Wtorek, 11 Grudzień, Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Uwaga na fałszywych serwisantów terminali płatniczych


Oszuści znowu atakują. Tym razem podszywają się pod serwisantów terminali płatniczych. Okradli w ten sposób już dwa punkty handlowe w naszym powiecie. Straty sięgają kilkuset złotych. Jak wygląda nowa metoda oszustów?



Policjanci ostrzegają przed fałszywymi serwisantami terminali płatniczych. Oszuści maja nową metodę "wykradania" pieniędzy.

Nas czym ona polega?

- Na telefon właściciela niewielkiego sklepu dzwoni (najczęściej) mężczyzna i przedstawia się jako przedstawiciel firmy serwisującej terminale płatnicze – mówi podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji. - Pod pretekstem konieczności zaktualizowania oprogramowania w urządzeniu, prosi aby rozmówca, wykonywał na terminalu płatniczym czynności zgodnie z podanymi przez niego wskazówkami.

 

- Najpierw fałszywy serwisant upewnia się, czy zainstalowany terminal posiada funkcję wystawiania kart doładowujących telefon oraz kodów, którymi można płacić za niektóre transakcje - kontynuuje policjantka. - Niczego nieświadomy pracownik obsługujący terminal, wykonując krok po kroku polecenia oszusta, generował kod, który podyktował potem oszustowi przez telefon, rzekomo w celu potwierdzenia i sprawdzenia czy wszystko działa poprawnie.


Kody, o których mowa, mogą zostać wykorzystanie do opłacenia wybranych zakupów internetowych.

 

Pamiętajmy, serwisanci nie pracują w sposób zdalny i nie serwisują sprzętu wyręczając się rękoma osoby obsługującej terminal – apeluje policjantka. - Jeżeli zdarzy się sytuacja, że zadzwoni do Państwa ktoś podający się za pracownika firmy obsługującej terminale płatnicze, proszę zapisać jego dane oraz nazwę firmy a następnie rozłączyć się i zweryfikować prawdziwość tego połączenia. Weryfikacja nastąpi poprzez kontakt z biurem obsługi klienta, firmy, która dostarcza doładowania do telefonów. Takie sprawdzenie już we wstępnej fazie rozmowy pozwoli ustalić, czy osoba, która niedawno dzwoniła, naprawdę jest pracownikiem firmy, czy oszustem.

 

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2017-10-30 11:02:10

Uwaga wypadki! Noga z gazu

  • Czwartek, 2016-07-14 11:06:10

Uwaga. Przetarg Gmina Wielbark

  • Piątek, 2015-11-06 11:43:39

Uwaga! 1 listopada zmiana ruchu

  • Czwartek, 2015-02-12 09:52:21

Uwaga! Wszy atakują dzieci


Komentarze

  • Kot postawił strażaków na nogi
    To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
    Autor: Wiewiorka
    2018-12-10 20:06:27
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    I proszę na głos i ze zrozumieniem przeczytać definicje tego słowa.
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:15:09
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Hola hola tu nikt nikogo nie poniża proszę się nie rozpędzać. Nie padają wyzwiska wulgaryzmy itp. Jest tylko własne zdanie i nic innego:)
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:09:42
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Do Ccc. Jeżeli wypisuje się jakieś komentarze, to warto dokładnie sprawdzić a nie wypisywać głupoty. 6 tysięcy to ma cała gmina a nie Świętajno. Świętajno ma około 2 tysięcy mieszkańców.
    Autor: Ela
    2018-12-10 10:12:34
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    Widzę że temat budzi emocje więc może kilka faktów. InnoPolice kojarzone z WSpol niestety to tylko mit. WSPol pomagał tylko do etapu koncepcji więc bezpieczeństwem będą tam zajmowali się samorządowcy lub emeryci. Zainteresowanie tym produktem było szacowane tylko na podstawie danych statystycznych GUS! Może obecny Burmistrz będzie miał odwagę aby powiedzieć oficjalnie mieszkańcom na co się porywają :) Koszt utrzymania a możliwość generowania ewentualnych zysków? Jaki trzeba będzie wygenerować obrót aby koszt zamknąć na 0? itd. Włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne!!!
    Autor: miejscowy
    2018-12-10 08:49:44
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Mieszkanko, słowo hejt nie jest popularne, ale ma swoje zdefiniowane określenie. Z DEFINICJI: Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych. Złudne poczucie bezkarności i anonimowości popycha ludzi do cyber -przemocy. Należy również zadać pytanie o powody krytyki innych – często wypływa to z niskich pobudek osób krytykujących. Jest to być może próba dowartościowania samego siebie kosztem kogoś drugiego, bezmyślność, czerpanie „chorej” satysfakcji z poniżania innego człowieka, nadmiar czasu i brak pomysłu na jego spędzenie. Spod płaszcza anonima wylewa się fala nienawiści, złości, głupoty czy psychopatycznego poczucia wartości. Mieszkanko powoływanie się na \"pół wsi\" to nie jest własna opinia... Również życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy.
    Autor: Ccc
    2018-12-09 23:32:57
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    O Boże..no tak tak tak samo jak kultura była we Wielbarku stoisko przepiękne ale reszta... Hehehe przepraszam tak.... KULTURA
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-08 23:33:23
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    … kino, teatr i filharmonię na okrasę, żeby było co burzyć za kilka lat. Bo jak ktoś nie pamięta, to kino padło z braku widzów. A ci, którzy najwięcej darli mordy, że nie ma kina, chodzili do tego, które było, raz na pięć lat albo i to nie. Już widzę, jak tatuś z mamusią i 2-3 dzieci codziennie zapitala na basen, żeby to-to zarabiało na siebie przynajmniej. Może jakiś nieliczne sztuki z odległości maks 20 km też czasem zahaczą, Bo z takich wsi jak Warszawa, Szczecin czy Katowice to na ten basen pies z kulawą nogą nie zajrzy. Baseny z maleńkimi aquaparkami są prawie wszędzie. InnoPolice - nie ma nigdzie, więc panie \"mieszkaniec\" włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne.
    Autor: zbudować basen...
    2018-12-08 20:18:57
  • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
    jak tam powstanie ekskluzywny hotel to ja bende ksiendzem
    Autor: antoni buszylo /zielonka
    2018-12-08 18:17:52
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    No tak, po co władzom ludzie kreatywni, kompetentni, z doświadczeniem i własnym zdaniem na wiele tematów. Nimi przecież nie da się manipulować. Najlepiej pozbyć się ich jak najszybciej, żeby jeszcze przypadkiem czegoś nie wymyślili... To już trzecia dyrektorka GOK w powiecie szczycieńskim do przysłowiowego odstrzału. Wcześniej była dyrektorka z Rozóg, a jeszcze wcześniej z Pasymia. Najlepiej odgórnie \"zaożcie ten ugór kultury\" w całym powiecie. Po co komu „kulturalna dyrektorka” z całym swoim „kulturalnym dorobkiem”!!! Niebezpieczna jest!!! Trudno z nią walczyć, więc najlepiej się jej pozbyć i zatrudnić osobę nie związaną z kulturą ale wypróbowaną, uległą!!! Przecież na kulturze każdy się zna.
    Autor: TTT
    2018-12-08 09:24:42