejscowieniem lokali wyborczych. W tej kwestii nie dokonano żadnych zmian.
 

W Rozogach będzie wybieranych 15 radnych w okręgach jednomadatowych. Mieszkańcy będą natomiast głosować w siedmiu lokalach wyborczych w różnych miejscowościach. To oznacza, że w jednym miejscu, np. w sali sportowej w Dąbrowach, będą siedziby dwóch odrębnych komisji wyborczych, „przypisanych” właściwym okręgom.
 

Obie uchwały (jedna dotycząca okręgów, druga – obwodów wyborczych), zanim zostały przyjęte przez radnych, trafiły do Komisarza Wyborczego w Olsztynie, który nie miał żadnych zastrzeżeń.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2018-07-30 15:19:11

Szach, mat, pat w Rozogach

 • Środa, 2018-07-04 16:31:17

Powiatowe porozumienie wyborcze podpisane

 • Środa, 2018-06-20 14:43:59

Amfiteatr w Rozogach wciąż bez dachu

 • Poniedziałek, 2018-04-23 10:55:34

Groźny wypadek w Rozogach, trzy osoby ranne


Komentarze

 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Doświadczenie zdobyte w ZOMO też się pewnie przyda na te mosty, drogi i ścieżki...
  Autor: pamiętliwy
  2018-10-15 11:10:36
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Do "Śmiechu warte". Nieco późna pora, ale mnie tknęło, żeby sobie pobuszować w necie. Zgadzam się z Tobą, że to smutne. Ale taka prawda. Wolę dać się okradać komuś, kogo znam znam. Mniej więcej wiem z czego mnie skroi. Te nowe wilczki, czy tam warchlaczki - w ogóle mają kiepskie pojęcie o świecie. Zmiana jest potrzebna. Tu nie ma dyskusji. Ale zmiana na lepsze, a nie zmiana "na nowszy model". Górska stoi za Wilczkiem. Wilczek stoi za Górską. Za Gontarzewskim stoi PiS. Za Mańkowskim stoją sportowcy + PSL + PO. PSL+PO + Mańkowski stoją za Starostą. Znikąd ratunku. Ci tzw. młodzi w tych tzw. stowarzyszeniach są nabierani - albo dają się nabierać - więc im nie wierzę, bo dają twarz starym układom. Młode świnki, stare świnki - co to za różnica. Wolę te bardzie utuczone - mniej jedzą - a ja je kiedyś dopadnę - Biały Kieł
  Autor: Śmieszek
  2018-10-15 01:44:53
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Ona nie pracuje dla niczyjego dobra, wraz z innymi zabroniła pozostać, mieszkać matce i dziecku w swoim mieście Szczytnie,i nie jest w takim przypadku burmistrzem dla Wszystkich jak mòwi itd.matka tą ma zdolności między innymi rzeźbiarskie, dziecko też ma zdolności, i nawet jeśli by po nich coś pozostało to nikt w takim przypadku nie ma do tego prawa, nie mają prawa wyciągać po to rąk. Amen.
  Autor: Megi
  2018-10-14 22:04:58
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Czyli Śmieszku cenisz stare układy, bo już się najedli? Bardzo to smutne, że tak wygląda na ten moment sytuacja w mieście, które zmarnowało w ten sposób swój potencjał, jeżeli stare wadery i basiory nadal się nie najedli za podatników pieniądze. To kpina z demokracji.
  Autor: Śmiechu warte
  2018-10-14 22:04:41
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Do "Śmiechu warte". No to tak: te stare basiory i wadery bardzo dobrze prowadzą swoje młode wilki (wilczki). To widać, słychać i czuć. Z każdej strony. Jak wejdzie ten młody miot, to po prostu będzie jatka, bo się będzie chciał odkuć za lata niedojadania. Natomiast basiory i wadery już utuczone nie będą może takie "żerkie". Poza tym wiedzą jak się poruszać po tym lesie, co go znają od lat. Ponadto te wadery i basiory to gruba przesada: wszyscy ciągną do koryta, a więc knury, lochy i warchlaki. Z pozdrowieniami - Biały Kieł
  Autor: Śmieszek
  2018-10-14 20:04:24
 • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
  Krzysiu, więcej charyzmy niż u ciebie.
  Autor: Wilczy pazur
  2018-10-14 19:31:39
 • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
  Owej charyzmy i pazura u Pana Wilczka nieto nie widać jedyne co można dostrzec po spolegliwość i partyjne powiązania.
  Autor: Krzysztof
  2018-10-14 11:15:44
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Śmieszku, a jak wyjaśnisz takie zachowanie: cztery kadencję w samorządzie, a teraz piątą? Nie polityk a gospodarz? Chyba odwrotnie.
  Autor: Śmiechu warte
  2018-10-12 20:00:33
 • GWIAZDKI Czytelniczki trafiły do sierżanta Niedzieli
  To ja bym chciał aby NIEDZIELA trwała w Szczytnie zawsze! Gratulacje!
  Autor: Waga
  2018-10-12 13:32:58
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Do "Śmiechu warte" - bo to jednak chodzi o koryto!?
  Autor: Śmieszek
  2018-10-12 11:59:07