Piątek, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

W Orzynach otworzyli „Bujany Kąt przy Dębie” (zdjęcia)

W Orzynach (gm. Dźwierzuty) w sobotę, 9 grudnia miała miejsce podwójna uroczystość: otwarcie „Bujanego Kąta przy Dębie” oraz sołeckie Mikołajki.Pierwsze wydarzenie wiązało się z realizacją zwycięskiej inwestycji w ramach „Małych grantów sołeckich”, na które konkurs ogłosił marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Projekt opiewał na kwotę prawie 8 tys. zł, a polegał na ciekawym wkomponowaniu zestawu huśtawek w przestrzeń placu sołeckiego z wiekowym dębem. Sołtys Orzyn, Wiesław Domalewski, perspektywę otwarcia „kąta” uznał za dobrą okazję do jednoczesnego zorganizowania sołeckich Mikołajek.

W otwarciu wzięła udział liczna grupa mieszkańców sołectwa z dziećmi oraz zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się m.in. wicemarszałek województwa, pani Sylwia Jaskulska, przewodniczący Rady Gminy Dźwierzuty, pan Arkadiusz Nosek, oraz proboszcz parafii Targowo, ksiądz Tomasz Kowalski. Na prośbę sołtysa uroczystego otwarcia, czyli przecięcia wstęgi, dokonała jedna z młodszych dziewczynek z Orzyn, Zuzia Kowalewska. Gospodarz wsi chciał w ten sposób podkreślić rangę czynienia dobra, w tym wielu inwestycji, z myślą o najmłodszych i o pokoleniach, które będą po nas. Pani Wicemarszałek wyraziła nadzieję, że dzięki powstałemu „bujanemu kątowi” dzieci będą miały miejsce na wspólne spędzanie czasu i zabawę. Natomiast przewodniczący RG, Pan Nosek, wyraził satysfakcję i gratulował, że powoli w Orzynach powstaje coraz bogatsza sołecka infrastruktura. Na koniec uroczystości otwarcia „Bujany Kąt przy Dębie” został poświęcony przez proboszcza Tomasza Kowalskiego, który w modlitwie prosił o bezpieczeństwo dla dzieci i stałą opiekę Aniołów Stróżów. Następnie dla zabawy i jednocześnie sprawdzenia huśtawek, ksiądz i pani wicemarszałek, ku radości zgromadzonych, zaczęli z entuzjazmem bujać się w dół i w górę.

Po chwili rozpoczęły się sołeckie Mikołajki. Zadbano o stosowną oprawę: dzieci i dorośli mieli na głowach czerwone czapeczki, na placu pojawił się organista, Pan Zbigniew Sawczuk, który grając na akordeonie zaintonował kolędę. I nie wiedzieć skąd na plac, ku ogromnej radości dzieci, zawitał św. Mikołaj z dużym workiem prezentów. Oblężenie, śpiewy, tańce, wręczanie podarków, robienie zdjęć, ogólna radość, bo każdy przybyły otrzymał prezent. Obok płonęło ognisko, na którym można było upiec kiełbaskę, pod dachem stół ze słodkim poczęstunkiem, gorącą kawą i herbatą. Były też świąteczne dekoracje, świece, zimne ognie. Pomimo zmierzchu i chłodu wszyscy czuli się pogodnie, a wielu wyrażało radość z udziału we wspólnym, przedświątecznym spotkaniu.

wdGaleria zdjęćKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Dostawczy fiat potrącił 79-letnią kobietę na ulicy Piłsudskiego
  Prawdą jest że ta Pani przechodziła w miejscu niedozwolonym, ale prawdą jest również że jest tam bardzo słabe oświetlenie.
  Autor: Kierowca
  2018-01-19 12:24:56
 • Radni rżną własną gminę?
  A ile Kołakowska zapłaciła za ten artykuł?
  Autor: Izabala
  2018-01-18 16:57:17
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Niebawem wybory
  Autor: Michał Szczytno
  2018-01-16 11:50:29
 • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
  Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
  Autor: ncccc
  2018-01-15 21:17:58
 • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
  Najlepsi
  Autor: ja
  2018-01-15 12:58:15
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
  Autor: Paweł Malec
  2018-01-12 12:51:20
 • Nie żyje Stanisław Wrona
  Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
  Autor: jack609
  2018-01-11 09:15:21
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
  Autor: Romuald Amborski
  2018-01-10 20:32:07
 • Wikariusz w świecie edukowany
  bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
  Autor: eustacha
  2018-01-10 18:56:50
 • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
  To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
  Autor: Mieszkanka rudki
  2018-01-10 07:09:49