Czwartek, 22 Marzec, Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Urzędnik w asyście straży miejskiej, czy to próba zastraszenia?

Radny Paweł Malec pytał na ostatniej sesji burmistrz Danutę Górską, czy w Szczytnie doszło do próby zastraszenia mieszkańca Szczytna przez urzędnika i straż miejską? Do incydentu doszło tuż po publikacji artykułu na temat parkingu przy cmentarzu, w którym mieszkaniec się wypowiadał.Jeden z tygodników lokalnych opisał sprawę fatalnego stanu parkingu przy cmentarzu od strony ulicy Mrongowiusza. W artykule wypowiedział się między innym mieszkaniec, który na co dzień dzierżawi od miasta plac pod sprzedaż zniczy. - W dniu, w którym ukazał się artykuł u tego pana dwukrotnie zjawił się urzędnik w asyście straży miejskiej – mówi Malec. - Obecność urzędnika, sposób rozmowy oraz asysta straży miejskiej została odebrana przez tego pana jako próba uciszenia i zniechęcenia do dalszych takich krytycznych działań. Nie rozumiem dlaczego akurat tego dnia pojawiły się wątpliwości co do dzierżawienia placu pod sprzedaż zniczy.

 

Insynuacja podszyta strachem?

 

Radny pytał, czy burmistrz nie nadużyła swoich kompetencji angażując straż miejską do podjęcia interwencji w sprawie, w której tej interwencji nie powinno być.

- Najgorszą sprawą są takie jakieś sugestie, a niektórzy radni mają taką zdolność – tłumaczyła się z incydentu na ostatniej sesji Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Że ktoś coś złego miał na myśli.

- Ja tylko pytam – mówił radny Malec.

- Akurat dziś podejmowaliście państwo uchwały dotyczące dzierżaw i jednym z dzierżawców, któremu przedłużyliście umowę jest właśnie ten pan – tłumaczyła dalej Górska. - Dowiedziałam się o tej awanturze od mojego zastępcy, bo pan Malec takową wywołał. Pytałam pracownika o co chodzi. Powiedział, że właśnie w związku z tym, że przygotowuje umowy dzierżawy każdorazowo takie miejsca odwiedza i sprawdza jak wygląda sytuacja, aby móc przygotować kolejną umowę. Jest mi bardzo przykro, bo ten pracownik czuł się naprawdę źle, że został wplątany w jakąś machinę insynuacyjną.

 

Niezagrożony dzierżawca

 

- A jak się czuł mieszkaniec, proszę z nim pozmawiać – odgryzał się Malec.

- Mieszkaniec zwrócił się z prośbą o przedłużenie dzierżawy i ją otrzymał, a nasi pracownicy często korzystają z samochodu straży miejskiej, nie ma w tym nic dziwnego – tłumaczyła burmistrz. - Naprawdę jest to pana interpretacja, jak ten mieszkaniec się poczuł. Raz w tygodniu w prasie lokalnej ukazują się artykuły na różne tematy, różne osoby się wypowiadają i nikt nikomu nic z tego powodu nie robi, nie robił i pewnie nie będzie robił.Komentarze do artykułu

Gosia

Cóż za brednie! Urzędnicy np. w Olsztynie nagminnie korzystają z asysty Straży Miejskiej. Szczególnie w przypadku wulgarnych petentów.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Sobota, 2017-05-06 21:42:35

