Wtorek, 17 Lipiec, Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Urzędnicy odpowiadający za stan dróg! POBUDKA! (zdjęcia)

NAPISALI DO NAS: Gmino Wielbark i wszelkiej maści decydenci mający choćby najmniejszy wpływ na stan naszych dróg gminnych!!! Panie Wójcie Grzegorzu Zapadko, Panie Kierowniku ZGKiM w Wielbarku, Radni Gminni i Powiatowi, urzędnicy odpowiadający za stan dróg! POBUDKA!!!!!!!!!!Obudźcie się wreszcie misie ze snu zimowego i zróbcie coś z drogą nr 203 w obrębie Zieleniec bo to już o pomstę do nieba woła. Fajnie, że co po niektórzy wypoczywają na urlopach ale w tej gminie zostali ludzie którzy w ludzkich warunkach nie mogą dojść do własnego domu, których ledwo co może odwiedzić ksiądz z kolęda i do których w razie pomocy służb medycznych karetka nie dojedzie. W przypadku próby przejścia pieszo, bez pomocy drugiego człowieka nogi z kaloszem można już nie wyciągnąć. Zresztą oceńcie Państwo sami po zdjęciach. Gmina raz coś sypnęła dla poprawy stanu nawierzchni :-D ......GRATIS dołożyła gruz widoczny na zdjęciach.

 

 

 

Panie Wójcie, dziwi się Pan, zarówno jak i Pana zwolennicy że nie możemy się dogadać i że ciągle się czepiam o bzdety tak? Ale Pan wie o tym problemie od jesieni, na zebraniach wiejskich obiecał Pan ludziom szybkie działanie w tej sprawie i co? Obiecanki cacanki jak zwykle? Tylko że w tym wypadku to nie mleczarka rozjeżdża tą drogę ale gminna spółka komunalna która na potęgę w tych warunkach wywozi żwir dla wykonawcy terenów rekreacyjnych w centrum Wielbarka. Czy tak bardzo zależy Panu na ukończeniu tej inwestycji przed Dożynkami Powiatowymi i wyborami samorządowymi że zapomina Pan o zwykłych szarych mieszkańcach? Bo to że w mieszkańców wsi nie będzie Pan tak "inwestował" jak w mieszkańców centrum z uwagi że wpływy podatkowe z nich marne to już wiemy. Publicznie nas Pan o tym poinformował. Ale żeby aż tak??????????

 

 

 

I niech sobie Pan uświadomi że ludzie mieszkający przy tej drodze jak Syzyf próbują tą drogę doprowadzić do stanu przejezdności, ZA DARMO, ponosząc niemałe koszty, kiedy nie jest to ich obowiązek!!! A Pan, choć ignoruje ten wielki problem nie wypełniając tym samym swoich obowiązków ustawowych w tej kwestii pobiera z naszych publicznych pieniędzy rocznie przeszło 160 tysięcy złotych????? Już Pan mówił, że to zbyt mała kwota dla Pana na zakres Pańskich obowiązków, ale nie zwalnia to Pana w żaden sposób z tego że to w Pana kwestii leży doprowadzenie tej drogi do stanu który umożliwia przejazd w ogóle!!!!

 

 

Ja wszystko rozumiem i jestem za tym by do każdego problemu podchodzić racjonalnie, ale to już jest po prostu kpina i żenada. Każdy wie o problemie, w rozmowie stwierdza jedynie "yhy", "no tak"..... Czy to urzędnik, czy to radny, czy oba w jednym..... każdy wie, nikt nic nie może..... WSTYD!!!!!

 

 

Ale bronić samorządności to już wszyscy potrafią i o głosy wyborców starać się również!!!! To się wysilcie trochę jeśli zamierzacie objeżdżać nasze wsie i prosić nas o głosy w najbliższych wyborach samorządowych. Coś za coś drodzy Państwo!!!!!

 

 

P.S. I niech ciężarówki nie kombinują wywożenia przez Łatanę bo tam droga nie lepsza. Ludzie po chleb do sklepu nie maja jak normalnie dojechać rowerem tylko muszą multum kilometrów nadrabiać. Naprawdę WSTYD!!!

 

Aneta KrzyszkowskaKomentarze do artykułu

28latek

Czy Misie się obudzą wątpię. Ludzie z gminy Wielbark zachłysnęli dobry rządzeniem pana Zapadki i jego Ekipy. Same załatwienie jakieś głupiej sprawy w gminie spotyka się z brakiem kompetencji ze strony urzędników. Oczywiście znajdą się i normalni ludzie którzy pomogą, wyjaśnia itd. Ale nie ulega temu zmianie, że to tylko mała garstka dobrych ludzi na odpowiedni stanowisku. Gmina wcale nie przyciąga żadnych nowych inwestycji, nie stara się. Ikea wieczna nie będzie wytną wszystkie lasy i pojadą dalej. Co do starania się o prawa miejskie to jakaś żenada. W niczym to gminie nie pomoże. Oczywiście pomoże Ekipie pana Zapadki na obsadzeniu nowych wolnych miejsc dla nieudolnych urzędników w tym dobrych znajomych. Nie słuchajcie głupot podatki i tak zostaną podwyższone. Młodzi ludzie opuszczają Gminę w poszukiwaniu lepszego życia emigrują do dalszych części Polski lub za granicę Polski bardziej opłacalna. Gmina nie inwestuje w młodych ludzi. W samym Wielbarku nie walczy się z narkotykami wręcz jest to pochlebiane, a moim zdaniem jest to największy problem. A artykułów taki jak ten powinno być więcej. To mieszkańcy Gminy Wielbark płacą Podatki i powinni wymagać dobrego sprawowania władzy przez Gminę. Komentarz wyżej "Maśćnabóldupy" świadczy tylko o inteligencji tej osoby. Zapewne jest to jakiś urzędnik, radny ... Oczywiście pani Sołtys wybrała taka formę zwrócenia się o pomoc, bo zwracając się do gminy w normalny sposób nie otrzyma żadnej pomocy. Zgłaszał bym to sprawę gdzieś wyżej. Wójt powinien rządzić przynajmniej dwie kadencję, a później zmiana. Mam nadzieje, że ta zmiana wkrótce nastąpi. Pozdrawiam

