Czwartek, 21 Marzec, Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Uwaga na fałszywych serwisantów terminali płatniczych


Oszuści znowu atakują. Tym razem podszywają się pod serwisantów terminali płatniczych. Okradli w ten sposób już dwa punkty handlowe w naszym powiecie. Straty sięgają kilkuset złotych. Jak wygląda nowa metoda oszustów?



Policjanci ostrzegają przed fałszywymi serwisantami terminali płatniczych. Oszuści maja nową metodę "wykradania" pieniędzy.

Nas czym ona polega?

- Na telefon właściciela niewielkiego sklepu dzwoni (najczęściej) mężczyzna i przedstawia się jako przedstawiciel firmy serwisującej terminale płatnicze – mówi podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji. - Pod pretekstem konieczności zaktualizowania oprogramowania w urządzeniu, prosi aby rozmówca, wykonywał na terminalu płatniczym czynności zgodnie z podanymi przez niego wskazówkami.

 

- Najpierw fałszywy serwisant upewnia się, czy zainstalowany terminal posiada funkcję wystawiania kart doładowujących telefon oraz kodów, którymi można płacić za niektóre transakcje - kontynuuje policjantka. - Niczego nieświadomy pracownik obsługujący terminal, wykonując krok po kroku polecenia oszusta, generował kod, który podyktował potem oszustowi przez telefon, rzekomo w celu potwierdzenia i sprawdzenia czy wszystko działa poprawnie.


Kody, o których mowa, mogą zostać wykorzystanie do opłacenia wybranych zakupów internetowych.

 

Pamiętajmy, serwisanci nie pracują w sposób zdalny i nie serwisują sprzętu wyręczając się rękoma osoby obsługującej terminal – apeluje policjantka. - Jeżeli zdarzy się sytuacja, że zadzwoni do Państwa ktoś podający się za pracownika firmy obsługującej terminale płatnicze, proszę zapisać jego dane oraz nazwę firmy a następnie rozłączyć się i zweryfikować prawdziwość tego połączenia. Weryfikacja nastąpi poprzez kontakt z biurem obsługi klienta, firmy, która dostarcza doładowania do telefonów. Takie sprawdzenie już we wstępnej fazie rozmowy pozwoli ustalić, czy osoba, która niedawno dzwoniła, naprawdę jest pracownikiem firmy, czy oszustem.

 

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2019-03-03 19:58:18

UWAGA! KONKURS! Fraszką ozdabiamy Szczytno

  • Poniedziałek, 2017-10-30 11:02:10

Uwaga wypadki! Noga z gazu

  • Czwartek, 2016-07-14 11:06:10

Uwaga. Przetarg Gmina Wielbark

  • Piątek, 2015-11-06 11:43:39

Uwaga! 1 listopada zmiana ruchu


Komentarze

  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
    Autor: Szczytniak
    2019-03-21 14:20:47
  • Ogień nie zna się na zegarku
    Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
    Autor: Feministka
    2019-03-21 10:21:56
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    A jak dziecko umiera lub zostaje kaleka po szczepionce to dlaczego tak o tym nie trabicie?! A moze w tym wypadku zawinili lekarze?moze to byla koincydencja?
    Autor: Koleżanka
    2019-03-21 09:42:19
  • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
    Hotel to będzie ale na bilbordach
    Autor: Zozola
    2019-03-20 19:35:57
  • Marszałek wierzy w cierpliwość inwestorów
    Kolejna baśń z serii baśni 1001 nocy. Już wybudowano obwodnicę Szczytna, już rozbudowano drogę DK53 do przekroju 2+1. Teraz województwo wybuduje strefę inwestycyjną. Śmiech na sali.
    Autor: Mazur
    2019-03-20 10:38:23
  • Łachmański rozstał się z Trusewicz
    Dziekuję Pani Trusewicz, za profesjonalizm, przynazją obsługę i dobrą robotę dla Pasymia i całej gminy.
    Autor: Łukasz Z Tylkowa
    2019-03-19 21:08:43
  • Dzielnicowy Osowiecki odnalazł zaginionego 14-latka
    A ciebie Tusk za komentarz roku :) Za zasługi dla Ciemno Grodu :) Panie Milicjo
    Autor: Obserwator
    2019-03-19 17:49:11
  • Pijana 31-latka z gminy Wielbark w rękach policji
    A mówi się, że w Wielbarku sami złodzieje. Jak widać złodziejki nieźle sobie radzą. ????
    Autor: Bąbelek
    2019-03-19 17:20:54
  • Przewodniczący Tomasz Łachacz z gwiazdkami i szpilami
    Populizm, I stronniczosc. Ostatnie 8 lat z Górską chodził krok w krok w koalicji a tuż przed wyborami przysłowiową ,, nogę jej podstawił\".... Innopolis na ulotkach wyborczych chwalił i wielbił a teraz przeciw projektowi. Zmarnowane pieniądze z budzetu miasta w kwocie ok 300.000 zł jak i setki roboczogodzin pracowników urzędu zaangażowanych w projekt Innopolis. Gdzie tu rozsądek i ....?
    Autor: Lucjan
    2019-03-18 23:30:11
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    No to teraz widać jak kompromituje się służba zdrowia. Żeby pozwolić dziecku umrzeć na tak łatwo wyleczalną chorobę, to trzeba być totalnym ignorantem a nie lekarzem. PRAWDZIWY LEKARZ nie dopuściłby do takiej tragedii z powodu takiej błahostki. Po 2: jeżeli dziecko było szczepione na ospę to już tym bardziej przegięcie!!! Założenie i reklamy koncernów farmaceutycznych ich jakże \"cudownych\" szczepionek poległo na polu chwały. W ch***j z taką szczepionką, skoro dziecko nie żyje. Miało przejść lżej chorobę a NIE ŻYJE. Więc niech sobie koncerny wypiją zawartość tego gówna co produkują. Bardzo współczuję rodzicom, że przez chory system muszą tak cierpieć.
    Autor: Konowały i big pharma do piachu!!!!!
    2019-03-18 23:13:04