Czwartek, 28 Marca
Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni -

Reklama


Reklama

W Jedwabnie rozdali Kormorany


W sobotę w Jedwabnie rozdano Kormorany. Statuetki trafiły do osób, instytucji, firm i sołectw, które wspierają inicjatywy kulturalne podejmowane w gminie.


  • Data:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” - te słowa papieża świętego Jan Paweł II przyświecały całej uroczystości. Specjalna Gala Kormorany 2016 odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie.

Wyróżnienia wręczono w tym roku w trzech kategoriach: sponsor, wspierający działania kulturalne oraz sołectwo.

 

Sponsor

 

Kategoria Sponsor to osoby i instytucje, które finansowo wspierały działania organizowane przez GOK i gminę. Kapituła nominowała w tej kategorii następujące podmioty:

Apteka w Jedwabnie – Anna Perzanowska

Skład budowlany „Stan-Bud" w Jedwabnie – Romana i Stanisław Gnozowie

Usługi Remontowo-Budowlane IM BUD" w Pasymiu – Zdzisław Murzyn

ZPHU „Falco" w Jedwabnie – Henryk Słowikowski.

„Kormoran 2016" trafił w tym roku do Romany i Stanisława Gnozów, którzy od wielu już lat wspierają zarówno organizację poważnych projektów, jak i małych przedsięwzięć na terenie gminy Jedwabno.

 

 

Wspierający

 

Kategoria Wspierający Działania Kulturalne określa osoby i instytucje, które ofiarowały swój wolny czas pomagając w organizacji imprez, działające na rzecz upowszechniania kultury w gminie Jedwabno oraz promujące jej pozytywny wizerunek poza jej granicami. Nominacje Kapituły były następujące:


Reklama

Piotr Bera – Sołtys Dłużka

Dorota Dudzik – pracownik Poczty Polskiej S.A.

Teresa Kowalczyk – Prezes Stowarzyszenia KGW w Szuci

Mariusz Dobrzyński – Dyrektor Zespołu Szkół w Jedwabnie

Danuta Orzołek – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedwabnie.

„Kormorana 2016" otrzymała Dorota Dudzik – pracownik Poczty Polskiej S.A., wspierająca przedsięwzięcia organizowane na terenie Gminy Jedwabno już od wielu lat.

 

Sołectwo

 

Po raz pierwszy wprowadzona została nowa kategoria: Sołectwo, określająca samorząd sołecki, wyróżniający się ilością organizowanych imprez, przygotowaniem i realizacją projektów współfinansowanych przez Gminę Jedwabno oraz środki zewnętrzne, ulepszający zaplecze kulturalno - rekreacyjne dla mieszkańców sołectwa. Kapituła Konkursu nominowała w tej kategorii następujące sołectwa: Dłużek, Szuć, Lipniki, Nowy Dwór, Rekownica.

„Kormorana 2016" zdobyło Sołectwo Szuć, od wielu lat inicjujące i z powodzeniem realizujące różnorodne przedsięwzięcia z zakresu kultury, rozrywki, turystyki czy sportu. Tworzące przedstawienia teatralne, festyny, imprezy, warsztaty, ferie dla dzieci. Sołectwo, które w swojej świetlicy „Pod Lipą" stworzyło prawdziwe centrum kulturalne, znane nie tylko w gminie Jedwabno, ale i poza jej granicami.

Reklama

 

Zasłużonych było wielu...

 

Szczególne podziękowanie wręczone zostało gen. dyw. prof. dr hab. nauk medycznych Grzegorzowi Gielerakowi – dyrektorowi Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, za przeprowadzenie cyklu badań w zakresie profilaktyki chorób kardiologicznych, nowotworowych oraz stałą wysokospecjalistyczną opiekę nad mieszkańcami Gminy Jedwabno, w ramach akcji „Białe Niedziele" w 2016 r. W imieniu dyrektora nagrodę odebrali Krystyna i Sławomir Zieniukowie.

Ponadto podczas uroczystości podziękowania otrzymali wolontariusze Przytuliska w Jedwabnie. To grupa prężnie działających młodych ludzi, którzy poświęcają swój wolny czas, aby nieść pomoc zwierzętom, przebywającym w Przytulisku.