Serce wsi bije w straży

 • Sobota, 2017-03-04 23:38:39

SERCE WSI BIJE W STRAŻY

 • Piątek, 2017-01-13 10:01:35

Autrimpus szkolił miejskich urzędników

 • Czwartek, 2016-12-29 10:31:05

Wigilia emerytowanych urzędników

 • Czwartek, 2016-06-23 13:06:02

Gregorczyk rozlicza urzędników

 • Czwartek, 2016-06-09 14:55:57

Parking pod kontrolą kamer i... straży


Komentarze

 • Bycie radnym to niezły biznes!? Sprawdź, jakie diety otrzymują
  Kiedyś jeden z radnych mi powiedział "radny to nie praca - to funkcja". Swoją drogą 2 tys miesięcznie to dla niektórych etat (8h dziennie) i to czasami naprawdę ciężkiej pracy a do dwóch tysięcy nie dobijają. Kto to jest radny? Dla mnie radny to jest ktoś kto chce rozwoju miasta. Ktoś kto kocha (może zbyt mocno), lubi to miasto, że gotów jest oddać dla niego kawałek swego życia. Potrzebni tam są (w Radzie) ludzie, dla których pieniądz nie jest wszystkim... Osobiście byłbym za tym aby zlikwidować pensje radnych - to pozwoli odsiać ziarno od plew i pokaże ludzi, którzy robią to od serca a nie dla pieniędzy. Koszty, nie ma problemu - faktura imienna lub na Radę Miasta, albo przedstawienie biletu (identycznie jak przy rozliczeniu diety). Wyjazdy ? Załatwiane standardową dietą państwową (30 zł dziennie). Czy są jeszcze jakieś inne argumenty ? Jeśli tak to poproszę chętnie je odeprę. Oczywiście tak nigdy się nie stanie bo nikt nie odda tego co przychodzi niedużym kosztem.
  Autor: WM
  2018-03-21 23:23:28
 • Bycie radnym to niezły biznes!? Sprawdź, jakie diety otrzymują
  Do obywatela. Dyżury? Taki przypada raz na 21 TYGODNI czyli w roku przeciętny radny ma takie dwa, a pechowy - -trzy. Sesja? Raz na dwa miesiące 1-2 godziny, a niekiedy 15 minut. Komisja? Raz w miesiącu też 1-2 godziny. Ile więc godzin "pracuje" radny? Nawet taki fanatycznie aktywny (których notoryczny brak) z pewnością nie poświęca tej społecznej służbie 8 godzin dziennie. I dieta jest za mała? Większa dawałaby lepsze gwarancje, że radni będą bardziej sprawni? Czyli za 1680 zł nie opłaca im się być sprawnymi? No... takie oczekiwania mógł chyba tylko wymyślić radny... sprawny inaczej, więc może obywatel by się ujawnił. Wtedy można byłoby ocenić czy i jak bardzo jest sprawny i dlaczego obecna dieta nie pozwala mu solidniej "pracować".
  Autor: pirania
  2018-03-21 16:46:23
 • Bycie radnym to niezły biznes!? Sprawdź, jakie diety otrzymują
  Nie podoba mi się ton artykułu sugerujący, że radni biorą wielkie pieniądze za nic. Praca radnego wymaga poświęcenia dużej ilości czasu (dyżury radnego, udział w sesjach rady, załatwianie spraw w urzędach, itp.) i wiąże się z ponoszeniem kosztów (choćby na przejazdy). Nikt nie ma prawa oczekiwać, że radny będzie robił to społecznie, za przysłowiowe "dziękuję". Za wykonaną pracę należy się wynagrodzenie a za poniesione koszty ich zwrot. Temu właśnie służą diety. Pamiętajmy, że sprawny radny przyniesie społeczności lokalnej wiele więcej zysków niż wypłacone mu diety. Sprawy miałyby się nieco inaczej, gdyby diety były znacznie wyższe, ale te szczycieńskie są moim zdaniem raczej niskie niż wysokie.
  Autor: Obywatel
  2018-03-21 16:29:40
 • Czy nad Sędrowem widziano UFO?
  Też to widziałam myślałam że mi się przewidzialo ale teraz już wiem że nie...mnie osobiście to przeraża
  Autor: Ania D...
  2018-03-20 20:32:44
 • Kiedy i czy ruszą narty wodne w Szczytnie?
  A kiedy postanie ścieżka rowerowa na nasypie kolejowym w stronę Biskupca?
  Autor: wolf
  2018-03-20 14:04:08
 • Obrobił mieszkanie z fajek, bo myślał że wujek się zgodzi
  Ja to myślałem że w tej gminie to nikt nie zna numeru na psy
  Autor: Jo tam
  2018-03-19 15:37:52
 • Najstarszy tata w kraju mieszka w Pasymiu
  Kopalnie zlikwidowali
  Autor: Zbyszek z Sobiecina
  2018-03-18 09:22:41
 • Najstarszy tata w kraju mieszka w Pasymiu
  stary dziad ktoremu juz blisko do zejscia z tego swiata powinien sie zajmowac prawnukami bo w tym wieku to ma prawnokow niedozyje nawet do doroslego wieku swojego syna piotrusia to jest chore!
  Autor: Zbyszek z Sobiecina
  2018-03-18 08:36:45
 • Sołtys Piotr czarował kobiety z Targowa (zdjęcia)
  Dziękuję za pomoc w organizacji takiego dnia kobiet do kolegi radnego Pawła Wyszyńskiego. I wszystkim sponsorom: Ośrodkowi Targowski Dwór za udostępnienie przepięknej sali i za poczęstunek, i za wsparcie finansowe, Bank Spółdzielczy w Dzwierzutach, Pani Wójt Gminy Dzwierzuty, OSP Targowo, Andrzej i Agata Grzebska, Czesław Gołębiowski, Paweł i Małgorzata Sztymelska, Paweł Szydlik, Roksana Mucka , Klaudia Mucka i przedstawicielce AVON za zabiegi komety znęcanie i nagrody.
  Autor: Soltys
  2018-03-16 18:55:57
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05