Piątek, 17 Sierpień, Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

W Rozogach okręgi wyborcze bez fajerwerków

Radni gminy Rozogi bez żadnych obiekcji przyjęli podział gminy na okręgi wyborcze, jak też zaakceptowali obwody wyborcze i umiejscowienie lokali wyborczych. Obyło się bez emocji, bo też i nie było czym się podniecać.

 



W stosunku do podziału sprzed poprzednich wyborów samorządowych, z 2014 roku, w Rozogach dokonała się tylko jedna, kosmetyczna zmiana, związana z tym, że wcześniej zmieniono też nazwy ulic.


- Formalnie „zlikwidowana” została ulica Nowotki, która stała się częścią ulicy Kajki – tłumaczy wójt Zbigniew Kudrzycki. - Rozogi są podzielone na cztery okręgi wyborcze. Każda z tych ulic: Nowotki i Kajki wcześniej należała do innego. Obecnie kodeks wyborczy zabrania dzielenia ulic w okręgach i w związku z tym mieszkańcy dawnej ulicy Nowotki, a obecnie Kajki „należą” do innego niż wcześniej okręgu. Nie wywołało to jednak żadnych wątpliwości.


 

Podobnie było z wyznaczonymi obwodami, czyli praktycznie umiejscowieniem lokali wyborczych. W tej kwestii nie dokonano żadnych zmian.
 

W Rozogach będzie wybieranych 15 radnych w okręgach jednomadatowych. Mieszkańcy będą natomiast głosować w siedmiu lokalach wyborczych w różnych miejscowościach. To oznacza, że w jednym miejscu, np. w sali sportowej w Dąbrowach, będą siedziby dwóch odrębnych komisji wyborczych, „przypisanych” właściwym okręgom.
 

Obie uchwały (jedna dotycząca okręgów, druga – obwodów wyborczych), zanim zostały przyjęte przez radnych, trafiły do Komisarza Wyborczego w Olsztynie, który nie miał żadnych zastrzeżeń.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2018-07-30 15:19:11

Szach, mat, pat w Rozogach

  • Środa, 2018-07-04 16:31:17

Powiatowe porozumienie wyborcze podpisane

  • Środa, 2018-06-20 14:43:59

Amfiteatr w Rozogach wciąż bez dachu

  • Poniedziałek, 2018-04-23 10:55:34

Groźny wypadek w Rozogach, trzy osoby ranne


Komentarze

  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nowe centrum? Piszesz tak bo mieszkasz na tej ulicy?
    Autor: MC
    2018-08-16 17:37:17
  • Od robotnika do kierownika...
    Swoją karierę w Ikei we Wielbarku zacząłem już 7 lat temu. Nie traktowałem początkowo tej pracy jako coś z czym bym wiązał moją przyszłość na tyle lat, ale faktycznie, stopniowo zdobywałem doświadczenie, wiedzę, umiejętności i awansowałem, obecnie zajmuje jedno z kierowniczych stanowisk i bardzo sobie cenię pracę tu. Bardzo pozytywne wrażenia, tym bardziej patrząc na te 7 lat, które już tu pracuję
    Autor: Krzysztof
    2018-08-16 12:47:29
  • Ronda jeszcze nie ma, a już... denerwuje
    szkoda ze temu cfaniakow"i w sutannie nie zabrali, nie zdziwie sie dy za nasze pieniądze jeszcze wokół koscioł alejki i chodniki miasto zrobi.
    Autor: Marcin
    2018-08-16 12:40:29
  • Kampanii jeszcze nie ma, a błotem już rzucają w... wójta
    skoro ktoś chce zadać te pytania, niech je zada oficjalnie w twarz wójtowi.
    Autor: macx
    2018-08-16 12:29:44
  • Protest... sąd w Szczytnie
    na zdjęciu odliczając dzieci to max 30 osób!!
    Autor: marta
    2018-08-16 11:52:06
  • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
    Wielbark bez wątpienia dużo zyskuje dzięki zlokalizowanemu tu zakładowi Ikea. Jest to miejsce pracy dla ogromnej liczby naszych mieszkańców i nie tylko.
    Autor: Tadeusz
    2018-08-16 10:56:32
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Z pewnością ul. Wielbarska to o wiele lepsza lokalizacja, co widać po ilości przejeżdżających pojazdów. Również ze względu na bliskość obwodnicy, która łączy drogę do Warszawy i na lotnisko i drogę do Ostrołęki. Pewnie dlatego lokalizację tam wybrała Biedronka. Teraz to się robi prawie nowe centrum, widać tam mnóstwo ludzi. Lemańska jest zaś za daleko, żeby lokalizacja była atrakcyjna też dla mieszkańców miasta.
    Autor: Szczytnianin
    2018-08-16 09:54:32
  • Złośliwy los i guz... Tomek potrzebuje pomocy

    Autor: AnaGuerrero
    2018-08-16 09:38:55
  • Romany i Dębówko połączy droga
    Dobrze że pamiętają o innych drogach w okolicy gdzie 2 samochody nie mogę się minąć , rownarke jak puszczą raz na pół roku to potem nie idzie przejechać bo powyciaga wszystkie kamienie i porobi skarpy ;)
    Autor: Anonim
    2018-08-16 00:20:10
  • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
    Najlepiej wszystkich wyrzucić - zostawić tylko Dyrektora i pupili - a mieszkaniec niech sam się ogarnie. Ręce opadają jak się czyta takie komentarze - dziewczyno rozumiem że TY jakbyś mogła to bez miodu byś ogarnęła - ale może sama weź się za robotę a nie ublizasz koleżankom z pracy . Larwe karalucha może sama przynioslas z jakiegoś starego kościoła. ...... a może z miejscowego?
    Autor: Do Niezależnie
    2018-08-15 23:25:10