Maśćnabóldupy

Sposób w jaki zwracasz się o pomoc/interwencję decyduje o tym czy i jaką uzyskasz, a przede wszystkim świadczy o twoim charakterze. Osobiście na taką formę apelu odpowiedziałbym mszą w intencji spokoju ducha i pozytywnego podejścia do ludzi.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Popieram w całości to co napisałaś "anna". Górska już dawno powinna odejść a w jej miejsce należy wybrać kogoś, kto będzie potrafił i chciał wykorzystać potencjał turystyczny Szczytna. Ona się nadaje wyłącznie do nasadzania kwiatków, co robi od lat.
  Autor: Marcin
  2018-07-17 10:50:09
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Do Mariana. Macie. Dokładnie 235 artystów abstrakcjonistów. Na Wiejskiej malują nam przyszłość rodem z zamierzchłej przeszłości. I czemu te tysiące wolą pracować na czarno u Niemca? Może lepiej płaci niż nasz patriotyczny biznes?
  Autor: massakra
  2018-07-14 18:07:40
 • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
  Uważam Pana Krzysztofa za bardzo dobrego kandydata na burmistrza. Jest to szlachetny dobry człowiek nie kierowany zawiścią i próżnością. Trzymam kciuki Panie Krzysztofie
  Autor: Maria
  2018-07-13 23:40:00
 • Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego
  Zasługi na rzecz rozwoju sportu motorowego :)
  Autor: stef
  2018-07-13 14:14:39
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Burmistrz wskazuje że rozwiązała kwestię dróg czyli nie zauważa zakorkowania całego miasta. Jej zdaniem poprawa w niektórych miejscach nawierzchni jest wystarczająca. Budowane są mieszkania, owszem teraz 12 a wcześniej prawie 20 lat temu. Niestety oczekujących jest prawie 180 rodzin. Czyli na kolejne trzeba poczekać następne dzieścia lat? Są miejsca w żłobkach. Miejskich czy będą jak prywatny inwestor dopiero wybuduje? Wyludnianie się miasta można oceniać nie na podstawie meldunków lecz twardych danych GUS. Osoby przebywające w mieście czasowo (nauka, praca) nie powodują wzrostu dochodów miasta. Pani Burmistrz powinna chyba bardziej realnie stąpać po ziemi. Ps. nawiązując do opisywanego obrazu Picassa to parafrazując co mi po pięknych ścianach mieszkania skoro nie stać mnie będzie na meble czy jedzenie?
  Autor: anna
  2018-07-13 09:41:31
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Ale kicha, co za bryndza. Nie ma cie lepszych artystów niż z Niemiec?? Już pełno tych łobuzów z Niemiec u nas, ile ludzi pracuje na czarno u niemców. Tysiące.
  Autor: Marian
  2018-07-12 12:41:27
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Mógł przyjechać dziesięć lat temu to by dopiero był niezadowolony...
  Autor: Piotr
  2018-07-12 09:45:54
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Z jakiego kraju masoneria was spuscila z łańcucha. Najprawdopodobnie kanada która jest siedliskiem.
  Autor: Nar
  2018-07-11 18:55:19
 • Aktywni obywatele za pieniądze z FIO
  Opracowując raport warto wskazać metodę badawczą oraz wszystkie uzyskane informacje aby otrzymane wyniku ktokolwiek mógł traktować poważnie. Przykro ale na dziś taka informację oceniam jako kiełbasę wyborczą. Poza tym kolejny problem to reprezentatywność i wiarygodność uzyskanych informacji. Jeżeli swoje uwagi przekaże 200 osób (np zainteresowanych jakąś sprawą) to czy np kosztem istotnych nakładów a co za tym idzie może także wbrew innym (niewypowiadającym się) samorząd powinien to realizować? Może i ciekawy pomysł na pozyskanie środków ale efekt niestety będzie mizerny. Szkoda tylko środków bo mogły być lepiej wydane!
  Autor: mieszkaniec
  2018-07-11 13:25:05
 • Jak się PSL w Szczytnie do wyborów szykuje...
  No tak, PSL również w tej kadencji nie zrobi nic by wyprowadzić ruch ciężarówek poza centrum miasta, ma w nosie mieszkańców centrum Szczytna. W związku z tym PSL nie otrzyma mojego głosu w tych wyborach. Z tego co wiem bardzo duża rzesza mieszkańców myśli podobnie.
  Autor: Jan Mazur
  2018-07-11 09:54:06