Po ogromnej dawce emocji i wzruszeń, nadszedł czas na zabawę, a uczestników Gali „Kormorany 2016" bawił do łez zaprzyjaźniony od wielu lat z gminą Jedwabno zespół „Czerwony Tulipan" z Olsztyna. Następnie goście mieli okazję obejrzeć wystawę poplenerową IX Międzynarodowych Spotkań Artystycznych „Czarny Piec 2016".



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    do :Agnieszka Semeniuk-Czepczyńska. Oczywiście sprawa słuszna i potrzebna nie tylko od święta ale szczególnie na co dzień. Zaproszenie podczas konwencji wyborczej, skierowane do kandydatów, w okresie wyborów to jak to inaczej odebrać! W ten sposób słuszne działanie obarcza się taką otoczką. Czasami lepiej zrobić to w innym okresie lub nawet z mniejszą ilością uczestników. Jest wtedy większa wiarygodność. Działanie takie nie powinno mieć też charakteru akcyjnego bo jak wszystko co akcyjne w naszym kochanym kraju to tylko działanie promocyjne a nie wyraz rzeczywistej troski. Pozdrawiam i życzę zdrowych i pogodnych świąt!!!

    marian


    2024-03-28 10:54:16
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Nie wszyscy przyszli na akcję z powodu wyborów samorządowych... Część uczestników przyszła, bo ważna dla nich jest Natura i piękna przyroda, o którą powinno się dnać na co dzień. Akcja ważna, potrzebna, ale niepotrzebnie przykrywają ją rozważania polityczne. Wszyscy dbajmy na co dzień o porządek, zwracajmy uwagę zaśmiecającym...

    Agnieszka Semeniuk-Czepczyńska


    2024-03-27 13:34:56
  • Poznaj dzielnicowych w akcji podczas plebiscytu #SuperDzielnicowy2024
    To jakas kpina. Jak ja mam oddac glos na superdzielnicowego jak ja nawet nie wiem kto nim jest. Glos powinien byc oddany za zaslugi a nie po pokazaniu zdjecia w gazecie. Czym zasluzyli sie dzielnicowi z naszego powiatu, mala podpowiedz. Niczym, po za pierdzeniem w fotel i pozowaniem do zdjec.

    Shazza


    2024-03-27 13:34:24
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że mała grupka ludzi chce tłumaczyć innym co jest dobre i co powinni robić. Oczywiście w kontekście nadchodzących wyborów. Większość z obecnych tam osób nie robiła tego z własnego przekonania tylko dlatego, że trzeba tam być bo niedługo wybory. Smutne jest jeszcze to, że niewielka ale zaangażowana grupa ludzi w wyborach decyduje za większość której nie chce się iść lub jak już idą to nawet nie zastanawiają się jak ich wybór będzie wpływał na ich codzienne życie. Potem pretensje do wszystkich, tylko nie do siebie!!!!

    marian


    2024-03-27 10:33:52
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Tam się troszeczkę spędziło czasu????

    Laki


    2024-03-27 08:30:09
  • Robert Rubak: – czas na przetasowania w radzie
    Miałem przyjemność z bliska obserwować działania p. Rubaka w poprzedniej kampanii wyborczej. Liczyłem, iż nastąpi później okres jego współpracy z burmistrzem co uważałem za dużą szansę dla miasta i regionu. Wielka szkoda, iż p. burmistrz wybrał innych współpracowników. Mam nadzieję, iż p. Rubak znajdzie miejsce w nowej Radzie Powiatu.

    wiesław mądrzejowski


    2024-03-26 15:39:38
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Szkoda że wyborów nie ma co roku, przynajmniej wokół jeziora byłoby czysto. Ciekawe czy na koniec dali sobie buzi a może po buzi.

    mieszkaniec


    2024-03-26 14:50:11
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Współpraca z samorządem? A z kim się pan spotkał, p. Ochman nie należy do naszego samorządu. Brawo PIS, no i PO, w sumie PSL to też to samo.

    Mieszkaniec


    2024-03-26 11:59:15
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Bezpartyjny kandydat ale od Tuska :) No i z Myszyńca, ale skąd on się wziął w Szczytnie ?

    Marian


    2024-03-26 11:26:50
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Pani (?) Anno, jak się coś pisze to trzeba najpierw pomyśleć. Kiedy i gdzie p. Ochman, Stefan jakby kto pytał, obiecywał paliwo po 5 zł i dobrowolny ZUS? To uprawnienia Sejmu a burmistrzowi nawet Szczytna nic co tego.

    Rysiek T.


    2024-03-26 09:05:07

Reklama