Poniedziałek, 18 Grudzień, Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

WSPol nawiązała współpracę z Pekinem (zdjęcia)

Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie odwiedziła sześcioosobowa delegacja Ludowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Publicznego w Pekinie. Podpisano umowę o współpracy pomiędzy uczelniami.5 grudnia 2017 r. pomiędzy Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie a Ludowym Uniwersytetem Bezpieczeństwa Publicznego w Pekinie (Chiny) zostało zawarte porozumienie, w ramach którego Uczelnie będą mogły podejmować wspólne działania na rzecz współpracy w obszarze szkolnictwa policyjnego, wymiany kadry czy wyników badań naukowych.

 

 

 

Swoje podpisy pod umową złożyli insp. dr Marek Fałdowski – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz I Komisarz Policji Fan Jingyu – Szef Ludowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Publicznego w Pekinie.

 

 

 

Podczas spotkania Komendant-Rektor zapoznał gości ze strukturą oraz funkcjonowaniem szczycieńskiej Uczelni, a także wspólnie z przedstawicielami wydziałów oraz instytutów WSPol odpowiadał na zadawane pytania.

 

 

 

Współpraca pomiędzy Uczelniami opierać się będzie przede wszystkim na prowadzeniu m.in. badań naukowych i prac rozwojowych w zakresie bieżącej problematyki policyjnej, wymianie studentów w celu ich udziału w przedsięwzięciach o charakterze edukacyjnym, naukowym i badawczym, wizytach kadry w celu wymiany doświadczeń z zakresu edukacji i działalności naukowej, udziale w konferencjach, seminariach, wizytach studyjnych; wzajemnej pomocy w zdobywaniu, uzupełnianiu oraz wymianie materiałów i doświadczeń służących przygotowaniu i realizacji procesu kształcenia, prowadzenia działalności naukowo-badawczej czy wymianie informacji naukowych.

 

 

 

Podpisanie porozumienia było znakomitą okazją do zwiedzenia przez gości z Chin bazy dydaktycznej WSPol. Przedstawiciele Uniwersytetu z Pekinu zobaczyli m.in. symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych, obiekty sportowe w tym strzelnicę, basen, siłownię oraz specjalistyczne pracownie Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego.

 

 

wspol.edu.plGaleria zdjęć

Powiązane wydarzeniaKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Jest kandydat na burmistrza Szczytna
  Czy PSL,SLD,PSL....to ten sam typ ludzi, iść tam gdzie nie trzeba się narobić tylko zbierać kasę. Wszyscy siebie warci.
  Autor: mieszkaniec
  2017-12-18 11:33:17
 • Szpital wciąż walczy o rehabilitację
  Nie ładnie Elmed nie ładnie...
  Autor: Borys
  2017-12-16 12:44:23
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Sam jesteś dno Wiesiu!!! Super oby tak dalej świetna piosenka
  Autor: Aleksandra Orzoł
  2017-12-15 22:17:15
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Sam jesteś dno ...zazdrościsz komuś chłopak ma talent,Super Bartku oby tak dalej
  Autor: Kasia
  2017-12-15 22:16:00
 • Znikająca zatoka autobusowa
  Pan Nowociński kłamie bo cała dokumentacja pozwalająca na budowę zatoki jest . Na zajęcie gruntu pod budowę zatoki wyraził zgodę poprzedni wójt gminy Rozogi pan Zapert którą to dokumentację zatajono podczas sprzedaży zatoki którą to działkę kupiła pani radna z Łuki gdzie to właśnie ona powinna o wybudowanie zatoki najbardziej walczyć - jakiś dziwny zbieg okoliczności . Chodzi tu wyłącznie o interes prywatny bo zatoka koliduje pani radnej w osobistym interesie i jakimś dziwny cudem wszyscy pod tym przekrętem się podpisują . Jeśli to zmiana nie istotna to dla czego musiała się na nowo podpisać Komenda w Szczytnie zatwierdzjąc tą zmianę i czy aby na pewno komendant coś o tym wie ?? Zobaczymy co powie na to pan wojewoda z Olsztyna ??? :-)
  Autor: Rafał
  2017-12-15 15:27:18
 • Jerzy Cimoszyński odchodzi na emeryturę
  Czy to aby na pewno potrzebne stanowisko?
  Autor: ga
  2017-12-14 15:07:59
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Porządna, ambitna muzyka - to lubie! Heheheheh3h
  Autor: Hrynial
  2017-12-14 13:16:03
 • Policjanci polują na pieszych
  W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do nierespektowania prawa. Zasady są jasne. Skoro jest zakaz i ktoś go nie respektuje, to naraża się na sankcje. Proste?
  Autor: kama
  2017-12-14 09:44:19
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Chłopska partia PSL. Widział ktoś chłopa z taką ilością pudru? Ale to nie jest ważne. Ważne, ze PSL ma już tylko 3% poparcia. Niedługo zapomnimy o tych "dżentelmenach".
  Autor: Rolniczka
  2017-12-13 23:10:24
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Co za dno
  Autor: Wiesław paleta
  2017-12-13 21:12:05