Czwartek, 19 Lipiec, Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

W Orzynach otworzyli „Bujany Kąt przy Dębie” (zdjęcia)

W Orzynach (gm. Dźwierzuty) w sobotę, 9 grudnia miała miejsce podwójna uroczystość: otwarcie „Bujanego Kąta przy Dębie” oraz sołeckie Mikołajki.Pierwsze wydarzenie wiązało się z realizacją zwycięskiej inwestycji w ramach „Małych grantów sołeckich”, na które konkurs ogłosił marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Projekt opiewał na kwotę prawie 8 tys. zł, a polegał na ciekawym wkomponowaniu zestawu huśtawek w przestrzeń placu sołeckiego z wiekowym dębem. Sołtys Orzyn, Wiesław Domalewski, perspektywę otwarcia „kąta” uznał za dobrą okazję do jednoczesnego zorganizowania sołeckich Mikołajek.

W otwarciu wzięła udział liczna grupa mieszkańców sołectwa z dziećmi oraz zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się m.in. wicemarszałek województwa, pani Sylwia Jaskulska, przewodniczący Rady Gminy Dźwierzuty, pan Arkadiusz Nosek, oraz proboszcz parafii Targowo, ksiądz Tomasz Kowalski. Na prośbę sołtysa uroczystego otwarcia, czyli przecięcia wstęgi, dokonała jedna z młodszych dziewczynek z Orzyn, Zuzia Kowalewska. Gospodarz wsi chciał w ten sposób podkreślić rangę czynienia dobra, w tym wielu inwestycji, z myślą o najmłodszych i o pokoleniach, które będą po nas. Pani Wicemarszałek wyraziła nadzieję, że dzięki powstałemu „bujanemu kątowi” dzieci będą miały miejsce na wspólne spędzanie czasu i zabawę. Natomiast przewodniczący RG, Pan Nosek, wyraził satysfakcję i gratulował, że powoli w Orzynach powstaje coraz bogatsza sołecka infrastruktura. Na koniec uroczystości otwarcia „Bujany Kąt przy Dębie” został poświęcony przez proboszcza Tomasza Kowalskiego, który w modlitwie prosił o bezpieczeństwo dla dzieci i stałą opiekę Aniołów Stróżów. Następnie dla zabawy i jednocześnie sprawdzenia huśtawek, ksiądz i pani wicemarszałek, ku radości zgromadzonych, zaczęli z entuzjazmem bujać się w dół i w górę.

Po chwili rozpoczęły się sołeckie Mikołajki. Zadbano o stosowną oprawę: dzieci i dorośli mieli na głowach czerwone czapeczki, na placu pojawił się organista, Pan Zbigniew Sawczuk, który grając na akordeonie zaintonował kolędę. I nie wiedzieć skąd na plac, ku ogromnej radości dzieci, zawitał św. Mikołaj z dużym workiem prezentów. Oblężenie, śpiewy, tańce, wręczanie podarków, robienie zdjęć, ogólna radość, bo każdy przybyły otrzymał prezent. Obok płonęło ognisko, na którym można było upiec kiełbaskę, pod dachem stół ze słodkim poczęstunkiem, gorącą kawą i herbatą. Były też świąteczne dekoracje, świece, zimne ognie. Pomimo zmierzchu i chłodu wszyscy czuli się pogodnie, a wielu wyrażało radość z udziału we wspólnym, przedświątecznym spotkaniu.

wdKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
  Nocna opieka medyczna? To raczej kabaret! Zdarza się, że dzieci są badane przez lekarza ginekologa, który zachowuje się jakby bał się w ogóle je dotknąć!!! A na końcu i tak słyszymy: "Proszę poczekać do poniedziałku"
  Autor: Mama
  2018-07-18 13:29:35
 • Wmurowali kamień węgielny pod szpital (film)
  Te same ryje od lat, budowa skrzydła szpitala a pchają się przed kamery jak zwykle ludzie kompletnie nie mający nic z tym wspólnego.
  Autor: Szczytniak
  2018-07-18 10:24:02
 • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
  Szpital w Szczytnie i Jego pożal się ..... Od lat to samo i co ? i nic.
  Autor: Jarosław"Pol...Zbaw...
  2018-07-17 21:38:11
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Popieram w całości to co napisałaś "anna". Górska już dawno powinna odejść a w jej miejsce należy wybrać kogoś, kto będzie potrafił i chciał wykorzystać potencjał turystyczny Szczytna. Ona się nadaje wyłącznie do nasadzania kwiatków, co robi od lat.
  Autor: Marcin
  2018-07-17 10:50:09
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Do Mariana. Macie. Dokładnie 235 artystów abstrakcjonistów. Na Wiejskiej malują nam przyszłość rodem z zamierzchłej przeszłości. I czemu te tysiące wolą pracować na czarno u Niemca? Może lepiej płaci niż nasz patriotyczny biznes?
  Autor: massakra
  2018-07-14 18:07:40
 • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
  Uważam Pana Krzysztofa za bardzo dobrego kandydata na burmistrza. Jest to szlachetny dobry człowiek nie kierowany zawiścią i próżnością. Trzymam kciuki Panie Krzysztofie
  Autor: Maria
  2018-07-13 23:40:00
 • Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego
  Zasługi na rzecz rozwoju sportu motorowego :)
  Autor: stef
  2018-07-13 14:14:39
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Burmistrz wskazuje że rozwiązała kwestię dróg czyli nie zauważa zakorkowania całego miasta. Jej zdaniem poprawa w niektórych miejscach nawierzchni jest wystarczająca. Budowane są mieszkania, owszem teraz 12 a wcześniej prawie 20 lat temu. Niestety oczekujących jest prawie 180 rodzin. Czyli na kolejne trzeba poczekać następne dzieścia lat? Są miejsca w żłobkach. Miejskich czy będą jak prywatny inwestor dopiero wybuduje? Wyludnianie się miasta można oceniać nie na podstawie meldunków lecz twardych danych GUS. Osoby przebywające w mieście czasowo (nauka, praca) nie powodują wzrostu dochodów miasta. Pani Burmistrz powinna chyba bardziej realnie stąpać po ziemi. Ps. nawiązując do opisywanego obrazu Picassa to parafrazując co mi po pięknych ścianach mieszkania skoro nie stać mnie będzie na meble czy jedzenie?
  Autor: anna
  2018-07-13 09:41:31
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Ale kicha, co za bryndza. Nie ma cie lepszych artystów niż z Niemiec?? Już pełno tych łobuzów z Niemiec u nas, ile ludzi pracuje na czarno u niemców. Tysiące.
  Autor: Marian
  2018-07-12 12:41:27
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Mógł przyjechać dziesięć lat temu to by dopiero był niezadowolony...
  Autor: Piotr
  2018-07-12 09:45:54