Niedziela, 22 Kwiecień, Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

W Orzynach otworzyli „Bujany Kąt przy Dębie” (zdjęcia)

W Orzynach (gm. Dźwierzuty) w sobotę, 9 grudnia miała miejsce podwójna uroczystość: otwarcie „Bujanego Kąta przy Dębie” oraz sołeckie Mikołajki.Pierwsze wydarzenie wiązało się z realizacją zwycięskiej inwestycji w ramach „Małych grantów sołeckich”, na które konkurs ogłosił marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Projekt opiewał na kwotę prawie 8 tys. zł, a polegał na ciekawym wkomponowaniu zestawu huśtawek w przestrzeń placu sołeckiego z wiekowym dębem. Sołtys Orzyn, Wiesław Domalewski, perspektywę otwarcia „kąta” uznał za dobrą okazję do jednoczesnego zorganizowania sołeckich Mikołajek.

W otwarciu wzięła udział liczna grupa mieszkańców sołectwa z dziećmi oraz zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się m.in. wicemarszałek województwa, pani Sylwia Jaskulska, przewodniczący Rady Gminy Dźwierzuty, pan Arkadiusz Nosek, oraz proboszcz parafii Targowo, ksiądz Tomasz Kowalski. Na prośbę sołtysa uroczystego otwarcia, czyli przecięcia wstęgi, dokonała jedna z młodszych dziewczynek z Orzyn, Zuzia Kowalewska. Gospodarz wsi chciał w ten sposób podkreślić rangę czynienia dobra, w tym wielu inwestycji, z myślą o najmłodszych i o pokoleniach, które będą po nas. Pani Wicemarszałek wyraziła nadzieję, że dzięki powstałemu „bujanemu kątowi” dzieci będą miały miejsce na wspólne spędzanie czasu i zabawę. Natomiast przewodniczący RG, Pan Nosek, wyraził satysfakcję i gratulował, że powoli w Orzynach powstaje coraz bogatsza sołecka infrastruktura. Na koniec uroczystości otwarcia „Bujany Kąt przy Dębie” został poświęcony przez proboszcza Tomasza Kowalskiego, który w modlitwie prosił o bezpieczeństwo dla dzieci i stałą opiekę Aniołów Stróżów. Następnie dla zabawy i jednocześnie sprawdzenia huśtawek, ksiądz i pani wicemarszałek, ku radości zgromadzonych, zaczęli z entuzjazmem bujać się w dół i w górę.

Po chwili rozpoczęły się sołeckie Mikołajki. Zadbano o stosowną oprawę: dzieci i dorośli mieli na głowach czerwone czapeczki, na placu pojawił się organista, Pan Zbigniew Sawczuk, który grając na akordeonie zaintonował kolędę. I nie wiedzieć skąd na plac, ku ogromnej radości dzieci, zawitał św. Mikołaj z dużym workiem prezentów. Oblężenie, śpiewy, tańce, wręczanie podarków, robienie zdjęć, ogólna radość, bo każdy przybyły otrzymał prezent. Obok płonęło ognisko, na którym można było upiec kiełbaskę, pod dachem stół ze słodkim poczęstunkiem, gorącą kawą i herbatą. Były też świąteczne dekoracje, świece, zimne ognie. Pomimo zmierzchu i chłodu wszyscy czuli się pogodnie, a wielu wyrażało radość z udziału we wspólnym, przedświątecznym spotkaniu.

wdKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  a co z wieżą ciśnień i z ruinami po kinie ?
  Autor: tak się pytam
  2018-04-22 17:58:07
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Sądząc po Twoim zapisie wypowiedzi należysz do osób mniej zamożnych i inteligentnych bo oryografia leży i nawet patrzeć nie może na to co wypisujesz. Kebaby i fastfood odpadają jak ktoś sprzedaję jedzenie, które zaraz zacznie uciekać od starości i brudu. A co do odzieży to jedni kupują w D.H. Mazur a inni wolą markowe ubrania.
  Autor: Do I co
  2018-04-22 12:03:03
 • Kołakowska, Fabisiak, Pabich – troje muszkieterów ze Świętajna
  Szanowny Panie redaktorze,muszkieterów cechowała lojalność- o innych przymiotach nie wspomnę.Tytuł artykułu, dla mnie dziwny.
  Autor: wyborca
  2018-04-21 18:35:38
 • Kościół w Lipowcu dostał „tacę” od gminy
  A ten Pan w szarym sweterku to kto?, bo jakoś nie widać, że to ksiądz. Koszulka jak na wakacje lub do kina. Wstyd.
  Autor: Michał
  2018-04-21 15:29:15
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Jak dla mnie super! Tak centrum handlowe w Szczytnie powinno powstać!
  Autor: Anonim
  2018-04-19 15:46:41
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  KFC ..... już oblizuję paluchy????
  Autor: Iwa
  2018-04-19 10:36:31
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Co z tego jak w każdą niedzielę i tak będzie zamkniete. Po co wgl centrum chandlowe jak w Szczytnie nie ma zbyt dużej ilości zamożnych klientów. Zobaczymy jakie będą tam pustki. Ja nikomu źle nie rzycze ale inwestor poniesie porażkę życia heh. Co ludzie wydadzą po 500 albo w górę na markowe buty ewentualnie bluzy spodnie po 200 czy 400 tak? Tyle kosztują markowe rzeczy. Niechaj szanowna redakcja może zrobi sądarz i sprawdzi kto to będzie kupował. A i radzę zwrócić uwagę ile kebabow i innych fastfoodow odpadło w Szczytnie. To jeszcze mcs czy kfs... no tak dajmy zarabiać korporacjom.
  Autor: I co
  2018-04-19 07:35:07
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  A jest tak pieknie....
  Autor: Jola
  2018-04-18 16:31:55
 • Radni z Rozóg zbuntowali się
  Jak ma się do tego co piszecie paragraf 3 ust. 1 Dźwierzuckiej uchwały zgodnie z którym miesięczna opłata ulega pomniejszeniu w przypadku nieobecności dziecka?
  Autor: Andrzej
  2018-04-18 13:54:57
 • Szczycieński browar w nowej odsłonie (zdjęcia)
  A obok jest następny obiekt zrujnowany przez WSPOL i miasto, i pójdzie za grosze w czyje ręce, może tego inwestora. Obecnie to najlepszy interes na rozpijaniu ludzi.
  Autor: Ali
  2018-04-18 13:07:49