Czwartek, 21 Czerwiec, Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Urzędnik w asyście straży miejskiej, czy to próba zastraszenia?

Radny Paweł Malec pytał na ostatniej sesji burmistrz Danutę Górską, czy w Szczytnie doszło do próby zastraszenia mieszkańca Szczytna przez urzędnika i straż miejską? Do incydentu doszło tuż po publikacji artykułu na temat parkingu przy cmentarzu, w którym mieszkaniec się wypowiadał.



Jeden z tygodników lokalnych opisał sprawę fatalnego stanu parkingu przy cmentarzu od strony ulicy Mrongowiusza. W artykule wypowiedział się między innym mieszkaniec, który na co dzień dzierżawi od miasta plac pod sprzedaż zniczy. - W dniu, w którym ukazał się artykuł u tego pana dwukrotnie zjawił się urzędnik w asyście straży miejskiej – mówi Malec. - Obecność urzędnika, sposób rozmowy oraz asysta straży miejskiej została odebrana przez tego pana jako próba uciszenia i zniechęcenia do dalszych takich krytycznych działań. Nie rozumiem dlaczego akurat tego dnia pojawiły się wątpliwości co do dzierżawienia placu pod sprzedaż zniczy.

 

Insynuacja podszyta strachem?

 

Radny pytał, czy burmistrz nie nadużyła swoich kompetencji angażując straż miejską do podjęcia interwencji w sprawie, w której tej interwencji nie powinno być.

- Najgorszą sprawą są takie jakieś sugestie, a niektórzy radni mają taką zdolność – tłumaczyła się z incydentu na ostatniej sesji Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Że ktoś coś złego miał na myśli.

- Ja tylko pytam – mówił radny Malec.

- Akurat dziś podejmowaliście państwo uchwały dotyczące dzierżaw i jednym z dzierżawców, któremu przedłużyliście umowę jest właśnie ten pan – tłumaczyła dalej Górska. - Dowiedziałam się o tej awanturze od mojego zastępcy, bo pan Malec takową wywołał. Pytałam pracownika o co chodzi. Powiedział, że właśnie w związku z tym, że przygotowuje umowy dzierżawy każdorazowo takie miejsca odwiedza i sprawdza jak wygląda sytuacja, aby móc przygotować kolejną umowę. Jest mi bardzo przykro, bo ten pracownik czuł się naprawdę źle, że został wplątany w jakąś machinę insynuacyjną.

 

Niezagrożony dzierżawca

 

- A jak się czuł mieszkaniec, proszę z nim pozmawiać – odgryzał się Malec.

- Mieszkaniec zwrócił się z prośbą o przedłużenie dzierżawy i ją otrzymał, a nasi pracownicy często korzystają z samochodu straży miejskiej, nie ma w tym nic dziwnego – tłumaczyła burmistrz. - Naprawdę jest to pana interpretacja, jak ten mieszkaniec się poczuł. Raz w tygodniu w prasie lokalnej ukazują się artykuły na różne tematy, różne osoby się wypowiadają i nikt nikomu nic z tego powodu nie robi, nie robił i pewnie nie będzie robił.



Komentarze do artykułu

Sven

Straż miejska jako siła represyjna ? Jaja to są po prostu .

Gosia

Cóż za brednie! Urzędnicy np. w Olsztynie nagminnie korzystają z asysty Straży Miejskiej. Szczególnie w przypadku wulgarnych petentów.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2018-04-05 11:03:33

Kobiety na straży… Wielbarka

  • Sobota, 2017-05-06 21:42:35

Serce wsi bije w straży

  • Sobota, 2017-03-04 23:38:39

SERCE WSI BIJE W STRAŻY

  • Piątek, 2017-01-13 10:01:35

Autrimpus szkolił miejskich urzędników

  • Czwartek, 2016-12-29 10:31:05

Wigilia emerytowanych urzędników

  • Czwartek, 2016-06-23 13:06:02

Gregorczyk rozlicza urzędników


Komentarze

  • Krzysztof Mańkowski: Szczytno powinno stać się prawdziwą bramą Mazur
    Szczytno zasługuje na dobrego Burmistrza i Gospodarza ! Sądzę że właśnie takim kandydatem jest pan Mańkowski ! Trzymam kciuki i życzę sukcesów na przyszłość !!!
    Autor: JARO
    2018-06-21 19:46:28
  • Krzysztof Mańkowski: Szczytno powinno stać się prawdziwą bramą Mazur
    Pan Mańkowski dał się poznać jako słowny i uczciwy człowiek lepszego kandydata nie znajdziemy ! POWODZENIA !!!
    Autor: ula
    2018-06-21 17:39:58
  • Krzysztof Mańkowski: Szczytno powinno stać się prawdziwą bramą Mazur
    W tym wywiadzie wyciągnął kandydat wnioski że samo "Nie dopuścimy PiS do władzy" już może nie wystarczyć. Mam jednak wątpliwość czy osoba, która zmienia poglądy w zależności od sytuacji oraz bieżącej sytuacji politycznej potrafi dotrzymywać złożonych obietnic. Treśc rozmowy można podsumować znanym stwierdzeniem "jestem za a nawet przeciw". cały kandydat!
    Autor: marta
    2018-06-21 13:28:18
  • „Wrzosy” na festiwalu z ojcem Rydzykiem
    Pytanie, czy ktoś by zapłacił bilet na takie występy? A pani wójt ma rację nie można trwonić kasy.
    Autor: Mieszkaniec
    2018-06-21 12:45:32
  • Krzysztof Mańkowski: Szczytno powinno stać się prawdziwą bramą Mazur
    Ci ludzie iusz byly wspieraly Gurską a teraz ponad podziałami chcą dalej kraść. Cuź za obłudnicy !
    Autor:
    2018-06-21 11:31:34
  • Krzysztof Mańkowski: Szczytno powinno stać się prawdziwą bramą Mazur
    Dobra decyzja
    Autor: XxxxxfrexxxxX
    2018-06-21 11:15:05
  • Krzysztof Mańkowski: Szczytno powinno stać się prawdziwą bramą Mazur
    A według mnie to bardzo dobra decyzja. Obecna Burmistrz, która pełni swoją funkcje od 12 lat nic nie robi dla miasta, a mieszkańcom Szczytna najwidoczniej to odpowiada. Nadszedł czas na zmiany, czas Pani Górskiej się skończył. Zanim zaczniecie krytykować Pana Mańkowskiego zapoznajcie się z tym co ma w planach, co chce zrobić dla Waszego miasta. Wybory nie długo, albo ludzie wybiorą zmiany na lepsze albo zostaną przy tym co dzieje się teraz, a mianowicie NIC. Obecnie w Szczytnie nie ma żadnych perspektyw dla ludzi młodych, brak miejsc pracy, jedyne co powstaje to galerie albo Innopolice ( ogromny wydatek, który nie będzie przynosił zysków. Fakt, każdy z nas na pewno odwiedzi to miejsce, ale będzie to jednorazowa wizyta, bo ile razy można oglądać to samo, przez co koszty poniesione na budowę tego obiektu się nie zwrócą )a nasza Szanowna Pani Burmistrz przez 12 lat nie zrobiła nic w tym kierunku. Zanim zaglosujecie i oddacie głos na osobe, która martwi się tylko o swoją posadę , zastanówcie się.
    Autor: Nick
    2018-06-21 11:07:11
  • Narodziny rolniczej tradycji
    Zdjęcie z moim traktorem
    Autor: Ryszard
    2018-06-21 10:29:01
  • Narodziny rolniczej tradycji
    Szkoda że nie wstawione zdjęcie z wlasnym traktorem..
    Autor: Bogdan
    2018-06-21 10:27:07
  • „Wrzosy” na festiwalu z ojcem Rydzykiem
    A po co szukać ciągle sponsorów i opisywać konflikty.Sprzedawać bilety na swoje występy i będzie kasa.
    Autor: Ala
    2018-06-21 06:03:05